Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2009., 00:53   #1
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
Smile Koju tipkovnicu i koji mis...

Dakle htio bih priupitati vas u vezi sa tikovnicom i misem posto imam keytronic onu staru i mis neki slbl s faksa mis je crko ima, a i neda mi se tipkalo vise drzat ovo jer me ozbiljno pocinju prsti boliti nakon 3 mjeseca koristenja htio bih plitku jako da mi prsti plove( komp mi je na stolu koji je kao stol za boravak visok i sjedim u kaucu tipkalo mi je na krilu a mis pored desne noge na krevetu na debeloj sirokoj knjizi, jbg nemam mjesta u stanu za stol poseban za komp, da ne dangubim hitjedoh vam to rec)
uglavnom najvise sta redim na ovom kompu je sto puno pisem i jedina stvar koju trazim od nje je da bude plitka. mis mi mora imat najmanje 2 dodathe tipke osim one dvije sa skrolom netreba imat bocno.(igram wow pa mi treba za puno puno puno bindova na misu sto vise tipki na njemu to bolje)
mis i tipkalo do 700 kuna maksimalno maksimalnih maksimuma. dajte pomozite pls

p.s. hvala unaprijed
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 02:27   #2
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
ispricavam se na spamu ali nasao sam ovo u vemilu i skombario evo vako
1. komb. : logi mx 518 mis i logi g11 tipkalo
2. komb. : roccat kone i http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...=0&Sifra=49972

eh pa sad recite sta bi mi bilo bolje? (nezaboravite da sam skoro u lezecem polozaju kad igram)

hvala jos jedanput i molim vas pomozite uskoro ce te stvarcice otici sa popusta

p.s. zanima me roccat kone dali se kvari nakon recimo 5mjeseci ili godinu dana(ne zelim dat 600 kuna za mis koji se pokvari za god dana,kad mogu jednopgodisnji mis nac na faksu for free :d) i dali je tako dobar kao sto svi pricaju(nemam ga gdje isprobat da vidim jeli sve tako superb kao sta se laje okolo o njemu)
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda
matijab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2009., 03:37   #3
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
g11 je dobra, ali ti tipke nisu plitke. Imam ju tek 2 tjedna, tak da ti nemrem reci kolko je izdrzljiva, al ja sam za sad prezadovoljan, programibilne tipke, osvjetljenje....
ostalo nist nemam, par put igral s mx518, svi ga hvale, meni se svida, ja inace imam g5, imam ga skoro godinu dana, mis je zakon , ali po meni najisplativiji mis ulozeno/dobiveno je razer death adder.
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:34   #4
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
g11 je dobra, ali ti tipke nisu plitke. Imam ju tek 2 tjedna, tak da ti nemrem reci kolko je izdrzljiva, al ja sam za sad prezadovoljan, programibilne tipke, osvjetljenje....
ostalo nist nemam, par put igral s mx518, svi ga hvale, meni se svida, ja inace imam g5, imam ga skoro godinu dana, mis je zakon , ali po meni najisplativiji mis ulozeno/dobiveno je razer death adder.
izdrzljiva je bome.tenkista od tipkovnice.imam vec 2,5 god g15 svaki dan po 5 sati koristim.ista je
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:52   #5
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
ma nekako mi je vise mous bitan jer su jako razliciti mousovi koje sam stavio ovaj roccat kone i mx 518 zanima me jeli se isplati ta ''kvaliteta'' ili da idem na mx 518 koji svi toliko puno preporucate.
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:57   #6
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
imho, te gamerske tipkovnice su bacanje para. ne vidim nikakve prednosti u davanju 500kn i vise kad za manje od 200 mozes imati npr. microsoft flat.
a ako si na kaucu onda razmisli o bezicnoj verziji...

btw, nekidan mi je riknuo space na logitech ultrax flat staroj niti 2 godine(toliko o kvaliteti) i uzeo sam u algoritmu speed link silent. za sada sam iznimno zadovoljan...a 125kn kosta
  Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:07   #7
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
ma naso sam ovu logitech g11 i mis zajedno za 630 kuna u vemilu na akciji, samo me zanima dali je bolje uzeti misa roccat kone i ovu flat ili mx 518 sa ovom g11?
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:20   #8
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor matijab Pregled postova
mx 518 sa ovom g11
to je po meni najbolji izbor
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:24   #9
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
gamerske tipkovnice su uglavnom preskupe, osobno sam ostao razocaran sa g11 rev1, lycosa i tarantula tipkovnicama, za tipkanje su dosta lose, no iskljucivo za gaming to nije ni bitno, ali ako gaming nije prakticki jedina stvar koju radis na racunalu gaming tipkovnice vjerojatno nisu za tebe.

