Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2008., 11:38   #1
maxrox
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Problem sa instalaciom win xp na sata

Ovako dragi kolege malo sam trazio po forumu medutim nisam nasao odgovor na ovo pitanje. Prijatelj ima stari komp i ima vjerojatno medu prvim sata diskovima. Bios je star onaj plavi ako se sjecate i ima opcija da se iskljuci sata pa kao da on vidi kao udma disk. Znam da to funkcionira kod instalacije na novije diskove sa novijim biosom. Jednostavno problem je u tome sto kada se ucitaju svi windows filovi on baci gresku da ne prepoznaje nikakav hard disk, a iza toga sljedi korak inace gdje da se instaliraju windowsi. Restartam komp i normlano se dignu stari windowsi koje trebam skroz formatirat. Pa zamolio bih vas ako mi netko moze pomoc. Planiram instalirat Win Xp pro na taj komp medutim nejde hvala unaprijed svima na pomoci.....
maxrox je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 11:46   #2
cica_mica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
dali su instalirani driveri za sata hdd na maticnoj?
- prebaci u biosu da cita disk u ide modu ili ako ima stavljane drivere na maticnoj za sata pukni prije tog ucitavanja fileova na instalaciji wina f6

-dali je taj disk do sada funkcionirao normalno na toj ploci pri instalaciji wina (prijasnjih)
cica_mica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2008., 12:10   #3
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
integriraj sata drivere u instalacijski cd od winXP pomoću nLite-a i problem je riješen.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 12:38   #4
maxrox
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
A on trenutno ima instalirane Windowse Home Edition i puni su mu virusa zato mu ocu to popravit, nesto mi pricao prijatelj da ima neki sa tim ugradenim driverima za sata, vjerojatno su to univerzani driveri pa budem sa tim windowsima probao mozda ce radit, sve u svemu hvala na pomoci. Nazalost sa tim integriranjem drivera neznam radit
maxrox je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 12:48   #5
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
imaš tutoriala kolko hočeš, samo malo proguglaš.
ne skidaš nikakve win s neta, nego te njegove s cd-a kopiraš na svoj disk i pomoču programa nlite ubaciš sata drivere i onda ih zapržiš na prazan cd. naravno sve ti je isto ko i orginal cd (serial key) samo kaj su još driveri gore.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 12:58   #6
maxrox
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
super hvala puno kad sredim javim da se moze lockat hvala jos jedom na pomoci
maxrox je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 16:12   #7
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
to ti je prilično zamršeno. puno lakša opcija je da sa F6 odradiš posao i daš mu disketu.. jedino što na disketi moraš napraviti još jednu kopiju svih file-ova u folder na FDD-u
$OEM$\TEXTMODE dakle ako imaš file iastor.sys kopiraš ga i imaš još jedan u a:\$OEM$\TEXTMODE\iastor.sys
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 17:24   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Izem vas mutave. Šta nitko ne zna koristiti tražilicu?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885

Kapetane, ne kompliciraj. Lijepo se skine SATA driver sa neta i raspakira na disketu bez ikakvih foldera i sličnih gluposti. Kod instalacije vindoza u jednom trenutku ti kaže da pritisneš F6 ako imaš SATA/RAID drivere. Pritisneš F6 i dalje pratiš upute na ekranu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2008., 02:57   #9
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
hahahahaha.. probaj... ne ide bez ovoga što sam mu napisao.. ako to ne napraviš, nakon što odabereš hard disk i kažeš mu da kreira particiju, što on uredno napravi, izbaci poruku da mu daš disketu sa driverom.. a disketa je već tu i ispravna je.. progooglaj malo pa ćeš vidjeti da na stotinama stranica imaš takav problem.. to je bug u instalaciji XP-a..
__________________
Engage
captain picard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na