Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2009., 17:32   #1
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Podešavanje LCD-a SyncMaster 173P help

Evo zahvaljujući poštenom i dobrom trgovcu JuVe-u za siću od 400 kn postao sam vlasnik ovog odličnog monitora sa PVA matricom.
Ovo je moj prvi LCD monitor i još se navikavam na neke njegove različitosti u odnosu na moj Trinitron CRT Brilliance 107P.
Najviše me smetaju fotografije koje imaju crne elemente koji izgledaju "metalic smeđe" i općenito nepostojanje potpuno crne.

Monitor se namješta preko Magic Tune Premium softwarea i pored jednog custom profila za svjetlinu i oštrinu ima za text, internet i mulitimediju..
Ja koristim 48 za brightness i 50 za contrast.
Sa prad.de skinuo sam program Pixperan koji mi je sugerirao da je optimalna gamma za ovaj monitor oko 1.375.
Pošto se u Magic Tune-u ne može podešavati ništa nego svjetlina i kontrast, gammu sam podesio u CCC pod opcijom "Color" tako da sam slider za 2D i 3D odgurao do 1.35.
Sad ovdje se spominje da je defaultna gama danas 2.2, međutim tada mi je slika presvijetla.
Ne znam dali radim ispravno? (Pingmachine, Antrax, Visage pomagajte! )
Također, opcija Vsinc u igrama.
Treba li je obavezno uključivati u igrama?
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2009., 20:53   #2
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
prvo vsync, ne moras ga ukljucivat, on jednostavno limitira broj fps-a na refresh rate monitora, kao za "gladu" sliku, al isti vrag koji frejm uzme ako ih ima i vise od tih 60

default gama sto se koristi je 2.2 i ne podesis ju tako da povuces slajder nego da izmjeris kolika je kolorimetrom. pomocu slajdera ju mozes nastimavat, ali ne i tocnu vrijednost nego na vise ili manje od izmjerenog.

podesi fino sve na pocetne vrijednosti, posjeti ovu stranicu i citaj upute. Bolje od toga odokativnom metodom tesko da ces kalibrirat monitor, koji god da on bio.

nezgodno je malo kod tih samsunga sto nemaju mogucnost podesavanja kao vecina ostalih monitora, ali nesto se moralo zrtvovat u korist dizajna, sta se moze siguran da pod custom modom ne mozes boje nastimavat!?
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2009., 16:53   #3
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
prvo vsync, ne moras ga ukljucivat, on jednostavno limitira broj fps-a na refresh rate monitora, kao za "gladu" sliku, al isti vrag koji frejm uzme ako ih ima i vise od tih 60

default gama sto se koristi je 2.2 i ne podesis ju tako da povuces slajder nego da izmjeris kolika je kolorimetrom. pomocu slajdera ju mozes nastimavat, ali ne i tocnu vrijednost nego na vise ili manje od izmjerenog.

podesi fino sve na pocetne vrijednosti, posjeti ovu stranicu i citaj upute. Bolje od toga odokativnom metodom tesko da ces kalibrirat monitor, koji god da on bio.

nezgodno je malo kod tih samsunga sto nemaju mogucnost podesavanja kao vecina ostalih monitora, ali nesto se moralo zrtvovat u korist dizajna, sta se moze siguran da pod custom modom ne mozes boje nastimavat!?

Hvala ti Antrax i ispričavam se što nisam odgovoria jučer.
Naime jučer mi je isporučen 2209wA iz Kodeks-a i bio sam okupiran podešavanjem novog monitora.
Ovaj Dell je puno zahvalniji i uz gamma vrijednost iz CCC-a od 1.0 i uz 3% osvjetljenja i 77% kontrasta ovaj monitor daje prekrasnu sliku!
Također, Dell se puno bolje snalazi sa crnima od Samsunga.
Samsung se izgubi u tamnim prijelazima.
Na lagom.nl nisam uspio razumjeti što trebam raditi da namjestim gammu.
Kao treba se udaljiti od monitora i vidjeti neko titranje na skali i neznam ni sam.
Inače, koja je razlika između gamme i brightnessa?
Samsung, naravno ima podešavanje boje, ali traži kalibraciju u Magic Tune programu (valjda profil).
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na