Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2008., 14:12   #1
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Video kamera do 1500-1600 kn max

Trebam preporuku video kamere do nekih 1500 kn, najviše 1600 kn. Gledao sam malo po forumu, ali nema baš puno tema o jeftinijim kamerama. Ne znam uopće što gledati, na što paziti,... Za koji dan kupujem pa da se ne zeznem. Od trgovina samo one iz Osijeka - Vemil, HGspot, Links i ostale manje...

Unaprijed hvala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 16:07   #2
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Ja vidio u onom prospektu od emezete sony HC51 za 1499kn. Kada sam u 2. mjesecu gledao toliko su kostale HC21 ili HC27. Uglavnom mislim da bi ti ta bila ok.

Inace ako nemes 16:9 tv niti ga mislis imati jos jedno godinu dvije, nemoj uzimati kameru koja nativno podrzava wide screen. Samo ces probleme imati kada budes prebacio na komp (s aspect ratiom). Ja sam s tima imao velike probleme.

I za te novce mislim da su sve kamere isti tuki, oko 2k kn se vec ima razlika. Samo gledaj da ti dobro lezi u ruci i da je lako mozes prenositi u nekoj torbici (kupiti odgovarajucu naravno)

I ono jos najvaznije pazi da ti komp ima firewire, tj racunaj na dodatni trosak FW kartice i kabla naravno.

ako te jos sta zanima pitaj.
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2008., 16:44   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nije mi bitan AR - LCD TV i oba laptopa imaju wide screen. Može li se AR mijenjati na samoj kameri?

FireWire imam na workstation PC-u i 6715b laptopu tako da smo i to riješili.

Koliko im traju baterije i koliko dugo se pune?

Zanima me još ovo minimalno osvjetljenje. Što manje luxa to bolje, je li tako? Međutim, kaže mi lega da neke kamere pri minimalnom osvjetljenju snimaju slično kao IC kamere, ali sa zelenim nijansama. Je li tako kod svih ili...?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 17:27   #4
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
AR se moze mijenjati na kameri ALI svaka kamera ima odredeni broj efektivnih pixela. npr. Kamera koja ima 800.000 pixela ima aktivno iliti efektivno ~480.000 pixela u koliko snima u 16:9 ukoliko snima u 4:3 efektivnih pixela ima ~400.000. Dakle kamera je nativno wide screen.

Ukoliko je situacija obrnuta 4:3 ~480.000 pixela naspram 16:9 ~400.000 onda je nativno 4:3. logicno.

Dakle ako mislis cesce koristiti wide screen onda uzmi kameru koja nativno podrzava wide screen.

--> za FW pazi jer mislim da se nedobije uz kameru, ne tako jeftinu makar. a kabel dode oko 30 kn sto je sitno, ali kada racunas da ti treba i miniDV kazeta >20kn, pa torbica, lako se predje 100kn

--> Baterije na vecini kamera traje tek da bi snimio 1h iliti cijelu jednu miniDV kazeticu. (pod uvjetom da nepalis-negasis precesto te rijetko koristis veliki ekran). A pune se sat dva tri, neznam tocno jer ja je punim tek kad dodem doma nakon snimanja i onda je negledam do jutra.


--> 1 lux ti je kolicina svjetlosti koju daje jedna svijeća u tamnoj sobi. najcesce proizvodaci tvrde da je kamera 5 luxa, sto je naravno iskrivljen podatak jer pri tom osvjetljenu je slika toliko puna noisa i artefakata, krivih boja itd. Uglavnom sve kamere su lose u slabo osvjetljenom prostoru (amaterske naravno).

Te "IC" mogucnosti imaju samo skuplje kamere. A i takve koje te IC ledice imaju u sebi su jako slabe. Jer one su upravo to ledice . ono 2-3 metra se fino vidi preko toga samo obrisi, a ono blize od toga je skoro sve bijelo. Tako je bilo na sestrinoj staroj i dosta velikoj kameri. Medutim od prijatelja sam posudio kameru 2 godine staru i slika je ono, katastrofa i nista se nevidi. Testirao u hodniku poslije ponoci i morao sam se pribliziti 30 cm od postanskih sanducica da ista vidim.

Uglavnom zgodno je to jel poslije imas mogucnost kupiti veliku ic lampu pa ce kamera moci prepoznati ic "sliku". Naravno ta lampa kosta vise od ove kamere pa se neisplati / netreba ti ta mogucnost.

jos nest ?
-->
ajmo redom.

--> AR se moze mijenjati na kameri ALI svaka kamera ima odredeni broj efektivnih pixela. npr. Kamera koja ima 800.000 pixela ima aktivno iliti efektivno ~480.000 pixela u koliko snima u 16:9 ukoliko snima u 4:3 efektivnih pixela ima ~400.000. Dakle kamera je nativno wide screen.

Ukoliko je situacija obrnuta 4:3 ~480.000 pixela naspram 16:9 ~400.000 onda je nativno 4:3. logicno.

