Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2008., 22:35   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
Compro VideoMate Vista T750F TV-kartica, mini review

Danas mi je stigla dotična TV-kartica. Radi se o hibridnoj DVB-T/analog TV-kartici koja se spaja u PCI port na matičnoj. Moram priznat da nisam do sada čuo za tu firmu, ali koliko drugi govore navodno je odlična. Također nemam baš iskustva na području TV-kartica, odnosno ovo mi je prva TV-kartica u kompjuteru, pa nemojte zamjeriti moguće greške.
Cijena je paprena (650kn), no kada otvorite kutiju i pogledate karticu, shvaćate da se radi o ozbiljnijem proizvodu, što bi trebalo opravdati dotičnu cijenu.
Specifikacije kartice: službeni link
Specifikacije čipova i slično: službeni link

Kartica me oduševila još u dućanu dok sam joj čitao specifikacije: dva zasebna antenska ulaza, jedan DVB-T, drugi analog, a u pakiranju dobijete i joiner koji uključite ako imate jednu antenu za obe vrste signala. Software podržava video desktop i ono što me najviše obradovalo: Vista sidebar gadget. Lijepo vam stoji sa strane i non-stop se vrti mini-TV i tako imate non-stop pregled. Interesting
Slijedeće zanimljivo je da se paljenje kompjutera može odvijati preko kartice, odnosno ona je tada premosnica u tom procesu. Stvar funkcionira na slijedeći način: kompjuter se standardno pali pritiskom na botun na kućištu. Taj botun je spojen žicama na PWR konektor na matičnoj ploči, tako da kada ga stisnete, započinje proces paljenja. Kada instalirate ovu karticu, žice koje idu iz botuna ne spajate više direktno na PWR na matičnoj, nego na konektor na kartici, a onda iz kartice u PWR konektor na matičnoj. Tada možete kompjuter paliti normalnim putem, ili preko daljinskog, pritiskom na (|) tipku. U tom slučaju, daljinski šalje informaciju IR senzoru koji šalje informaciju kartici da upali kompjuter, i to je to Isto tako funkcionira i gašenje + što imate opciju scheduled power on/off i automatsko snimanje programa, itd.

Dosta teksta, pređimo na slike
(slike su u rezoluciji 1600x1200, što znači da ćete morati kliknit na njih kada vam se otvore u zasebnoj stranici da bi ih vidjeli u punoj rezoluciji, jer ih imagesforme.com smanji na veličinu vašeg ekrana)

Pakovanje_1:




Pakovanje_2:




Pakovanje_3:




Pakovanje_4:




Pakovanje_5:




Pakovanje_6:




Kartica_1:





Kartica_2:




Kartica_3:




Neka crvena LED-ica, PWR konektori i audio konektor kojeg treba spojiti na zvučnu karticu:




Sadržaj_1:




Sadržaj_2:




Daljinski me oduševio. Ima mnogo funkcija i lakiran je u crnu boju. Izgleda odlično i kvalitetno:



Daljinski_2:




Daljinski_3:




To bi bilo to za sada.
Trenutno sam oduševljen karticom, ali da li je zaista tako dobra?
Još je nisam ubacio u kompjuter, pa ću to napraviti sada. Nastavak reporta očekujte ovde, editirat ću ovaj post i nadodati kasnije kako kartica funkcionira u praksi.

Testno računalo:
CPU: AMD Athlon64 3500+; MBO: MSI K8N Neo4-FI Platinum; RAM: 2 x 1gb Apacer DDR@400mhz; HDD: S-ATA Hitachi 160gb; VGA: nVidia GeForce 6800XT 256MB; OS: XP SP2; Other: Monitor: AG-neovo 17"; PSU+Case: ModeCom

Nažalost, primarni kompjuter mi je slijedećih tjedan-dva offline zbog crknute matične, pa moram testirati na ovome


...Nastavak...

