Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2008., 10:10   #1
izlatko
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ddd
Postovi: 3
Hirens Boot CD

Postavio sam ovaj problem na nekoliko foruma ali nitko ne odgovara ???!!!
Ne mogu pokrenuti Hirens boot Cd na laptopu i to već nekoliko puta na raznim modelima(učita hirens otvori opcije i kada trebam pokrenuti neku komandu onda mi javi grešku).Taj hirens sam koristio (i sada koristim) na raznim modelima računala 100-tinjak puta dakle ispravan je.Navodno sam čuo da je problem u third party ide kotroleru koji hirens ne podrzava.Zna li netko rješenje za taj problem i jeli ga moguće pokrenuti .Hvala
izlatko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 10:26   #2
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Citiraj:
Autor izlatko Pregled postova
Postavio sam ovaj problem na nekoliko foruma ali nitko ne odgovara ???!!!
Ne mogu pokrenuti Hirens boot Cd na laptopu i to već nekoliko puta na raznim modelima(učita hirens otvori opcije i kada trebam pokrenuti neku komandu onda mi javi grešku).Taj hirens sam koristio (i sada koristim) na raznim modelima računala 100-tinjak puta dakle ispravan je.Navodno sam čuo da je problem u third party ide kotroleru koji hirens ne podrzava.Zna li netko rješenje za taj problem i jeli ga moguće pokrenuti .Hvala
Ne znam da li postoji neki način zaobilaženja, ali jesi li pitao njihov support?
http://www.hiren.info/pages/contactus

Također, imaš i neke druge vrlo slične kolecije/kompilacije first aid programa za dos/boot, tipa ultimate boot cd, recovery boot cd...
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2008., 10:46   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
third party ide kontroler može raditi probleme, ali to bi trebao biti neki od novijih lapova ili kompova, koji nativno nemaju IDE kontroler. No, kao što ti je Roberto predložio - postoji dosta riješenja. Za što ti konkretno treba? Ili pitaš općenito?
I što ti konkretno javi? Na svakom od izbornika isto ili? Radi li ijedan od programa s cd-a (disk, antivirus, memtest)? Nešto?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 11:07   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Probaj UBCD kao alternativu.
  Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 13:34   #5
izlatko
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ddd
Postovi: 3
Definitivo ne radi samo na najnovijim laptopima.Ne radi ni jedan program sa njega.Ma što sam htio(ništa posebno),samo napraviti dodatne particije ali kad mi je počeo javljati da se ne može pokrenuti (ne znam sada napamet neki fajl da nije dobar) probao sam pokrenuti i druge programe ali svi javljaju isti problem.Ako netko bude imao priliku da pokrene HBCD neka pokuša uglavnom hvala na savjetima.
izlatko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 16:35   #6
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
koja verzija Hirensa? koristim od 8.3 do 9.6.... Novije verzije rade na novijim računalima-laptopima ali ne rade starije verzije Hirensa tj. neki programi sa njih i obrnuto
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 12:23   #7
izlatko
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ddd
Postovi: 3
HBCD 9.5 Ne radi na novim lapovima
izlatko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na