Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2009., 08:42   #1
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Resident Evil 5 PC

Evo, vidim da je izašlo...jel netko nabavio, isprobao? Dojmovi?
Četvorka za PC mi je bila uber, i ovo ne izgleda loše usprkos konzolaškom načinu igre i grafici.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 09:05   #2
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
damn, potpuno zaboravio
sluzbeno je 15.9 izlazak,

IGN dao ocjenu 9.3, niiiice
http://pc.ign.com/articles/102/1023597p1.html
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 15.09.2009. u 02:26.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2009., 09:21   #3
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Running on our quad core machine at 2.4Ghz with 4 gigs of RAM and our twin GTX 275s gave us absolutely no problems whatsoever, and I only found a slight amount of frame drops or hitches that cropped up here and there, usually in the middle of extremely hectic battle sequences.

nemoj zezat , da na quad i 2 x GTX 275 ide glatko?
Ma tko bi to rekao


However, it is readily apparent that RE5 is optimized for monitors that are running at 120Hz to take advantage of Nvidia's 3D Vision. When I ran the game on an older 60Hz monitor, there was a ton of screen tearing to be found.

Kakve su ovo sad gluposti? Optimizirana igra za 120Hz monitore?
  Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 10:26   #4
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Running on our quad core machine at 2.4Ghz with 4 gigs of RAM and our twin GTX 275s gave us absolutely no problems whatsoever, and I only found a slight amount of frame drops or hitches that cropped up here and there, usually in the middle of extremely hectic battle sequences.

nemoj zezat , da na quad i 2 x GTX 275 ide glatko?
Ma tko bi to rekao


However, it is readily apparent that RE5 is optimized for monitors that are running at 120Hz to take advantage of Nvidia's 3D Vision. When I ran the game on an older 60Hz monitor, there was a ton of screen tearing to be found.

Kakve su ovo sad gluposti? Optimizirana igra za 120Hz monitore?
HAHA nadam se da su samo sarkasticni
btw misle na ovo http://www.nvidia.com/object/3D_Vision_Main.html

"IGN dao ocjenu 9.3" nekak ne vjerujem ovome...
veve je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 10:59   #5
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Kupio sam sinoc i igrao sam ju od 4ujutro do maloprije
Pa evo da napisem dojmove prije spavanja

Konfa iz siga
Sve radi ok ali ima frame dropova , igra je po meni zahtjevna koliko i crysis nista zahtjevnija,neznam za one koji imaju 24inch monitora ali na mojem je sve radilo ajmo rec ugodno. Grafika je najbolja koju sam dosad vidio u ovom tipu igara, igra je odlicna i cijeli koncept igre je brutalno dobar da se tako izrazim. Mislim da cu je igrat nekoliko puta za redom haha.
Ocjenu koju bi dao je 10/10 ali dat cu 9.5 jer ipak da bi uzivao u njoj trebao bi ajmo rec ati 4890 sa gigom ili barem gts 250 sa gigom , nista jace a ove spike iznad su veliki BS, pa nije potrebno igru vrtit na 50fps 1920x1080 da bi se uzivalo u raskosi RE5 , dovoljno je oscilacija izmedu 35-20 na 1650x1080 na 3x jeftinijoj konfi.

A sad lijepo na spavanje

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 14.09.2009. u 20:39.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 11:37   #6
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
jel obavezan gamepad ili je igrivo i preko miša i tipkovnice? znam da u četvorci nije bilo baš ugodno igranje bez gamepada
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 12:06   #7
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
JEl igraš s mšem i tipkovnicom , cilja se s mišem?
  Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 19:26   #8
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
nabavio i igrao nekih cca sat i pol i mogu reći da je igra super...i što je još zanimljivije nije uopće potreban gamepad nego su kontrole prilagođene mišu i tipkovnici
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 19:26   #9
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,374
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
nabavio i igrao nekih cca sat i pol i mogu reći da je igra super...i što je još zanimljivije nije uopće potreban gamepad nego su kontrole prilagođene mišu i tipkovnici
Jel jako zahtjevno? Kako je optimizirano?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 19:29   #10
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
nabavio i igrao nekih cca sat i pol i mogu reći da je igra super...i što je još zanimljivije nije uopće potreban gamepad nego su kontrole prilagođene mišu i tipkovnici
uuuu odlicno
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2009., 20:19   #11
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Jel jako zahtjevno? Kako je optimizirano?

