Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2009., 17:22   #1
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Problem sa chieftec 450W !

Do sada sve radilo kako treba , kad jucer mi se u COD:MW2 komp. samo ugasio.
Probam ga upalit i nece , iskljucim iza na napajanju i ponovo upalim kad ono radi.
E sad ne znam da li mi je odjednom napajanje postalo preslabo za graficku ( gtx 275 , 3gb rama i 6000 X2 ) ili se nesto u njemu pokvarilo , pa kad se malo optereti odmah se ugasi.
Takodjer sam probao sa occt-om, i na njemu mi je kad upalim test za napajanje radio samo 20 sec i ugasio se.
Dal da sad idem pa da probam izvuc garanciju za napajanje jel se mozda pokvarilo , ili je to slabo napajanje za tu grafu.
Molio bih vase misljenje.

celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:00   #2
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Definitivno napajanje slabo, to je kvalitetno napajanje al gtx275 ipak treba jače napajanje a i 6000+ ne štedi previše. Nećeš garancijom vjerojatno ništa postić a ako ćeš uzimati novo neka bude min 500w al kvalitetnih.
ivand123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 18:11   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Nije Chief toliko loš. Trebao bi tvoju konfu držati bez većih problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:44   #4
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,408
Valjda je u banani...nosi na reklamaciju.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 19:38   #5
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Chief od 450w ima 2 raila od 12V, jedan 14A a drugi 15A. To je poprilično slabo za takvu konfu. Moj buraz je prije imo gtx275 i sad mi tvrdi da je pisalo minimal 12V current 40A. Znači premalo.
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 20:05   #6
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,408
Citiraj:
Autor ivand123 Pregled postova
Chief od 450w ima 2 raila od 12V, jedan 14A a drugi 15A. To je poprilično slabo za takvu konfu. Moj buraz je prije imo gtx275 i sad mi tvrdi da je pisalo minimal 12V current 40A. Znači premalo.
Da je tako nebi radilo od samog početka. Čitaj malo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 20:26   #7
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ja bih isto rekao da taj Chieftec ispravan može pogoniti tu konfu bez problema, vjerojatno krepava polako. Nosi napajanje na reklamaciju (samo se nadam da nije u Vemilu, ali nekako mi se čini da je ). Ako si u mogućnosti posudi od nekog frenda malo bolje napajanje prije pa pokušaj s njim još vidjet kako stvari stoje... Kad budeš kupovao novi PSU uzmeš si Corsa VX450W ili bar CX400W pa si dugoročno na miru
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 20:27   #8
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Da je tako nebi radilo od samog početka. Čitaj malo.
tako teorija kaže i ima pravo, napajanje je radilo pod velikim opterećenjima i nakon nekog vremena komponente su se ajmo reč "potrošile" i sad napojna popušta.
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 22:03   #9
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Zanimljivo kako velik broj konfi koje imaju "problema s napajanjem" ima kramu od regulacije na maticnoj koja usput nema hladnjaka na sebi, a plus na to ima i kineske drekove od kondica razbacane po njoj cijeloj.

Na to se nadoda jedna postena grafa i mocan proc i to sve skupa radi ...

BTW taj Chieftec je po svojoj snazi i vise nego dovoljan za tu konfu, koja btw trosi u igrama ispod 250W.

Za ovih 40A na 12V ... LOL, to bi jedva i Cors gurao
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 22:11   #10
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Probao sa codegon-om od 500W i radi sve normalno.
Otici cu sutra do hgspot-a pa vidit ako se moze sta pod garanciju progurat, ko zna mozda je nesto do napajanja.
Ako ne bude nista od toga onda skupit pare pa neko od min. 500W
Samo daj boze da prođe pod garanciju , jer je recesija udarila.

Hvala na odgovorima!
celeronko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 22:22   #11
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Zanimljivo kako velik broj konfi koje imaju "problema s napajanjem" ima kramu od regulacije na maticnoj koja usput nema hladnjaka na sebi, a plus na to ima i kineske drekove od kondica razbacane po njoj cijeloj.

Na to se nadoda jedna postena grafa i mocan proc i to sve skupa radi ...

