Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2005., 13:43   #1
dspin
Premium
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 163
A64 bacanje para

Mislio sam uzet A64,novu ploču i GEIL ultra X memoriju da to sve skupa radi na 280-290 mhz sinhrono a kad ono sa svim tim clockanjem ne dobiješ apsolutno ništa.
Evo jedna slika sa xbitlabsa (i ostale pokazuju istu stvar)
Pa ti pljuni 4000 kn za k....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fc.png‎
Views:	305
Size:	7.5 kB
ID:	3022  
dspin je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 13:50   #2
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
pa ne dobijes u igricama,al jebiga neko voli clockat pa daje pare,a ako tine zelis onda nemoj ni dat pare!pozdrav
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2005., 13:54   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
visok FSB nije bitan, bitne su postavke .... dakle ono ak mozes izvuc fsb 230 i sl. 2-2-2-5 illi tak nes, onda si na konju
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 15:11   #4
dspin
Premium
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 163
Citiraj:
Originally posted by komer
pa ne dobijes u igricama,al jebiga neko voli clockat pa daje pare,a ako tine zelis onda nemoj ni dat pare!pozdrav
Kako možeš volit clockanje ako s njim ništa ne dobivaš.Kad sam imao t-breda i kad sam digao fsb sa 133 na 220 i takt sa 1460 na 2400 razlika je bila drastična u svim mogućim testovima.Onda mi nije bilo teško dat bilo kakve pare za komp,ne bi mi bilo ni sada da to ima nekakvog efekta.To je ko da potrošiš 20000 kn da naturpijaš auto sa 100 na 150 konja a on ide isto ko prije i još se frndovima pohvališ kako si tunirao auto.Malo smiješno zar ne?
dspin je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 16:04   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Re: A64 bacanje para

Citiraj:
Originally posted by dspin
Mislio sam uzet A64,novu ploču i GEIL ultra X memoriju da to sve skupa radi na 280-290 mhz sinhrono a kad ono sa svim tim clockanjem ne dobiješ apsolutno ništa.
Evo jedna slika sa xbitlabsa (i ostale pokazuju istu stvar)
Pa ti pljuni 4000 kn za k....
Baš sa Far Cry-em dobiješ dosta, i Tor i Blade su imali 9800 PRO na NF2 i mobilcima, na 64 bitnoj platformi više nema zastajkivanja kad se prvi put zapuca, i igra ide skroz glatko.
I to nije jedina igra koja će fino osjetiti jači i moderniji proc.

Normalno da je skup prelazak na 64-tvorku, nije baš da je to pod "moraš", ja ti samo hoću reći da rezultati testova kad se testira sama grafa bez uključivanja fizike, zvuka i svega onoga kaj se koristi kad se "stvarno" igraš nisu baš mjerodavni...

A tu je i problem nadogradnje-sad je izražen više nego prije zbog PCExpres grafi...

Po meni-ako se ima love, za mjesec, dva će biti hrpa jeftinih ploča i prilika za nadogradnju.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 16:09   #6
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
da , jedino kaj sad nadogradnje u biti predstavlja promjenu svega

I ploče i proca , i grafičke, a kod mene i memorije...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 19:02   #7
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
samsi spomenuo ono sa autom pa onda kaj se zalis,jel te ko tjera da das 4000kn?ne tjera:confused:
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 19:41   #8
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,999
jep bas kaj jelc veli boost je vise nego ocigledan! inace evo mogu reci jos par zanimljivih stvari. vrtim doma BOINC i climate prediction projekt unutar njega i prije sa 2600 mhz XP-M mi je trebalo za 10000 izracuna oko 10 h a sada sa A64 na 2550 mhz laganih 5-6h. ako to nije najbolji pokazatelj porasta performansi onda neznam. BTW MPEG-4 enkodiranje jednostavno leti
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 20:13   #9
dspin
Premium
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 163
Re: Re: A64 bacanje para

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Baš sa Far Cry-em dobiješ dosta, i Tor i Blade su imali 9800 PRO na NF2 i mobilcima, na 64 bitnoj platformi više nema zastajkivanja kad se prvi put zapuca, i igra ide skroz glatko.
I to nije jedina igra koja će fino osjetiti jači i moderniji proc.