Kartica je ubačena u kompjuter:




Premošćivanje power konektora:




Aktivna Philipsova kućna antena (40db) - koja košta 350kn i koja je sranje:




Pošto je s ovom antenom moguće (nemoguće) gledati i DVB-T kanale, onda nema potrebe za dvije antene. Tu uskače joiner u igru:




Sve postavljeno, napajanje od računala uključeno. Kartica preko male zelene LED-ice daje do znanja da se sada preko nje može paliti računalo:




Daljinski me još jednom oduševio kada sam mu stavio baterije i stisnuo prvu tipku sa elegantnom plavom LED-icom na vrhu, koja se pali sa pritiskom na bilo koju tipku:





...Nastavak...


Dakle...softverski dio...
Nažalost, nisam mogao testirati
DVB-T kvalitetu jer gdje se trenutno nalazim nema DVB-T signala
Anyway, kartica je spojena na kabelsku TV, što i nije tako loše...

Softver se sastoji od 3 filea: driver - 3.15mb, ComproDTV4 aplikacija za gledanje TVa - 42.6mb i ComproFM aplikacija - 9.2mb.
Nakon instalacije, u tray se ubace dva programčića, scheduler pomoću kojeg možete namještat kada želite da se program snima, te također namjestit paljenje/gašenje računala i ComproRemote koji komunicira između daljinskog i računala. Pomoću njega također customizirate svoj daljinski. Ovdje ide mala zamjerka jer je customiziranje malo čudno riješeno (nejasno).

Screenshotovi:

Scheduler:




ComproRemote:




Ta dva processa zajedno zauzimaju 16mb RAM-a.


ComproFM aplikacija

Prvom prilikom pokretanja ComproFM aplikacije, program vas pita osnovne informacije (u kojoj se zemlji nalazite, koji vam je sound output, itd.) na koje je dovoljno samo kliknut OK jer su default postavke već u redu. Tada slijedi automatsko skeniranje stanica.
Aplikacija je jednostavna i lagana za korištenje. Zauzima 13.5mb RAM-a, te se može minimizirat u tray.
Aplikacija ne može raditi skupa sa ComproDTV4 (ili-ili).

Screenshotovi:




ComproDTV4 aplikacija

ComproDTV4 je glavna aplikacija. Pri prvom pokretanju slijedi odabir vrste signala (Antenna/Cable/Digital TV), te program sam skenira i memorira programe koji se dobro i donekle vide, a korisniku je ostavljeno da se poigra s time u opcijama.
Aplikaciji ne treba dugo da se pokrene, svega par sekundi. Zauzima 20.5mb RAM-a. Sastoji se od dvije komponente, malog kontrolnog prozora pomoću kojeg kontrolirate sve, i glavnog gdje se prikazuje TV-program. Možete birati hoćete li da su odvojeni ili docked (spojeni). Također možete odabrati opciju "video desktop", odnosno da vam se TV-program prikazuje na pozadini desktopa, tj. vaš trenutni dektop wallpaper zamijeni vaš TV-program i tako ga gledate u full screenu, a istovremeno možete raditi po kompjuteru bez da vas program ometa. Jedina zamjerka ovdje ide softveru, i nadam se da će uskoro to popraviti, je što ovaj program nema opciju minimize to tray (a koju ComproFM ima - što je glupo, jer ovom programu je to potrebnije i logičnije), a to je šteta jer kada koristite video desktop onda vam ostane kontrolni prozor kojeg morate minimizirat na taskbar.

