Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2008., 19:16   #1
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Laptopi i jamstvo - iskustva

Mjenjam laptop pa me zanima kakva su vasa iskustva s pojedinim markama, jamstvom i servisom.

Bas citam za MSIa da je servis u banani i da se ceka duuuugo... no po netu u susjednim zemljama vidim da jako hvale servis i da se rjesavaju u rekordnom roku.

Ako nije problem napisite iskustva vezana uz Asus, Hp, Acer, Del, Msi i ostale...
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:19   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pristupačan za ~2k€... mašala.

msi je sam po sebi u banani, servis ti je najmanja briga ako se odlučiš na njega.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2008., 21:33   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ti mora da se salis?! standardne komponente upakirane s 9500 aka 8600gt karticom i 16" 16:9 ekranom ti zoves najbolim izborom za do cak 14kkn?! Pa po cemu pobogu?!

uostalom covjek nije to ni pitao.

Sto se tice reklamacija, iz privatnog segmenta ne znam puno primjera gdje je trebala reklamacija, dok iz poslovnog znam, ali to ovdje ne ulazi u obzir posto firme - partneri imaju prioritet nad malim covjekom. Inace iz te perspektive je uvjek unutar 2 tjedna sve bilo rjeseno, o cem god da se radilo (hp i ibm, odnosno po novom lenovo - oboje msan). S acerom pamtim malo losiju pricu, ali to nije za obazirat se, radilo se o poluozbiljnoj firmi i to je bilo jako davno, tj prije nekih 10-ak godina

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
msi je sam po sebi u banani, servis ti je najmanja briga ako se odlučiš na njega.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:53   #4
zebinho
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 46
Citiraj:
Autor r!dEr Pregled postova
Mjenjam laptop pa me zanima kakva su vasa iskustva s pojedinim markama, jamstvom i servisom.

Bas citam za MSIa da je servis u banani i da se ceka duuuugo... no po netu u susjednim zemljama vidim da jako hvale servis i da se rjesavaju u rekordnom roku.

Ako nije problem napisite iskustva vezana uz Asus, Hp, Acer, Del, Msi i ostale...
ja ti mogu u vezi MSI....znaci ako ti ode neki dio....2 tjedna ti prvo stizu ti dijelovi...nakon toga servis...ja sma imao 5-6 problema a medju njima i lcd mi se poceo razvaljivat na sta mi je on rekao da sam ja kriv...a naravno nisam...i onda krece svađa..također na prvom servisu m je zamijenejo pola laptopa..na drugom mi je receno da je to napravljeno samo da me se makne sa k****...a sad je trenutno na drugom vec tjedan dana....necu ga jos vidjet ziher dva tjedna.....sada kada bih kupovao laptop nebi ga nikad kupio....uglavnom samo zbog servisa koji je popravlja laptop nego tebi govori da si kriv za kvarove...
zebinho je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 22:37   #5
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Šta ne znači MSI zapravo Mega-Shit International?
Ja sam uvjeren da je to to

@lordVerdranius
Odakle tolka mrznja za HP. Na koje tocno modele ciljas da su loši?
A kad sam zadnji put gledao Acera smetala me je servisna mreža i sami laptopi koji mi djeluju da su kućni, a ne prijenosni...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:18   #6
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Ja imam 8710p i nx6125 od HP-a i dosta je očita razlika između njih, vidi se da je druga klasa. Al sa ovim 8710p sam prezadovoljan (vidi mu lijevo specs.), dok je nx6125 dosta čudan bio...4200 rpm disk (sad zamjenjen s 5400rpm), 1GB neke memorije, loš ekran, "kožna bolest" na rubovima i tako
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:26   #7
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
11137 kuna, ali to je bilo u 10. mjesecu prošle godine. Ne znam šta se tad moglo dobit... vjerojatno si u pravu, ali stvarno ne znam...

17" s 1680x1050 je bila dost rijetka pojava, bili su 1400x900 skoro svi.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 23:37   #8
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
A nema tu neke mudrosti, spojiš specifikacije sa cijenom i vidiš šta je najbolje šta moš dobit za cijenu. Još su tu, naravno, važni i garancija i servisna mreža. Ako je nekom dizajn bitan može i na to pogledati Meni je baš super ovaj socijalistički kockasto-običan look HP-jeca.

