Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.01.2009., 00:12   #1
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
PETICIJA PROTIV ZAKONA ZA MLADE VOZACE

Evo link za peticiju prtovi Zakona za mlade vozače

http://www.hobotnica.tk/

Apeliram da sto veci broj forumasa potpise. Bez obzira da li spadate u grupu mladih vozaca, formulirano novim zakonom (svi mladji od 24 godine) ili ne; naravno pod pretpostavkom da se ne slazete s istim.

Peticija sama po sebi nece rijesiti nista ali moze pripomoci procesu koji se vodi na Vrhovnome sudu protiv ovoga zakona, a koji je porenula oporba.

Trenutno ima svega 600 i nesto potpisa, a da bi peticija dobila na "tezini" moralo bi se skupiti minimalno 5.000 glasova.

I napominjem, glasanjem ne iznosite svoje političko opredjeljenje vec samo svoje neslaganje sa spomenutim zakonom (znam ljude koji su potpisali ovu peticiju a podupiru politiku HDZ-a koji je donio ovaj zakon na snagu).


Molim Vas da ovo proslijedite na sto veci broj foruma.
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 00:16   #2
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
zar nije jednostavnije otici prosvjedovat na markov trg
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 00:17   #3
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
A nismo svi iz ZG-a
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 00:23   #4
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Prika, nedavno san se bavija peticijama i ako se nešto u međuvremenu nije promjenilo, a sumnjam da je, ona stranica gore, tj. potpisi na njoj ti vrijede koliko i potpisi na wc papiru

Ma ni prava (uredno potpisana) peticija neće ništa promjenit, jedino štrajkovi, buntovi i prosvjedi mogu nešto promjenit, samo u ovoj državi ništa od toga. Kod nas se 10000+ ljudi može skupit samo na Hajduku i Dinamo, na slavlju kakvog uspjeha Janice, Ivaniševića ili rukometaša ili pak na potpori generalima.

Socijalno smo sjebani i totalno neosjetljivi na sve bitne aspekte života i puštamo da nas svi gaze dok mi samo savijamo kičmu pod tim teretom i živimo dalje kao i prije...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline  
Staro 30.01.2009., 00:49   #5
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
zahvatila me je zabrana vožnje od 23-05. jako me je sj*balo ali sam preživio. stekao sam vozačko iskustvo, nemam kazni ni prekršaja, vozim po propisima, prilagođavam vožnju uvjetima na cesti. još uvijek moram čekati sat+ da sjednem za volan nakon jednog piva (nisam alkos, samo volim pivo), i ne smijem voziti malo jači auto (hvala bogu trenutno ni nemam za jači auto).


šta zapravo hoću reći. zakon će uvijek kažnjavati i poštene, ali će i zaobići one koje treba kazniti. mi tu ne možemo ništa, a pogotovo ne s web peticijom koja ne vrijedi ništa, samo zauzima par kb na nekom serveru.

a da se umjesto peticije otvorila fejsbuk grupa, e to bi bilo nešta drugo
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Staro 30.01.2009., 00:50   #6
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 00:51   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Pa mislim da je bolji da mladi kupuju Suzuki Swift (aka Kapsija) nego Passate od 120KS, sa Swiftom kad se ubiju pogine "krivac", no kad se spuca s strojem od 2t onda ima mrtvih posvuda.

Uostalom - recesija je i ko će mladom vozaču dati love da kupi auto tipa Passat, a tatini sinovi i bolje da ga ne mogu vozit

Kako ne shvaćaš da je zakon idealan za naše prilike
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 30.01.2009., 00:57   #8
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
ma vi ste kao ženskice svi koji potpisujete te online peticije,jebali bi se ali nebi da vam uđe

ajde na ulicu,mjenjali bi ali vam je dupe udobno u fotelji?

tipično "naški"

Mr. ex. president je dobro rekao
Citiraj:
Socijalno smo sjebani i totalno neosjetljivi na sve bitne aspekte života i puštamo da nas svi gaze dok mi samo savijamo kičmu pod tim teretom i živimo dalje kao i prije...
mene osobno nije briga,polozio prije 5 godina a da se mene pita,radije bi da zakon ostane,ako se stavljam u poziciju nekog oca tinejdžera,što ću jednog dana i bit,pa mi nije svejedno...ja sam recimo,sretan što sam živ (ali motor,od 11g do 21g,bilo tu svašta)

uglavnom,ako se ne poduzme nista konkretno nece bit ni sanse za konkretne promjene