Screenshotovi:

S obzirom da standardno screenshotanje (preko Prtscr tipke) nije funkcioniralo, jer bi na slici umjesto screenshota TV-programa ostala samo crna podloga (zašto?), screenshotove sam morao uzimati pomoću integriranog alata u ComproDTV4 programu, a sliku video desktopa sam morao slikati sa svojim fotoaparatom jer drugačije nije išlo


Slike samog programa i njegovih opcija:







Slike uzete iz ComproDTV4:




Kako to izgleda na 24" monitoru:




Video desktop:





Zaključak:
Kartica je opravdala očekivanja.
Mislim da se radi o odličnom proizvodu koji nadmašuje trenutne TV kartice u ponudi na našem tržištu. Prije sam imao Leadtek DTV-1800H i nešto nije bilo u redu s njom (mislim da sam to opisivao tamo u threadu "TV kartice, iskustva..."), pa sam je zamijenio za Pinnacle-nešto-310i (već zaboravio kako se zvala), koja se ubrzo pokvarila, pa sam je zamijenio za ovu i mogu reći - pun pogodak. Jednostavan, brz i efikasan software (ni jedan bug do sada) u kombinaciji sa moćnim hardwareom i to je to...
Još čekam testiranje u Visti, i po mogućnosti DVB-T.

To bi bilo to od mene. Ako sam što propustio ili vas još šta zanima, slobodno recite...


OCJENA: 9 / 10

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 14.02.2009. u 16:46.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 12:58   #2
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Svaka čast na trudu no budem pročitao sve kada dođem iz školu pošto idem u istu za 20 min
Berax0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2008., 01:28   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,765
@neoST jel bude nastavak ovog reviewa? da vidimo kako izgleda softverski dio i ostalo?

pozz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 13:34   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@neoST jel bude nastavak ovog reviewa? da vidimo kako izgleda softverski dio i ostalo?

pozz
biti će uskoro, vratila mi se matična sa reklamacije pa čekam da složim glavni kompjuter, pa ću onda testirati
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 01:53   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
Test je updateovan...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:02   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,765
na kraju nisi napisao zakljucak.. ono kak ti se sve u globalu cini..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:15   #7
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
e sad je mnogo bolje
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:17   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,765
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
e sad je mnogo bolje
Da, ali fali zakljucak i krajnji dojmovi, ocjeno i preporuka da/ne
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:22   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
idite negdje...jedva gledam na oči a njih brine ocjena. Pa zar nije jasno do sada?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:27   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,765
gle, cijenim tvoj review, i planiram kupiti tv karticu.. pa me zanim onako misljenje na kraju..i ne mora biti danas ni sutra, vec kad budes imao vremena i volje..
Vidi se da je kartica ok, ali review mora biti potpun!

NeoST->
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2008., 22:19   #11
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ljepi review, kupit ću si tu TV karticu.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:11   #12
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Thumbs up

Cestitam super review! Pustite ga na miru pa napravite vi bolji review ako ste tako vjesti u pljuvanju tudjih. Kupujem odnosno mjenjam svoju Pinnacle 310 karticu za nju; imao sam iste probleme s njom tako da molim boga da mi dopuste zamjenu Ve-milu
Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:46   #13
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,104
Koliko vidim na proizvodjacevom web-u kartica ima drivere za 32/64 bitnu Vistu, no ne i za 64 bitni XP, sto je po meni veliki minus
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 13:36   #14
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Koliko vidim na proizvodjacevom web-u kartica ima drivere za 32/64 bitnu Vistu, no ne i za 64 bitni XP, sto je po meni veliki minus
Potpuno se slažem s tobom. Ja ću zbog toga ali i zbog nekih drugih stvari preći na Vistu x64.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 15:21   #15
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Exclamation

Imas li kakvih zamjeraki /problema sa tom karticom sada skoro 2 tjedna od kupnje!?

Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 15:47   #16
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
Citiraj:
Autor Cybertron Pregled postova
Imas li kakvih zamjeraki /problema sa tom karticom sada skoro 2 tjedna od kupnje!?

