Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.04.2008., 16:21   #1
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Proljeće je došlo, debeljko ( XP Pro Sp2 ) mora na dijetu

Imam XP Pro Sp2 i već sam namjestio BIOS i pogasio nepotrebne servise i zadovoljan sam dobivenim.

Htio bi još ubrzat bootanje, rad windowsa i sve što je moguče.

1. Jeli ima neki program koji mi može pokazat razne opcije koje mogu ugasit?

( zanimaju me samo promjene koje su sigurne i koje neće stvorit neke probleme )

2. Jeli se mogu uklonit stvari kao ove igre u windowsima i druge stvari koje ne koristim?

3. Desktop mi je čist ( imam objectdock i rocketdock ) tako da imam samo My computer & Recycle bin ikone na desktopu -

htio bi ih promijenit u neke druge ikone. Jeli se to može?

ako ne, jeli se mogu uklonit?


Unaprijed hvala na savjetima
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 16:27   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
1. Ima ih više, probaj sa "Autoruns" softom za očetak... Apsolutne sigurnosti u takvim rabotama nema tj tolko je sigurna kolko ti znaš što radiš jer i u samim winsima ima progija s kojima ih možeš smrvit ako nabadaš bezveze...

2. Da sa raznim aplikacijama, ali ne dobivaš puno micanjem toga niti u booto niti u zauzeću diska...

3. Ti raznorazni dockovi, hackovi i pizdarije troše daleko više od bilo kakvih shortcuta pa čak i deponija datoteka na desktopu kod boota, čak više i od antivirusa...

Inače odi na www.majorgeeks.com tamo imaš nekoliko rubrika posevećenih tweakanju raznih djelova OSa pa vidi kaj ti se sviđa...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2008., 16:36   #3
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Budem probao Autoruns i pogledao na majorgeeks.com i da točno je da ovi dockovi malo previše traže ali desktop mi je uredan to mi nekako paše ( prije sam imao sve ikone u jednom folderu pa kad mi nešto treba otvorim folder i pokrenem, sad su to ovi dockovi zamijenili )

Hvala na odgovoru
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 16:41   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ništa ja ne velim, dockovi su stvar ukusa samo mi je malo bezveze da tjeraš eye candye a uzrujavaš se oko boota kojeg radiš možda dva puta dnevno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 22.04.2008., 16:49   #5
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Pretpostavljam da nije ono što si tražio (jer se radi o modifikacijama na već postojećoj instalaciji), ali obzirom da SP3 izlazi za tjedan dana i da želiš "olakšati" Windowse razmisli si o nLite-u. Fino si integriraš SP3 i riješiš se nepotrebnih muka s kasnijom instalacijom, zatim makneš sve što ti ne treba, odmah podesiš servise, instaliraš sustav, složiš gore sve programe i to je to. Istina, više je posla, ali učinci su daleko veći nego što ćeš ikada postići s trenutnom instalacijom....
__________________

Artistar je offline  
Staro 22.04.2008., 17:11   #6
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
E da sam nedavno znao za taj nLite, neće mi se dat ponovo sve instalirat, prije nekih 2-3 tjedna sam formatirao hard i sve instalirao.


Zanima me kad instaliram SP3, dali mi ove postavke ostaju i programi koji su mi instalirani i dalje funkcioniraju normalno?
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 17:26   #7
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Zanima me kad instaliram SP3, dali mi ove postavke ostaju i programi koji su mi instalirani i dalje funkcioniraju normalno?
Postavke ti sigurno ostaju, a programi bi trebali raditi - sve zavisi o tome kakav je program (kolko duboko se integrira u sustav), a i kolike će promijene donijeti SP3 na tim istim razinama OS-a. To ti najbolje mogu odgovoriti oni koji su koristili bete dotičnog SP-a....
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Artistar. 22.04.2008. u 17:33. Razlog: opet tipfeler
Artistar je offline  
Staro 22.04.2008., 17:30   #8
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Kužim
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 17:33   #9
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ništa ja ne velim, dockovi su stvar ukusa samo mi je malo bezveze da tjeraš eye candye a uzrujavaš se oko boota kojeg radiš možda dva puta dnevno...

A gle, imam samo ta 2 docka ( jedan za foldere a drugi za programe ) i još od ms-a black temu, to je to, drugo mi ništa ne treba, samo bi još htio promijenit ove ikone ( my computer i recycle bin ) ili ih izbrisat.
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 17:48   #10
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Pokrenuo sam Autoruns ali mi je to malo prekompleksno, a i imam u drugim programima kontrolu startupa ( ne toliko detaljno ali već sam namjestio da mi se pale samo programi koje trebam ). Ne kužim se dovoljno da bi se usudio prčkat.


