Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2008., 22:31   #1
Zagi_d
Premium
Moj komp
 
Zagi_d's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Gigabyte GA-MA78G-DS3H

Pozdrav svima
Ovako imam nekav problem s plocom.Kad slusam glazbu događa mi se trokiranje zvuka onako kod zamuckuje neznam kaj je stavio sam nove drivere i opet. Malo je iritantno. Bilo kakva pomoc mi je od velike pomoci!!!!!
Hvala!!!
Zagi_d je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 00:21   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Meni sve radi kak treba...nikakva štekanja...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2008., 13:19   #3
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Meni isto,dobro ja ju imam dva dana ali valjda nece nista krenut po zlu
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 00:05   #4
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
eto bratic danas kupio komp u Vemilu .. i tu plocu dobio - MA78G-DS3H ... nije bilo one koju sam mu ja preporucio a on isao bez mene u shoping ... a slao mamu po djelove a mama ko mama ... pojma nema .. samo ima lovu ...

naravno slozili smo sve ostalo ... 3x1 GB Kingmax (WinXP SP3 gore... nece Vistu radi starog,nikako,a svaka kuna bitna) , 6000+ x2 , 320GB hdd , 4850 ,przilica ... 550W Chiftec ... kutija Harry ... i to je to ...

i odma problemi ...

neradi usb tipkovnica i mis ... nikako ... donesem ja od sebe ps2 tipk. i misa i ok ... al usb neradi ... promjenim u biosu opciju za aktivaciju usb tipk. i misa al nece pa nece ...

instaliram ja windowse ... dignem sistem ... stavim 8.12 drivere nove .. radi usb .. sve s sticka instalirma programe ... pokrenem 3D mark 06 cisto da vidim dal je sve ok ... sve super i za pet ...

ugasim komp ... stavim usb tipk. i misa i upalim komp ... sve radi .. super ...

idem staviti jos par programa tipa nero i winamp ... smrze se komp .. reset ... nema tipkovnice i misa vise ... probam opet ps2 tipk. i mis al nema ni tamo ??

kompletno usb portovi i ps2 portovi nerade ... izgleda da je riknulo ... sto .. kako ... zasto ???
sutra idem u vemil pa cemo vidjeti ... inace nije mi jasno sto i kako ... probao sam od brata 2GB rama stavit al ista stvar se desava .. znaci nije do memorije ... hard radi ok ... graficka se tiho i veselo vrti ... al ps2 i usb neradi na ploci ... ni jedan jedini ... probao sam i ona 4 usb interna s mbo spojit kablom na kuciste al ni taj usb neradi ...

stvarno mi jasno nije sto je s plocom ... a bratic jedva starog nagovorio na novi komp ... i sad neradi ... stari njegov mu zvonio cjelo vece ... sutra u trgovinu pa cemo vidjeti ...

ploca stara ni 12 sati i neradi ... barem djelomicno ... a sad se ni u bios nemoze ...

a ja mu fino reko da kupi intela ... a on ce amd i amd ... eto mu amd ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 00:24   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Da stvarno s Intelom ima zagarantirano da mu sve radi bez problema. Nemoj biti naivan, sve je to stvar sreće. Da 100 ljudi kupi tu ploču, uvijek bi se našel neko kome ne radi i to je to. To kaj ne radi nema veze s AMDom, već s proizvođačem ploče, s onim ko je sastavljal i milijun drugih faktora. Pogledaj si fino Intelov i AMDov podforum, pa onda skokni na Hardverski problemi, pa lagano nakon toga na Google i začas budeš skužil da je ovo kaj si izjavil "a ja mu fino reko da kupi intela ... a on ce amd i amd ... eto mu amd" ništ drugo nego čista glupost. Nebitno je dal neko kupi Intel, AMD ili nekaj deseto, jer nema te sile koja mu garantira da bude sve isprve radilo kak spada.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 00:25   #6
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
LOL meni zvuči kao da ste kratko spojili ploču sa kućištem, pa USB kontroleri zdimili!
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 11:57   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Ne mora biti, i moja ima problema s USB tipkovnicom. Nekada ne radi dok ne ugasim i ne ubodem u drugi USB port a u biosu i opcenito dok nije u win trokira. Nije nista pogresno spojeno ni spaljeno, jednostavno je ploca u kurcu.