Ne
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 15:58   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
A jebemu...šljaka odašiljač na Marjanu, ide i HD Promo...daj istestiraj više taj DVB-T
Ili ti oni ST iz nicka nije Split???
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 17:33   #18
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,202
Ne mogu jer nemam optičku vidljivost s odašiljačem, a obične kućne aktivne antenice ne hvataju ništa...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2008., 18:11   #19
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
..kupio istoimenu ali E800F i kartica sasvim dobro radi na xp sp3 iako sam drivere skinuo sa njihovog site zbog pretpostavke da oni koji dolaze uz nju su za vistu.lovi sve analogne i dvbt programe s time da Hdtv Promo ima samo zvuk bez slike.sutra mi dolazi doktor za antene pa bumo vidli jer ce mi malo nabrijat signal.iako je indikator signala digitalne full mislim da se tu da jos poradit jerbo kod lege sa sobnom antenom u zabiti iza Čića signal je bio pun a slika katastrofa.mozda joj je to i mana ili se ne kuzim.

..nisam neki expert ali mozda nekom pomogne.btw.kartica podrzava HDTV iako to nigdje ne pise osim na njihovom site.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 08:11   #20
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
..kupio istoimenu ali E800F i kartica sasvim dobro radi na xp sp3 iako sam drivere skinuo sa njihovog site zbog pretpostavke da oni koji dolaze uz nju su za vistu.lovi sve analogne i dvbt programe s time da Hdtv Promo ima samo zvuk bez slike.sutra mi dolazi doktor za antene pa bumo vidli jer ce mi malo nabrijat signal.iako je indikator signala digitalne full mislim da se tu da jos poradit jerbo kod lege sa sobnom antenom u zabiti iza Čića signal je bio pun a slika katastrofa.mozda joj je to i mana ili se ne kuzim.

..nisam neki expert ali mozda nekom pomogne.btw.kartica podrzava HDTV iako to nigdje ne pise osim na njihovom site.
Jesi siguran da kartica podržava MPEG4 (HDTV) jer si napisao da nisi dobio sliku? Ovdje piše da podržava HD...
Citiraj:
Digital TV support SDTV and 1080i HDTV (where available)
Što je to SDTV?

EDIT: da sam sebi odgovorim: evo odgovora.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:25   #21
tik
Registered User
Moj komp
 
tik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
..kupio istoimenu ali E800F i kartica sasvim dobro radi na xp sp3 iako sam drivere skinuo sa njihovog site zbog pretpostavke da oni koji dolaze uz nju su za vistu.lovi sve analogne i dvbt programe s time da Hdtv Promo ima samo zvuk bez slike.sutra mi dolazi doktor za antene pa bumo vidli jer ce mi malo nabrijat signal.iako je indikator signala digitalne full mislim da se tu da jos poradit jerbo kod lege sa sobnom antenom u zabiti iza Čića signal je bio pun a slika katastrofa.mozda joj je to i mana ili se ne kuzim.

..nisam neki expert ali mozda nekom pomogne.btw.kartica podrzava HDTV iako to nigdje ne pise osim na njihovom site.
Isti su ti driveri i za XP i Vistu.

Definitivno skini beta drivere (i drivere i dtv4 i compro remote), kartica radi puno bolje s njima, a o daljinskom da ni ne pricam. Jedno milijun puta bolji odaziv. Indikator signala, imho, ne valja, ili je na 0 ili na 100 posto, tak da ti je najpametnije vjerovat vlastitim ocima, odnosno ako brejka pomicat antenu po sobi dok ne dobijes savrsenu sliku. Meni uspjelo. S Kvalitetom slike sam vrlo zadovoljan, posebno s HD-om (radi u DVBVieweru).

Par snapshota:







@ Dr. Beast: Radi, radi.

Ako nekog zanima mogu na rapidshare uploadat snapshote s HRT HD-a.

EDIT: evo par komada -
http://rapidshare.com/files/12045693...romo_.rar.html (17mb)

Zadnje izmijenjeno od: tik. 06.06.2008. u 10:49.
tik je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:43   #22
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Isti su ti driveri i za XP i Vistu.

