Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2008., 17:49   #1
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Pucanje mreže

Danas mi je bio lik iz t-coma da vidi zašto mi adsl linija često puca i pošto imam od splittera do routera oko 15 m njegova mjerenja su pokazala da se tu dosta gubi i da bi trebal promijeniti kabel. On je spominjao neki drugi kabel a ne ovaj kaj imam sada ( normalni telefonski ), pa me zanima dal da kupim novi takav obićni ili ima još neko bolje rješenje.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 18:29   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,696
Ukoliko će te provlačiti novo ožičenje u vašem objektu (stan, kuća, ured, . . .) preporuča se korištenje ožičenja Cat 5 ili oklopljeni kabel (eng. Shielded cable.
Zašto oklopljeni kabel?. Zato jer metalni omotač omogućuje bolju zaštitu signala od smetnji. Ožičenje u vašem objektu je samo mali dio od ukupne dužine ožičenja između vas i telefonske centrale, ali pri tom često nemožete birati kuda ćete taj kabel provući ili položiti, a da pri tome nije u zoni izvora smetnji (električni vodiči, mikrovalna, industrijska postrojenja, . . .). Radi se o kabelu J-Y(ST)Y 1x2x0.6 sa jednom tel. paricom. U trgovini elektromaterijala se može naći po cijeni od 1,5kn/M.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2008., 18:49   #3
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
mislim da je majstor spomenuo utp kabel ali takav imam od modema do receivera i veči su konektori.Znači kupim taj oklopljeni i stavim ove manje konektore da mogu u splitter uključiti
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 18:58   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,696
Za tel. ti trebaju 2 žice > 1 parica. Možeš kupit spomenuto ili ako imaš viška mrežni Cat5, na krajevima zakrimpaš RJ-11 (srednja dva kontakta) i pjevaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 19:11   #5
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Hvala , pokušat ću i to pa da vidim dal će opet pucati mreža. Kad odem u status - adsl imam ovo :
SNR Margin
10
21
dB
Line Attenuation
44
28
dB
Data Rate
2016
256
kbps
freddie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na