Normalno da je skup prelazak na 64-tvorku, nije baš da je to pod "moraš", ja ti samo hoću reći da rezultati testova kad se testira sama grafa bez uključivanja fizike, zvuka i svega onoga kaj se koristi kad se "stvarno" igraš nisu baš mjerodavni...

A tu je i problem nadogradnje-sad je izražen više nego prije zbog PCExpres grafi...

Po meni-ako se ima love, za mjesec, dva će biti hrpa jeftinih ploča i prilika za nadogradnju.
Znači nije sve tako crno,nego reci ti meni Jelc šta bi moglo bit bolje ATI Xpress 200 ili NF4
dspin je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 21:08   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Re: Re: Re: A64 bacanje para

Citiraj:
Originally posted by dspin
Znači nije sve tako crno,nego reci ti meni Jelc šta bi moglo bit bolje ATI Xpress 200 ili NF4
E, njega si našao s ATI i NV...
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 20.01.2005., 21:11   #11
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Mozete me popljuvat kol'ko ocete al one sheme o 50% boljim performansama u igrama s A64 ne pusim jer mislim da navedene igre(FarCry, Doom3, itd.) nisu pravi pokazatelj performansi procesora, ak ocete stvarno pogledat kolko je poboljsanja probajte LockOn ili IL2 Sturmovik(i njegove nasljednike) pa pogledajte kak se ti procovi nose kad je u "zraku" 20+ aviona od kojih svaki ima svoj FM,DM, Avioniku i ostale piz..... razradjene do najsitnijih detalja a proc to sve lijepo racuna...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 21:43   #12
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
da, i šta želiš reći? nitko te ne sili da kupiš a64... a ljudi koji su to učinili su zadovoljni jer su za onu svrhu za koju im služi komp dobili dobrano bolje performanse... čemu onda tražiti primjere gdje razlika nije toliko velika? ako se mene pita dovoljno je pogledati rezultate enkodiranja raznih formata i kompresije podataka gdje a64 briljira, a to su pravi pokazatelji brzine procesuiranja... a još k tomu se ne iskorištava njegov potencijal u vidu nativnih 64bitnih aplikacija...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 21:58   #13
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Ma gle ne kazem ja da je A64 los, da imam para prvi bi ga kupio i znam da je u kodiranju lud ko batina.
Ocu rec da neka ekipa malo pretjeruje sa izjavama i da ne treba svaku takvu izjavu shvatit kao apsolutnu istinu te da prema tome treba procijenit da li se pojedinom korisniku isplati uzimat osjetno skuplji procesor u odnosu na ono kaj misle s njim radit sto si uostalom i ti reko.
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 22:17   #14
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
a čuj, ljudi se vole veseliti novim stvarima, i u silnom veselju znaju kojiput pretjerati... to je barem poznata stvar... činjenica je da je a64 dobar proc, ali bitnija je stvar za pojedinca znati procijeniti i odvagnuti da li mu je uistinu potreban kao što smo obojica konstatirali...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 02:07   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Kao sta je i cinjenica da ako me netko sad pita da mu slozim komp il sta da uzme ja bi mu rekao AMD64 i nforce4 jer IMHO ako sad uzmes tu kombinaciju miran si duze vrijeme. Obrazlozenje: Nadogradnja procesora-jos ce mnogo procesora AMD izdati za sck939+jos nikako/nedovoljno iskoristena 64-bit-a, Grficke-buducnost donosi samo PCI-E... Takoder 99% ljudi koji me pita ne misli oc-ati a onaj 1% ce znati iskoristiti sav potencijal tog procesora.
@dspin
Nije bas za k... Kao sta ni 150 FPS-a u Far cry-u nije za k...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 08:36   #16
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Sto se tice nf4 i pci-e i nadogradivosti, koliko ljudi doista nadogradjuje pc? Mijenja procesor, graficku? Mislim da je to bajka oko nadogradivosti, po mom misljenju ako covjek ima stroj recimo oko 1-2 godine i zeli upgrade, vecinom proda sve zajedno i kupi novo jer je u medjuvremenu izasao novi chipset. Isto tako mislim da je lakse prodati cijelo racunalo nego samo procesor ili graficku. Bas me zanima koliko ljudi na ovom forumu radi nadogradnju?