P.S. ako je to neki EU zakon,zaboravite na promjenu...Sanader oće u Bruxelles
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 30.01.2009., 00:57   #9
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
A šta sa onima koji napune 25 godina a nemaju ni sata vozačkog staža i kupe si lijepo neku pilu od 150 ks,što sa njima onda...najbolje bi bilo da se uvede stari zakon znači mladi vozač je onaj sa 2godine iskustva )
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 00:59   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
zahvatila me je zabrana vožnje od 23-05. jako me je sj*balo ali sam preživio. stekao sam vozačko iskustvo, nemam kazni ni prekršaja, vozim po propisima, prilagođavam vožnju uvjetima na cesti. još uvijek moram čekati sat+ da sjednem za volan nakon jednog piva (nisam alkos, samo volim pivo), i ne smijem voziti malo jači auto (hvala bogu trenutno ni nemam za jači auto).


šta zapravo hoću reći. zakon će uvijek kažnjavati i poštene, ali će i zaobići one koje treba kazniti. mi tu ne možemo ništa, a pogotovo ne s web peticijom koja ne vrijedi ništa, samo zauzima par kb na nekom serveru.

a da se umjesto peticije otvorila fejsbuk grupa, e to bi bilo nešta drugo
Meni je drago da si posten,ali ne bih se cudio da si posten BAS ZBOG TOG ZAKONA. Eto,taj zakon je bar jednog osvjestio,i ja sam ZA taj zakon a ne protiv. Jest da bi se mogao malkice ublazit ili moddat,ali podrzavam. Govorim o :

Citiraj:
A šta sa onima koji napune 25 godina a nemaju ni sata vozačkog staža i kupe si lijepo neku pilu od 150 ks,što sa njima onda...najbolje bi bilo da se uvede stari zakon znači mladi vozač je onaj sa 2godine iskustva )
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 01:03   #11
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Ček malo, sad znači mlad vozač je onaj mlađi od 25g ? A preko 25g ako položiš nema restrikcija, položiš-kupiš-voziš ?
stuc je offline  
Staro 30.01.2009., 01:04   #12
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor VW_Fan Pregled postova
A šta sa onima koji napune 25 godina a nemaju ni sata vozačkog staža i kupe si lijepo neku pilu od 150 ks,što sa njima onda...najbolje bi bilo da se uvede stari zakon znači mladi vozač je onaj sa 2godine iskustva )
to je rupa dobrog zakona samo ga je glupan osmislio pa je to ispalo površno kao i uvijek

glupani pišu zakone,a ne stručni i obrazovani ljudi

da sad idemo kopat,svakom zakonu bi se našla poneka idiotarija...
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 30.01.2009., 01:04   #13
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
Tako je...Osoba do 25 god je mladi vozač a preko toga je normalni vozač bez ikakvih zabrana za mlade vozače...kupiš si lipo auto od 150 konja i vozi,bez ikakvih kazni...
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 01:05   #14
VW_Fan
clon: VW_Fan i Sony M2 i IntelCeleron i Cubisimo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Split
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
to je rupa dobrog zakona samo ga je glupan osmislio pa je to ispalo površno kao i uvijek

glupani pišu zakone,a ne stručni i obrazovani ljudi

da sad idemo kopat,svakom zakonu bi se našla poneka idiotarija...
To je samo jedna od rupa u ovome zakonu
VW_Fan je offline  
Staro 30.01.2009., 01:08   #15
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
žalosna je činjenica također da budala uvijek ostaje budala...imao on 18 ili 29,45...kad tad će sjest u auto od 200ks i ubit k'o zna k'olko ljudi

dok bi ovim drugim vozacima koji uzrokuju nesrece neiskustvom i nesnalazljivoscu,mogao pomoc...bolje da tata kupi sinu auto od 150ks nakon 2 godine vožnje ili kako vec zakon kaže

bilo bi dobro uvest tecaj sigurne voznje besplatno,tj u cijeni polaganja vozackog,mislim da je tako u nekim eu drzavama
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 30.01.2009., 01:21   #16
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je drago da si posten,ali ne bih se cudio da si posten BAS ZBOG TOG ZAKONA.
možda je i utjecao, ali sam siguran da bi bio savjestan vozač i bez glupog zakona

a što se tiče onih koji su položili vozački poslije 25-e. e to je toliko apsurdno da nemam riječi. vidio sam neke starije ženke koje bi trebale voziti par mjeseci isključivo po nekom poligonu prije nego ih se pusti u promet. tu uključujem i ženku koja je nakon par minuta vožnje naprijed nazad opet stala daleko od pumpe za gorivo. primjera ima masu...
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Staro 30.01.2009., 01:24   #17
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
ja sam protiv tog zakona
nije uravnotezen, niti malo
mozes vozit auto od 103 ks i 700 kg, ali ne i auto od 150 ks i 1500 kg????

