Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2010., 09:01   #2071
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Meni je splitter prepolovio kvalitetu, tj nesto gusi. Zvao sam ih nekoliko puta pa je bilo price da ih ja nisam zvao (nema zabiljezenog poziva), pa da sam prijavio neki drugi kvar, itd. Molio sam ih da posalju splitter a oni odgovaraju da ce tehnicka sluzba provjeriti u centrali.
Kada sam direktno spojio na liniju, SNR skoci preko 22, a dok je na splitteru stalno je ispod 15 i jos oscilira. Bilo je sve uredu do sredine prvog mjeseca. Tada sam imao 15Mbit/s (SNR 19) a sada imam 5Mbit/s (SNR 11-15).
Kako ja da njih nagovorim da mi posalju novi splitter?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 17:57   #2072
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Stigao ruter, spojio sam i radi!

Ruter je onaj Dlinkov kojeg je nino postao, radi dobro zasad. Ima sve sto trebam.
Parica se cini odlicna, procijenite sami:

Connection Type :PPPoE/PPPoA
Network Status :Connected
Connection Up Time :0:00:11:29
Downstream Line Rate : 21175 kbps
Upstream Line Rate : 1017 kbps

Mozda zato sto ima tocno 6 metara od centrale do moje kuce. Ne salim se, centrala mi je odmah ispred kuce.
Znaci li to da cu imati 21mbit download i 1mbit upload ako opalim Blast?
Nije li ovo max za ADSL2+ standard? Moze li moja parica podnijet vise, samo ja to neznam?

Stara veza (T-Com):


Nova veza (Optima):


Placam 10mbit, a imam 12, lijepo. Zasad zadovoljan
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 18:47   #2073
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Optima je velikodušna izgleda

Ja plaćam 4MBit a apostavljeno mi je na 5
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 12:10   #2074
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Optima je velikodušna izgleda

Ja plaćam 4MBit a apostavljeno mi je na 5
Ma stara priča kod optime. Ograničavaju brzinu softverski pa ovi alati za mjerenje brzine krivo mjere jer nije strogo ograničena brzina. Pravi download je oko 10mbita, a ne 12...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 19:04   #2075
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Meni stigao isto Dlinkov router prije 2 tjedna, internet radi bez greške. Nije mi ni prije bilo većih problema preko Netopije, al sad imam i Wirelles i stvarno sam zadovoljan.
Jedino što me muči je to da će ovaj šugavi T-com učinit sve da konkurente potjera sa tržišta, Optimi stalno radi velike probleme, čak joj je bio račun blokiran zbog te roze gamadi!
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 17:20   #2076
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
kakva imate iskustva sa tiglin wood-om 452w routerom? imam priliku kupiti rabljeni.

Kakav se pokazao? cujem da je dost zajeban sto se tice postavki, al sve u svemu dobar router
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 17:25   #2077
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
kakva imate iskustva sa tiglin wood-om 452w routerom? imam priliku kupiti rabljeni.

Kakav se pokazao? cujem da je dost zajeban sto se tice postavki, al sve u svemu dobar router
Ehm, ja sam jednog donio doma jer je frendici nesto brljavio i kad sam ga spojio, net nikako dobit, niti postavke namjestit.

Zvao sam korisnicku i kazu da je Tilgin vezan za broj, odnosno korisnika i da sam povuce postavke sa servera kad se spoji.

U nastavku sam imam sranje i sa svojim routerom jer se nije nakon Tilgina zelio spajat dok opet nisam nazvao szk da mi srede.

Odonda ga moje ruke ne dodiruju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 17:41   #2078
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ehm, ja sam jednog donio doma jer je frendici nesto brljavio i kad sam ga spojio, net nikako dobit, niti postavke namjestit.

Zvao sam korisnicku i kazu da je Tilgin vezan za broj, odnosno korisnika i da sam povuce postavke sa servera kad se spoji.

U nastavku sam imam sranje i sa svojim routerom jer se nije nakon Tilgina zelio spajat dok opet nisam nazvao szk da mi srede.

Odonda ga moje ruke ne dodiruju.
uff, cak ni hard reset ne pomaze? navodno treba namjestiti postavke dok nije spojen na net i to spremiti, pa tek onda nece povuci svoje postavke sa servera

edit: i sta onda uzeti umjesto ovog sugavog dlinka, edimax vidim isto zeza, za vood nisam nista nasao previse, a opet jedino preko vooda mogu koristiti voIP... ma bit ce najbolje da koristim motorollu netopiu lol
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 18:08   #2079
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ja imam toga tilgina šumu i meni je ok

jedino je malo šugavo slagat port forwarding (čak ni neznam dal sam to uspio složit za uTorrent )
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 18:14   #2080
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
edit: i sta onda uzeti umjesto ovog sugavog dlinka...
Mozda ovo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 21:10   #2081
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Ima ko problema s optimom u popodnevnim i večernjim satima?? Dobijem dosta nestabilne brzine oko 5, 6 mbita, nekad i manje... youtube hd šteka... Dok ujutro recimo uvijek mi mjeri na bilo kojem speedtestu više od 8mbita (tolko imam). Nije problem u modemu, isprobano više njih...
ojpi je offline   Reply With Quote