tipkovnica koju ja i danas koristim je logitech ultraX premium, ne zato jer je najbolja nego jer kod nas nema nesto bolje za moje potrebe tog tipa a da nije preskupo (illuminated primjerice), ali cinjenica je da nije ni do koljena nekoj boljoj laptop tipkovnici. Iako zadnja serija je digla kvalitetu, al nikak da se odvazim na novih 200kn za tipkalo posto ovo jos radi kolko tolko dobro. btw.. mar tvrdi za novu da radi sa 7 tipki u isto vrijeme, tako da bi vec morala zadovoljavati potrebe wowa bez pardona

recimo jedna vrlo korisna stvar kod lycose je da sve tipke mozes ustovremeno pritisnuti i nece bit smetnji, dok kod vecine drugih to ne mozes, ali to primjenu ima jedino kod zatacke, sto nije bas narocito produktivno Naravno vise od 10 zajedno ih je ionako dosta tesko precizno pritisnut posto vjerojatno imas 10 prstiju na rukama sve ukupno

za misa je s druge strane dosta nezahvalno dati bilo kakvu preporuku, najvise zavisi o tvojoj ruci i polozaju koji ti odgovara na misu te samim time moras sam pronaci savrsen mis za sebe. Meni je osobno mx518 nezgrapan i prevelik pa koristim deathaddera, ali je nekim drugim ljudima savrsen i DA im nikako ne pase. Tako je i sa svim drugima na zalost.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:46   #10
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Logitech Wave tipkovnica
Logitech MX518 mis

Mislim da bolje kombinacije od te jos nisam isprobao. A cijenom je tu negdje oko 500-550 kuna sve skupa. Di ces bolje.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2009., 17:41   #11
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Logitech Wave tipkovnica
Logitech MX518 mis

Mislim da bolje kombinacije od te jos nisam isprobao. A cijenom je tu negdje oko 500-550 kuna sve skupa. Di ces bolje.
i jedno i drugo je na akciji u hgspotu ako se ne varam. A kaj se tice g11, mislim da vise nemas u vemilu na akciji, jer sam ja uzel zadnju, cak su mi ju iz splita slali, jedino ako su nove dobili
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 12:05   #12
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,748
Evo ovako...
Trazim neku tipkovnicu sa tipkama koje svijetle u mraku...
Nesto kao g11 il slicno...
Al po mogucnosti da nije gamerska, vrsta tipki nit ista nije vazno, samo da je cijenom do 200kn i da slova svijetle u mraku..
Neka Speedlinkova ma moze i MSova, ako netko zna gdje ima, nek javi tu...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 15:12   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Prvo se moraš odlučit što želiš - flat ili standardnu.

Flat:
- bestbuy je Logitech UltraX premium (ona srebrena sa crnim tipkama)

- najbolja - nisam siguran, no meni se čini dinovo edge kao odličan izbor - evo imam je već jedno 3mj i zakon je, jedino se moraš pomirit s nedostatkom numeričkog dijela.
Zgodno je što je bežićna pa je (kao recimo ja sad) staviš u krilo i tipkaš

Za klasične nisam 100% siguran, Wave me malo razočarao, G15 (stara mi se čini najbolja), iako je G11 suštinski ista bez ekrana.
Naravno, skuplje su...