Treba mi nešto drugo ( neki od ovih programa: tuneup, optimizer, speeup, tweek i slični ) samo ne znam koji je od tih programa dobar i siguran. Idealno bi bilo kad bi mi pokazao opcije koje mogu isključit i nekakvo objašnjenje što su te opcije.
Shifty Gypsy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2008., 18:02   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle neznam kaj misliš isključivati pa ti niti nemrem reć konkretnije progija ima kolko oćeš - ali nema super moćnog i idiot proof, ipak ćeš mprati malo naučit oko toga kaj je što... Inače imaš msconfig za startup, imaš services.msc za servise, imaš ccleaner za pomesti foldere i refistry i free registry defrag za defraganje registrya i na kraju disk defragmeneter izvrtiš i to je to...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 22.04.2008., 18:18   #12
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Startup mi je u redu, servise sam napravio, ccleaner koristim i imam perfectdisk 2008 za defrag, izgleda da mi još jedino treba ovaj registry defrag.


Mislio sam da bi mogao naći neki program koji bi mi pokazao osim ovih servisa i druge opcije koje bi mogao isključit ili promijenit tako da dobijem na brzini, samo neznam koji od tih programa valja pa ako netko zna koji je dobar i neće napravit neku štetu, bio bi zahvalan.
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 19:03   #13
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle očito još nisi skužio...

SVAKI od tih programa će napravit štetu ako nabadaš bez da znaš što radiš...

Možeš sa ovim probati npr...

http://www.freshdevices.com/freshui.html
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 22.04.2008., 19:16   #14
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova

3. Ti raznorazni dockovi, hackovi i pizdarije troše daleko više od bilo kakvih shortcuta pa čak i deponija datoteka na desktopu kod boota, čak više i od antivirusa...
Za dockove mozda i istina, za hackove i visual styles nije. Daju se windozi sasvim fino srediti da sa visual styleom po zelji i par hackova iz vodica za modificiranje desktopa spremni za rad trose ~240 mb. Pod spremni za rad podrazumijevam firewall + antivirus + peerguardian.

Eventualno mogu "skoditi" kod boota, ali to je i tako par puta godisnje
morph je offline  
Staro 22.04.2008., 19:19   #15
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Zašto pretpostavljaš da ja namjeravam zabadat bezveze?

Ja sam tražio savjet, sad ću dat tebi jedan, nemoj se uzrujavat bezveze i nemoj pretpostavljat da si pametniji od nekog koga uopče ne znaš.

Taj program odgovara opisu onog što sam tražio

Hvala
Shifty Gypsy je offline  
Staro 22.04.2008., 20:15   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
WTF??? Gle dečko ti si naglasio 3 puta da se ne usudiš bla bla bla... OK? Ja iz toga zaključujem da NEZNAŠ štto radiš jer to nebi niti formulirao tako...

Kraj od mene i da nadam se da ti je jasno da od mene nećeš više nikad reply dobit...

bok...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 22.04.2008., 20:58   #17
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,948
omg yedwy nisam mislio da se možeš uopće tako naljutiti....

Kao prvo daj log od hijackthis jer sigurno imaš par stavki koje se mogu maknuti a da komp radi besprijekorno.

Mogao si popuniti Moj komp ili staviti ovdje konfu

Kad ti mičeš stvari od windowsa koje netrebaju da se komp brže diže, ti sve to nadokadiš opet tako da instaliraj par programa za Theme i foldere, jer postoje programi koji to naprave direkt u windowsima promjenu koju želiš ili kao neki koji se stalno vrte u pozadini i zauzimaju memu te USPORAVAJU dizanje windowsa, pogotovo kada imaš programe i aplikacije koji INTEGRIRAJU svoje SERVISE te oni najviše utječu na dizanje windowsa...

