Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2008., 00:14   #1
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
Exclamation modem CONEXANT - problem

unaprijed se ispricavam ako sam 'oful'o podforum,, iako mi se ovo cini prikladnim,, a uz to i zato sto vidim da ovdje ocito nitko vise ne koristi obicnim dial-up modemima ..

a problem je slijedeci,, jel mi netko moze objasniti na sto je moguce jednostavniji nacin kako da se ovaj je** conexant HSFi CX 11252-412 instalira ali bez problema.. nekako me taj preh prati vec duze vrijeme,, jer na koji god sam komp naletio svi imaju taj je** conexant i uvijek se s tim izje** dok to napravim,, s tim da sam sad stvarno zapeo ..

ako postoji neka "caka" (a da to nije iscupati je** conexsant i staviti bilo sta drugo),, volio bih znati..

odmah da kazem sta sam sve pokusao,, instalirati barem 3-4 vrste drivera, mijenjati PCI utore, instalirati preko onih integriranih drivera u windowsima koje cak i prihvati te pokrene dial-anje i nakon desetak sekundi mira i tisine (ne cuje se da bira, a iskljuceno je ono "wait for dial tone" ili tako nekako) izbaci error kao da nesto s hardwareom ne stima (a modem radio),, troubleshooting i ne znam vise sta ..
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 09:04   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,392
Budi sretan da nisi stavio Motorolu jer bi se još više iz**bo. Do sada nisam imao većih problema sa Conexant modemima. Samo treba imati pravi driver. Mislim da sam par puta uspio i sa generičkim win driverima za modeme. Na tvom mjestu bi ipak pokušao sa zamjenom istog nekim drugim modelom tek toliko da se vidi da sve štima sa pločom i vindozama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2008., 09:23   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,648
A nije ti palo na pamet da imaš sprčkane prozore ili neispravni komad hw?
Conexant serija modema radi bez problema, staviš drajver (osnovne funkcije rade i sa drv iz samih winsa), isključiš "Wait for dial tone" (kroz drajver ili registry ili inicijalizacijski string) i pjevaj.
Kad naletiš na modem od Motorole to su tek problemi.
http://members.driverguide.com/drive...iverid=1201064
Ovo su generički što znači da speakerphone i slične funkcije nisu uključene:
http://www.conexant.com/support/file...versSigned.zip
Pravi drajver trebaš naći na stranicama proizvođača (vidi PnP ID modema).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na