Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2024., 10:51   #73081
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Nakon dosta mozganja sta uzeti ukazala se prilika za BMW iz 2023 iz Njemacke.
Auto ima tvornicku garanciju, ali kako je uvoz iz Njemacke zanima me da li se jamstvo u slucaju kvara moze isto tako ostvariti u ZG kod Tomica?
Nekako bi mi bilo logicno da jamstvo vrijedi u bilo kojoj EU zemlji, ali pitam za svaki slucaj...

Može. To vjerojatno kupuješ BMW premium garantie vozilo ili kako se već zove?

Ja sam 2018 godine kupio BMW u Njemačkoj, star godinu dana sa tvorničkom garancijom.
Kada sam ga registrirao u RH, odveo sam ga na promjenu ulja, i tu su prebacili u svojim bazama podataka vozilo sa starog vlasnika na mene.
Svaku servisnu akciju, svaki opoziv, svaku glupost, uredno su me zvali i vozio bi auto kod njih.


edit:


Imam pitanje.
Desilo mi se sranje kod zadnje promjene guma u vulkanizera.
Ženin Tiguan je atestiran 215/65/17 i to je jedina dimenzija.

Očitom greškom kod vulkanizera kad sam mijenjao gume u studenom umjesto mojih 215/65/17 guma dali su mi gume iste marke, novijeg DOT-a, ali dimenzija 225/65/17
Nema smisla pitati vulkanizera jer je prošlo toliko vremena od izmjena.
Moje pitanje je sljedeće; pretpostavljam da ne smijem staviti 225/65/17 umjesto 215/65/17 radi atesta?


Drugo pitanje, budući se radi o skupim gumama starima godinu dana (Michelin Primacy 4+) koje su skoro ko nove, jel ima smisla to staviti na njuškalo, pa da barem dio gubitka amortiziram?

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 30.04.2024. u 11:01.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 10:57   #73082
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,837
Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova

nadam se da ce nekome pomoc ovo sto sam sve pisao. ako nekome treba jos koja informacija nek slobodno pita.
Sejvao sam si neke korisnije postove (vecinom su tvoji) pa evo i ovdje ako kome zatreba:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3724852
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3724884
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3726843
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3726852
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3736266
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3740534
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2024., 11:31   #73083
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Može. To vjerojatno kupuješ BMW premium garantie vozilo ili kako se već zove?

Ja sam 2018 godine kupio BMW u Njemačkoj, star godinu dana sa tvorničkom garancijom.
Kada sam ga registrirao u RH, odveo sam ga na promjenu ulja, i tu su prebacili u svojim bazama podataka vozilo sa starog vlasnika na mene.
Svaku servisnu akciju, svaki opoziv, svaku glupost, uredno su me zvali i vozio bi auto kod njih.
Da, nekakva njihova tvornicka garancija od 3 godine. Svapske skrtice
Vidim u podacima da je "08KA Oil service interval 24 mths/30000 km", ali ako ga uzmem nemam namjeru drzati ulje toliko dugo, pa bi odmah isao na izmjenu ulja/filtera.

BTW, ima li netko neku preporuku dobrog detailera u ZG, idealno bi bilo istocni dio grada, ali nije obavezno.
Zena kaze da bi voljela auto kada dodje da ode na "kemijsko ciscenje" unutrasnjosti, da ukloni tragove prethodnog vlasnika Pa bi onda usput uz neki unutarnji detailing nabacio i vanjsku zastiti, vjerovatno keramika ili tako nesto.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 11:39   #73084
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Da, nekakva njihova tvornicka garancija od 3 godine. Svapske skrtice
Vidim u podacima da je "08KA Oil service interval 24 mths/30000 km", ali ako ga uzmem nemam namjeru drzati ulje toliko dugo, pa bi odmah isao na izmjenu ulja/filtera.