Nisu osjetljivi na nis
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 00:31   #9
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
ljudi dajte bez svadje.. stvarno mi nije namjera natjerati nekoga na prepucavanje vec odgovor tipa marka - iskustvo sa servisom(u jamstvenom roku i izvan) bilo ono pozitivno ili negativno bar neki subjektivan dojam i ko je serviser za pojedinu marku pa da uzmem i to u obzir pri nabavci novog laptopa. jer koji ce mi klinac garancija ako ce me na servisu izigrati?!?

napravimo nesto da ostane iza nas da se i ubuduce zna sta se kupuje i sto ocekivati u slucaju kvara...

konkretno ovaj thread je nastao jer sam se zainteresirao za msi-ja a nakon toga sam cuo za glasine o 8xxx nvidia grafickim karticama i greskama s njima da bi nakon toga dosao do saznanja da je servis totalno u banani - subjektivno odustao bas zbog toga jer cu radje dati jos 2k kn za hpa s 3g garancije, quadro grafikom i vjerojatno mirom u kuci

stoga molim konstruktivnu raspravu u okviru threada

@fitzTN molio bi te da postas screenshot u 1680x1050 desktopa s ikonama i nekog programa tipa word ili slicno... bas me zanima kako izgleda u praksi ova reza, a isto tako i neko drugi s 1400x900 jer sam 1900xxx rezu vidio i meni je presitno za ugodno koristenje tako da mi je to minus..

Evo i moga iskustva... Asus a3n - crkla przilica... ukratko lap je kupljen vani, dosao s internacionalnom garancijom u Msan decki bez pogovora uzeli lap i rjesili u garanciji... lap bio gotov nakon par dana. Negativna strana je sto je onaj koji je zaprimao lap krivo uveo model tako da sam dobio przilicu od nekog bezveze modela koja je bila dosta losija - na iducem servisu nakon prigovora dobio odgovarajucu.
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 00:47   #10
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Citiraj:
Autor r!dEr Pregled postova
@fitzTN molio bi te da postas screenshot u 1680x1050 desktopa s ikonama i nekog programa tipa word ili slicno... bas me zanima kako izgleda u praksi ova reza, a isto tako i neko drugi s 1400x900 jer sam 1900xxx rezu vidio i meni je presitno za ugodno koristenje tako da mi je to minus..

Evo, ako kaj moze pomoc...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2008., 00:53   #11
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor r!dEr Pregled postova
@fitzTN molio bi te da postas screenshot u 1680x1050 desktopa s ikonama i nekog programa tipa word ili slicno... bas me zanima kako izgleda u praksi ova reza, a isto tako i neko drugi s 1400x900 jer sam 1900xxx rezu vidio i meni je presitno za ugodno koristenje tako da mi je to minus
da se osvrnem na ovo samo,

u pravu si 1920x1200 je i na 17" presitno, evo ti tablica da vidis kolike su velicine pixela, razlika od 10% u dimenziji pixela je osjetna (tj 0.19 vs 0.21mm recimo)

zavisi na koju velicinu ides moji izbori bi bili 17" 1680 x 1050 ili 15.4" 1440 x 900, manje neces vrlo vjerojatno, a ovi imaju sasvim dovoljno velike pixele da ne umara.

sama slika ne znam koliko moze pomoci posto ju vidis u realnoj velicini nego kako ti je monitor namjesten i koliki je pa pixel za pixel..
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 00:59   #12
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Ma sve super, ali daj mi rec kak, ali kak vidiš razliku između FULL HD (1080i/p) i 720p filma na 18.4" ekranu?