BTW taj Chieftec je po svojoj snazi i vise nego dovoljan za tu konfu, koja btw trosi u igrama ispod 250W.

Za ovih 40A na 12V ... LOL, to bi jedva i Cors gurao
Za 40 ampera piše kod xfx-ice koju je moj buraz imo evo baš sad gledam u manualu i meni je to malo čudno al tako oni kažu
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 22:24   #12
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Te specifikacije su totalno nebitne/nerealne.

Pise na plotu pi... pa ga nitko ne špranji

@celeronko:

Definitivno probaj na garanciju rijesiti napajanje, ukoliko je jos imas ...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 23:42   #13
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Moze preporuka za neko napajanje do 450Kn, ogranicen sam na hgspot,vemil i links.
Sad gledam u Vemil-u OCZ power supply StealthXStream 500W, al vidim da ima 18A na 12V, dok je chieftec kojeg sad koristim 15A na 12V i muci se sa trenutnom konfiguracijom.
Da li bi taj Ocz trebao biti dovoljan, i da li ga ima tko pa da napise iskustva?
Takodjer sam danas u trgovini kad sam iso gledat malo cijene po Vinkovcima vidio Spire od 550W, ali nigdje ne mogu naci koliko daje na 12V , i molio bih iskustva ako ga tko posjeduje?
celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 23:59   #14
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor celeronko Pregled postova
Moze preporuka za neko napajanje do 450Kn, ogranicen sam na hgspot,vemil i links.
onda si full ogranicen . salim se, onda ti jedino links preostaje jer je vemil kaput, a hgspot jos nije nabavio novu robu.
nego, do 450 kuna najisplatljivije napajanje: 400W CORSAIR CX Series CMPSU-400CXEU. imas objasnjeno na gro mjesta tu po forumu, ne trazi objasnjenje nego samo uzmi ovaj psu i bit ces zadovoljan .

edit.
mislim, jebiga. malo bolje pogledam u moj komp kod tebe, stvarno ponekad ne kuzim ljude. imas procesor koji je kostao oko 1400 kuna kad je izasao, imas plocu koja je bila oko 600 kuna (imao ju), graficku iznad 1500 kuna i monitor oko 1500 kuna. i onda je tesko dati za neko posteno napajanje jer ova gtx275 nije bas stedljiva kartica, a athlonce 6000+ x2 jos manje. mislim ok, to su vase komponente, ali prvo sto bi se osigurao je napajanje. ne kazem da je ovaj corsair 400W slab, gurat ce on konfu bez problema, ali kazem inace. jer onak', dat cu 450 kuna za ono sto ce mi pogoniti ostatak komponenti od puno novaca. mislim, ne radi se to tako.......... i jos onda se razmislja o spire-u, a ne znaju napraviti postenu naljepnicu za ventilator (znam, imao).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 00:27   #15
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Jbg. proc kupio ima vec 2 god. , kao i plocu.
Graficka bila neka navlakusa ( prodao staru 8800gt i jos neke diskove i uzeo ovu staru 6 mjeseci ) , monitor ( takodjer prodao stari i nadodao za ovaj ) dok se jos imalo para sto se zaradilo preko sezone.
Sad se jedva naguralo na nekih 450kn , mozda na 500kn pa uzet nekog seasonic-a u vemil-u od 500W, ako ih uopce ima.
celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 07:16   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zaboravi vemil...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 08:01   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Vemulj više ne postoji kao takav. Uzmi Cors CX400 pa si miran duže vrijeme.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 13:55   #18
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nije Chief toliko loš. Trebao bi tvoju konfu držati bez većih problema.
Da, nije on los jer pise 450W, al kad ga otvoris vidis koje je smeće, koda sam ga ja lemio i spajao djelove u srednjoj skoli prije 5 godina na praksi...

@celeronko

Imao sam isti problem kao ti s identicnim napajanjem, isto mi se komp gasio u cod4 a i novom MW2 tj. kad je bio pod vecim "stresom", onda sam uzeo novog Corsaira, promjenio, i sad radi bez problema.
Dakle mjenjaj tog shiteka.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 15:40   #19
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Da, nije on los jer pise 450W, al kad ga otvoris vidis koje je smeće, koda sam ga ja lemio i spajao djelove u srednjoj skoli prije 5 godina na praksi...

