Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2024., 14:08   #1771
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Imam program sintetika na 60C, i taj alergy care na 60C koji traje cca 2h.
Veliš da su učinci takvog pranja isti kao da pereš bijelo/pamuk na 60C?

Taj dio nisam rekao. Stvar je u tome da je 60 stupnjeva jako velika temperatura da se nešto pere na 4 sata i dosta negativno utječe na pamuk, ali zato u potpunosti pobiješ sve što možeš kroz taj period. Posteljina, ručnici....to će sadržavati određene nečistoće koje želiš ukloniti. Iskuhavanje na 90 još više. Ako ti treba neki program za oprati bijelu majicu koju si nosio usred ljeta, potkošulje isl. a da se nisi valjao u blatu tada odaberi program koji traje kraće, a stavi temperaturu koju hoćeš (tipa 60 što si napisao) iako i 60 stupnjeva poprilično uništi/smanji odjeću. Ali na kraćim programima će ti pak bijela odjeća gubiti bjelinu. Moraš sam razmisliti što ti je bitno s obzirom da nisi napisao što ustvari pereš na 60.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 14:15   #1772
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Taj dio nisam rekao. Stvar je u tome da je 60 stupnjeva jako velika temperatura da se nešto pere na 4 sata i dosta negativno utječe na pamuk, ali zato u potpunosti pobiješ sve što možeš kroz taj period. Posteljina, ručnici....to će sadržavati određene nečistoće koje želiš ukloniti. Iskuhavanje na 90 još više. Ako ti treba neki program za oprati bijelu majicu koju si nosio usred ljeta, potkošulje isl. a da se nisi valjao u blatu tada odaberi program koji traje kraće, a stavi temperaturu koju hoćeš (tipa 60 što si napisao) iako i 60 stupnjeva poprilično uništi/smanji odjeću. Ali na kraćim programima će ti pak bijela odjeća gubiti bjelinu. Moraš sam razmisliti što ti je bitno s obzirom da nisi napisao što ustvari pereš na 60.
Na 60C sam do sada, a valjda ću tako, ili neću, i ubuduće, prati ručnike i donje rublje. Istina da kratki programi na 60C potamne bijelo rublje. Na dosadašnjoj Bosch perilici koja je otišla u vječna lovišta postojao je kratki program za pamuk na 60C koji je trajao 1:06h!! na ovoj Hisnese nama ništa ispod 03:45h (govorim o programu za pamuk, čak na 90C traje kraće par minuta od onoga na 60C)
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 08:10   #1773
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
To ti je sve ekologija i nova sranja. Manje se troši vode ali zato duže mrlja po toj robi.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 09:57   #1774
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Na 60C sam do sada, a valjda ću tako, ili neću, i ubuduće, prati ručnike i donje rublje. Istina da kratki programi na 60C potamne bijelo rublje. Na dosadašnjoj Bosch perilici koja je otišla u vječna lovišta postojao je kratki program za pamuk na 60C koji je trajao 1:06h!! na ovoj Hisnese nama ništa ispod 03:45h (govorim o programu za pamuk, čak na 90C traje kraće par minuta od onoga na 60C)
Ako je pamuk dobar (što je isto teško danas naći) neće potamniti na 60 radi temp. vode. Stisnuti da, to je normalno, ali tamniti baš i ne. To ti je prije od detergenta i mašina koje imaju takve programe.
Detergenti su sve "ekološkiji" i prilagođeni režimu pranja gdje se tkanina dugo namače i drglja po 3h u mlakoj vodi i otopini kojekakvih enzima. Vidiš da se danas forsiraju sve neki tekući.
Ali zato ne zagađuju okolinu, nema fosfata,...
Vešmašina se sva zamulja i zalijepi iznutra od tih detergenta na niskoj temp i nedaj bože ako staviš omekšivač. Pa onda traži svako malo ciklus za čišćenje "Drum Clean" ili kako već.
Primjer: nova zamzug mašina svakih 40 pranja forsira program za čišćenje koji ima fiksirane parametre, traje 2h na 70°C i grije skoro do vrha pun bubanj vode.
Tu vjerojatno potroši struje i vode koliko je ušparala za tih 40 pranja
Ali bitno da je to "ekološki" stroj s dobrom deklaracijom kako pere u 2 šake vode i ne troši skoro ništa struje
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 10:11   #1775
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ako je pamuk dobar (što je isto teško danas naći) neće potamniti na 60 radi temp. vode. Stisnuti da, to je normalno, ali tamniti baš i ne. To ti je prije od detergenta i mašina koje imaju takve programe.
Detergenti su sve "ekološkiji" i prilagođeni režimu pranja gdje se tkanina dugo namače i drglja po 3h u mlakoj vodi i otopini kojekakvih enzima. Vidiš da se danas forsiraju sve neki tekući.
Ali zato ne zagađuju okolinu, nema fosfata,...
Vešmašina se sva zamulja i zalijepi iznutra od tih detergenta na niskoj temp i nedaj bože ako staviš omekšivač. Pa onda traži svako malo ciklus za čišćenje "Drum Clean" ili kako već.
Primjer: nova zamzug mašina svakih 40 pranja forsira program za čišćenje koji ima fiksirane parametre, traje 2h na 70°C i grije skoro do vrha pun bubanj vode.
Tu vjerojatno potroši struje i vode koliko je ušparala za tih 40 pranja
Ali bitno da je to "ekološki" stroj s dobrom deklaracijom kako pere u 2 šake vode i ne troši skoro ništa struje