na mojoj konfi radi super na 1600 rezi,sve high jedino FSAA je off...konfa je iz siga.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 20:34   #12
jaguar1611
Premium
Moj komp
 
jaguar1611's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 94
Imam problem igram igru i onda mi se odjednom stavi na start traku i kad kliknem da mi ju vrati nazad svaki put mi ide loading jel imao itko takav problem? inace igra mi radi super
jaguar1611 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 22:16   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Spam obrisan.

@ivan77..postovi ti nisu vrijedni prostora u bazi stoga su obrisani. Kada imaš nešto smisleno za napisati slobodno to podjeli s nama. Možeš očekivati da će se tvoji postovi ovakvog;

Citiraj:
UAAAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAA dvije legende u isto vrijeme skoro , novi wolfy i resi 5 , MLAAADOSTI MOJA , ODOH JA NA BOLOVANJE SE IGRAT
ili sličnog sadržaja uredno brisati.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 23:49   #14
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Evo baš pogledo video na jubito, izgleda super grafika ali sam primjeto da su animacije likov (kadi pogodiš u određeni dio tjela i kad umiru) iste kao u četvorci i kutje od metaka izgledaju isto , sam nek gameplay bude na razini četvorke ili dapače bolji igra će bit super

Edit: e da i drvena burad i kutije=RE4, starno koda nisu mogli tak nešt jednostano bar malo promjenit ili dodat još neke spremnike osim toga LAME
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 00:09   #15
Njokli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 97
Igra odlično optimizirana, stavio sam sve na high i leti bez ikakvog problema, kad Japanac nešto napravi onda to valja. Grafika savršena, što se igrivosti tiče prešao sam tek prvi dio i za sada sve 5. Zamjerka, kad bi baš tražio dlaku u jajetu, bila bi manjak interakcije mačete sa protivnikovim crijevima i okolišem u vidu sakaćenja različitih predmeta i možda da su stavili malo više krvi, razbacivanja udova, prosipanje crijeva i slično... hehe
Nemam još ništa osim guna i mačete, pa ne znam, ali bilo bi fora da se s jačim oružjem može liku otkinuti recimo potkoljenica pa ga utabat s nečim dok gmiže po podu ( znam da je bolesno, ali što ću, kod ovakve igre to je i razumljivo)
Konačno igra koja nije u rangu "dobro ako imaš viška vremena za bacit"
Njokli je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 08:28   #16
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,576
Malo probo i mogo rec sljedece. Igrao sam 20min ne vise. Grafika na 1920x1200 sa svime ukljucena oko 75FPS.a nije igra ko crysis. Smeta me kamera ali naviknut cu se tj preblizu mi je. Moze se igrat sa tipkovnicom i misem i mogu rec da se igra dosta dobro. Sve prijasnje djelove sam pokusao na kompu i nije islo tj bilo je preeodvratno ako nemas gamepad!!! sad se moze normalno igrat i tu je veliki + ali prije mi isto tako isla kamera na zivce pa tako da necu jos ocjenu rec nego nakon malo igranja da vidim kakva je igra i sve ostalo. Napokon koliko toliko igriv Resident evil za komp!!!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 11:16   #17
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 938
zato ga ja igram na Xbox-su 360 i nikakvih problema , nisam probo jos na PC ali briem da ce super raditi
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:13   #18
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
auuu prebolesna je igra,baš uživam,konačno da me neka igra zaintereserala u zadnje vrijeme,pa još kad se ovo završi novi NFS i Batman,bogami ću se zabavljat narednih mjesec dana

Nego jedini mi je nedostatak u igri sto nema nigdje nikakav data base ili nesto di bi vidio zadatak,nakon napucavanja zombija i uživljenosti u igru jednostavno zaboravim šta mi je zadatak dok ne dodjem do živih
inače ocjena 9,5/10
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:32   #19
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Zavrsio sam ju, sad krecem opet al ovaj put na jacoj razini a i nisam sva blaga bio nasao
btw evo par screenshotova koje sam napravio danas ( igrao sam 17h u jednom danu haha ) i zavrsio ovaj masterpiece.











