Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2009., 22:18   #1
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
ThinkPad R500 p/n 584D458 - da li odgovara mojim potrebama?

ThinkPad R500 p/n 584D458

S obzirom da o laptopima nemam ama baš nikakvog pojma, trebam pomoć.

Trebam laptop, relativno jaki procesor (Intel serije t6000 ili više), kvalitetan ekran (15.4" me zadovoljava), dosta memorije, izdržljivu bateriju, čvrsto kućište, integriranu grafiku. I naravno, malo para Prva mi je ideja bio neki od HP-ova (iz probook serije) ali sam naišla na dosta negativnih komentara pa sam odustala. Ovaj mi je bio sljedeći izbor. Laptop mi treba za faks, ništa komplicirano. Koji puta bih htjela pokrenuti Photoshop, lightroom i Photomatix. Da li bi to bilo moguće ako je grafika integrirana? I da li bi bilo moguće pokrenuti neko encodiranje? Najjača igrica koju bih igrala je pasijans

Zanima me ako netko ima iskustva s ovim modelom da podijeli to sa mnom. Uz to, da li se može platiti produženu garanciju za taj laptop?
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 07:01   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Za tvoje potrebe će biti ok. U toj klasi, 'kvalitetan ekran' može biti prilično upitna stavka, pa bi ti preporučio da prvo pogledap taj ekran prije kupnje.
Jak procesor ti i nije toliko bitan jer će bilo koji današnji lako pokrenuti ama baš svaku aplikaciju. Što se tiče PSa i sl., integrirka bi trebal biti dovoljna jer mi se čini da se dotični više oslanjaju na procesorsku snagu.
Na tvome mjestu, raspitao bi se za model SL500 koji je još jeftiniji, a ima vrlo slične komponente.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2009., 21:28   #3
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Inače ne preferiram Toshibu, ali TOSHIBA Tecra S10-11A mi se čini ok.
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=15.4+1680&x=0&y=0 (Modus Operandi 5.734,75 kn). Čini mi se da je PDV uključen. Ne znam za kvalitetu izrade i kućišta (trebala bi biti na visini, jer je ipak iz Tecra serije), ali ostale karaktersitike su jako dobre.

Uglavnom trebala bi ciljati na 1680*1050 rezoluciju na 15.4" monitoru. Sa 1200*800 se nećeš usrećiti u PS (bez dodatnog monitora).
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:20   #4
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Znam da je prošlo već dva mjeseca ali bio bi red da se javim. Hvala na sugestijama.
Na kraju nismo kupili R500 nego jedan stari model Lenovo (na njemu je još čak IBM logo ) T61. Izvrsno kučište, tipkovnica... http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=138942 ali samo 1GB memorije. Odmah smo kupili dodatnu memoriju, međutim tip kada je stavljao memoriju u laptop, prvo nije stavio sve šarafe (3 su falila), malo je oštetio tipkovnicu pa je na jednom dijelu bila uzdignuta. Drugi dan smo ga vratili da to proba popraviti pa smo dobili čak jedan šaraf više (sad su falila samo dva). U servisu su nam rekli da im je to pet minuta posla (da ga poprave) ali da svejedno moramo platiti cijeli sat jer to ne ulazi u garanciju. Na kraju smo vratili laptop u HGspot I dobili novac natrag (čak i za memoriju koju smo dodatno kupili). Za ne vjerovat je da ga još uvijek imaju u prodaji. Moram priznati da mi je bilo žao jer je kučište fantastično čvrsto, uopće ga ne čuješ i hladan je ko špricer. Na kraju smo kupili NB HP 6730b, VC232ES. Ne mogu reći da sam u potpunosti zadovoljna iako ima rezoluciju 1680x1050, nije ugodno dugo gledati u ekran. Nešto je bučniji i topliji od onog t61 ali kada jednom postigne određenu temperaturu više se ne zagrijava. Jednu noć sam pustila enkodiranje tri filma u nizu, i zaspala ko beba, uopće ga nisam čula. Baterija traje cca 3 sata ako se ne radi ništa zahtjevno, 2 sata ako kći igra Sims.
Krivo mi je ko cucku što nisam prije smanjila pušenje, pričekala neko vrijeme i kupila jači Lenovo iz T serije Ma nema veze, što je tu je.

Još jednom hvala na pomoći i isprika za tako kasno javljanje.
__________________
me on deviantART
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 08:37   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
IBM/Lenovo ThinkPad T serija je poznata po svojoj kvaliteti, ali ima i adekvatnu cijenu za nju. Naravno da bi bio bolji izbor, ali šta je tu je.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 10:57   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
šteta za t61... zadnji primjer pošteno složenog lapa. da tek vidiš iznutra kakve sve goodies ima i kakav je to barebone kvalitetan.

zabio bi one hgspotovce kroz prozor za ovakve propuste.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:01   #7
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,897
o neee, sys, jesi vidio novi t400s? Predobro..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 15:12   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
o neee, sys, jesi vidio novi t400s? Predobro..
Iskreno, nisu bas usporedivi sa "starim" T serijama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 21:13   #9
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,897
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Iskreno, nisu bas usporedivi sa "starim" T serijama.
iskreno, mislim da ne znaš o kojem modelu pričam

http://www.notebookcheck.net/Review-...k.21081.0.html
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 23:35   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
iskreno, mislim da ne znaš o kojem modelu pričam

http://www.notebookcheck.net/Review-...k.21081.0.html
Iskreno, mislim da ne znas koliko sam ThinkPada imao u zivotu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2009., 10:23   #11
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,897
iskreno, ne znam Al velim ti, taj t400s je na tragu najboljih thinkpada starih ajbiema..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2009., 10:43   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
iskreno, ne znam Al velim ti, taj t400s je na tragu najboljih thinkpada starih ajbiema..
Ma slazem se ja da je on OK, bez daljnjeg, ne bi mu mogao naci jacu konkurenciju. Muci me samo "sto to nije vise to".

Kad se sjetim starih T ili A serija (koje su, istinaibog, bile skuplje i preko tri puta od ovih danas), malo me fata nostalgija.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2009., 12:04   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
upravo to... nije to to... taj 400s u odnosu na 400 ima ziher nešto bolji ekran i hardverske fičre (napamet pričam).

rastavi 400 i 60/61, sve će ti bit jasno... nadam se da su i na tom 400s odlučili napraviti "rupičasto" podnožje tastature, to je jedan od jačih poteza lenova
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2009., 12:25   #14
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,897
t400s je samo dizajnom kućišta sličan t400 modelu, samo izrada izvana i iznutra je dramatično poboljšana, upotrijebljeni su metali, radi se u biti o kombinaciji t400 i x301 (kojem se ipak nema mnogo toga za prigovoriti)..
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na