Citiraj:
Originally posted by E.T.
Kao sta je i cinjenica da ako me netko sad pita da mu slozim komp il sta da uzme ja bi mu rekao AMD64 i nforce4 jer IMHO ako sad uzmes tu kombinaciju miran si duze vrijeme. Obrazlozenje: Nadogradnja procesora-jos ce mnogo procesora AMD izdati za sck939+jos nikako/nedovoljno iskoristena 64-bit-a, Grficke-buducnost donosi samo PCI-E... Takoder 99% ljudi koji me pita ne misli oc-ati a onaj 1% ce znati iskoristiti sav potencijal tog procesora.
@dspin
Nije bas za k... Kao sta ni 150 FPS-a u Far cry-u nije za k...
LAcy je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 11:20   #17
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
neki koji su prije imali socket A , a sada bi htjeli prec na s939 , nazalost moraju mjenjat cijelu confu ,ali kao i sto si reko A64 s939 te PCI-X grafe ce dosta dugo ostat na trzistu i tek ce se sad to pocet razvijat u nesto , jer kao sto svi znaju prije mjesec dana nije bilo postene ploce za A64 s939 osim MSI Neo platinum2 nforce3-250 , da imam para odma bi si nabavio A64 i neku plocu baziranu na nf4 chipsetu, jedino sto jos mogu rec je da je AMD napravio izvrstan potez sa tim 64-bitnim AMD s939 , josh samo da izađu i normalnije maticne , i na konju smo ,
(to vrijedi za one koji imaju para)
Hido je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 11:21   #18
Brada13
MemBeer
 
Brada13's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: V.G.
Postovi: 70
A64 bacanje para

Hi LAcy.Pa evo ja sam radio nadogradnju.Ostavio sam stari hard,staru CL 5.1,staru memoriju i kuciste i stari monitor.Promijenio sam samo plocu,CPU,VGA,i dodao jos malo memorije hehe.Malo sale ne skodi jel.
A sad ovako mislim.Zamijenio sam P4(HT bus 800),MBO 875 chipset i GF4Ti4200 sa ovim dolje.Testovi pokazuju ovako.Naravno graficka se nemoze usporediti,memorija lakse dise i razlike su u testovima oko 35 % bolje(PCMark04),test HDD-a pokazuje isto oko 5% bolje rezultate.Kod procesora su razlike drugacije,a to znate i sami vidim.Uglavnom su tu negdje(s time da je poznato da PCMark 04 favorizira Intelove CPU).
A o tome jel se isplati preci na AMD ili ne netrebam reci sta mislim.Ako kupujete novi komp ili vam treba veca nadogradnja isplati se prodati staro i doplatiti za ovu ipak dolazecu tehnologiju(tu mislim na soc 939,novi nv4 chipset,PCIEX16 i PCIEX1 slotovi).
Zanima me vase misljenje skvadro,za i protiv.
__________________
Brada
Asus A8N-SLI De Luxe
64 x2 4400+
2X1Gb ST CL2
Gainward 7800GT/512Mb
Hitachi T7K250 SATA2 250 Gb
Hitachi SATA 2 320 Gb/16 Mb
Brada13 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 11:34   #19
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Re: A64 bacanje para

Ne kuzim sto si htio reci. Tvoja nadogradnja je jako blizu onoga sto sam rekao da se pc ne nadogradjuje vec se kupuje ponovo. Ostavio si hard, zvucnu i memoriju, hard ok ako ti ne treba veci, zvucnu si mogao koristiti sa ploce, a s memorijom si imao srece sto nije promijenjena tehnologija (ddr2). Realno si ti zapravo kupio novi stroj ali si ostavio staro kuciste Kad sam mislio da se ne radi upgrade mislio sam da se prodaje cijeli stroj ali preslozen u drugo kuciste i bez nekih kartica koje su jos upotrebljive u novom, mislim da rijetko tko zapravo proda stari cpu i kupi novi jer se u medjuvremenu promijenilo podnozje, isto je i sa grafickom...

Nego da se mi vratimo na tebe, heces ti vise napisati nesto o toj konfiuraciji sto imas? I koje napajanje imas?