Kliknite na link i fotke ce se povecat.

Obozavam ove filmske sekvence u RE5 , napravljene su tako dobro , mmmm...
Inace dali je itko ovdje igrao ili gra na directx10 ?
Ja na max settings 1680x1050 dobivam 49 kao max i 35 kao min fps-a sto je po meni za ovakvu grafiku i IGRETINU i vise nego odlicno, ni u jednom trenutku nije stekala. Ali me zanima kako radi na directx10 i ima li neke razlike, gledao sam na youtubeu i ljudi imaju podjeljena misljenja.

Update posta
Igram sa misem i na tipkovnici, probao sam i sa gamepadom i u oba slucaja radi isto a to je ''idealno'' jer je prefektno optimizirana i prebacena/konvertirana sa konzole.
Kada bi sve igre radili kao sto je CAPCOM napravio ovu za PC onda bi svaka igra imala predivnu grafiku,optimizirana do jaja i jos bi k tome bila ludo zabavna bilo da imate gamepad ili mis i tastaturu.

Moja ocjena igre je 9.8/10
No ja sam fan RE-a, a ako niste mislim da osim kontrola necete naci zamjerki pa mislim da ce i mrzitelj ovakvih igara priznati da je zasluzila minimalno 8/10
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:43   #20
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Zavrsio sam ju, sad krecem opet al ovaj put na jacoj razini a i nisam sva blaga bio nasao
btw evo par screenshotova koje sam napravio danas ( igrao sam 17h u jednom danu haha ) i zavrsio ovaj masterpiece.


odmori malo prije neg krenes opet, odspavaj koji sat da ne bi zavrsio u vijestima ko onaj korejanac
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:50   #21
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
LOL
Da malo objasnim gornji post
Jucer igrao od 4ujutro do 9ujutro ( odspavao malo ) pa nastavio od 12h do 00h,
(kad igram re igre osjecam se kao da ja jesam taj lik , hahaha, mislim da je to jedini put kada mislim da postajem ludi manijak od onih wow freakova i svi oko mene se micu sa puta jer i u stanci za hranu hodam kroz kucu kao da me iza ugla ceka neki motherfucker sa čakijom a moja misija odlaska na wc ili po zalihe nezdrave fast food hrane se pretvara u pravu avanturu )
Imao sam stanke wc i jelo A evo i danas sam malo igrao,snimao filmice za youtube,screenshotove i ponovio poneku misiju i utrosio jos dobrih 5-6h.

Nije to nista, RE4 sam 12 puta zavrsio u manje od 6mj
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 22:54   #22
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
hehe
ja sam veliki fan RE serijala, al RE4 sam igrao na PS2 jer je PC verzija bila zasrana, tak da me je najvise odusevilo bas ovo:
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Igram sa misem i na tipkovnici, probao sam i sa gamepadom i u oba slucaja radi isto a to je ''idealno'' jer je prefektno optimizirana i prebacena/konvertirana sa konzole.
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 23:01   #23
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
hahah brz si bogami,stvarno odmori malo da te ne bi pronašli u crnoj kronici...igra me stvarno ugodno iznenadila,ispunila i više do očekivanja(zbog toga što se može igrati mišem i tipkovnicom )....ono atmosfera je stvarno filmska,ponekad stvarno nemaš osjećaj uopće da je igra,pogotovo jer nema onog standardnog invetorija koji pauzira igru i već spomenuti data base ili nesto slično,sve što radiš(mijenjaš oružije,healaš se) radiš u igri bez ikakih prekida što je super kad te napada 10 zombija pa moraš na brzinu promjenit sa shotguna na granate ili se healati
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 23:04   #24
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Upravo instalirao ... obožavam RE franšizu. Malo sam igrao, ali mi se neda sa mišem i tipkovnicom prelaziti, pa ću neki gamepad uzeti. Inače, grafika je odlična, priča sigurno isto, a za igrivost ćemo vidjeti.