ima dosta slucajeva da su vozaci polozili, isteklo im 2 god (imaju recimo 22 god) i kupi si recimo fiat stilo 1.9 jtd od 120 ks

za 4 mjeseca se zakon promijeni i on ga vise ne moze vozit??????
glupost

ja se moram vozit u 13 godina starom autu, a doma mi stoji auto star 4 godine, od 150 konja i 1500 kila
sigurniji sam u starom autu, bez abs-a i 10 sustava koje u novom imam??

zakon je pisan debilno, ocito od strane debila
mijenjan je u debilno vrijeme, ljudi su osteceni a nitko ne odgovara???
po meni, posteno bi bilo da vrijedi : pod kojim zakonom si polagao pod tim i vozis
jer kako je krenulo do 30 cu bit mladi vozac

i da, moram spomenut, koliko puta sam cuo price jedva cekam da navrsim 24 pa cu si kupit "pilu"... po meni je taj zakon kontraproduktivan i bas me zanima u sljedecih nekoliko godina koliko nesreca ce napravit ljudi od 24 godine, kad kupe "pile"
jed2i je offline  
Staro 30.01.2009., 02:42   #18
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor VW_Fan Pregled postova
Tako je...Osoba do 25 god je mladi vozač a preko toga je normalni vozač bez ikakvih zabrana za mlade vozače...kupiš si lipo auto od 150 konja i vozi,bez ikakvih kazni...

E to te ja pitam, ako je tako ja sam apsolutno za taj i baš takav zakon.
Mlado - ludo, tako je oduvjek bilo a oni što će se sad busat u prsa su relativno osvještena manjina, ponavljam - manjina.

I nemojte mi sad tu skakat sa kojekavim uzorcima populacije ove ili one jer je mladih derana koji nemaju pojma šta je komp i šta je život puna ova ljepa naša.

Jedini cilj im je divljati, na ovaj ili onaj način, bez auta ili sa autom, motorom i znam šta pričam i vidim.
Ako 36g živim u jednom mjestu i ako u zadnjih 10g vikendom oko pola 2-2 rulja se vraća kući iz "života" te razbija panoe a domu kulture, dernja se po ulici, izvodi phizdarije sa autom na školskom parkiralištu, izbacuje boce kroz prozor dok vozi, izađe na sred ulice iz svoje skupe pile što mu tata tajkun kupio i PIŠA na sred ceste i tome slično onda očito nešto nije u redu sa ovom današnjom mladeži. 80-90 ti smo imali 2 geliptera u mjestu za koja se znalo i sa kojima se dalo obračunati.

I sada ta i takva populacija treba dobit i gonjat auto bez ikakvih restrikcija ? Takva mladež di ja slušam na roditeljskom profesoricu u srednjoj da joj je mali reko da ide u phizdu matherinu i gađao je sa kredom ??

Bodenje i opijanje u parku, premlaćivanje... oćeš auto ? E pa dokažite se mlada gospodo da ste dovoljno zreli i odgovorni.
Toga prije nije bilo niti je smjelo biti a ako se i desilo to su bili izdvojeni i jako jako rijetki slučajevi.

Današnja mladež je takava kakva je i pri tome ne mislim na ovaj forum niti prstom upirem u bilo koga no očito je netko tko je pisao zakon ipak imao malo mozga i sagledao društvenu situaciju mladeži u cjelini te odlučio jednostavno sasjeći tu skupinu ljudi iako je time napravio štetu onoj manjini koju spomenuh na početku.

Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
vidio sam neke starije ženke koje bi trebale voziti par mjeseci isključivo po nekom poligonu prije nego ih se pusti u promet. tu uključujem i ženku koja je nakon par minuta vožnje naprijed nazad opet stala daleko od pumpe za gorivo. primjera ima masu...
Ta je smotana, ta je nesposobna ali ta nema jaja vozit 120km/h pokraj škole i zatepst mi dijete na pješačkom kao jedan macho sposobni student vozeći jednom rukom a drugom telefonirat.
Ili kćerka direktorice doma zdravlja u Valpovu (18g) vozeći mamin auto na ravnoj cesti da ravnija ne može biti se zabija u šogorov auto koji stoji na cesti sa upaljenim žmigavcem i sprema se parkirat na ćupriju ispred kuće.
4-voro dijece je bilo u autu, sva sreća pa nije bilo ništa, zdrmali se dobro i uplašili a koza balava se zabila jer je slala sms....

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 30.01.2009. u 02:54.
stuc je offline  
Staro 30.01.2009., 03:10   #19
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
puno je bilo na tu temu ovdje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=69232... al nema veze

ja mislim da se tu ne radi o mladim vozacima, nego o mladim ljudima.. ipak je vecina (NE svi) ozbiljnija sa malo vise godina... a sto se zakona tice, glup je i beskoristan, sto se ocituje po njegovim rezultatima... a krivac je i dalje isti.. losa provedba istog.. niti jedan zakon do sad nije dozvoljavao divljanje po cesti, hrpu alkohola i veliku brzinu.. ali ni jedan nije sprijecio... da ides u buksu na mjesec dana svaki put kad napuses vise od 0,5 ne vjerujem da bi se ikome dogodilo dvaput.... kad nebi stricevi, tatice i slicni brisali kazne...
kako je moguce da NIKOME u 18 godina od kad postoji RH nije trajno oduzeta vozacka? mislim pritom bez mogucnosti ponovnog polaganja... ja znam bar tuce ljudi koji su to zasluzili.... da ne nabrajam dalje, samo se zivciram... pocet cu kacigu u autu nosit...
rodney je offline  
Staro 30.01.2009., 07:49   #20
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Al se pjenite. I opet spominjete tatice. A šta neki koji nemaju vozit ništa drugo, a imaju više od 100ks. I po starom zakonu si trebao proći školu sigurne vožnje nakon 2 godine i ako ga prođeš bi tek dobio vozačku! I tko ga je položio, NITKO jer nije imao gdje! I naravno zakon ne valja mora se mjenjat, dakako...
__________________

domy1 je offline  
Staro 30.01.2009., 08:17   #21
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Kako je ovaj zakon glup to je nesto strasno! Ja vozim od 18-e, svaki dan, sad mi je 21, i vozit cu i dalje svaki dan kad sam u prilici. I ja sam sad mladi vozac do 24, a moj kolega koji auto nije ni pipuno nit ce ga pipnuti do 24-25-te godine čim položi postaje "iskusni vozač"....OMFG
timmy je offline  
Staro 30.01.2009., 08:49   #22
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Kako je ovaj zakon glup to je nesto strasno! Ja vozim od 18-e, svaki dan, sad mi je 21, i vozit cu i dalje svaki dan kad sam u prilici. I ja sam sad mladi vozac do 24, a moj kolega koji auto nije ni pipuno nit ce ga pipnuti do 24-25-te godine čim položi postaje "iskusni vozač"....OMFG
Ne postaje "iskusni vozac" vec nije "mladi vozac".

BTW, ima negdje kontrapeticija?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 30.01.2009., 09:11   #23
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Logičan činjenični slijed stvari je da se vozačka dozvola dobiva prerano, da su automobili sve dostupniji i sve jeftiniji,kako novi tako i rabljeni,neću potpisati peticiju iz dva razloga,prvi je glup,drugi manje glup.

Prvi,ne volim HDZ,ja sam partizan. I drugi manje glup,je da se iskustvo u vožnji ne stječe vožnjom po selendrama od 12te do 18te godine, nego upravo u urbanim sredinama,autoputevima,magistralama i svim kriznim situacijama kroz koje čovjek,mladi čovjek od 17g jednostavno do 23,24 mora proći da bi se afirmirao.

Promet mnogo olako shvaćamo i mislim da su zato posljedice takve kakve jesu a to je konstantan broj stradalih i ozlijeđenih uz znatnu materijalnu štetu koja je u svemu najmanji problem.

Ne interesiraju me glupe peticije ovog tipa,jer su ravne dozvoli za ubijanje, automobil sa 150ks u rukama 18,19 godišnjaka sa godinom dana iskustva je ništa drugo nego oružje,i dozvola za ubojstvo. A ja nisam sudac ni Bog,da to potpišem i tako neposredno dozvolim.