Tako da nam daj popis svojih Servisa koji se pokreću s windowsima ili SS pa ćemo ti reći koje da makneš da komp normalno radi....
kasko je offline  
Staro 23.04.2008., 18:02   #18
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Instalirao sam program Auslogics boostspeed 4 i prezadovoljan sam, osim brda funkcija ( reg. defrag, disc defrag, startup control, internet optimizer, memory optimizer... ) ima i hrpu tweakova, baš kako sam tražio sa objašnjenjem i sve se može vratit u prijašnje stanje. Osim što mi sve brže radi ubrzalo mi se i surfanje. Sad sam zadovoljan sa svime i ne namjeravam ništa više mjenjat, napravit ću image disk sa acronisom i sretan sam ko ptićica.

http://www.download.com/Auslogics-Bo...dlPid=10827189

Fantastičan program, preporučam svakom.
Shifty Gypsy je offline  
Staro 23.04.2008., 19:40   #19
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Evo i HijackThis log

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 19:33:46, on 23.4.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.20733)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedul2.exe
C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Agent.exe
C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSSvc.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Common Files\Acronis\Fomatik\TrueImageTryStartService.exe
C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe
C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\vsserv.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TrueImageMonitor.exe
C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TimounterMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedhlp.exe
C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
C:\Program Files\Sigurnost\ZoneAlarm Pro\ZoneAlarm\zlclient.exe
C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSTray.exe
C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\bdagent.exe
C:\Program Files\Desktop\RocketDock\RocketDock\RocketDock.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Sigurnost\Peer Guardian 2\PeerGuardian2\pg2.exe
C:\Program Files\Desktop\Rainlendar\Rainlendar2\Rainlendar2.exe
C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe
C:\Program Files\Desktop\ObjectDock\ObjectDock\ObjectDock.exe
C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe
D:\Programi\Hijack This\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.hr/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O3 - Toolbar: BitDefender Toolbar - {381FFDE8-2394-4f90-B10D-FC6124A40F8C} - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEToolbar.dll
O4 - HKLM\..\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [TrueImageMonitor.exe] C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TrueImageMonitor.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AcronisTimounterMonitor] C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TimounterMonitor.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Acronis Scheduler2 Service] "C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedhlp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Sigurnost\ZoneAlarm Pro\ZoneAlarm\zlclient.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SBCSTray] C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSTray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [BitDefender Antiphishing Helper] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEShow.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BDAgent] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\bdagent.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [RocketDock] "C:\Program Files\Desktop\RocketDock\RocketDock\RocketDock.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [PeerGuardian] C:\Program Files\Sigurnost\Peer Guardian 2\PeerGuardian2\pg2.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Rainlendar2] C:\Program Files\Desktop\Rainlendar\Rainlendar2\Rainlendar2.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'Default user')
O4 - Startup: Stardock ObjectDock.lnk = C:\Program Files\Desktop\ObjectDock\ObjectDock\ObjectDock.exe
O4 - Global Startup: Ralink Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335385944
O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335344428
O23 - Service: Acronis Scheduler2 Service (AcrSch2Svc) - Acronis - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedul2.exe
O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - BitDefender SRL - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: PD91Agent - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Agent.exe
O23 - Service: PD91Engine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Engine.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe
O23 - Service: Sunbelt CounterSpy Antispyware (SBCSSvc) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSSvc.exe
O23 - Service: Acronis Try And Decide Service (TryAndDecideService) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Fomatik\TrueImageTryStartService.exe
O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
O23 - Service: BitDefender Virus Shield (VSSERV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\vsserv.exe
O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - BitDefender - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe

--
End of file - 7925 bytes

Jeli sve u redu?
Shifty Gypsy je offline  
Staro 23.04.2008., 19:55   #20
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Retoricko pitanje: jel itko, na ikojem forumu na cijelom internetu cita sticky threadove?

Osim toga na danasnjim kompovima sa multi core procevima i gigabajtima rama meni to vise lici na opsesivno kompulzivni poremecaj, a rezultat na cisti placebo nego na nesto sto donosi realno ubrzanje.
nex je offline  
Staro 23.04.2008., 20:18   #21
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Retoricko pitanje: jel itko, na ikojem forumu na cijelom internetu cita sticky threadove?

Osim toga na danasnjim kompovima sa multi core procevima i gigabajtima rama meni to vise lici na opsesivno kompulzivni poremecaj, a rezultat na cisti placebo nego na nesto sto donosi realno ubrzanje.
A zašto ti prije nego počneš piskarat pročitaš što je netko napisao u toj temi? Ako pročitaš moj prvi post vidjet češ da sam napisao: već sam namjestio BIOS i pogasio nepotrebne servise i zadovoljan sam dobivenim. Uz to sam i instalirao Auslogics boostspeed kojim sam puno tog dobio ( npr. osjetno brže surfanje ). Zašto pretpostavljaš da imam multicore procesor i gigabyte rama?

