Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2009., 06:42   #1
corsa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 295
Windows XP ne prepozna sav RAM

Evo prvog od tri pitanja:
1.zadnja solucija mi je kupovanje novog 64 bitnog xp-a(sad 32bit-a),pa me zanima koje sve korake prije tog poduzeti.Imam upiknuta 2x2gb ram-a ,a windozi pokazuju 3gb (ili s grafom 3,25 shared)

2.Imam zvučnu na matičnoj ploči koju nemogu podesiti .Kad uštekam slušalice s prednje strane zvučnici od monitora trebali bi se automatski ugasiti,no kod mene to nije slučaj.
Mogu podesiti da rade samo slušalice ili slušalice i zvučnici,zapravo,mogu sve kombinacije samo ne da se automatski isključi zvuk na monitoru kad upiknem slušalice (zvučna realtek hd vidi pod moj komp)

3.kupio novi vent za kučište i nisam siguran gdje se upikne na matičnoj ploči.Dali je to sys fun konektor? (ima tri pina vent.)
Evo hvala vam unaprijed !
corsa je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 07:01   #2
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 688
prije svega,postao si u krivi dio foruma,ovo je hardverski problem...1. xp 32bit podrzavaju samo 3gb ram-a,bilo je vec 10 puta na forumu2. nikad cuo da takvo nesto postoji3. nemres fulat,pase u samo jedan utor na kojem pise fan,imas ih dva na maticnoj!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2009., 07:26   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor corsa Pregled postova
Evo prvog od tri pitanja:
1.zadnja solucija mi je kupovanje novog 64 bitnog xp-a(sad 32bit-a),pa me zanima koje sve korake prije tog poduzeti.Imam upiknuta 2x2gb ram-a ,a windozi pokazuju 3gb (ili s grafom 3,25 shared)

2.Imam zvučnu na matičnoj ploči koju nemogu podesiti .Kad uštekam slušalice s prednje strane zvučnici od monitora trebali bi se automatski ugasiti,no kod mene to nije slučaj.
Mogu podesiti da rade samo slušalice ili slušalice i zvučnici,zapravo,mogu sve kombinacije samo ne da se automatski isključi zvuk na monitoru kad upiknem slušalice (zvučna realtek hd vidi pod moj komp)

3.kupio novi vent za kučište i nisam siguran gdje se upikne na matičnoj ploči.Dali je to sys fun konektor? (ima tri pina vent.)
Evo hvala vam unaprijed !
1. 64 bitni sustav moras imati da bi vidio svih 4 gb rama
2. Da li si dobro spojio konektor na maticnoj ploci? onaj od kucista? ako jesi onda skini najnovije drivere (2.18 zasad) i njih instaliraj
3. Mozes ga upiknuti u bilo koji konektor koji tebi pase. na ploci bi mogao imati i vise od 1 konektora za taj vent. upikni ga tamo gdje ti je najzgodnije, tj najlakse ti ga je upiknuti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:14   #4
corsa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 295
sigurno sam dobro spojio jer je nemoguće spojiti krivo.Imam pinove koji su tvornički spojeni u jedan kvadratić (nadam se da razumiješ)
Probat ću s driverima.Imaš li i ti istu zvučnu ili ?

Huzo oprosti ako sam te naglo probudio tim pitanjem,nisam imao tu namjeru.Kako se tema našla ovdje ni meni nije jasno jer sam je stavio u software.
corsa je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 12:31   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor corsa Pregled postova
Evo prvog od tri pitanja:
1.zadnja solucija mi je kupovanje novog 64 bitnog xp-a(sad 32bit-a),pa me zanima koje sve korake prije tog poduzeti.Imam upiknuta 2x2gb ram-a ,a windozi pokazuju 3gb (ili s grafom 3,25 shared)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=128267
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 19:43   #6
corsa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 295
još odgovor na ovo pitanje. Hvala.


2.Imam zvučnu na matičnoj ploči koju nemogu podesiti .Kad uštekam slušalice s prednje strane zvučnici od monitora trebali bi se automatski ugasiti,no kod mene to nije slučaj.
Mogu podesiti da rade samo slušalice ili slušalice i zvučnici,zapravo,mogu sve kombinacije samo ne da se automatski isključi zvuk na monitoru kad upiknem slušalice (zvučna realtek hd vidi pod moj komp
corsa je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 19:58   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759


Klikni prvo tamo gdje je crvenim napisano 1, pa zatim gdje je napisano 2. Trebalo bi biti nesto u takvom stilu. imas Gigabyteovu plocu sa realtek 889a chipom ako se ne varam, pa bi trebalo biti otprilike isto
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na