Naravno, ne da dođeš na 10cm od ekrana i pratiš detaljčiće

Po meni je 1920x1080 na 16" definitivno pretjerano
Al super da netko radi i takve laptope, možda nekome baš to treba
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 01:13   #13
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
koje ste vi spammercine, pocevsi od ovog lordVerdraniusa koji vas povlaci za jezik... onak, smisao teme je iznosenje iskustva sa servisom, a ne jeb*na prepucavanja tko radi kvalitetnije laptope acer ili hp...

admin/mod brisi ovo ili promijeni ime teme...
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 15:56   #14
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Gle, ne mrzim ja HP, OK je on, imam već nekoliko generacija HP računala kod kuće i dobri i kvalitetni su to laptopi. No, dosta se griju, imaju slabe performanse za tu cijenu, mutavo i dosadno izgledaju i nemaju ništa novo izmišljeno od prije nekoliko godina.
Imam jednog HP-a AMD turion 64x2 i moram reći da je laptop vrlo dobar, no tako imam i jednog HP Compaqa koji je star već oko dvije godine i samo sr*** sa njime, em crkava zbog pregrijanosti, em mu tipke otpadaju. Bolji mi je Acer i definitivno taj HP se tada nije isplatio, bio je oko 6k kn i za tu cijenu sam mogao nešto bolje uzeti ali eto, HP ovo HP ono i tak.
Acer ima vrlo dobar dizajn, vrlo dobre performanse pa čak i kod desktop računala ako govorimo o Predatoru - http://www.acer.com/predator/ ,te laptopi koji su sada trenutno po meni najjača konkurencija svim proizvođačima laptopa, jer imaju odličan dizajn, jake performanse (naravno, za tu cijenu), zadnju tehnologiju. Neznam, dopao mi se taj Acer, no prije 2 godine ga ne bih uzeo...
ne bih se bas slozio s ovime... koliko vidim kad bi uzeo jamstvo na 36 mjeseci za nekog acera aspire 7 serije mogu ga direktno usporedit s hp 8710 serijom jer su po cijeni tu a mislim da je ipak p/w serija laptop i da tu ovaj acer nema sta trazit u istom kosu...
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 20:37   #15
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Back on topic i jedan veliki za ovo što ste pisali prije. I hvala ti O veliki Lorde što si omogućio da ovo sada pišem na tipkovnici, da ne šaljem dimne signale forumskom vraču Toru da prenese plemenu Plemenitih Geekova moje mišljenje o servisu obrednih bubnjeva. Hakuna matata!