Istina 100% vezano za samsung u gornjem postu Imam ga. Uglavnom, bijela odjeća će potamniti kod učestalih pranja na 40 ili manje stupnjeva (ali i tu možeš pak kupiti izbjeljivače pa opet potrošiti novce koje si ušparao na struji i dodatno zagaditi okoliš ), dok će više temperature jako isprati boje na šarenoj odjeći. Sad trebaš pronaći kombinaciju koja ti najviše odgovara za ono što ćeš u određenom trenutku prati. Praškasti deterđenti znaju npr. ostaviti mrlje kod štedljivijih pranja s manje ispiranja, pa možeš dodati još jedno.....treba probati par programa s igranjem s postavkama i to je to.


Pro tip -> ako imate nešto jako uprljano, ne da vam se ručno namakati prije pranja itd.....stavite manje odjeće (obično ide do 2 kg) na neki program za npr. vunu. tu se obično bubanj napuni s više vode, pa se odjeća dobro namoći u deterdžentu. Samo je to nježan i kraći program pranja, pa nakon toga treba oprati tu istu odjeću na nekoj normalnijoj temperaturi. Toliko o štednji...
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 10.04.2024. u 10:17.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 10:16   #1776
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
...dupli post...
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 10:20   #1777
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Iz tog razloga sam dosta gledao programe na masini kad sam je kupovao. Morala je imati neki brzi mod od 20-30-40min cisto da osvjezi majice na 30° i mora imati pamuk na 90° ali ne da vrti sad satima (za gace i rucnike).

Zavrsili na osrednjem Boschu serije 4. 15 i 30min brzi modovi, ~2:20h pranje na 90° sa ukljucenim dodatnim ispiranjem #RIPekologija

Omeksivac ne koristimo, nakon susilice sve bude meko pa ono...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 10:48   #1778
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Omekšivač ne koristimo, to je koma. Stavljaju ga ljudi radi mirisa!? Ono, kemiju mašina stavi na kraju, to se ne ispire nego ostaje na odjeći i onda nosiš to na koži koja apsorbira pomalo...
Za mikrofibru i sportsku odjeću se ionako ne smije stavljati jer zezne vlakna. A za pamuk i "obične" tkanine, da, to sušilica lijepo omekani.
Za sve ostalo, tu je pegla
Za ove "ekološke" norme, proizvođači te bijele tehnike podsjećaju na bivše euro norme kod auta. Tamo su do euro 5 praktički proizvođači propisivali metodologiju testiranja i namjestili si da auti zadovoljavaju. Od euro 6 se to promijenilo i onda su svi bili koma jer isprva nisu mogli zadovoljiti norme
Tako i s bijelom tehnikom, kad su ono pred koju godinu presložili razrede potrošnje struje, odjednom su uređaji koji su bili A+ došli na D.
Trebalo bi izračunati npr. za spomenuti samsung (iako su i ostali slični) nakon cca 300 pranja u kojoj je klasi onda
Ovako ili će se usmrditi mašina pa je ekološka ili pustiš par puta drum clean pa ti je potrošila puno, a veš opet nije dobro opran.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 14:15   #1779
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, a ovu budemo osvježili..

Gledam uzet neki sokovnik, a dost se često spominje ime Hurom, valda tata mata u svijetu sokovnika.