Definitivno skini beta drivere (i drivere i dtv4 i compro remote), kartica radi puno bolje s njima, a o daljinskom da ni ne pricam. Jedno milijun puta bolji odaziv. Indikator signala, imho, ne valja, ili je na 0 ili na 100 posto, tak da ti je najpametnije vjerovat vlastitim ocima, odnosno ako brejka pomicat antenu po sobi dok ne dobijes savrsenu sliku. Meni uspjelo. S Kvalitetom slike sam vrlo zadovoljan, posebno s HD-om (radi u DVBVieweru).

@ Dr. Beast: Radi, radi.

Ako nekog zanima mogu na rapidshare uploadat snapshote s HRT HD-a.
OK, hvala na potvrdi. Radi li taj DVBViewer na Visti (x86 ili x64), do sada sam uvijek "bio" na DScaleru pa ne znam?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:47   #23
tik
Registered User
Moj komp
 
tik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
OK, hvala na potvrdi. Radi li taj DVBViewer na Visti (x86 ili x64), do sada sam uvijek "bio" na DScaleru pa ne znam?
Radi.

EDIT: meni radi na x64, btw, sve ovo si mogao saznat u 10 sekundi preko google-a

Zadnje izmijenjeno od: tik. 06.06.2008. u 11:07.
tik je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 11:05   #24
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Radi.
x86 ili x64, ili obje verzije?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 14:23   #25
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Radi.

EDIT: meni radi na x64, btw, sve ovo si mogao saznat u 10 sekundi preko google-a
Čemu onda forum, ovako doznam iz prve ruke.

Sada sam u nedoumici između nje i Terratec Cinergy HT.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 13:29   #26
tik
Registered User
Moj komp
 
tik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Sada sam u nedoumici između nje i Terratec Cinergy HT.
Nisam probao Terratec, ali i ja sam imao slicnu dvojbu. Na kraju sam uzeo Compro E800F (ide na pci-e) zbog hardverskog mpeg2 encodera, stosnog daljinskog i zato kaj nisam imao mjesta za pci karticu.

Inace, jedina razlika izmedju moje (E800F) i ove na review-u (T750F), osim sucelja, je u tome sto moja ima harverski mpeg2 encoder, ali nema mogucnost gledanja analogne i dvb-t u isto vrijeme sto je meni nepotrebno, ali moze puno znaciti onima koji imaju kabelsku.
tik je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 14:05   #27
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Sada sam u nedoumici između nje i Terratec Cinergy HT.
Imaš dvije verzije Terratekice, MKII i običnu (koja je starija). Dečki sa foruma koji posjeduju MKII su imali neke probleme sa njom (jel do signala ili same kartice, ne znam), tako da - malo pripazi.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 18:44   #28
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Nisam probao Terratec, ali i ja sam imao slicnu dvojbu. Na kraju sam uzeo Compro E800F (ide na pci-e) zbog hardverskog mpeg2 encodera, stosnog daljinskog i zato kaj nisam imao mjesta za pci karticu.

Inace, jedina razlika izmedju moje (E800F) i ove na review-u (T750F), osim sucelja, je u tome sto moja ima harverski mpeg2 encoder, ali nema mogucnost gledanja analogne i dvb-t u isto vrijeme sto je meni nepotrebno, ali moze puno znaciti onima koji imaju kabelsku.
Kako misliš u isto vrijeme gledanja analogne i DVB-T? Pa neću gledati dva programa istovremeno.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Imaš dvije verzije Terratekice, MKII i običnu (koja je starija). Dečki sa foruma koji posjeduju MKII su imali neke probleme sa njom (jel do signala ili same kartice, ne znam), tako da - malo pripazi.
Da, to znam. Ali kako saznati prije kupnje ako je kartica zapakirana. Ima li gdje na kutiji da piše?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 20:39   #29
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Da, to znam. Ali kako saznati prije kupnje ako je kartica zapakirana. Ima li gdje na kutiji da piše?
Pojma nemam, znam da se na kartici vidi jer na novoj piše MKII.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2008., 21:10   #30
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 918
@tik

Gdje si kupio karticu?
Meni bi isto trebala PCI-E.
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na