Puno stvari se kod nas preskače,svi bi bili odrasli,svi bi se hebali da im ne uđe,kako je netko napisao,e pa neće ići. Puna vozačka afirmacija i stil vožnje se mora steći u tom periodu od 17,18 do 24. To znam po sebi,to znam po svima koje poznajem,a ima ih stotine,kao što vi znate stotine ljudi.

Nisu svi Marini Čolaki niti je ovo Gran Turismo sa FF Volanom,ljudi ginu i situacije su prerealne i preozbiljne da bi se igrali lovice ili skrivača peticijama.

Mladi vozač jednostavno ne može biti iskusan,oprosti. Iskustvo se stječe godinama ne bilo kakve vožnje,dao mi tata kadetta po gospiću,nego vožnje po gradu,po autoputu,po moru - magistrali,inozemstvu,jednostavno nabijanjem kilometara u svakakvim situacijama,a ne divljanjem sa 12-18g.

Lijep pozdrav.


@ timmy, potpuno uviđam tvoj paradoks,ali ti si samo jedna žrtva u nizu,ništa nisi propustio ako do 24g ili koliko već ne možeš kupiti kockicu BMW-a sa 200ks, stigneš se ubiti još sto puta nakon 24te..a ovako nekoga možda i spasiš..ne ti,kao ti..nego općenito..

A ovaj šta će sa 24 položiti isto može ubiti nekoga,kao ti..ali se pretpostavlja,naglašavam pretpostavlja da je čovjek zreliji sa godinama, a ne gluplji i sklon dokazivanju i proseravanju,opet kako bilo..i on će morati steći vozačku afirmaciju kilometrima,ne godinama.
thedream je offline  
Staro 30.01.2009., 09:27   #24
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Ne namjeravam tako što potpisati, možda je glupo proveden, ali jednostavno ne mogu potpisati peticiju koja će omogućiti xy osobi koja je izašla iz auto škole da sjeda u bilo koju pilu..brate yugića u ruke i uči se kao svi prije tebe.
Brown Acid je offline  
Staro 30.01.2009., 09:43   #25
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Samo da se dopunim ukratko još gore,mislim da je čitav problem nastao oko opet,zloporabe,i krivog tumačenja zakona. Zakon ide džonom na mlade vozače,slažem se,i postavljen je krivo,na način da gleda starost vozača, a ne razdoblje i godine koje ima vozačku dozvolu,tako se desila timmyeva situacija, gdje on zaista sa 19,20g može biti puno obzirniji sudionik prometa nego netko sa 24.

Ipak,dešavaju se zloporabe,i uvijek je više onih koji će napraviti spaćku sa veoma ozbiljnim posljedicama sa 18,19g,nego onih sa 24. Tako su stvari postavljene,i jednostavno ne vidim razloga da se mijenjaju. Kad bi mladići od 18,19,20g bili obzirniji,sigurno da bi se zakon korigirao pa bi se uzimalo razdoblje vožnje u obzir,i imanja vozačke dozvole.

Ovako je mjerilo prvenstveno godine vozača,koliko vidim. Jer je timmy djelomično u pravu, ubiti nekoga i napraviti pizdariju može i netko sa 24 tek izašao iz autoškole,i on je mladi vozač,u smislu iskustva. Dok timmy sa 24 već 6g vozi,i dalje je mladi vozač. Ima nelogičnosti,slažem se.


Ali odnos je takav da je više budala sa 18,19,nego sa 25. Makar ništa više nije sigurno danas.
thedream je offline  
Staro 30.01.2009., 09:49   #26
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Samo da se dopunim ukratko još gore,mislim da je čitav problem nastao oko opet,zloporabe,i krivog tumačenja zakona. Zakon ide džonom na mlade vozače,slažem se,i postavljen je krivo,na način da gleda starost vozača, a ne razdoblje i godine koje ima vozačku dozvolu,tako se desila timmyeva situacija, gdje on zaista sa 19,20g može biti puno obzirniji sudionik prometa nego netko sa 24.
Nazalost, statistika, a posebno crne kronike su neumoljive. Dani, vrijeme, starost vozaca i nacin nastanka prometnih nesreca jasno upucuju zasto je ta zabrana uvedena, tu nikakve veze nema iskustvo vec iskljucivo pamet.
Stoga i je uvedeno po godinama, ne iskustvu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 30.01.2009., 10:12   #27
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Potpisujem...

