Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2010., 21:59   #1
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Kako skužiti što mi tjera procesor na 100%?

imam problemcic..na mojoj konfiguraciji bi triba vrtit sve vrste videa bez problema..to se ne dogadja!!videa lose kvalitete s you tube-a zapinju!!ono gledas penal,balun leti,zapne sekund u zraku,golman isto lebdi sekund,pa poleti duplo brze k zemlji..na upravitelju zadataka,proc cesto dodje do 100%,iako je memorija na oko 50tak posto..500-600 mb..imam gigu rama,ddr400..1x 512+2x256mb..maticna je asus a7n8x-x,procesor je amd barton 2500 mhz..imam w7,mozzilu firefox,i na nju sumnjam,da je u stalnom konfliktu sama sa sobom..ka da zdere gomiletinu resursa cpu-a..ubacija sam ad-on po imenu flash block,i dlakicu je bolje,ali jos uvik neupotrebljivo!!zna mi duplo brze skinit s neta clip,nego sta ga reproducira!!vidi se kako brze puni traku od skidanja nego onu od reprodukcije..slicno nesto sam ima kod ubuntu linuxa nekad,linuxasi su tvrdili da im kodovi nisu otvoreni za napravit dobar flash player..sta bi kod vindoza tribalo bit?skinija sam rezoluciju grafike na vrlo siromasno,da bi bilo iole upotrebljivo,prije je zapinjalo po 3 sekunde..pa bi 10 radilo pa opez zapne 2 sekunde itd..di se na w7 provjeri koliko ima virtualne memorije, da vidim jel ona skresana,pa da memorija ne dobiva dovoljno podataka..mada sumnjam na codec za flash,ima sam nekad onaj flv,radija mi je dar-mar,izbacija sam ga..ako neko ima savjet,dobro bi mi dosa..na bs player skinut divx vrti relativno pristojno..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 22:15   #2
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
nije ti to bas konfa za w7. inace, pogledas u tak manager i sortiras procese po cpu usage.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2010., 22:35   #3
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
ma dobro,znam da w7 trazi mrvu brzu konfu,ali ju ja nemam..ima li neka shema za ubrzavanje sedmice?ona mi je dobra zbog skeniranja skinutog,i zbog trazenja passa,kod bilo kakve instalacije..pa teze dodju nezeljeni gosti..ma i sad nije vrime za novi komp,dok se jos ne pojacaju za normalan rad s blu ray-om,ili full hd videom..da ga obradjuju pristojnom brzinom,i da to kosta pristojnu cjenu..citaj godinu do i po..inace firefox uzima mastan postotak procesora,drugo nista i ne palim,kad surfam..u pozadini je skype,i ponesto drivera,ati i sl..uzme ni torent pokoji postotak tu i tamo,sve ostalo firefox..primjetija sam da mi net.hr otvara sporo i da se s tom stranicom muci..explorer ju otvara duplo brze..vjerovatno je stranica pisana drugacijim programom,od vecine ostalih i ne lezi mozzili bas..probat cu operu instalirat..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 22:52   #4
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Cemu sedmica na bartona? XP jos uvijek radi sve. Bar ono sto ces ti moci pokrenut s tim kompom.

I ajde uzmi neki pravopis i sredi te postove. Krenuo citat pa se izgubio.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 23:21   #5
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
s operom isti vrag,s flesom..ali brze ucitava net.hr
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 23:26   #6
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Talking

Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Cemu sedmica na bartona? XP jos uvijek radi sve. Bar ono sto ces ti moci pokrenut s tim kompom.

I ajde uzmi neki pravopis i sredi te postove. Krenuo citat pa se izgubio.
ma sedmicu imam legalnu..nije valjda da mi operativni triba sve resurse koje imam..s celeronom 500,sam moga vrtit divx-e urednije nego s ovim bartonom fles najbjednije rezolucije!!fles sigurno nema uredne kodeke,i u konstantnoj je logickoj gresci..jesam li u pravu,neznam ali tako mi nesto to sve "smrdi"..
za pravopis,star sam za ta sranja..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2010., 02:58   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Vrati se ti na XP i radit ce sve okej!
Sto se tice "nepozeljnih" gostiju, lako je njih "ukrotit" na bilo kojem OS-u..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2010., 14:33   #8
Seraph1m
Premium
Moj komp
 
Seraph1m's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Heaven
Postovi: 29
Odi u Task Manager i imas dolje desno neku opcije da ti prikaze prikaz BAS SVIH procesa koji se vrte. Meni je tek tamo prikazao sad nedavno da mi neki sugavi proces od WMP-a zakucao procesor na 98% iako tog procesa u samom Task Mangeru nije uopce bilo!