Ja isto mijenjam češće ulje od toga, na nekih 15-20 k kilometara.
Ljudi dosta često žugaju ( sa razlogom) protiv Tomića i način kako rade servis, a sve najbolje sam čuo o Baumgartneru, i nekom ovlaštenom u Sloveniji.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 12:06   #73085
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,108
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A gle, dušu bi zgriješio kad bi ja rekao da je to loš auto :
Znam, auto je odličan po ponudi mjesta, i iznutra mi dobro izgleda.
Al da sam bilo kad morao raditi neki bezvezni zahvat rafi kojeg motor ide van, to mi je neprihvatljivo.
Tim više što si sam održavam aute.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 12:38   #73086
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
zato sam bio i ja svaki svoj prethodni quoatao da se lakse nade onaj korak prije

a evo i fotke





prednji branik je novi + lakiran, desni far nov, desno dnevno led svjetlo novo, sve plastike na braniku ukljucujuci i citroen znak isto sve novo.

desni blatobran lakiran i desna vrata lakirana na spoju di je osteceno bilo.



Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 14:25   #73087
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Preporuka webshopa za gume
Eventualno da primaju visu premium na rate
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 14:31   #73088
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,475
ja sam naručio u vulkalu, nakon 2 tjedna jave da ih ipak nema na stanju u EU (gume se i dalje mogu naručit, piše EU stanje : dostupno) nedamise slat situaciju na mingo

onda sam iste naručio u autohrvatska, nakon 10 dana su poslali, nažalost drugu dimenziju od one koju sam naručio


moj bad luck očito al eto
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 14:44   #73089
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Preporuka webshopa za gume
Eventualno da primaju visu premium na rate

baazar. dot svjež,cijene dobre, visa do 24 rate.



Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 15:00   #73090
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,837
2018 kupio u Vulkalu "na ruke" kad sam usput prolazio i isao za Pulu. Najveca greska ikada, taj smrad gume danima nije izasao van, uh uh. Anyway, nazvao, potvrdili DOT i kolicinu, rezervirao i pokupio.

2022 opet uzeo ali preko weba, doslo In time-om u normalnom roku.

Oba puta standardna dimenzija i popularna guma (CC+, CC2).

Gledao sam i druge shopove i ako je bilo kakve ustede to je bilo tipa 100-200kn uvrh glave, ali i mozda rizik/komplikacija s eventualnom reklamacijom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2024., 15:12   #73091
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Pitanje. Imam novi Suzuki Scross. Mogu li uzeti felge dimenzija 6.5X17 ET45 5X114.3 60.1, dok su originalne specke 6.5Jx17 ET50 60.1 (offset 48-52)? Pitam jer je drugi ET. Hoću trebat neke distancere? Htio bi izbjeći te peripetije. Felge imaju certifikat za moj auto ali ipak pitam.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 16:00   #73092
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Citiraj:
Autor murina Pregled postova




Želi tko pogađat šta se dogodilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

jašimo dalje




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 17:06   #73093
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,108
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Pitanje. Imam novi Suzuki Scross. Mogu li uzeti felge dimenzija 6.5X17 ET45 5X114.3 60.1, dok su originalne specke 6.5Jx17 ET50 60.1 (offset 48-52)? Pitam jer je drugi ET. Hoću trebat neke distancere? Htio bi izbjeći te peripetije. Felge imaju certifikat za moj auto ali ipak pitam.
Pa s tim bi trebala felga biti 5mm "van" nego original, što je bolje.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 19:24   #73094
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Hmmm, evo i bas zanimljiv razvoj dogadjaja...
Dakle, na prethodnoj stranici napisao da idem vjerovatno u Njemacku po automobil iz 2023 godine.
Rijec je bila o BMW 128Ti: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...53c76a8&vc=Car

Uglavnom, 2023. godina, svega 12.800km i cijena dosta ispod slicnih (2000-3000 €).
Likovi uvjeravaju da je sa autom sve OK, garantiraju da je Unfahlfrei. Malo mi je upalo u oko da ima samo 2 reviewa (na Mobile.de od 2023.) i da auto na slikama ima okvire tablica iz Madjarske.
Kaze frajer (a Madjar je po imenu i prezimenu) da oni uvezu aute i HU i prodaju, da to nije nista cudno. Frend gore pogledao auto i izgleda fakat sve uredno. Poslao mi prodavac u video auta kojim je snimio vanjstinu i unutrasnjost, auto pravi bonboncic.
Frend u nekoj BMW bazi provjeri auto po VIN-u, kilometri uredni i nema zabiljezen unfal.

