Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2008., 18:39   #1
Baklava
Anvil of Crom
Moj komp
 
Baklava's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pwnazh selo
Postovi: 64
(riješeno) Prebacivanje podataka starog acc na novi account

Daklem, računalo se domenizira i radi se novi account. E sad bih prebacio sve podatke starog na novi a da nema promjene. Znaci da se prebace mailovi, kontakti, datoteke, custom postavke u aplikacijama itd... jedan od nacina je da se ode na properties od my computer advanced tab te setting putze i copy to sa starog na novi acc to radi savrseno... ali ponekad taj copy nije moguc iz nepoznatih razloga i ponekad su koruptirane datoteke pa nece...

Ono sto mene zanima kako novi domenski account referencirat na stari home folder da se ne mora nista kopirati?

Lijepo se ulogiras i sve se pokupi sa starog foldera kao da nisi nista mijenjao.. zar ne bi to bilo divno?

Pozz
__________________
Baklava je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 18:52   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ovo:
Citiraj:
On a domain controller, start the Active Directory Users and Computers snap-in. Expand the domain, and then expand the organizational unit that contains the user account that you want.
Right-click the user account that you want, and then click Properties on the shortcut menu that appears.
Click the Profile tab, and then type the UNC path to the new profile folder in the Profile path box.
Click Apply, and then click OK.
?
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2008., 10:04   #3
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Ovo:
?
Ovo je Ok ako želiš svoj profil učiniti roaming profilom, no to ne traži Baklava, jer bi u tom slučaju kompletni profil morao kopirati na neki share.
Rješenje:
1. Ulogiraš se sa domenskim accountom, pa se odlogiraš - samo ako se već nisi ulogiravao
2. Ulogiraš se sa lokalnim admin accountom
3. Pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList nađeš domenski SID od novog accounta i pod ProfileImagePath ukucaš folder od lokalnog (starog) accounta.
4. Restartiraš računalo i to bi trebalo biti to...
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 10:07   #4
Baklava
Anvil of Crom
Moj komp
 
Baklava's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pwnazh selo
Postovi: 64
Hehe zar mislis da nisam to napravio na AD-u? , zato bash pitam jer to ne radi... barem ne odmah, na profilu od 300 mb je proradilo nako 20 minuta... a postoje profili od 3 gb tako da mi to ne odgovara...

Jedino može biti razlog problema što nisam dobar unc path napisao ili neki treci razlog nemam pojma...

ovaj stil pisanja mi diktira SET naredba u cmd-u...

Netko zna gdje je kvaka?

__________________
Baklava je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 20:31   #5
Baklava
Anvil of Crom
Moj komp
 
Baklava's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pwnazh selo
Postovi: 64
Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Ovo je Ok ako želiš svoj profil učiniti roaming profilom, no to ne traži Baklava, jer bi u tom slučaju kompletni profil morao kopirati na neki share.
Rješenje:
1. Ulogiraš se sa domenskim accountom, pa se odlogiraš - samo ako se već nisi ulogiravao
2. Ulogiraš se sa lokalnim admin accountom
3. Pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList nađeš domenski SID od novog accounta i pod ProfileImagePath ukucaš folder od lokalnog (starog) accounta.
4. Restartiraš računalo i to bi trebalo biti to...

Ok thx nisam vidio tvoj post valjda smo odgovorali u isto vrijeme, budem napravio pa napisem da li je uspijelo!
__________________
Baklava je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 13:34   #6
Baklava
Anvil of Crom
Moj komp
 
Baklava's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pwnazh selo
Postovi: 64
Citiraj:
1. Ulogiraš se sa domenskim accountom, pa se odlogiraš - samo ako se već nisi ulogiravao
2. Ulogiraš se sa lokalnim admin accountom
3. Pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList nađeš domenski SID od novog accounta i pod ProfileImagePath ukucaš folder od lokalnog (starog) accounta.
4. Restartiraš računalo i to bi trebalo biti to...
Javljam da radi i masivan majstore, ovo je predivno!

Upravo si mi ustedio sate i sate rada, odlicno rjesesnje za oko stotinjak računala

Samo jedan brzi osvrt.. to nece izazvati probleme pri syncanju akounta ili kad ce se raditi backup računala.. rekao bih da nece ali htio bih cuti drugo misljenje

thx jos jednom !
__________________
Baklava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na