Koji vi imate i jel imate neku preporuku? Uglavnom sokovnik sa
hladnim prešanjem, prioritet je sok, one dodatne opcije me ne zanimaju (sladoled, smuti itd.)
Jesi kupio sta na kraju? Identicno trazim, hladno presanje sokovnik, rang 150-200 eur.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 15:52   #1780
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Elektolux ima mogućnost podešavanja trajanja ciklusa pranja (skraćivanje/produživanje).
Ima li tako nešto i Whirepool? Ili neki treći proizvođač perilica rublja?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 16:29   #1781
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Kuvings je broj 1, ili ti Vervita kako su brandirani kod nas no oni su 500+.

Možda vidjet VerVita Mini ili Easy. Ovi nisu Kuvingsovi no moguće da su okej za taj cjenovni rang
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 19:23   #1782
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Gledam perilice posuđa, vidim da se dosta preporučuje bosch. Razmišljam o serie 6, ugradbena. Ima li bosch kroz godinu kakve promocije za garanciju, nešto tipa 2+3?
Neka druga preporuka?

Edit:
Konkretno se radi o ovom modelu:

https://www.kingtrade.hr/perilica-po...ontent=pp_p_16

Cijena je jako dobra koliko vidim guglajuci i jos se moze prijaviti za 70€ povrata.
Također, mislim da je dostupna za 2+3 kod registracije na mybosch.

Zadnje izmijenjeno od: sokre10. 15.04.2024. u 20:18.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:01   #1783
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Gazim hurom 2 godine,nema zamjerke

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:21   #1784
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
A dobro da je budzet 400-500 snasa bi se lako, al ne baca mi se toliko ako ispadne da ga necu pretjerano koristit. Provat cu mini pa ako me ponese lako se kasnije upgradean.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:29   #1785
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
A dobro da je budzet 400-500 snasa bi se lako, al ne baca mi se toliko ako ispadne da ga necu pretjerano koristit. Provat cu mini pa ako me ponese lako se kasnije upgradean.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iz identičnih razloga ja sam na kraju išo na jeftinu varijantu. Vivax SJ-150 košta ispod 100€, i za povremeno korištenje je ispao skroz ok. Ima ga već 7-8 godina, prvih par godina se koristio češće, sad zadnjih nekoliko ajmo reć 4-5 puta godišnje po par dana ga jače koristim. Bilo bi mi žao da sam bacio pare na nešto skuplje a da stoji u ormaru.


Nemam zamjerke, hladno preša skroz ok, radi i nakon svih tih godina bez greške. najčešće prešam citruse + mrkve i nešto od voća što je taj tren bilo iz našeg domaćeg uzgoja: jabuke, kruške, breskve i sl. Vjerujem da su ovi skuplji i bolji, pogotovo u heavy usage situaciji, al za moje potrebe ovaj je skroz ok.


EDIT:

a gle vidi posta gore, dakle sedam godina ga imam
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 15.04.2024. u 22:01.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 21:37   #1786
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,246
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Elektolux ima mogućnost podešavanja trajanja ciklusa pranja (skraćivanje/produživanje).
Ima li tako nešto i Whirepool? Ili neki treći proizvođač perilica rublja?
Ima. To dođe kao neki Turbo. Skrati 10 do 15 minuta.
Ali ima kraćih programa. Mislim da ih na Whirlpoolu imam 12.
Najbolji mi je neki Eco tihi mod. Drlja skoro 4 sata po noći.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2024., 11:41   #1787
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kuvings je broj 1, ili ti Vervita kako su brandirani kod nas no oni su 500+.

Možda vidjet VerVita Mini ili Easy. Ovi nisu Kuvingsovi no moguće da su okej za taj cjenovni rang
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
A dobro da je budzet 400-500 snasa bi se lako, al ne baca mi se toliko ako ispadne da ga necu pretjerano koristit. Provat cu mini pa ako me ponese lako se kasnije upgradean.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Iz identičnih razloga ja sam na kraju išo na jeftinu varijantu. Vivax SJ-150 košta ispod 100€, i za povremeno korištenje je ispao skroz ok. Ima ga već 7-8 godina, prvih par godina se koristio češće, sad zadnjih nekoliko ajmo reć 4-5 puta godišnje po par dana ga jače koristim. Bilo bi mi žao da sam bacio pare na nešto skuplje a da stoji u ormaru.


