Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2011., 13:38   #1
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
kako "pojačati" WiFi signal

imam mali problemčić (bar se nadam da je mali)...dogovorio sam se sa susjedom oko podjele interneta i ono dvije kuce smo dalje tak da jedva hvatam signal i zna mi dosta "pucati" ...ali dosta imam problema s tim da ima signala ali da se ne može spojiti...kaze da ima u postavkama routera automatski složeno max udaljenost 30m ?? ...pa vjerojatno mi se zbog toga nekad nece spojiti !?
što bi bilo najbolje da napravim? ...jel se može taj signal kako "pojačati" u postavkama routera, ali nabaviti neka jaca antena koja bi se spojila na taj router tak da hvatam jaci signal?
inace optimin je net i router (nezz koji tocno).

ima li tko kakav prijedlog?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 17:12   #2
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
morat ces s antenama pojacat
hellbani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2011., 23:12   #3
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
može li se kod susjeda postaviti neka antena koja ima jaci signal? i koliko bi to otprilike financijski ispalo?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 00:30   #4
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Pribavi ruter koji podrzava WDS

Princip rada WDS moda:
Glavni ruter odasilje signal za wireless, drugi ruter na kojem je WDS, vata signal od glavnog rutera, i pojacava ga.
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 04:50   #5
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
ne isplati se covjeku za 30m kupovat jos jedan wds uredaj ... antena bilo koja od 5db ili 9db koja se spaja na ruter ( postojeci) cca 30kn... ili pak nju metnut s strane primaoca
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 20:41   #6
konac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
ako ti susjed ima samo jedno računalo onda ti je najisplativije da on kupi neki malo jači wlan adapter. predlažem KASENS od 2000mW, imaš brdo oglasa na njuškalu, cijena ti je oko 300 kn i sa time ti je riješen problem.
Ako susjed ima više računala, onda je možda bolje da on kupi router koji podržava univerzalni wds- tako da u postavkama (njegovog) routera namjestiš da se dakle spaja na tvoj i tako ima izlaz na internet, a dakle on se sa svojim računalima može žično ili bežično spajati na taj svoj router, u slučaju da mu je signal opet slab, samo staviš dodatnu vanjsku antenu na taj njegov ili na svoj router - svejedno je.

Mislim da se ta opcija zapravo naziva Wirelles client mode (dakle karakteristika routera- nisam baš 100% siguran da li se TOČNO tako zove)

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 03.04.2011. u 21:13. Razlog: hrpetina bespotrebnog koda u postu...
konac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 21:16   #7
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Da da, ali kod nas su zakonom zabranjeni uredjaji jaci od 100mW tako da je to krsenje zakona a i susjedi bi mogli imati problema sa internetom kada se upali to cudo od 2W...
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 23:50   #8
konac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
zato se na njega stavi usmjerena antena i dio problema je riješen.

Jedino kršenje zakona ostaje neriješeno, li je pitanje tko i u kojoj mjeri to uopće provjerava, te na koji način, pogotovo kada se radi o usmjerenoj anteni.

Kada smo već kod toga, da li uopće netko zna kako i koliko se provjerava kršenje zakona na taj način?
(znam da HAKOM ima nekakve kombije na nabrijanom RF opremom, ali koliko često oni uopće obilaze svaki grad i svako selo u HR i kolika je šansa da prođu baš pored tvoje kuće i ulove te da imaš malo jači odašiljač, pogotovo ako ima puno drveća, zgrada i sl. oko tebe... pa se onda ni ne skonta prava jačina tvog odašiljaća...) ??
(osim ako si baš baksuz pa te trefe...)
konac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 17:05   #9
J@nos_Herc
Premium
 
J@nos_Herc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 663
nije problem jačina signala jer mi pokazuje i po 3 crtice (od mogucih 5) ali se jednostavno nekad nece spojiti...izbaci mi ovo:


tako da je vjerojatno problem ogranicesnost na tih 30m ...ili što već?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
J@nos_Herc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 18:05   #10
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
postoji i problem zdravlja; 2W na mikrovalnoj frekvenciji u stanu preko duljeg perioda je u najmanju ruku nezdravo. To je 20x jače od dopuštenog zračenja i 1/20 što izrači mikrovalna pećnica (koja isto tako radi na vrlo sličnim valnim duljinama). A svi znamo što se dešava sa živim organizmima u mikrovalnoj pećnici.

Po mojemu mišljenju kupiti malo kabela i najobičniju kantenu usmjeriti prema drugoj strani. Dovoljno na jednu stranu samo staviti i stvar će raditi (ako već sada lovi). Ukupna investicija valjda 100 kuna.
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2011., 04:07   #11
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor konac Pregled postova
predlažem KASENS od 2000mW, imaš brdo oglasa na njuškalu, cijena ti je oko 300 kn i sa time ti je riješen problem.
Ma da, bi li vjerovao Kinezu da napiše i 5W?

Čisto da te čovjek ne posluša pa se zajebe i kupi to... Taj krš dolazi sa RTL8225 na izlazu(dakle izlaz, RTL8187 je glavni čip) koji ima 100mW, nikakvih 2000mW.

A seljake koji je kupuju za 35$ dolara na ebayu sa uključenom poštarinom u toj cifri i onda lijepe neke naljepnice i trube o certifikatima po njuškalu i naivcima vade po 300kn iz džepa neću komentirati.

Praktički ista kartica:
http://www.protis.hr/products/detail...-antenna/27282

Kupio je i zadovoljan sam. Na lokaciji gdje je više laptopa lovilo možda 7-8 mreža, ova detektira cca 40 komada kad se u driverima poveća tx power klizač do kraja(navodno 1000mW).
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 08:15   #12
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
napravi kantenu ili satkantenu i miran si .
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 12:17   #13
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Moj prijedlog je Alfa AWUS036H , pomoću nje sam riješio problem dijeljenja interneta ( gazda od stana koji živi 2 kata ispod mi je dao network key )...
Probao sam dosta kartica i ova je stvarno br.1.
Navodno postoji dosta kineskih verzija pa bi trebalo pripaziti prilikom kupovine a jače od
ove ( ima u prodaji duplo snažnija ) nema smisla kupovati jer se ne dobiju bolje performanse.
A radi i sa backtrackom...
AirLive AirMax 2 je sjajna stvarčica s kojom sam riješio internet prijatelju u zgradi udaljenoj 400-500m ( bez optičke vidljivosti ) tako da sam uzeo 2 komada, upario ih i vozi....
Evo link
__________________

Ergometar je offline   Reply With Quote