A ovo da s intelom nema problema....bez komentara na samu ideju ali covjek je vjerovatno u pravu. Da mu je kolega ipak osao na intela dobre su sanse da ne bi dobio zbugiranu plocu. Ne zato sto je za intela nego sto nisu bas svi modeli toliko u banani
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 12:45   #8
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Ja sam imao problema na asus m2n s usb-om. Joystick nije htio radit, i koliko sam citao po internetu ta maticna ima problema s usb-om.
Ja bih isto rekao da je proizvođač kriv sto usb neradi kako spada...
DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 13:14   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Imao sam GA-MA78G-DS3H par mjeseci na stolu, sve je radilo kak spada
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 14:12   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
A ovo da s intelom nema problema....bez komentara na samu ideju ali covjek je vjerovatno u pravu. Da mu je kolega ipak osao na intela dobre su sanse da ne bi dobio zbugiranu plocu. Ne zato sto je za intela nego sto nisu bas svi modeli toliko u banani
Možda bi, možda ne bi, ko bi ga znal. Ali kaj se tiče toga da ploča ima probleme čisto jer je riječ o AMD platformi, to nema veze s vezom. AMDov je samo čispet, a sve ostalo radi Gigabyte, tak da ako je neko zayebal ploču, onda je u većem postotku krivac Gigabayte, pored svih ostalih čimbenika koji su moglu utjecati na samu kvalitetu ploče. IMHO nema potrebe da se generalzira da je ova platforma bolja od one, kad tak i tak na obje ima problema kolko nas volja.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2008., 17:40   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
pa nisam drugacije ni rekao, ako pogledas vidjet ces da je kod mene nvidia chipset i imam problema s USBima. Vjerujem da je u oba slucaja kriv samo i jedino GB

Problem je kad tako nesto nije konstantno i ne mozes reklamirati. On ce mozda imati vise srece.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 17:41   #12
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
eto bio u lokalnom Vemilu ... ploca ide na servis u ZG .. a sat rada ce kostati 250kn u servisu ... ?? men nist jasno ... al nezna kad ce se vratiti sa servisa .. pa su rodjaci odlucili novu identicnu plocu uzeti ... naravno ... tek sutra .. danas nemaju vremena i nestignu staru izvadit i novu ubaciti u Vemilu ... valjda ce nova da radi ...

budemo vidjeli ...

a jos javim sta se desilo s "starom" kad se vrati s reklamacije ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 18:27   #13
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
pa nisam drugacije ni rekao, ako pogledas vidjet ces da je kod mene nvidia chipset i imam problema s USBima. Vjerujem da je u oba slucaja kriv samo i jedino GB

Problem je kad tako nesto nije konstantno i ne mozes reklamirati. On ce mozda imati vise srece.
Nisam ja proturječil, imal namjeru ispravljati te ili bilo kaj sličnoga, samo sam se nadovezal na tvoj post.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 23:56   #14
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Imao sam isti problem. E sad presmjesno:

1. S napajanjem lcpower 650w NE RADI
2. s napajanjem hiper 435 NE RADI
3. s napajanjem COLORSIT 550W---- RADI!!
4. s napajanjem FORTRON PNF 350W --- RADI!!
5. s napajanjem chieftec 550W NE RADI

Pustio taj colorsit od 120 kn, ubo bezbroj stickova,vanjski jard ,usb tipkovnice SVE RADI. Nakon 2 dana ubodem bilo koje drugo osim ova 2 -- NE RADI!
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 02:22   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Meni je radila i sa Mercury 300W
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 19:17   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Evo samo da javim vlasnicima ove ploce:

U biosu stavite napon na SOUTHBRIDGE-u za 0.1 vise od deafult-a i sve radi za 10.
Isprobano sa brdo napajanja. I s onim skojima nije htjela radit.
P.S. mozda ta solucija rjesava probleme i na ostalim GB plocama koje se isto ponasaju.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 00:43   #17
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
ova ti je dobra .. u biosu ...
al neradi ni jedan usb a ni ps2 port a samim time ni tipkovnica ni mis .. pa ti udji u bios ...

inace kupljena je nova identicna ploca i ona radi ok .. sve normalno .. "stara" na servisu ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 01:38   #18
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
ova ti je dobra .. u biosu ...
al neradi ni jedan usb a ni ps2 port a samim time ni tipkovnica ni mis .. pa ti udji u bios ...

inace kupljena je nova identicna ploca i ona radi ok .. sve normalno .. "stara" na servisu ...
napisao si gore da radi ps2 i da si usao u bios. i kod nas je radila ps2 tipkovvnica. provjeri sam sta si pisao prije negpo pises post.

Citiraj:
Autor JozicA
neradi usb tipkovnica i mis ... nikako ... donesem ja od sebe ps2 tipk. i misa i ok ... al usb neradi ... promjenim u biosu opciju za aktivaciju usb tipk. i misa al nece pa nece ...
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 10:24   #19
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
ma je radila pa onda nije ... uglavnom neski problem je bio ... ja se nikad susreo s takvom plocom nisam ...
a kad je kupio drugu ... stavili u kuciste .. sve pristekali i sve radi iz prve ... i ps2 portovi i usb ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 22:10   #20
blackybn
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
problem

Ja sam danas dobio Gigabyte GA-MA78G-DS3H rev. 2002 . Stavio sam unutra Athlona x2 4800 (ispravan, radio u drugoj ploci), 2GB 800Mhz DDR2 Aeneon ram (isto ispravan, radio u drugoj ploci ) i hard (Samsung, isto radio u drugoj ploci ) i novo napajanje Fortron 300W.
Graficke nema, tj. koristim integriranu. Instalirao sam original XP na novo formatovanu particiju, drajvere sa cd-a i par najnuznijih programa (antivirus, pdf reader, open ofice). Sve ide kako treba ali ne vidim nikakve usbove. Pise samo Removable device umjesto HP-Data. Kad hocu kopirati javi gresku. U Device Manager nema nikakva greska. Kad spojim kameru uopce ne javi onaj prozor sa New hardware found, kao da nisam nista spojio.
Isto je u koji god usb da ukljucim -napred ili straznji Napravio sam reinstall drivers - stavio sam sa ati stranice driver za HD3200 integrated. I sa gigabyte driver za LAN, audio, CoolandQuiet i program za BIOS. Sa time programom sam napravio Update BIOS. I dalje USB ne rade.
Sve drugo je dobro. Probao sam sa +0,1V za southbridge ali nije pomoglo. Iskljucio sam usb legacy, mouse i keyboard. Isto bez promene.


Mario
blackybn je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 00:33   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Imaš na CD-u od ploče USB drivere, njih instaliraj.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 13:49   #22
blackybn
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Zapravo nema. Postoje driveri za LAN, audio i chipset. Ovi poslednji ukljucuju usb, grafiku i ostale sistemske stvari. Isto je na CD-u iz paketa i na web sajtu za drivere.
http://www.gigabyte.co.yu/products/m...m-ds2h_2x.html
Ja sam probao XP sa CD drajverima, pa onda sa Gigabyte drajverima, i na kraju sa Ati catalyst driverima (uz LAN i audio sa Gigayte sajta ).

Mario
blackybn je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 16:07   #23
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Eto vlasnik sam dotične matične. USB i to sve šljaka, ALI, ima drugi problem. Sa ATI grafama, i integriranom isto tako, monitor se ne upali dok ne udem u win. Onda sam skužio kad se cuje onaj bip pa stisnem tipku na tipkovnici par puta upali se i sve šljaka.
Stavil bi unutra staru 7600GT al mi se neda sada sve kablove itd raskapati da izvadim sadasnju grafu. Osim toga sve šljaka bez problema.

