Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2008., 21:18   #1
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Router se gasi

Speedtouch 780i WL model..u zadnje vrijeme se prekida ili se skroz gasi, prema preporuci iz Iskona od kojih sam ga i dobila, drzala sam ga na zasebnom kablu struje 5 dana i za to vrijeme nije bilo nekih problema, pa sam im i javila da je sve ok..medjutim , cim sam javila, opet se javio problem iskljucivanja, on se opet resetira za nekoliko minuta al ..hmm..za to vrijeme mi naravno ne radi ni telefon koji ide preko njega..inace na njega su spojena 2 racunala, u cemu bi mogao bit problem ili je vrijeme da ja njih zovem da to pogledaju..a svi su nahvalili taj router..ma nije s njim ni bilo problema..pomagajte..hvala puno

Naravno i dalje je na zasebnom kablu..
  Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 21:50   #2
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Ako ti se to dogadja stalno kao sto kazes zovi SZK i trazi zamjenu routera.Ocito nesto ne stima s njim
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2008., 23:10   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
novi ruter i peri .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 11:05   #4
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
novi ruter i peri .
rekli su mi da je vjerojatno problem u naponu struje i da ako bi se to ponavljalo , kupim UPS za njega, sto cu vjerojatno i ucinit..a moguce je , ja sam u zapadnom dijelu grada..tu stalno neki problemi sa strujom..e ljudi ako ima neko prijedlog za UPS samo za router nek javi..hvala puno
  Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 12:42   #5
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Pošto router nije neki potrošač, praktički ti je svejedno koji UPS uzmeš (ako ćeš samo router spajati na njega). Evo jedan npr.
Vjerojatno ima negdje i jeftinijih, pa pogledaj po cjenicima tebi dragih (i najbližih) trgovina
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 14:01   #6
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Pošto router nije neki potrošač, praktički ti je svejedno koji UPS uzmeš (ako ćeš samo router spajati na njega). Evo jedan npr.
Vjerojatno ima negdje i jeftinijih, pa pogledaj po cjenicima tebi dragih (i najbližih) trgovina
znaci nema nis ispod 300 kn..hmmm..pa koje karakteristike mora imat samo za router..mislim da je to dosta skupo..a da kupim polovni?

Zadnje izmijenjeno od: yaya. 12.03.2008. u 14:31.
  Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 16:05   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,633
Koliko ja znam taj uređaj ima ispravljač tipa "cigla na žici". Kako taj dio radi China na "kile", moguće je da i nije skroz ispravan. Predlažem da ukoliko imaš ili možeš posudit takav ispravljač (pazi da je isti napon, struja, polaritet) i vidi kako se onda ponaša uređaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 11:14   #8
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Koliko ja znam taj uređaj ima ispravljač tipa "cigla na žici". Kako taj dio radi China na "kile", moguće je da i nije skroz ispravan. Predlažem da ukoliko imaš ili možeš posudit takav ispravljač (pazi da je isti napon, struja, polaritet) i vidi kako se onda ponaša uređaj.
ma nikakv UPS ne dolazi u obzir..ako se to bude ponavljalo, ili ce sredit ili cu prmijenit ISP..eh..a nisu jedini..
  Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 21:30   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,633
Neznam jesi me skužila u postu poviše, mislio sam na zamjenu ispravljača uređaja. Također se slažem sa tvojom konstatacijom da je davatelj usluge dužan pružiti svoju uslugu. Mislim da će promjenom ispravljača ili promjenom i ispravljača i uređaja problem biti rješen.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na