Nemam zamjerke, hladno preša skroz ok, radi i nakon svih tih godina bez greške. najčešće prešam citruse + mrkve i nešto od voća što je taj tren bilo iz našeg domaćeg uzgoja: jabuke, kruške, breskve i sl. Vjerujem da su ovi skuplji i bolji, pogotovo u heavy usage situaciji, al za moje potrebe ovaj je skroz ok.


EDIT:

a gle vidi posta gore, dakle sedam godina ga imam
S obzirom da je tema sokovnik ovdje mergana samo da javim. Nasao sam jedva rabljeni vervita mini na njuskalu i uzeo ga. Iscijedio je par sokova za sada, sokovi su dobri i aparat se vrlo lako cisti. Hvala na preporukama!
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 12:46   #1788
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Pitanje za vas iskusnije sa sudjericama - kao i svaki dan, pokrenem isti program (automatski), iste tablete i ista kemija u makini, ima soli i sjajila, sve po ps-u... Sudje nije bilo bogznasto prljavo. Ali nakon pranja masina je iznutra ful prljava kao od nekog kamenca i to se bas ne skida prstima, zaljepljeno je, cini mi se da cu morati ribati. Vidi se na slici kako je dijelom cisto, a dijelom prljavo:

https://i.imgur.com/333tzvH.jpeg

Electrolux ESM48310SX (inox iznutra)

Probao sam pokrenuti jos jedan program s drugim tabletama, umjesto automatskog sam stavio neki s fiksnim trajanjem + visa temperatura... Nista. Sudje isto ima neku patinu.

Wtf?

Po ovome ispada kamenac jer se tesko skida prstom, ali kako je to moguce. Mjesec dana peremo i masina je iznutra bila cista ko nova
https://www.electrolux.hr/support/su...iboru-za-jelo/

Provjerio sam sol, onaj spremnik je pun vode, ja ne znam treba li biti tako, ali bio je uredno zatvoren poklopac (?)

Masina je generalno cista i odrzavam je, cistim filter jednom tjedno koji i ne bude bogznasto prljav. Tek je mjesec dana u pogonu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 22.04.2024. u 12:57.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 14:07   #1789
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,405
Ekipa razumije li se itko u sokovnike? Gledam sokovnike sa hladnom prešom i 3 komada sam stavio u uži izbor, ali ne mogu odlučiti, pa molim za pomoć što odabrati od sljedeća 3 modela:
https://www.emmezeta.hr/vervita-xxl-...eli-89215.html

https://www.sancta-domenica.hr/sokov...SAAEgI5VvD_BwE

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...IPS-HR1945-80/
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 14:41   #1790
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Gledam perilice posuđa, vidim da se dosta preporučuje bosch. Razmišljam o serie 6, ugradbena. Ima li bosch kroz godinu kakve promocije za garanciju, nešto tipa 2+3?
Neka druga preporuka?

Edit:
Konkretno se radi o ovom modelu:

https://www.kingtrade.hr/perilica-po...ontent=pp_p_16

Cijena je jako dobra koliko vidim guglajuci i jos se moze prijaviti za 70€ povrata.
Također, mislim da je dostupna za 2+3 kod registracije na mybosch.
Ima samo 2 godine jamstva, ja zato uzeo Beko jer ima 7 godina jamstva
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 14:47   #1791
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanje za vas iskusnije sa sudjericama - kao i svaki dan, pokrenem isti program (automatski), iste tablete i ista kemija u makini, ima soli i sjajila, sve po ps-u... Sudje nije bilo bogznasto prljavo. Ali nakon pranja masina je iznutra ful prljava kao od nekog kamenca i to se bas ne skida prstima, zaljepljeno je, cini mi se da cu morati ribati. Vidi se na slici kako je dijelom cisto, a dijelom prljavo:

https://i.imgur.com/333tzvH.jpeg

Electrolux ESM48310SX (inox iznutra)

Probao sam pokrenuti jos jedan program s drugim tabletama, umjesto automatskog sam stavio neki s fiksnim trajanjem + visa temperatura... Nista. Sudje isto ima neku patinu.

Wtf?

Po ovome ispada kamenac jer se tesko skida prstom, ali kako je to moguce. Mjesec dana peremo i masina je iznutra bila cista ko nova
https://www.electrolux.hr/support/su...iboru-za-jelo/

Provjerio sam sol, onaj spremnik je pun vode, ja ne znam treba li biti tako, ali bio je uredno zatvoren poklopac (?)