Nego, ako netko zna, kako bi Phenom II 940 sljakao na ovoj ploči. Treba samo update biosa.
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 16:41   #24
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Trebao bi radit normalno, a jedini problem bi se mogao pojaviti u zagrijavanju ploce (pogotovo pri OC-u), dakle potreban je kvalitetan protok zraka unutar case-a, pogotovo na dijelu naponskih regulatora i chipseta (onaj pasivni i nije pretjerano uvjerljiv) ...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 19:07   #25
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Oj ljudi upadam malo ko padobranac, ali gledam si plocu za htpc pa sam naletio na MSI KA780GM, ista cijena kao i ova gigabyte.
Sto kazete koja je bolja? Ima netko iskustva s ovom msi? I da koristio bih integriranu grafiku, ako ima kakve veze.
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 22:35   #26
istrazitelj
Registered User
Moj komp
 
istrazitelj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Ploča radi bez problema sa svim Phenom II procesorima bez nadogradnje biosa, jer podržava AM2+. Nadogradnja biosa nije potrebna, ali po želji se nadogradi zavisno od revizije ploče (vidi gornji desni kut ploče). Vezano za Gigabyte ili MSI, stvar je ukusa i financija. MSI je nešto rijeđi sa ovim chipsetom, ali nije ništa lošiji. Obadvije ploče su podjednake u testovima, ali MSI daje malo više opreme (kablovi i sl.)
istrazitelj je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 07:38   #27
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Citiraj:
Autor istrazitelj Pregled postova
Ploča radi bez problema sa svim Phenom II procesorima bez nadogradnje biosa, jer podržava AM2+. Nadogradnja biosa nije potrebna, ali po želji se nadogradi zavisno od revizije ploče (vidi gornji desni kut ploče).
Ploča je reviizija 1.0, a koliko vidim po stranicama Gigabytea ploči bi trebalo piknuti gore novi bios, trenutno je verzija F3, a za Phenom II bi trebao F6.

Koliko se u svakodnevnom radu (čitaj igrama) vidi smanjenje propusnosti drugog PCI-E slota (4x). Pošto ploča podržava CF, pa čisto informativno.
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 18:12   #28
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
vjerovatno previse. IMO bi taj drugi mogao posluziti jedino za physix karticu
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 14:36   #29
blackybn
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Rješenje

Ako netko bude imao isti problem kao ja, da javim rješenje:
Treba promjeniti napajanje. Ja sam imao neko noname 400W koje sam zamjenio sa drugim noname 400W i sad sve radi bez problema.
Ovo staro napajanje nije pokvareno, stavio sam ga u drugi kompjuter (Athlon, 250GB HDD, 2gb ddr800 , ploča sa Nvidia 7050 chipsetom) i tamo sve radi bez problema.

Mladen
blackybn je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2009., 10:23   #30
tomby
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
moja iskustva sa ovom pločom

Samo da dodam da sam imao problema sa USB portovima kao i neki gore.
Nije mi radila ni PS/2 tipkovnica. Slova su se pojavljiva duplicirano?!
Problem sam riješio sa premještanjem memorije u drugi slot

Nakon toga ploča radi bez problema.
Ostao mi još problem sa dizanje računala kada je TV (HDMI pvezan) ugašen.
Kada se Windowsi dignu više nema ATI HDMI audio uređaja, i tu nikakva prčkanja po BIOS-u ne pomažu. Čuo sam da postoji neka verzija ATI driver-a na kojoj ovo radi?! No ne da mi se sada proći kroz X verzija da bih našao da to radi ali ne radi nešto drugo.
Inače, kada se računalo diže iz standby-a tada sve radi OK, problem je u inicijalnom pokretanju.

Imao samo još jedan problem, a to je da bios prijavljivao disk error pri boot-u.
Mislio sam da je hard otišao, no na drugom računalo je sve radilo bez greške.
Reformatiranje harda je pomoglo i sada sve radi Valjda.
Pitam se šta je slijedeće.


Ne znam kako je sa drugim chipsetima, no ovakav polu-proizvod nije nikome za preporučiti.
tomby je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na