Putopis jednog Paviliona

Dakle, u posjedu sam HP Paviliona dv9043ea prijenosnog računala, koje se pogađate - razmnožilo. No nažalost, nije - već se pokvarilo. Tri puta. Pokvarilo, a ne razmnožilo. Prvi put, poslušnost je odbila wireless kartica. To čak nisam imao ni želju servisirati, već sam kupio stick. Točno tri mjeseca kasnije, grafička kartica otpjevala je svoju posljednju pikselnu pjesmicu. Tada me moja worldwide garancija prisilila da laptop pošaljem u Austriju na servis. Da bi mi olakšali stvar, odlučili su donjeti odredbu u kojoj im niti ne mogu donjeti laptop na vrata, niti im ga može donjeti kurirska služba. Genijalnom (i isključivom) idejom o preuzimanju laptopa na kućnoj adresi u Austriji, omogućavaju mi stvaranje novih prijateljstava sa nasumce izabranim Austrijancem taman nakon što smo ih napeglali na Euru. Nakon to mi je prvobitna ideja o razmjeni studenata (u ovom slučaju laptopa) sa nekim od starosjedioca te zemlje (čovjek me odbio samo zbog činjenice da je moj lap pokvaren ), našao sam put u središte zemlje (Austrije), preko jednog poslovnog partnera kojem ovim putem veliko hvala (mada ne razumije ovaj jezik, al opet - ne razumije ga ni pola foruma). Tako se moj lap ipak dočepao servisa u Austriji... Da bi ga onda poslali u Njemačku. Nepunih tri tjedna kasnije, putem online DPD package tracking usluga - saznao sam da je lap krenuo!!! Iz Njemačke U Austriju. Nakon što je stigao (u Austriju), dostavljen je na ruke mom poslovnom partneru kojem ovim putem veliko hvala (mada ne razumije ovaj jezik, al opet - ne razumije ga ni pola foruma). Kad ga je poslovni partner, kojem ovim putem veliko hvala (mada ne razumije ovaj jezik, al opet - ne razumije ga ni pola foruma), napokon uspio donijeti u Hrvatsku, bio sam sretan kao malo dijete. Sve dok nisam upalio laptop, kojem je ovaj put bila pokvarena grafička kartica. Pošalješ lap sa pokvarenom grafom, a dobiješ ga natrag sa pokvarenom grafom. Ajde da se vratio sa pokvarenim istim dijelom, ali ovako...
Nakon što sam zaposlio google translator i svim HP-ovim majkama kojima sam mogao naći mail poslao neispravno prevedene bujice psovki, rezultat je stigao. Ne samo da su mi produžili garanciju za 2 godine (usmeno, ili mejlano), već su mi i odobrili servis u lijepoj našoj.
Naravno, HP Hrvatska, bio je vrlo susretljiv - te u prvih par sekundi jednostranog razgovora - uputio me na bilo kojeg od HP ovlaštenih servisa.
Prvi dan poslao sam mail dvama servisima sa liste koji su mi se učinili najpoznatijima. Recru i Megatrendu. Sa Megatrendom sam se čak čuo i telefonski, te je ljubazan gospodin ljubazno odgovarao i na trenutak mi se učinilo da će sve završit vrlo ljubazno. Drugi dan sam čekao odgovor, treći dan isto a četvrti sam čekao odgovor. Peti dan sam čekao odgovor. Šesti dan sam poslao mail u Zel-cos. Zal-cos je šesti dan i odgovorio. Sedmi dan je Bog stvorio zemlju.
Nakon prvobitnog šoka i nevjerice, danas (osmi, deveti ili deseti dan), odnio sam lap u Zel-cos. Objasnio sam situaciju, čovjek me doduše malo čudno gledao, no uzeli su lap! Sad čekam razvoj situacije i nadam se da će ovaj putopis imati happy end. Jer bez obzira na sve, lap je odličan. Kad radi. Nije kriv toliko HP, koliko #$%)! neVidija... Marija, te kjero, što pobogu nisam uzeo lap sa Intelovom grafom, porfavor...

Nastavak slijedi...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 21:36   #16
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Back on topic i jedan veliki za ovo što ste pisali prije. I hvala ti O veliki Lorde što si omogućio da ovo sada pišem na tipkovnici, da ne šaljem dimne signale forumskom vraču Toru da prenese plemenu Plemenitih Geekova moje mišljenje o servisu obrednih bubnjeva. Hakuna matata!

Putopis jednog Paviliona

cut
Nastavak slijedi...
da nije ko za klinac 8xxxm serija graficke u pitanju?

btw trebao si probat nazvat MSAN... meni su rjesili(ASUSA) s internacionalnom garancijom
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 21:42   #17
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ma jok. 7600Go. A jbg, sad je lap u rukama Zel-cosa, pa ćemo vidjet kak će se dečki pokazat...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 23:55   #18
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Nitko ti na HR tržištu neće ponuditi bolji omjer uloženo=dobijeno od HP-a,
koliko god ti se činilo da Acer to daje. HP ti neće uliti na prvo look dojam kvalitete kao Toshiba,ali neće te ni tako lako razočarati pouzdanošću.
Dvojezgreni AMD što se nalazi u trećini HP modela se uopće ne grije.
Troši 35w struje i neće ti preći 50 celzija optrećen.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 23:56   #19
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
Glede servisa opet ti je HP najbolji jer cijeli ustroj je posložen kako treba na razini cijele zemlje.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 11:03   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
@lordVerdranius - gdje ti tu i hrpa spama. Da ne upotrijebim i teže riječi. Obrisao praktički pola teme, dotični dobio ban na mjesec dana, a ako ni to ne prizove duhove razuma u njegovu glavu e onda postajem ozbiljan.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:23   #21
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
...Nastavak sage...