Dakle ako mislis cesce koristiti wide screen onda uzmi kameru koja nativno podrzava wide screen.

--> za FW pazi jer mislim da se nedobije uz kameru, ne tako jeftinu makar. a kabel dode oko 30 kn sto je sitno, ali kada racunas da ti treba i miniDV kazeta >20kn, pa torbica, lako se predje 100kn

--> Baterije na vecini kamera traje tek da bi snimio 1h iliti cijelu jednu miniDV kazeticu. (pod uvjetom da nepalis-negasis precesto te rijetko koristis veliki ekran). A pune se sat dva tri, neznam tocno jer ja je punim tek kad dodem doma nakon snimanja i onda je negledam do jutra.


--> 1 lux ti je kolicina svjetlosti koju daje jedna svijeća u tamnoj sobi. najcesce proizvodaci tvrde da je kamera 5 luxa, sto je naravno iskrivljen podatak jer pri tom osvjetljenu je slika toliko puna noisa i artefakata, krivih boja itd. Uglavnom sve kamere su lose u slabo osvjetljenom prostoru (amaterske naravno).

Te "IC" mogucnosti imaju samo skuplje kamere. A i takve koje te IC ledice imaju u sebi su jako slabe. Jer one su upravo to ledice . ono 2-3 metra se fino vidi preko toga samo obrisi, a ono blize od toga je skoro sve bijelo. Tako je bilo na sestrinoj staroj i dosta velikoj kameri. Medutim od prijatelja sam posudio kameru 2 godine staru i slika je ono, katastrofa i nista se nevidi. Testirao u hodniku poslije ponoci i morao sam se pribliziti 30 cm od postanskih sanducica da ista vidim.

Uglavnom zgodno je to jel poslije imas mogucnost kupiti veliku ic lampu pa ce kamera moci prepoznati ic "sliku". Naravno ta lampa kosta vise od ove kamere pa se neisplati / netreba ti ta mogucnost.

jos nest ?
raf je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 17:44   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa onda se za te novce ne može kupiti ništa dobro. O tri CCD-a mogu samo sanjati... Za te novce onda samo Sony ili je dobar i Canon?

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...otoap&c=C20107

Što preporučaš od ovoga? Idemo sad do 1400-1500 kn pa ću ostatak potrošiti na dodatnu opremu (baterija, torba itd.).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 17:56   #6
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
ja imam canona MD110, uzeo ga jer ima bolji oblik, fino sjeda u ruku i tanak je al duzi od sonya. to je meni presudilo. isto ima i dosta velik opticki zum (digitalni zanemari)

Jos uvijek mislim da bi sony HC51 bio najbolji izbor. sada je na snizenju i ima godinu dana vise garancije od canona, te je on "sony" pa je lakse za naci dodatnu opremu.

i da baterije su preskupe, preko 200kn sigurno pogledaj baterije.hr

edit: ja sam prije kupovine cak i gledao jednog panasonica s 3 ccda kostao je 3k kn. to je ja mislim neki minimum za 3ccda i citao komentare ljudi na netu kako to jos uvijek nije "onako" kako izgleda na boljim kamerama tako da sam odustao od tog pothvata. ipak za nekih 4k kn imas i hd kamera sto je IMHO bolje od malo boljih boja i standardne rezolucije.

Zadnje izmijenjeno od: raf. 22.06.2008. u 18:20.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 13:16   #7
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
domy krajem ovog tjedna ili najkasnije pocetkom sljedeceg cu biti u Osijeku pa ako zelis ponesem kameru i firewire kabel, pa mozes probati snimati i prebacivati, tek toliko da vidis kako ide postupak, te kvalitetu.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 16:51   #8
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ja imam Sony HC14E vec 4 godine i iako je entry model, nemam nikakvih zamjerki na nju. Snimam uglavnom po danu i vani i slika je fenomenalna, lako se prebacuje FW-om na komp i editira u Studiu/Premiere Elementsu. Za neke nightshot fore ipak treba izblejati vise od par tisuca kuna, a meni za snimanje klinaca kako rastu je ovo i vise nego dobro.

Rezervnu bateriju (NP-FM30) sam nasao na news grupi po 70kn novu i sada imam 2 komada, jeah. Jedino je glupo sto se baterije pune na kameri i to mi se ne svidja.

Dakle ako nisi nesto turbo zahtjevan oko snimanja ciljaj na neki najjeftiniji Sony-jev model i to je to.