Citiraj:
Originally posted by Brada13
Hi LAcy.Pa evo ja sam radio nadogradnju.Ostavio sam stari hard,staru CL 5.1,staru memoriju i kuciste i stari monitor.Promijenio sam samo plocu,CPU,VGA,i dodao jos malo memorije hehe.Malo sale ne skodi jel.
A sad ovako mislim.Zamijenio sam P4(HT bus 800),MBO 875 chipset i GF4Ti4200 sa ovim dolje.Testovi pokazuju ovako.Naravno graficka se nemoze usporediti,memorija lakse dise i razlike su u testovima oko 35 % bolje(PCMark04),test HDD-a pokazuje isto oko 5% bolje rezultate.Kod procesora su razlike drugacije,a to znate i sami vidim.Uglavnom su tu negdje(s time da je poznato da PCMark 04 favorizira Intelove CPU).
A o tome jel se isplati preci na AMD ili ne netrebam reci sta mislim.Ako kupujete novi komp ili vam treba veca nadogradnja isplati se prodati staro i doplatiti za ovu ipak dolazecu tehnologiju(tu mislim na soc 939,novi nv4 chipset,PCIEX16 i PCIEX1 slotovi).
Zanima me vase misljenje skvadro,za i protiv.
LAcy je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 12:28   #20
Brada13
MemBeer
 
Brada13's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: V.G.
Postovi: 70
A64 bacanje para

Ovo o nadogradnji bila je zafrkancija.Napajanje je 500w Ever Power(kostalo je nekih 300-tinjak kuna prije par mjeseci u HG Spotu)
__________________
Brada
Asus A8N-SLI De Luxe
64 x2 4400+
2X1Gb ST CL2
Gainward 7800GT/512Mb
Hitachi T7K250 SATA2 250 Gb
Hitachi SATA 2 320 Gb/16 Mb
Brada13 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 12:57   #21
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Konan je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 13:07   #22
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Sto se tice nf4 i pci-e i nadogradivosti, koliko ljudi doista nadogradjuje pc? Mijenja procesor, graficku? Mislim da je to bajka oko nadogradivosti, po mom misljenju ako covjek ima stroj recimo oko 1-2 godine i zeli upgrade, vecinom proda sve zajedno i kupi novo jer je u medjuvremenu izasao novi chipset. Isto tako mislim da je lakse prodati cijelo racunalo nego samo procesor ili graficku. Bas me zanima koliko ljudi na ovom forumu radi nadogradnju?
Pa ja sam na svojoj 3-4 godine staroj MSI-jki drzao od 1333Mhz preko 1,8 do sadasnjih 2,6 procesor, takoder promijenio 2 graficke...Dakle maticna se jos drzi (unatoc sta je to via kt333 i ima AGP4x), a nforce4 ce se bome dugo drzati a i PCI-E nece tako brzo zamijeniti(s obzirom da je tek dosao).
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 13:41   #23
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Ja isto tako volim solidnu ploču koju ću moći nadograđivati.

Vozio sam DFI KT400 dvije godine i počeo sa Duronom 800, pa prvi XP 1600+, pa B revizija i na kraju mobilac na 2500MHz-a.
A od 800 pa sve do 2500MHz je bogme fina nadogradnja.
Isto tako od 8500 pa do 9800 PRO/XT grafi, PATA i SATA diskovi...USB2 i Fire-Wire...volim kupiti stabilnu i dobro opremljenu ploču, nek je i sporija, glavno da je superstabilna i da se može lagano nadograditi.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 13:45   #24
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Re: Re: Re: A64 bacanje para

Citiraj:
Originally posted by dspin
Znači nije sve tako crno,nego reci ti meni Jelc šta bi moglo bit bolje ATI Xpress 200 ili NF4
ATI

Ali tek sa novom revizijom south bridgea, ovaj stari ima malo problema sa brzinom USB2, novi će donjeti puno više điđa kaj se tiče hardova i USB-a, podršku za Azalia audio i još puno lipih stvari
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 20:04   #25
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
evo i ja svoju ploču iz siga (kt400) vozim već 2 godine i kusur... krenuo s njom sa duronom 800mhz pa sad do ovoga... ali čini mi se da neće još dugo... mislim da ću selit na s754...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 21:02   #26
Bart
PC maher
Moj komp
 