@celeronko

Imao sam isti problem kao ti s identicnim napajanjem, isto mi se komp gasio u cod4 a i novom MW2 tj. kad je bio pod vecim "stresom", onda sam uzeo novog Corsaira, promjenio, i sad radi bez problema.
Dakle mjenjaj tog shiteka.
Ne pricaj gluposti molim te , pa nisi ti jedini imao chiefteca. Moj 450 je gurao , Q6600 @ 3.4 na ( neznam tocnu voltazu al oko 1.36) , 3 HDD-a , 4 gb ddr2 i 9800gtx+ i nije munis bilo tak da, druga stvar kod njega je sto polako crkava, ali da ne valja to nemos reci.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 15:50   #20
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne pricaj gluposti molim te , pa nisi ti jedini imao chiefteca. Moj 450 je gurao , Q6600 @ 3.4 na ( neznam tocnu voltazu al oko 1.36) , 3 HDD-a , 4 gb ddr2 i 9800gtx+ i nije munis bilo tak da, druga stvar kod njega je sto polako crkava, ali da ne valja to nemos reci.
Ma nisam ja rekao da nevalja, ali kvalitetom nije ni blizu nekom corsairu. To nisu gluposti, otvori ga pa pogledaj "kvalitetu" izrade.
Moj je isto poceo crkavat nakon sto sam stavio novu grafu (gtx260) i dodatni disk (WD caviar black)...
Uostalom kad napajanje nema po default-u dva 6-pinska konektora za napajat graficku onda to nije to, meni su svi zivi 4-pinski molexi bili iskoristeni.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 16:16   #21
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,408
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Ma nisam ja rekao da nevalja, ali kvalitetom nije ni blizu nekom corsairu. To nisu gluposti, otvori ga pa pogledaj "kvalitetu" izrade.
Moj je isto poceo crkavat nakon sto sam stavio novu grafu (gtx260) i dodatni disk (WD caviar black)...
Uostalom kad napajanje nema po default-u dva 6-pinska konektora za napajat graficku onda to nije to, meni su svi zivi 4-pinski molexi bili iskoristeni.
Po toj logici je Corsair šrot jer je lošije napravljen nego (npr) PC P&C. Chieftec,Fortron i ekipa su dobra napajanja za 90% pučanstva,daju što piše na papiru i imaju adekvatne zaštite da stabilno daju napon onome što isti treba. Naravno,uvijek ima bolje ali tvrditi da izgleda unutra ko da ga je lemio srednješkolac je totalna budalaština.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:32   #22
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Evo danas uzeo Spire 650W, u Vinkovcima ga platio 489kn. Znam da nije bas nesto, ali za sad radi sve kako treba. Htjeo sam Seasonic ili Ocz, al se nista ne moze nabavit , tako da sam uzeo ovo i za sad zadovoljan.
Jedino sam primjetio da je bucniji od ovog starog chiefteca 450.