S konfom iz profila na dx10, sve high, 1680x1050, i 4xAA nekih 40-45 fps-a ... ali fino glatko ide.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 23:04   #25
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
hahah brz si bogami,stvarno odmori malo da te ne bi pronašli u crnoj kronici...igra me stvarno ugodno iznenadila,ispunila i više do očekivanja(zbog toga što se može igrati mišem i tipkovnicom )....ono atmosfera je stvarno filmska,ponekad stvarno nemaš osjećaj uopće da je igra,pogotovo jer nema onog standardnog invetorija koji pauzira igru i već spomenuti data base ili nesto slično,sve što radiš(mijenjaš oružije,healaš se) radiš u igri bez ikakih prekida što je super kad te napada 10 zombija pa moraš na brzinu promjenit sa shotguna na granate ili se healati

Aha
Nema boljeg nego kad dolazi Wesker u fight sa tobom a health ti je na pola i ne stignes se izljecit a vec moras pritisnuti tipke za DODGE , hahaha bas je ono adrenalinska igra. Da bar jednog dana prebace RE Zero ili Outbreak za pc , jer cu poludit dok se ne sjete izdat RE 6 , haha....
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 08:16   #26
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Ja već na pola (chapter 3-3) i igra je fenomenalna, od priče, preko grafike pa do sveg ostalog...najači RE ikad. Četvorka je bila moćna, al ovo je još bolje. Jedini progovor- premalo bonusa za otključavanje.
Koliko sam skužio, one figurice se ne nalaze nego kupiju bodovima i ničem ne služe, čuo da se može otključat samo po jedan dodatni outfit za likove, i to je manje više to....inače japanci uvijek nafilaju igre bonus sadržajem što daje popriličan replayability...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 13:11   #27
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Igra je MRAK ! , evo napkon probao , radi bez pol frke na konfi iz "moj komp"...nego jel netko uspio igrati na "veteran" prvi put? Na toj težeini nemrem preć ni chapter 1..sve inače igram na najtežoj razini al ovo je stvarno teško do nemoguće
  Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 14:40   #28
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
evo mojih dojmova. Igra je OK na pc-u. Grafika je odlična, perfektna, ali ima jedan veliki ALI... Igrivost je 0, osjećaj napucavanja zombija 0, trebaš se mućit da dojdeš do municije, kad dojde veliki crni zombi s sjekirom nemreš ga ubit da ga he***... Igra je totalna glupost, nažalost to moram reći... Install i za 5 min Unistall
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 15:00   #29
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Upravo taj nedostatak municije i management sa istom je ono što čini ovu igru posebnom, i meni se baš zato i sviđa. Nema bezumnog rasipanja, moraš paziti na svaki metak. Zato se i zove "survival horror".
Ti se onda sine radije primi Serious Sama ili nešto...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 15:07   #30
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
Ti se onda sine radije primi Serious Sama ili nešto...
Left4Dead

Evo čini se obečavajuće ako ga toliko hvalite, pogotovo meni je kažete da je prilagođen tipkovnici i mišu (aleluja!), zbog toga nisam odigrao nijedan RE na PC-u duže od 10 minuta, a iz vjerskih razloga gamepad ne uzimam u ruke

Tupavim japancima je trebalo 10 godina da im dođe iz guzice u glavu kako bi mogli nabaciti kakvu takvu podršku za normalne ljude koji igraju tipkovnicom i mišem

Definitivno ću nabaviti, ali se iskreno nadam kako opet ne treba kombinacija 5 tipki da bi digao oružje i nanišanio, pa tek još i opalio
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na