Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2009., 23:11   #1
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,108
(riješeno) File X:\sud\SSOW\sep.exe se ne može obrisati

pocelo je prije par dana, prvo se datum i sat poceo prebacivati na neki datum u dalekoj buducnosti, obicno april 12 2016.

skuzio sam da je tezi problem kad mi je zarazio mem karticu s 8GB fotografija na njoj i oslo sve u 3pm

skenirao sam komp s avastom (home free edition) i njegovim boot scanom, procesljao sam komp s a-squared free, hijack this, spybotom. Nasli su neke probleme i rijesili ih. Gledajuci tu po PC Ekspertu, vidim da preporucujete Malwarebytes' Anti-Malware pa sam i to skinuo i zacudo, on nalazi 11 prijetnji. Sve ih je navodno rijesio.
Jedna od njih je i g:\sud\SSOW\sep.exe i u njemu je mislim najveci problem.

I nakon sveg ciscenja i sati provedenih za kompom i dalje kad prikljucim formatirani USB, mijenja se sat i datum, kad iskljucim, onda se sat vraca. Takoder, kad prikljucim USB-


help, ne znam vise sto da radim...
btw. probao sam i ComboFix, odradio je svoje, al i dalje se dogada ovo boldano i ocito problem nije rijesen.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 23:22   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Probaj Kaspersky Antivirus.

A probaj i ovo. http://www.prevx.com/filenames/24587...1/SEP.EXE.html
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2009., 23:49   #3
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,108
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Probaj Kaspersky Antivirus.

A probaj i ovo. http://www.prevx.com/filenames/24587...1/SEP.EXE.html
idem probati
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 11:43   #4
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,108

prevx ga je nasao, al nece ga maknut u demo verziji. idem ga kupit, pa cu probat opet.

kaspersky sam skinuo, al svaki put zeli restartati komp i nakon restartanja opet zeli restartanje i tako u nedogled...skinuo sam Kaspersky Anti-Virus 2010 s njihove stranice.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 19:35   #5
dadica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 2
To ti je spyware koji se nalazi na USB-u i čim ga prikopčaš na comp i otvoriš zaraziš i comp.Prvo sa Malwarebytes' Anti-Malware ali bez USB prikopčanog na comp,skeniraš,kada ti ih pronađe,onda remove,tražit če da restartaš,restartaj i to je to,comp je čist,onda ubaci zaraženi USB,ali ga ne otvarati jer češ opet zaraziti comp,i onda napravi sljedeće,opet otvori Malwarebytes' Anti-Malware i na njemu imaš gore opciju more tools,klikni, dole otvori run tool, i onda sa njim nađi di ti je taj zaraženi USB otvori ga i file imenom autorun izbriši,a file SUD možeš običan delete,i sada ti je i USB čist.Ali ako poslije opet ubaciš neki zaraženi USB onda opet jovo nanovo.Samo idi tim redom kako sam naveo.Pozdrav
dadica je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 12:05   #6
gstt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1
imam isto problem sa sudom i nemam ideje kako da ga resim. Vec sam reinstaliro windovs i formatiao USB zbog njega ali nevredi jer potice iz skolskih kompijutera a ja 1-4 puta nedeljno moram da umacem moj USB u skolke kompijutere tako da mi se SUD vratio u roku od odmah. Postoji li ikakav nacin da se zastitim od njega neki antyvirus koji ce ga obrisati svaki dan kada ga ja ponovo donesem na USBu?
gstt je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 14:00   #7
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Disable AutoRun

Važna stavka kad se radi o ovakvim slučajevima, gdje štetočine ovise o autorun funkciji medija na kojem se nalaze.

Hiren's BootCD na sebi ima Mini Windows XP, pomoću kojeg možete pristupiti NTFS particijama pomoću standardnog Windows okruženja (noob friendly) i pobrisati željene datoteke.

Kako to izgleda u VM je prikazano ovdje, ali je ista procedura kada je boot u pitanju. Dosta alata se može pokrenuti iz MW XP koji se nalaze na samom BootCD-u, Malwarebytes' Anti-Malware je jedan od njih uz standardnu postavu koju čine SpyBot Search & Destroy, Spyware Blaster, SuperAntiSpware itd.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 15:01   #8
dadica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 2


Malwarebytes' Anti-Malware i na njemu imaš gore opciju more tools,klikni, dole otvori run tool, i onda sa njim nađi di ti je taj zaraženi USB otvori ga i file imenom autorun izbriši,a file SUD možeš običan delete,i sada ti je i USB čist.Ali ako poslije opet ubaciš neki zaraženi USB onda opet jovo nanovo.Samo idi tim redom kako sam naveo.

Svaki put kada ubaciš USB I imaš ovu prvu stavku,znači da je stick zaražen,i onda ga nikako ne otvarati nego napravi šta sam gore napisao.Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 17.12.2009. u 00:55.
dadica je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 15:44   #9
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,108
problem je sredio program: prevx 3.0.
hvala svima, posebno Joke-u
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na