Hvala na svim savjetima!
celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 17:30   #23
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Koje je ovaj Spire Jewel 650W smece od napajanja , pise u njegovim specifikacijama 21db max. noise , jebes mi mater ako nije 210db.
Kad usporedim ovo spire i onaj chieftec po glasnoci, kao da sam usporedio titanic i kosilicu.
To napajanje kao da cijelo vrijeme radi na punom opterecenju , i vrti se ko nenormalno.
Maloprije igram MW2 i buraz u drugoj sobi cuje kako radi.
Jel zna netko koja je max. jacina buke chiefteca 450w, jel ono je meni bilo gotovo necujno.
celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 17:39   #24
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor celeronko Pregled postova
Koje je ovaj Spire Jewel 650W smece od napajanja , pise u njegovim specifikacijama 21db max. noise , jebes mi mater ako nije 210db.
Kad usporedim ovo spire i onaj chieftec po glasnoci, kao da sam usporedio titanic i kosilicu.
To napajanje kao da cijelo vrijeme radi na punom opterecenju , i vrti se ko nenormalno.
Maloprije igram MW2 i buraz u drugoj sobi cuje kako radi.
Jel zna netko koja je max. jacina buke chiefteca 450w, jel ono je meni bilo gotovo necujno.
Eh, a dali smo ti preporuku da uzmeš Cors CX400W i jeftinije bi prošao i imao bolje i puno tiše napajanje
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 17:54   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Ma nisam ja rekao da nevalja, ali kvalitetom nije ni blizu nekom corsairu. To nisu gluposti, otvori ga pa pogledaj "kvalitetu" izrade.
Moj je isto poceo crkavat nakon sto sam stavio novu grafu (gtx260) i dodatni disk (WD caviar black)...
Uostalom kad napajanje nema po default-u dva 6-pinska konektora za napajat graficku onda to nije to, meni su svi zivi 4-pinski molexi bili iskoristeni.
Znači da je tebi i VX450 smeće jer nema 2 nego samo jedan 6pinski PCI-E.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 17:58   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nije mi jasno kako je mogao u vk biti ogranicen na vemil, hgspot i links? Vemil nam je zatvoren jos prije nego su pocela ova sranja, hg nije radio do danas (a i to je upitno jel danas proradio, trebali su jos u ponedjeljak pa prolongirano), links nismo nikada ni imali.
A ako moras otici negdje drugdje ili naruciti....onda posve sigurno nisi ogranicen na nista
A ovaj spire sto je uzeo mi smrdi na ines, ako je tako onda celeronko cisto info da si tamo mogao naruciti i corsair i seasonic (to bi jos dobio brze jer im msan roba dolazi svaki drugi dan) i kostali bi te tu negdje ovisno od modela. I imao bi dobro i tiho napajanje za istu lovu.

Ali sta ces, na greskama se uci.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 18:00   #27
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
e kad pise 650W............ ne mozes objasniti ljudima, ja sam se prestao truditi.

celeronko, sada trpi i duraj, sta da ti netko jos kaze? dobio si preporuke, tj preporuku za corsaira 400w sto je jos par ljudi potvrdilo, i svejedno si isao na spire-a. u cemu je problem sada? imas polugovno od napajanja koje je ne stepenicu nego cijeli kat ispod corsaira/seasonica/anteca i slicnih napajanja. zuji? jebiga, zuji. promjeni ventilator pa nece zujati, no onda riskiras ako stavis ventilator koji ne radi dovoljan propuh + gubis garanciju. sada vidis koliko je bilo lakse da si uzeo corsaira, plus platio ga nesto jeftinije, plus dobio 60 mjeseci garancije, plus imao sve iz paketa (snagu, pouzdanost, jako tiho (necu reci necujno) napajanje).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 14:50   #28
celeronko
Premium
Moj komp
 
celeronko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: vk
Postovi: 95
Danas zvao trgovinu di sam kupio da vidim jel mogu zamjenit za drugo uz nadoplatu, i trgovac mi kaze da dodjem u ponedjeljak i da mogu promjenit.
Ako zamjenim mislim da cu ici na corsair vx450 ili ako ne bude puno skuplje 550W.

celeronko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 14:54   #29
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor celeronko Pregled postova
Danas zvao trgovinu di sam kupio da vidim jel mogu zamjenit za drugo uz nadoplatu, i trgovac mi kaze da dodjem u ponedjeljak i da mogu promjenit.
Ako zamjenim mislim da cu ici na corsair vx450 ili ako ne bude puno skuplje 550W.

Dobro da si se sjetio Ajde pa očekujemo dojmove kada napokon upogoniš pošteno napajanje
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 18:03   #30
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Znači da je tebi i VX450 smeće jer nema 2 nego samo jedan 6pinski PCI-E.
Nisam rekao da je smece, nego da mi "to nije to", jer moram 2 4-pinska molexa provlacit korz neke rupe i rupice (tezim urednosti) pa ustekavat na 6-pinski adapter pa sve to u graficku, to mi je kupus (u kucistima koja imaju los kabel management). Cijeli jedan kabel sa 4-pinskim molexima bi mi zauzelo. I "to mi nije to" dakle.
VX550 mi ima odmah 2, ima dva kabla sa konektorima za napajat sata uredjaje, imam lufta za razna unaprjedjenja, TOeTO
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na