Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2009., 18:26   #1
DirectHit
Premium
Moj komp
 
DirectHit's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 231
Zaglavljeni pixel

Pozdrav ekipa!

Uglavnom imam dva problemčića pa me zanima dali je moguće da ih rješim što je jeftinije moguće. Idemo redom:

1. Imam monitor 22" inch LCD LG Flatron W2242T koji je još pod garancijom. Pojavio se jedan zeleni tkz."zaglavljeni" pixel na njemu i već par mjeseci sam isprobao sve softverske i "ručne" tehnike da ga maknem no jednostavno neide.

Zanima me dali je moguće da mi, pošto se radi o zaglavljenom pixelu u tvrtki u kojoj sam kupio taj monitor - isti pixel "odglave" za određenu svotu? Dali to rade u servisima? Dali da se možda obratim nekom dediciranom servisu a ne u samoj tvrtki? Koji je vaš prijedlog u tom slučaju? Taj pixel me smeta kad igram npr. igre koje prikazuju crnu pozadinu itd.


2. Imam konzolu Game Boy Advance SP - isti problem - pojavio se zeleni pixel. Zanima me, dali je moguće bez da se konzola otvara - da odnesem istu na neki servis da mi pokušaju "odglaviti" taj pixel tako da mogu normalno igrati bez da on strši?


Stvar je u tome što nemam iskustva sa time pa bi me zanimalo što mi je najbolje u tom slučaju činiti jer me stvarno ti pixeli smetaju a volio bi da to netko stručno obavi odnosno da obavi pa da bude sređeno jer mi je glupo izdvajati novac opet kad su stvari relativno nove.

Hvala.
DirectHit je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 20:06   #2
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
daj si pogledaj sto ti pise u garanciji za pixele, tj., koliko mrtvih/zaglavljenih se tolerira, pa ak imaju 0 bad pixel policy, zovi trgovinu gdje si ga kupio pa vidi s njima kaj ce ti reci, isto vrijedi i za psp, jer iskreno nemam pojma da se itko u zgu bavi sa sredjivanjem zaglavljenih pixela. ak s ovima iz trgovine nista ne rijesis, prisiljen si zivjet s malim zelenim. ja imam xerox xa17" vec 4 godine i od drugog paljenja mi se pojavio mali zeleni u dnu ekrana, ali vecinu vremena ga ne dozivljavam iako ga vidim....
crni2222 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na