Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2009., 21:39   #1
DirectHit
Premium
Moj komp
 
DirectHit's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 231
DVD Recorder pitanje

Ljudi odlučio sam se na ovaj model: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=3360065


Može li mi netko reći, u postupku snimanja nekog programa - on prvo ide na hard disk jelda? Hoće li mi u tom slučaju biti kao kućnom korisniku 160GB dovoljno za neke osrednje potrebe snimanja serija, filma na televiziji itd.? Dali da pucam na neki drugi izbor ili je ovo ok za srednju klasu?


Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: DirectHit. 13.09.2009. u 23:28.
DirectHit je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 00:40   #2
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
da, kad snimas neki program, snimak se pohranjuje na hard disk, a mozes i snimat direktno na dvd medij

160gb ti je dosta za osrednje potrebe snimanja
Panasonic kaze da mos snimit na taj disk do 284sati snimljenog programa, tak da..

ako trazis rekorder do 1000kn, dobar je izbor
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2009., 12:16   #3
Maos
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor The Comedian Pregled postova
da, kad snimas neki program, snimak se pohranjuje na hard disk, a mozes i snimat direktno na dvd medij

160gb ti je dosta za osrednje potrebe snimanja
Panasonic kaze da mos snimit na taj disk do 284sati snimljenog programa, tak da..

ako trazis rekorder do 1000kn, dobar je izbor
Kako funkcioniraju one stvari sa zamrzavanjem programa, premotavanjem live programa par sati unatrag itd.
Da li to sve radi kako reklamiraju, ne mislim specifično na ovaj uređaj već onako, u praksi?
Maos je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 17:41   #4
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Maos Pregled postova
Kako funkcioniraju one stvari sa zamrzavanjem programa, premotavanjem live programa par sati unatrag itd.
Da li to sve radi kako reklamiraju, ne mislim specifično na ovaj uređaj već onako, u praksi?
da, trebalo bi ugl raditi bez problema
znaci dok se snima program, ti mozes zaustaviti, a i premotavati program unatrag i pregledavati vec snimljeno, dok rekorder i dalje snima program
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 21:23   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zvuci lijepo u teoriji ali u praksi....recimo da je slabo upotrebljivo. Mozda je do mene ali meni TV signal izgleda osjetno bolje kada ga gledam direktno preko TVa nego preko rekordera tako da nema tog timeshifta koji bi me natjerao da gledam losije samo zato da mogu pauzirati kad idem na wc. Daleko od toga da se ne koristi kada bas postoji potreba (tipa rucak na stolu a bas pocelo nesto zanimljivo) ali da cu ga imati stalno ukljucenog samo da bi mogao iz dosade premotavati tv program 8 sati u nazad....tesko. No, mozda je to samo do mene i nekome je to super. Tko zna?
A sto se tice diska kod LGa je 160GB 47 sati na najvecoj kvaliteti (s time da ne vidim neku razliku ni na stupanj slabijoj a tako se dobija preko 80 sati). Posve dovoljno da cijela obitelj snima i gleda sve sto zeli s time da se ukusi vrlo cesto razlikuju. S obzirom da se 95% toga brise cim se pogleda ne sjecam se da je ikada bilo vise od 10 sati videa na njemu.
A cak i uz nekoliko sezona serija na disku, nesto glazbe i pokoji divx film i tako ostaje preko 30 sati slobodno. Tako da disk nikako ne bi uzimao kao presudni faktor pri kupovini. Prije bi gledao na kvalitetu tunera (mozda bi bolji i meni ucinio timeshift zanimljivijom opcijom. Ili je mozda problem u TVu, da ima losiji tuner tko bi vidio razliku? ), bugovitost sofvera itd.
Nazalost, za takve detalje ces informacije morati potraziti na stranim forumima. Kada sam kupovao svoj na HR nisam pronasao bas nista korisno jer svatko hvali svoga konja. Tek par stidljivih komentara koji su me otjerali od nekih uredjaja ali ni priblizno dovoljno ni iskreno.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na