S druge strane imaš old skool gardu koja preferira IBM i Cherry klikuše, no osobnog sam mišljenja da su ove flat superiornije jer nude brži odaziv (manji put tipki) te omogućuju brže tipkanje uz manje muke.
Naravno, sve ovisi o tome na što si naviknut, no ja osobno sam se navikao na ove plitke i to mi jednostavno više paše...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 21:08   #14
aircanada
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 335
Moze savjet? Posto nisam bas ovisio o tastaturama, doslo je i drugo vrijeme.
Naime, pokusavam nac nesto sta;
ima tihe i "mekane" tipke, podrzava vise tipki odjednom (dakle i 10ak ako treba), da je plitka (tanka), te da ima onaj ergonomski nastavak (moze i bit kao cijelina), te da ima programibilne tipke... Dakako sve se svodi na Logitech ili Razer, a cijena je do 700 kn.
G15 sigurno ne, dakle nesto kao G11, Razer Lycosa, Razer Tarantula, RAZER Arctosta ...
Ako jos sta postoji da zadovoljava ove karakteristike, predlozite!
Hvala na savjetima!
__________________



aircanada je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 19:20   #15
nedimri
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 6
mis mx518 i tipkovnica g11, koristim ih vec dugo i isti su kao i onaj dan kad sam ih kupio, super za sve sto trebam, od igranja, upravljanja multimedijom, pisanja, bla bla...g11 ima cak i 2 usb porta i dodatak za zglobove, neznam bas kako to nazvat heh
nedimri je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2009., 23:44   #16
aircanada
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 335
Ergonomski dodatak
Mislim se izmedju razer tarantEla i G11...
__________________



aircanada je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 00:02   #17
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
Kako to da nitko ne spominje tipkalo microsoft sidewinder x6,nedavno kupio u diskontu24 za 350 kn i savrsena tipkovnica sa plitkim tipkama i pozadinskim osvjetljenjem,numericki dio se moze odvojit i nataknuti na drugu stranu...jako sam zadovoljan i treba uzetiu obzir da daju 3 god gare....
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 01:46   #18
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Vrlo zanimljivo izgleda ta microsoftova tipkovnica, stvarno jako dobro, jos po tako niskoj cijeni, hmm. Malo sam googlao, i naletio na ovu sliku (visoka rezolucija, pa mi upala u oko) : http://www.wolfmanzbytes.com/pc/msswx6kb/msswkb1lg.jpg pa da te malo preupitam Da li ta tipkovnica podrzava nasa slova? Iako mi u svakodnevnom radu i nisu toliko bitno, ipak s vremena na vrijeme zatrebaju kad pisem neki dopis ovo-ono, pa da ne moram ustekavati stare tipkovnice samo zbog toga. Nadalje, da li je moguce kontrolirati jacinu pozadinskog osvjetljenja (pretpostavljam da je to ovaj kotacic uz volume bar, ali nisam siguran)? Sta je sa ovih 6 tipaka sa strane, lijevo od taba, tilde itd.? Jesu li to makro tipke, ili? Te, kako ti se cini tipkovnica? Da li je kvalitetna, znaci da li odaje dojam da se nece samo tako raspasti kad ju zveknes koji puta od stol, ili tako nesto? I da li se cuje kad tipkas po njoj, jer do sada sam stvarno probao svakakvih tipkovnica, i valaj mi je dosta tih koje se cuje koda skaces po njima.
Vjerujem da sam vecinu odgovorao mogao pronaci i na netu negdje, ali bolje je pitati tu covjeka koji ju je kupio, jer ako i budem kupovao, kupit cu ju gdje je i on, pa da znam na cemu sam
Hvala Shaka111.
LP
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 08:36   #19
Karlo2304
Premium
Moj komp
 
Karlo2304's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Ja sam kupio MS x6 Sidewinder prije kojih godinu dana u Linksu.
Hrvatska slova imaju tj. naljepljena su, što u prijevodu znači da ne svijetle u mraku.
Također neki znakovi (kao zagrade) imaju drugačiji layout (US nasprama HR), pa se po noći možeš zbuniti. Uglavnom kad se naučiš nije nikakav problem.
Pozadinsko svjetlo možeš kontrolirati kak ti paše onim kotačem pokraj kotača za volumen.
Kvaliteta je izvrsna. Što se tiče zvuka dok tipkaš, čuje se nešto sitno, meni ne smeta. Ne znam kakvi su tvoji zahtjevi al to ćeš najbolje vidjeti u dućanu.

Lijevo su macro tipke, također numerički dio možeš staviti ili s desne ili lijeve strane. Onda si biraš da li hoćeš da ti bude klasično numerički dio ili možeš dvije vrste profila staviti na te tipke (onda numerički dio požuti). Pa mjenjaš kak ti paše.

Ima još điđa miđa, al to sve otkriješ ak pročitaš neki strani review.
Karlo2304 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na