Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2009., 03:42   #1
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Talking Problem sa diskom u laptopu

Postovani kolege, imam jedan problem koji mi se poceo danas javljati. Prilikom otvaranja vecih aplikacija ili pokretanja igara na laptopu jednostavno mi se sve smrzne odmah. Koliko sam odmah skuzio, radi se o problemu sa diskom. Jednostavno tijekom obicnog rada laptop stalno nesto kopa po disku, te ocito ima problema sa citanjem podataka sa njega. Dali preporucate nesto sto bi ja mogao napraviti, bez da ga trenutno nosim u ovlasteni servis zbog toga?

Napravljen je system recovery, vraceno je sve na tvornicke postavke i opet se javlja isti problem. Nekako mi se cini da je stvar u samom disku, ustvari u hardwaru koji je instaliran u laptop. To je inace Toshiba Satellite laptop, star godinu i pol dana sa jos otprillike toliko garancije (nadam se da me pamcenje dobro sluzi).

Kakav je Toshiba servis u Zagrebu sto se tice usluge, cijene i svega ostaloga? Inace sam dosada bio prezadovoljan laptopom, sve dok se nije pojavio ovaj problem. Posto je pod garancijom, nebi zelio nista sam otvarati dok ne odnesem ljudima u servisu, no posto ce sada blagdani htio bih to sto prije rijesiti pa su svi savjeti dobrodosli.

Hvala puno na pomoci!
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 08:37   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Koji OS je gore? Vista po defaultu ima uključenu funkciju indeksacije, a posljedica toga je stalno roštanje po hardu.
Najbolji bi savjet bio da spasiš podatke koje imaš na hardu i nosiš na sevis. Zamjena harda je posao od 5 min.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2009., 11:38   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Da zamjena je 5min al dijagnostika traje do 45 dana.

Backup
Istestiraj hard sa hdtune i onda ak imas lose rezultate pokreni hdd regenerator pa vidi dali ga mozes vratiti u zivot.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 12:11   #4
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ma ovo pisem sa tog laptopa, uglavnom radi se o tome da on radi u normalnom radu bez problema, dok se pokrene nesto zahtjevnije sto zahtijeva dosta kopanja po hardu jednostavno se sve srusi.

Druga stvar ne kuzim kako moze dijagnostika trajati 45 dana, ako su po zakonu oni primorani nakon odredenog vremenskog razdoblja, ako ga ne poprave u garanciji dati drugi?

Inace imam sve podatke na eksternom disku tako da mi za to nije neki problem, samo bi zelio to rijesiti prije blagdana da nemam problema, jer osim za igranje mi laptop sluzi za posao, pa bi htio to sto prije rijesiti onda.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 12:26   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Ma dijagnostika traje cca sat vremena samo sto te oni mogu zavlaciti 45 dana a to je onak uobicajena praksa sa laptopima...

jel ga defragmentiras tu i tamo ?
probaj ga testirati sa hdtune
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 14:36   #6
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Koje testove da napravim sa HD Tune sada? Sto se defragmentiranja tice, pa neznam koliko bi to mogao biti problem, cisto jer nevjerujem da bi fragmentacija mogla dovesti do toga da disk jednostavno prestane citati i pisati podatke kada udem u odredene aplikacije ili igre isto tako.

Inace 99% sam uvjeren da je problem u disku, pa se sada premisljam dali da ga uopce nosim u ovlasteni servis, pa imam manjak mjesta za rad 2 tjedna ili da jednostavno odem kupiti novi hard disk, promijenim ga sam i miran sam onda.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 15:23   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Ako je ugrađeni hdd sata tipa probaj isključit lap, izvadi bateriju, otvori poklopac hdd - a i izvadi - vrati hdd, pri vraćanju obrati pažnju da dobro sjednu konektori. Ovo predlažem zato jer se radi o lapu + sata konektori za koje se zna da su loše zamišljeni / napravljeni pa ima problema sa dobrim spojem.
Također poslušaj gore dane savjete, isključi indexaciju, "pretresi" listu aktivnih programa / procesa / servisa i vidi jel ima "viška" / nepotrebnih, napravi defragmentaciju, ako imaš prostora po vanjskim hdd - ovima napravi backup cijelog diska pa sa odgovarajućim tvorničkim boot alatom provjeri ispravnost.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.12.2009. u 15:47.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na