Sve što sam ja dobio od ovih sigurnih tweakova i insaliranja ovog programa nije placebo već osjetno brži boot ( palim komp 5-6 puta dnevno ) tako da mi to nešto znači, bolji i brži rad windowsa, brže surfanje i down/up.

p.s.

našao sam rješenje za ikone my computer i recycle bin.
Shifty Gypsy je offline  
Staro 23.04.2008., 20:36   #22
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,948
makni - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
makni - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.hr/
makni - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
makni - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
makni - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
makni - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
makni - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
makni - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
makni - Toolbar: BitDefender Toolbar - {381FFDE8-2394-4f90-B10D-FC6124A40F8C} - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEToolbar.dll
O4 - HKLM\..\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [TrueImageMonitor.exe] C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TrueImageMonitor.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AcronisTimounterMonitor] C:\Program Files\Održavanje\Acronis True Image Home\TimounterMonitor.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Acronis Scheduler2 Service] "C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedhlp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Sigurnost\ZoneAlarm Pro\ZoneAlarm\zlclient.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SBCSTray] C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSTray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [BitDefender Antiphishing Helper] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\IEShow.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BDAgent] "C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\bdagent.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [RocketDock] "C:\Program Files\Desktop\RocketDock\RocketDock\RocketDock.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [PeerGuardian] C:\Program Files\Sigurnost\Peer Guardian 2\PeerGuardian2\pg2.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Rainlendar2] C:\Program Files\Desktop\Rainlendar\Rainlendar2\Rainlendar2.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [ShowDeskFix] regsvr32 /s /n /i:u shell32 (User 'Default user')
O4 - Startup: Stardock ObjectDock.lnk = C:\Program Files\Desktop\ObjectDock\ObjectDock\ObjectDock.exe
O4 - Global Startup: Ralink Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe
makni - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
makni - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
makni - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335385944
makni - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsof...?1207335344428
O23 - Service: Acronis Scheduler2 Service (AcrSch2Svc) - Acronis - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Schedule2\schedul2.exe
O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - BitDefender SRL - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: PD91Agent - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Agent.exe
O23 - Service: PD91Engine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Održavanje\PerfectDisk 2008\PD91Engine.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe
O23 - Service: Sunbelt CounterSpy Antispyware (SBCSSvc) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sigurnost\CounterSpy\SBCSSvc.exe
O23 - Service: Acronis Try And Decide Service (TryAndDecideService) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Acronis\Fomatik\TrueImageTryStartService.exe
O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
O23 - Service: BitDefender Virus Shield (VSSERV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\Sigurnost\BitDefender Antivirus 2008\vsserv.exe
O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - BitDefender - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe


ovo makni i komp će normalno raditi, i brže
kasko je offline  
Staro 23.04.2008., 21:07   #23
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Jesi siguran da si neću stvorit neke probleme?
Shifty Gypsy je offline  
Staro 24.04.2008., 08:07   #24
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,948
moja garancija je u ovom threadu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29285

znam kaj govorim xD
kasko je offline  
Staro 24.04.2008., 10:17   #25
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Zašto pretpostavljaš da imam multicore procesor i gigabyte rama?
Imaš opciju Moj komp, pa si daj truda i popuni sve potrebne komponente, tak da ljudi ne pogađaju.
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Sve što sam ja dobio od ovih sigurnih tweakova i insaliranja ovog programa nije placebo već osjetno brži boot
To si mogel dobiti i s BootVisom.
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
( palim komp 5-6 puta dnevno )
Čemu? Pa upališ ga kad te volja i ostaviš upaljenog prek dana ili ga staviš u standby. Nema neke velike logike paliti komp nekolko puta na dan.
Pogotovo ako su torrenti ili net općenito u pitanju.
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
bolji i brži rad windowsa, brže surfanje i down/up.
NHF, ali onaj internet/memory optimizer i sl. su priče za malu djecu i eventualno forum nekog domaćeg IT časopisa. U većini slučajeva više štete s takvim rješenjima, nego koristi.
McG je offline  
Staro 24.04.2008., 12:19   #26
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
night_whisper


McG:

nije mi trebala opcija moj komp, nisam ja kriv što ljudi vole pretpostavljat i zaključivat bez činjenica ( u ovoj temi ni jedno pitanje nije imalo veze sa snagom kompa ) ali budem popunio

zato sam otvorio ovu temu, da dobijem savjet koji program da instaliram za to što mi treba, izabrao sam auslogics boostspeed i prezadovoljan sam

zašto ti ne upališ sva svjetla u kući i ostaviš ih da gore cijeli dan i noć? Ja gasim sve što mi ne treba, komp i još par stvari gasim na tabli tako da ništa ne gori ni u standbyu ( sat. reciver potroši u standby-u kroz noć- 8-10 h koliko i žarulja od 40w u 1h rada - koliko je to točno ne znam, vidio sam to u nekoj reportaži i ne vjerujem da su izmišljali ). Nema smisla imat stvari upaljene kad ih čovjek ne treba, prvo zbog nepotrebne potrošnje struje a drugo zbog samog trajanja tog uređaja koji gori bez razloga.