Dakle - danas me kontaktirao HP Hrvatska (EEM CRT Croatia). Nakon cijele sapunice sa Austrijskim HP-om, obavještavaju me da moj laptop ipak nije moguće servisirati u Hrvatskoj. Ispričavaju se radi mogućih neugodnosti.
Ne trebam ponovo spominjati da mi je upravo HP Hrvatska potvrdio tvrdnje Austrijskog HP-a, da je moguće popraviti laptop kod nas.
I da- nisu me kontaktirali telefonski, mada im je ostavljen broj. Nego mi prvo pošalju mail. Nakon skoro tjedan dana.

...Kraj sage...


Obzirom da HP Austrija i Njemačka inzistiraju da lap pokupe na adresi u dotičnim zemljama (tj. za njih ga pokupi DPD, a ja istim ne mogu poslat lap njima), a ja više nemam ni volje ni želje muku mučit sa njima, laptop ću vjerovatno razbit čekičem na Youtube-u, pored novozapakiranog Della ili Acera. Premda je laptop stvarno dobar - tehnička podrška je katajebenastrofa. Ne samo da su nesposobni ovi u Austriji, nego i ovi kod nas nisu normalni. Ne zbog mog slučaja konkretno, nego šta reć kad ti firme kao Recro i Megatrend uopće ne odgovore na mail? Ajde, Zel-cos je barem uzeo laptop i pokušao nešto napravit - svaka im čast i preporuka ako već imate nesreću imati HP.
A ovo za Recro i Megatrend ide direktno u centralni HP Total care, isto kao što i moja iskustva sa HP-om idu na sve forume.

***FIN***
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 23:20   #22
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Odakle tebi uopće taj laptop?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 23:54   #23
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Kakvo je to sad pitanje? Našao sam ga u grabi pored ceste.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 23:58   #24
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Ma ne, ne kuzim zasto ga zele na servisu u austriji i njemačkoj. Kaj piše na jamstvu koje imaš?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2008., 00:44   #25
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Zato što je lap kupljen u Austriji? A "worldwide" jamstvo vrijedi u Austriji, Njemačkoj i Švicarskoj. Lap je bio već dva puta na servisu tamo a zadnji se put vratio kakav je i otišao na servis. Pokvaren. Pa sam odbio financirat njihove greške šaljući opet lap za Austriju (što samo po sebi nije problem da im ga možeš dostavit ili poslat na adresu, ali nemožeš - oni(čitaj DPD) ga moraju pokupit na adresi u Austriji), na što su mi nakon uplitanja i Total care-a itd, odobrili popravak u Hrvatskoj mailom. A onda mi je HP Hrvatska telefonski to potvrdila te me uputila na bilo koji ovlašteni servis od kojih mi se samo jedan udostojio odgovoriti na mail i uzeti lap. Da bi mi na kraju stigao mail nakon tjedan dana da ipak nemože. Eto, sve sažeto i pojednostavljeno.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2008., 12:19   #26
nylaia
Premium
 
nylaia's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 82
Evo da se i ja pohvalim

rijec je od Lenovo 3000 c100, problem i rjesenje opisani su ovdje :homemade popravak hladnjenja na lenovo 3000 c100
da skratim na latopu nije radilo hladjenje, garancija je istekla prije par mjeseci, nist uzeo ja popis servisa koji je dosao uz laptop nazovem, sve ok, traze da im procitam serijski broj s dna laptopa, cim sam ja to procitao lik se zaprepastio i rekao kako laptop vise nije pod garancijom (istekla je prije 6 mjeseci) i poceo pricati glupost: odjednom oni su samo IBM servis, nisu lenovo, oni s lenovom nemaju nista, dao mi je usporedbu s popravkom auta, neovlasteni servis moze promijeniti ulje i pogledat kocnice, no ako je nesto vise oni tu ama bas nista ne mogu uciniti ako bas hocu mogu ga donjeti, ali bolje da se ni ne trudim jer oni tu zbilja nista ne mogu uciniti pogotovo ako je problem takav kao sto i je - problem sa hladjenjem... ne znam sto reci na njihovu reakciju oni su ibm servis za laptope, ali ne i lenovo (iako je njihov broj tel dosao s laptopom) nisam imao volje vise se svadjati sa tako kvalitetnom uslugom i laptop popravio samostalno... (vise na linku gore)
nylaia je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na