Resource Monitor:

Seraph1m je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 17:44   #9
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
ma jesam..tamo pokazuje da mi opera uzme 60tak posto cpu-a..task manager desetak i download manager desetak..torent program 3-4%,ali na momente..a graficki ja na 100%!!!da ga idem overlockirat,ili da trazim bolje programe-codece??samo da se ne vracam na xp,jer cu prije trazit kakav mali linux..

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 01.08.2010. u 18:02.
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 18:07   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ajde si pogledaj ovdje: Mozilla | Plugin Check. Updateaj sve pluginove koji su stariji.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2010., 22:39   #11
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ajde si pogledaj ovdje: Mozilla | Plugin Check. Updateaj sve pluginove koji su stariji.
jesam..poboljsanje od 2%..jedva vidljivo..nazalost jos su mi ljudi ka roboti..mada se na balunu tesko vidi da stoji u zraku..prije bi staja i po sekund..
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 22:56   #12
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor sttipe Pregled postova
jesam..poboljsanje od 2%..jedva vidljivo..nazalost jos su mi ljudi ka roboti..mada se na balunu tesko vidi da stoji u zraku..prije bi staja i po sekund..
Jesi gledao sa Process Explorerom sto tamo ima?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 01:23   #13
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Ja sam davnih dana imao sličan problem sa Pentiumom 4. Na glanc novim windovsima zauzeće procesora je bilo 100 %. Nikakvi dodatni programi nisu bili instalirani niti je bio spojen na mrežu. Ništa nije pomoglo nego su mi u servisu rekli da izvadim bateriju iz matične, sačekam kojih 30-min i vratim je nazad. Sve je od tada radilo bez greške. Probaj.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 06:12   #14
kockaboy
Premium
 
kockaboy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: vukovar
Postovi: 38
Citiraj:
Autor sttipe Pregled postova
sedmice?ona mi je dobra zbog skeniranja skinutog,i zbog trazenja passa,kod bilo kakve instalacije..pa teze dodju nezeljeni gosti..
pa to moze i xp ..nije mi ni jasno potpuno tvoje razmisljanje :S
kockaboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 08:17   #15
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
Ja sam davnih dana imao sličan problem sa Pentiumom 4. Na glanc novim windovsima zauzeće procesora je bilo 100 %. Nikakvi dodatni programi nisu bili instalirani niti je bio spojen na mrežu. Ništa nije pomoglo nego su mi u servisu rekli da izvadim bateriju iz matične, sačekam kojih 30-min i vratim je nazad. Sve je od tada radilo bez greške. Probaj.
Drugim rijecima, resetirao si bios. A likovi sa servisa su ocito majstori neki ako su ti preporucili da pol cuke cekas pored kompa...
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 10:24   #16
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Drugim rijecima, resetirao si bios. A likovi sa servisa su ocito majstori neki ako su ti preporucili da pol cuke cekas pored kompa...
Iskreno, ne mogu o tome suditi jer ne znam u čemu je problem bio. Vjerovat ću tebi na riječ pretpostavljajući da se baterija mogla vratiti odmah. No dobro, bitno je da je problem bio riješen odnosno da njegov problem ne mora kretati od nekih aplikacija već od same ploče odnosno bios-a.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 11:25   #17
jhanus
Click to Reset
Moj komp
 
jhanus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Vz
Postovi: 103
Zaboga miloga stavi na tu mašinu XP, kud sedmicu... ne vidim razlog zašto srljat sa tako slabom konfiguracijom.
U krajnjem slučaju rješi se tog prapotopnog compa, znam da možda nije najbolje vrijeme za kupnju, al balavurdija se riješava na tržnici svakodnevno C2D i quadova za dobrobit novih i5/i7 koji će zjapit neiskorišteni, ko i njihova C2D brethren.

Ne vidim kakve veze BIOS ima sa opterećivanjem procesora unutar samog OSa, al hey ionak se nema šta izgubit.
jhanus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na