Masina je generalno cista i odrzavam je, cistim filter jednom tjedno koji i ne bude bogznasto prljav. Tek je mjesec dana u pogonu.
U spremniku za sol uvijek bude vode, osim kada je prvi put upališ, tada je potrebno naliti litru vode i napuniti solju.
Probaj podesiti tvrdoću vode, na našoj AEG (isti klinac ko electrolux) ide 1-10 pa je možda tebi za vrijednost podešena prenisko, mislim da je defaultno 5.

Nama naša automatski javlja kada je potrebno uklljučiti ciklus čišćenja, ali to možeš i sam, vidi u uputama. Postoje i tablete baš za to...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 15:48   #1792
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
U spremniku za sol uvijek bude vode, osim kada je prvi put upališ, tada je potrebno naliti litru vode i napuniti solju.
Probaj podesiti tvrdoću vode, na našoj AEG (isti klinac ko electrolux) ide 1-10 pa je možda tebi za vrijednost podešena prenisko, mislim da je defaultno 5.

Nama naša automatski javlja kada je potrebno uklljučiti ciklus čišćenja, ali to možeš i sam, vidi u uputama. Postoje i tablete baš za to...
Kod mene je tvrdoća na sredini (default 5), čak i ono sjajilo je na sredini (plastični knob), sve sam dvaput provjerio. U subotu sam punio sol i tekućinu, tada je odradila jedan ciklus i bilo je ok. Ko za inat u nedjelju na drugom ciklusu je pošlo kvragu.

Pročitao sam na više mjesta da se za čišćenje kamenca ubaci malo alkoholnog octa i pokrene program samočišćenja - bez tablete. Pa ću to probati večeras.

Jedino što nisam još provjerio su mlaznice da nije šta zapelo...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 21:16   #1793
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Operi na prazno jednom. Ovako nešto jako da ostane nikad vidio. U manjoj mjeri jesam kad je finish na naše tržište pustio neke fake tablete made in poland koje su ostavljale bijele netopive mrvice. Odonda ne koristim to njihovo. Možeš probati i neki tekući detergent. Moguće da se nešto poremetila program pa se tableta ne rastopi do kraja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 21:37   #1794
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Odradio sam selfclean sa dec octa, bez tablete, i eno je cista ko suza.

Razmisljao sam malo i sjecam se, kada sam u subotu tankao tekucinu za sjaj u tank, procurilo mi je malo preko i pustio sam to tako neuredno. U subotu ipak NISMO palili masinu, krivo sam rekao. Tek dan kasnije u nedjelju smo je upalili i onda je nastalo to sranje.

Tako da postoji neka sansa da je to sto nisam obrisao visak sjajila napravilo nered. U uputama kaze da se obrise visak ako procuri. Ja sam se vodio time "sta moze biti, neka ga".

Btw case su mi bile bijele ko da su matirane. Jedva sam ih oprao na ruke, prvo carlijem pa octom. Prsti su mi se "lijepili" nakon pranja, kao smola, mokri prsti a nisu skliski.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2024., 22:45   #1795
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
S obzirom da je tema sokovnik ovdje mergana samo da javim. Nasao sam jedva rabljeni vervita mini na njuskalu i uzeo ga. Iscijedio je par sokova za sada, sokovi su dobri i aparat se vrlo lako cisti. Hvala na preporukama!


Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ekipa razumije li se itko u sokovnike? Gledam sokovnike sa hladnom prešom i 3 komada sam stavio u uži izbor, ali ne mogu odlučiti, pa molim za pomoć što odabrati od sljedeća 3 modela:
https://www.emmezeta.hr/vervita-xxl-...eli-89215.html

https://www.sancta-domenica.hr/sokov...SAAEgI5VvD_BwE

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...IPS-HR1945-80/


Pogledaj dva posta povise i prijedloge kolega iznad, ja sam nedavno trazia slicno. Uzea sam na kraju vervita mini, a da mi je budzet bia veci uzea bi neki skuplji iz vervita ponude koji su rebrandirani kuvings. Pogledaj direkt na vervita stranicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 08:42   #1796
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,405
Ah, nisam skonto, hvala ti
Onda idem na Vervitu XXL defnitivno, to mi je i bio prvi izbor zbog 5 godina garancije na motor, ali pored Panasonica i Philipsa sam bio malo skeptičan s obzirom da nisam nikada čuo za Vervitu.
Gledao sam već na Vervita stranici i onaj Easy bi mi također odgovarao, ali vidim da daju na 12 rata samo, ja peglam Diners dokle ide (čitaj 36), pa sam odlučio uzeti ipak u Emezzeti XXL verziju.
Čini mi se ok sokovnik i za malo češće korištenje, iako ću si praviti svakodnevno samo čašu soka od celera, a možda ubacim još koji sokić ovako reda radi, novi sam u tim akcijama pa ću tek vidjeti kako funkcionira taj zdrav način prehrane i ispijanja sokova
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 10:15   #1797
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,397
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Odradio sam selfclean sa dec octa, bez tablete, i eno je cista ko suza.