ne znam jesi probao taj program, meni je ostavio odličan dojam, ako nisi isprobaj ga i vidjet češ da je program odličan.
Shifty Gypsy je offline  
Staro 24.04.2008., 12:32   #27
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
zašto ti ne upališ sva svjetla u kući i ostaviš ih da gore cijeli dan i noć?
Da sam u situaciji da radim nekaj di mi treba dosta svjetla i da znam da budem svako malo ulazil u prostoriju, upalil bih ih i nek gore dok ne završim. Ista stvar s kompom (zato sam i spomenul torrente i net), ako se zna da bude se koristil svakih par sati ili ako su drugi spojeni prek tog kompa na net, nema mi smisla da se svako malo gasi, pa pali, pa gasi, pa pali.
Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
ne znam jesi probao taj program, meni je ostavio odličan dojam, ako nisi isprobaj ga i vidjet češ da je program odličan.
Nisam probal taj programček, ali sam tokom godina isprobal masu sličnih rješenja i sve je to li-la. Neke stvari su korisne, a većina nakrcana u cijeli paket reda-reda i bez prevelikog utjecaja na sam sustav. Nemam neku pretjeranu potrebu (zadovoljan sam sa stanjem OSa i kompa općenito), a i ne preferiram all in one rješenja.
McG je offline  
Staro 24.04.2008., 13:00   #28
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da sam u situaciji da radim nekaj di mi treba dosta svjetla i da znam da budem svako malo ulazil u prostoriju, upalil bih ih i nek gore dok ne završim. Ista stvar s kompom (zato sam i spomenul torrente i net), ako se zna da bude se koristil svakih par sati ili ako su drugi spojeni prek tog kompa na net, nema mi smisla da se svako malo gasi, pa pali, pa gasi, pa pali.

Nisam probal taj programček, ali sam tokom godina isprobal masu sličnih rješenja i sve je to li-la. Neke stvari su korisne, a većina nakrcana u cijeli paket reda-reda i bez prevelikog utjecaja na sam sustav. Nemam neku pretjeranu potrebu (zadovoljan sam sa stanjem OSa i kompa općenito), a i ne preferiram all in one rješenja.

Ne mogu si uopče zamisli da ostavim komp upaljen a ja recimo odem popit pivu, zašto bi radio, ja sam jedini koji ga koristi, u večini slučajeva sam pola sata na kompu i onda ga ugasim, zašto da gori sljedečih 1-2-3 sata kad mi ne treba.

I ja sam imao svakakvo smeče koje mi je samo stvorilo probleme ( zadnje formatiranje c: je bilo baš zbog jednog takvog programa ) zato sam sad tražio jedan program koji mi neće napravit štetu i našao sam ga, inače isto više volim programe sa funkcijom koja mi treba, bez dodatnih gluposti ali ovaj program stvarno ima brdo odličnih funkcija, tweakova i dr., sve sa dobrim objašnjenjima i sve se može vratit u ranije stanje. Probaj pa vidi
Shifty Gypsy je offline  
Staro 24.04.2008., 18:50   #29
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Pa iskreno upalim komp i gasim kad mi se sprdne, a desi se par put mjesečno. Zakaj? Zakaj ne. najviše troše proc i grafa kad su napregnuti tak da idle ne treba spominjati. A kad još ode u SB... To paljenje-gašenje 5-6 put na dan je preseravanje. Isto kolko i guljenje windoza za brži boot. WTF. Isključiš ono kaj ti ne treba da ne ždere nekaj preveč resurse i to je to. Količina procesa je bitna al brzina bootanja...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline  
Staro 25.04.2008., 14:17   #30
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Nakon zadnjeg formatiranja c: instalirao sam dosta odličnih programa ( zonealarm pro, bitdefender antivirus 2008, counterspy 2.5, acronis true image, itd. ) svi se pale na startupu, tako da jako dugo boota, puno duže nego prije, tako da sam htio to ubrzat i to sam i napravio. Ne vidim to preseravanje koje ti vidiš i ne razumijem kako bi to uopče moglo bit preseravanje, šta imamo 7 godina?
Shifty Gypsy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na