EDIT: I da ne zaboravim, pripremi se na kupnju 500GB diska jer kazeta guta oko 15GB u full aviju kad ju bacis na disk
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 18:35   #9
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
neznam dali je ovaj ali tih vanjskih punjaca imas na baterije.hr ~150kn
raf je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2008., 20:33   #10
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Znam da u tom cjenovnom razredu vjerojatno nema znatnijih razlika, ali što je s konkurencijom? Npr. Canon MD-205 (1600kn), Panasonic NV-GS60 (1300kn), Panasonic NV-GS90 (1600kn, optička stabilizacija slike). Prednosti, mane, iskustva...?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2008., 06:50   #11
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ne znam za te novije modele, ali iz osobnog visegodisnjeg laickog iskustva znam da se najmanje treba zamarati faktorom zooma na jeftinim kamkorderima. Sve preko 10x je laganini previse jer je stabilizacija 0 bodova, uglavnom kad je to moguce prakticiram snimanje bez zooma jer mi je lakse napraviti par koraka i ne upropastiti snimku losim zoomom, sto je vrlo, vrlo lako.

Kad sam svojedobno uzimao miniDV kamkorder Sony je tu bio kralj(izrada, touchscreen itd, itd). Kolega je u isto vrijeme kad i ja uzeo Samsungov kamkorder i spram Sonyja je izgledao kao djecja igrackica. Sony ima Zeiss Tessar lece i evo i dandanas radi bez ijednog problemcica.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 09:34   #12
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Znam da u tom cjenovnom razredu vjerojatno nema znatnijih razlika, ali što je s konkurencijom? Npr. Canon MD-205 (1600kn), Panasonic NV-GS60 (1300kn), Panasonic NV-GS90 (1600kn, optička stabilizacija slike). Prednosti, mane, iskustva...?
Ovaj canon 205 izgleda dobro. svida mi se quick start. Ali zum mu je katastrofa. 110 ima 35 opticki, dok ovaj 36 kombinirani.
Prednost canona je sto mozes spojiti mic na kameru. (inace na svim kamerama cujes kako se kazetica vrti)
Ovaj gs60 mi nije nis posebno naspram canona, a ovaj gs90 vec izgleda ok. Sad kako ta opticka stabilizacija djeluje.. neznam


@vin dizel naravno da nemozes toliko zumirati i hodati bez tresnje ali ako stojis/sjedis i s drugom rukom jos pridrzavas mogu se napraviti dobre snimke.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 11:38   #13
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Ovaj canon 205 izgleda dobro. svida mi se quick start. Ali zum mu je katastrofa. 110 ima 35 opticki, dok ovaj 36 kombinirani.
Prednost canona je sto mozes spojiti mic na kameru. (inace na svim kamerama cujes kako se kazetica vrti)
Ovaj gs60 mi nije nis posebno naspram canona, a ovaj gs90 vec izgleda ok. Sad kako ta opticka stabilizacija djeluje.. neznam
Ja imam md205. Ali baš da mu je zoom katastrofa nije jer ima 36x kombi, ali 34x ćisto optički. Neš ti razlike 35 ili 34

Inače tek sam snimio nekih 45minuta materijala pa i nemam nekih posebnih dojmova. Baterija....ahhh jedva za kazetu od 60min, ako gledaš materijal na TVu prije nego prebaciš na DVD (nakon obrade na PCju naravno) onda naravno puno manje. firewire radi bez problema.

Ima mic priključak ali ga ne koristim. Odlićna stavr je quickstart. Sve nove snimke snimam u 16:9 podržava native 16:9.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 12:14   #14
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor raf Pregled postova


@vin dizel naravno da nemozes toliko zumirati i hodati bez tresnje ali ako stojis/sjedis i s drugom rukom jos pridrzavas mogu se napraviti dobre snimke.

Ma najbolje je stativ, ali to je vec bacanje love na mali kamkorder. Ja vec jako dugo snimam bez zooma i nemam brige hoce li mi prst malo skliznuti s triggera i napraviti onaj brzi prelazak u zoomu koji izgleda katastrofalno na snimci. Zasad imam snimljenih 50-ak kazeta(nista ne brisem jer su jeftine)i uvjerljivo najgore su mi one prve dok sam jos bio njubara i cackao po svemu sto kamera ima(zoom, efekti itd) i sad to vise nemos popraviti u softveru. Najbolje je samo pustiti nek snima i amen, sve se drugo rijesi na kompu
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 16:30   #15
MarijaNov
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 2
dovoljna ti je kamera sa soidnim zoomom i doborm kvalitetom,a efekte kasnije lako nabacaš u Adobe Premieru..
MarijaNov je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 17:32   #16
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Ja imam md205. Ali baš da mu je zoom katastrofa nije jer ima 36x kombi, ali 34x ćisto optički. Neš ti razlike 35 ili 34
Nisam znao da ima 34x optički, ono na 110 je 35x opticki i 1000x!!!digitalni. Pa sam mislio da ovaj ima zanemarivi opticki zum <10x.
i BTW 205 nije 34x nego 32x kada bolje pogledam
Citiraj:
Autor Vin EuroDizel Pregled postova
.. najgore su mi one prve dok sam jos bio njubara i cackao po svemu sto kamera ima(zoom, efekti itd) i sad to vise nemos popraviti u softveru. Najbolje je samo pustiti nek snima i amen, sve se drugo rijesi na kompu
Upravo to. Najbolje snimati u "RAW" formatu
raf je offline   Reply With Quote