Razmisljao sam malo i sjecam se, kada sam u subotu tankao tekucinu za sjaj u tank, procurilo mi je malo preko i pustio sam to tako neuredno. U subotu ipak NISMO palili masinu, krivo sam rekao. Tek dan kasnije u nedjelju smo je upalili i onda je nastalo to sranje.

Tako da postoji neka sansa da je to sto nisam obrisao visak sjajila napravilo nered. U uputama kaze da se obrise visak ako procuri. Ja sam se vodio time "sta moze biti, neka ga".

Btw case su mi bile bijele ko da su matirane. Jedva sam ih oprao na ruke, prvo carlijem pa octom. Prsti su mi se "lijepili" nakon pranja, kao smola, mokri prsti a nisu skliski.
I sad razmisli koliko tog sranja za ispiranje pojedeš/popiješ, a zbog čega? Samo da bi suđe bilo estetski lijepo. Meni se to baš osjeti kad pijem čistu vodu, trovanje malo po malo.

Taj tvoj opis mi izgleda kao sluz kad zgnječiš puža, e to je isto tako, pereš sa svim živim, ali ne skida se. Dole ide jedino suhim papirnatim ručnikom, baš odvratno ljepljivo i sluzavo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 12:26   #1798
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Kupnja bijele tehnike

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova

Po ovome ispada kamenac jer se tesko skida prstom, ali kako je to moguce. Mjesec dana peremo i masina je iznutra bila cista ko nova
https://www.electrolux.hr/support/su...iboru-za-jelo/

Provjerio sam sol, onaj spremnik je pun vode, ja ne znam treba li biti tako, ali bio je uredno zatvoren poklopac (?)

Masina je generalno cista i odrzavam je, cistim filter jednom tjedno koji i ne bude bogznasto prljav. Tek je mjesec dana u pogonu.

Kamenac. Ja sam potrošnju soli podesio na max. Nema kamenca Ne koristim sjajila, samo one eko tablete iz Muellera.

Kamenac ti neće odmah otići ako pojačaš sol. Ode postupno nakon nekoliko pranja.

Nemoj stavljati ocat da skineš kamenac jer bi ti moglo pojest mašinu.

Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ah, nisam skonto, hvala ti
Onda idem na Vervitu XXL defnitivno, to mi je i bio prvi izbor zbog 5 godina garancije na motor, ali pored Panasonica i Philipsa sam bio malo skeptičan s obzirom da nisam nikada čuo za Vervitu.
Gledao sam već na Vervita stranici i onaj Easy bi mi također odgovarao, ali vidim da daju na 12 rata samo, ja peglam Diners dokle ide (čitaj 36), pa sam odlučio uzeti ipak u Emezzeti XXL verziju.
Čini mi se ok sokovnik i za malo češće korištenje, iako ću si praviti svakodnevno samo čašu soka od celera, a možda ubacim još koji sokić ovako reda radi, novi sam u tim akcijama pa ću tek vidjeti kako funkcionira taj zdrav način prehrane i ispijanja sokova
“Vervita” je kineski JTC (OEM). Vitamix je bolji iako JTC nije uopće za baciti i dugo dura u profesionalnoj upotrebi. Imao sam oba (ne pitaj zašto)
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 12:35   #1799
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Radim novu kuhinju pa gledam da uzmem sve aparate uz neki dobar popust. Jel ima neka firma s kojom se moze dogovoriti za nabavku bijele tehnike a da daju neki solidan popust ako se uzme sve kod njih? Uzeo bi većinu toga od Boscha
daki je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2024., 12:54   #1800
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 788
Tesko, radije uzmi modele koje hoces pa okolo naokolo naručujuj gdje je najpovoljnije. Uzeli sve od Boscha za novi stan kuhinja +kupaonica osim Nape (Faber)

Poslano sa mog RMO-NX1 koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na