Da me neko pitao prije par mjeseci (čak mislim da je i bila tema) rekao bi da je bezveze ali od kad radim u hitnoj mogu samo reć da mi je jasno zašto su stavke takve kakve jesu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 30.01.2009., 10:45   #28
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ne namjeravam tako što potpisati, možda je glupo proveden, ali jednostavno ne mogu potpisati peticiju koja će omogućiti xy osobi koja je izašla iz auto škole da sjeda u bilo koju pilu..brate yugića u ruke i uči se kao svi prije tebe.
To kao prvo ne podržavam ni ja osobno nikako. Dok sam položio vozio sam yuga skoro 2 godine i guštao sam se jer sam mogao sam kemijat po autu, nije me marilo hoću li ga ogrebat i sl. I nemam niti jednu kaznu. Mladi vozač i mlada osoba nisu jedan te isti pojam. Zakon prošli je bio isto nedorečen, ali definitivno bolji od sadašnjeg. Položiš i učiš se vozit, i da bar nisu i maknuli školu sigurne vožnje. I stećeš iskustvo, a onda tek možeš vozit jači auto, a ovo danas je apsolutno ništa...
__________________

domy1 je offline  
Staro 30.01.2009., 11:08   #29
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Evo imam potrebu da odgovorim na ovu temu, mislim da su svi više manje u pravu jer ništa nije crno i bijelo...
Ja sam osobno bio idiot, prvih godinu dana kad sam položio, divljao sam autom, i naravno dogodilo se neizbježno da sam se slupao, sve ukupno cca 35k kn štete sam napravio. Nakon toga promjenilo se nešto u meni i počeo sam vozit normalno, i sad nemam nikakvih problema jer ne divljam.
Tko hoće divaljat divljat će i jugiću od 45ks, a tko neće, neće ni da ima lancera evo ili imprezu (makar je to grijeh, kao ne OC-at wolfove ), samo ovaj u pili će ubit i sebe i druge, a ovaj u jugiću vjerojatno samo sebe, pa u tom vidim poantu ovog do 25 godine.

Po meni najveći problem je kad svi idu doma iz grada, svi već znaju di će bit policija, izbjegavaju ta mjesta, i voze pijani ko spužve. Jedan prijatelj već dvije godine svake subote ide kući 10-ak km pijan ko zemlja i nikad policije. Stvarno ne bi htio da ga zaustave zbog kazne, ali cini mi se da za njegov dobro bi bilo bolje da ga zaustave.

Drugi problem, znaju se mjesta u gradovima di svi divljaju i tamo treba puno više kontrole i kad se nekog mladog vozača uhvati u prekršaju ja bi stavio kaznu x5.

Treći problem je da u autoškoli vozačku dozvolu može dobit svaka tuka i tukac, mislim da bi svi morali znati neke osnove rada automobila, ponašanja automobila na cesti i sl. Kakvih sam se majmuna nagledao, ne zna promijenit ulje, ali gas stišće kao da je cigla na njemu.
Općenito pod ovim mislim razvoj tehničke kulture prema automobilima. Isto kao što 70% ljudi ne zna kako radi računalo, tako ne zna ni 70% kako auto radi i voze se, i onda se čudimo kad se dogodi sranje.

Četvrti problem - žene. Stvarno obožavam cure i to sve, ali žena koja je bojažljiva, stalno se boji da će nekog ubit i sl. je sama po sebi problem u prometu, i u autoškolama bi se trebalo povećat puno više pozornosti takvima.
Evo jedna dogodovština (istinita): Zaustavi policajac curu u nekom prekšaju i ona mu se naravno krene nabacivat da je ne kazni. Pita policijac: "pa jel ti sve probleme rješavaš sisama?" Kaže ona: "Da." i policajac je pusti...

Sorry na dugačkom postu al moro sam
timmy je offline  
Staro 30.01.2009., 11:14   #30
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,383
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ne namjeravam tako što potpisati, možda je glupo proveden, ali jednostavno ne mogu potpisati peticiju koja će omogućiti xy osobi koja je izašla iz auto škole da sjeda u bilo koju pilu..brate yugića u ruke i uči se kao svi prije tebe.
Yugić je prejak i prebrz.
Daihatshu Charade 1.0 TD. To sam svojoj ženi kupio kad je položila vozački.
Nije još bilo zakona nego sam ja bio zakon. Zato danas vozi na retrovizore u rikverc.

I naravno da ne potpisujem.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na