Bart's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: N.Gradiska
Postovi: 272
Vec duze vremena nisam kupio komplet novi stroj, uvijek je to neki vid nadogradnje u vise koraka dok se ne dodje do konfe koja te moze zadovoljiti na neko vrijeme od 6-12 mjeseci a onda opet iznova. Upravo planiram kupiti A64 + maticna S939 nForce4 + nova grafa, znaci za prvu ruku zadrzavam kuciste, memoriju, TV karticu, dvije przilice, hard i monitor i mislim da je to ipak nadogradnja, a onda je prva na redu memorija pa hard itd. Jest da su proc, mb i grafa financijski gledano pola kompa ako ne i vise, mislim da se to ipak zove nadogradnja i to je ono sto vecina ovdje prakticira.
Bart je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2005., 19:04   #27
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Meni je smiješno kad neko očekuje da će mu komp poletiti kada prijeđe sa 2.2GHz AXP na 2.4GHz A64. Mislim postoji razlika ali ljudi očekuju da će im to biti ko prelazak sa 1800+ na 2800+. U biti je A64 vrlo sličan AXP.
Konan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2005., 04:49   #28
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Sto se tice nf4 i pci-e i nadogradivosti, koliko ljudi doista nadogradjuje pc? Mijenja procesor, graficku? Mislim da je to bajka oko nadogradivosti, po mom misljenju ako covjek ima stroj recimo oko 1-2 godine i zeli upgrade, vecinom proda sve zajedno i kupi novo jer je u medjuvremenu izasao novi chipset. Isto tako mislim da je lakse prodati cijelo racunalo nego samo procesor ili graficku. Bas me zanima koliko ljudi na ovom forumu radi nadogradnju?
Istina. Tak sam ja kad sam uzimao mobilca fino prodao si onu DFI AD77 Infinity i copio si ovu abiticu.

Citiraj:
Originally posted by ozren
visok FSB nije bitan, bitne su postavke .... dakle ono ak mozes izvuc fsb 230 i sl. 2-2-2-5 illi tak nes, onda si na konju
Otkad FSB nije bitan?

Citiraj:
Originally posted by Bart
Vec duze vremena nisam kupio komplet novi stroj, uvijek je to neki vid nadogradnje u vise koraka dok se ne dodje do konfe koja te moze zadovoljiti na neko vrijeme od 6-12 mjeseci a onda opet iznova. Upravo planiram kupiti A64 + maticna S939 nForce4 + nova grafa, znaci za prvu ruku zadrzavam kuciste, memoriju, TV karticu, dvije przilice, hard i monitor i mislim da je to ipak nadogradnja, a onda je prva na redu memorija pa hard itd. Jest da su proc, mb i grafa financijski gledano pola kompa ako ne i vise, mislim da se to ipak zove nadogradnja i to je ono sto vecina ovdje prakticira.
Ja bi rekao da je ipak nova masina. Dobivas novi zvuk (ono kaj cujes i obavlja doticni posao). Novu grafiku (ono kaj vidis i obavlja posao za to), te novi proc (ona budala kaj sve racuna), te maticnu kao ono kaj bu sve to povezalo! Financijski. Pa koliko cesto ljudi mjenjaju monitor. Ja dva puta u 10 godina lol. Zivio!
  Reply With Quote
Staro 24.01.2005., 21:23   #29
Bart
PC maher
Moj komp
 
Bart's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: N.Gradiska
Postovi: 272
Za mene je novi komp onda kad ovaj postojeci sklonim iz kuce i donesem nesto komplet novo, od A do Z, a dokle god kemijas nesto novo , nesto staro to je nadogradnja, manja ili veca, naravno da je ovo velika nadogradnja jer zbog PCI Expresa moras mijenjati i grafu ali nForce4 zaista omogucuje da zamjenom proca u buducnosti dodjes do konfe koja ce ipak biti osjetno brza od Bartona 2500.
Bart je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2005., 23:26   #30
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Meni sad nesto nije jasno. Jel se na plocu sa PCIE moze spojit AGP kartica?

BTW ja svoju konfu furam vec 3 godine, mjenjo sam hard ( prije 3 dana), maticnu ( crkli kondici, prije 1.5g) i grafu ( prije 6mj).
Maticna je od prave epoxice najskuplje koja je bila trenutno upgredana ( prije downgredana) na krš od 450kn( prije 1.5g), tak da to bas i nije nadogradnja. proc jos imam isti, i izgleda da ga necu mjenjat bar jos 1g, hebu me financije.

Sad me zanima, ova mi grafa ful dobro radi, pa ako bi kojim cudom skupio para za prelazak na novu platformu, jel bi moro mjenjat i grafu?
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na