Dakle sve uredno samo tako, dogovorio s likom da rezervira auto, dobio od njega Ugovor o prodaji koji trebao potpisati i u kojem opet navodi da je Accident Free.

I taman prije nego sto sam dobio ugovor, nije mi dao vrag mira i potrosim ja 30€ na VIN provjeru na Car Verticalu i imam sta vidjeti - 2 sudara u Madjarskoj, svaki procjenjen na 3000-5000€. Kako je zemlja unfala navedena Madjarska nemam razloga sumnjati jer auto ima povijest iz HU.

Posaljem ja liku mail da odustajem od kupovine i da necu potpisati ugovor zbog gore navedenih zapisa u sudarima i lik me poslije i dalje uvjerava da auto nije bio razbijan i da oni u Njemackoj ne prihvacaju podatke iz CAR Verticala jer je baza kao potpuno nepouzdana. I dalje me uvjerava da je automobil accident free, dio maila u kojem tvrdi i dalje da je bez sudara:

I am very sorry that you are taking information from a database that is not secure and not official, unfortunately. Here in Germany the data provided there is absolutely not accepted.

You don't think that as a GmbH we write in our names that the car is accident-free and that's not true.

As dealers, we know that a car has a factory warranty if a repair is not carried out in the contract service, which is why we would never sell such cars.


Kada smo zvali tu u HR BMW servis da provjerimo garanciju kaze lik da oni nece priznati garanciju ako je auto bio unfaliran i nije popravljen u ovlastenom BMW servisu i da gore u Njemackoj u zadnje vrijeme jako puno muljaju i podvaljuju aute koji su bili razbijani kao Unfahlfrei. I da se moze vjerovati samo ako je polovan auto iz nekog dealera koji ima neki BMW znak (nemam vise pojma sta, nesto sto ga valjda oznacava kao autoriziranog od strane BMW-a) jer kao njih bi BMW strasno kaznio ako bi auto koji je bio u karambolu prodavali kao Unfahlfrei.

Pa ono, vasa iskustva, misljenja?
Moze li se vjerovati Car Verticalu ili kao sto lik kaze da je "nepouzdana baza koju u Njemackoj ne priznaju" i vjerovati oglasu koji navodi Accident Free?
Ovaj je sada prekrizen s moje strane, ali onako opcenito.

I ako netko ima iskustva kupovine BMW-a u DE sta i kako gledati (zapravo gdje kupiti) za mladi BMW 128Ti sa malo kilometara, a da je kupovina sigurna i da nece podvaliti macka u vreci.

car-vertical
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 19:35   #73095
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,955
Ja bi odustao od tog. Di ima dima ima i vatre.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 19:47   #73096
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Evo pa traži, ovo je službena BMW tražilica
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/se...%3A128%3A%3Aon

Ako je "Premium Selection", to je minimalno godina garancije, ispod 100 i nešto tkm i još tih par sitnica. Uglavnom, auto iz pouzdanog izvora. Ako slučajno muljaju iz te autokuće i oglašavaju auto da je nešto što nije, kontaktiraj BMW da provjere, ako si baš zapeo za njega. Na stranici autokuće koja je napisana na tablicama ne vidim taj auto oglašen.
https://ajanlatok.bmw.hu/hasznalt/kereses
Smrdi svakako
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 30.04.2024. u 19:57.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 20:00   #73097
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,837
Ne znam sto se tocno gleda ili ne gleda pod taj unfalfree, mozda je covjek jednostavno koristio kasko da mu prelakiraju ogrebani branik. Tko lud ne bi koristio tu opciju i zasto bi zbog toga bila odbijena gara u Hr, hmm. Sto propustam. Ako je saniranje ogrebotina dovoljno da ti skine unfalfree znacku s auta, onda dovraga takav sustav. Takav auto je valjda vise u garazi nego vani

Aha nasao. Unfalfree je maltene virginity. Jednom ako ga taknes, i propisno saniras, nije vise virgin. Ludo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 20:02   #73098
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Na ovim slikama gore, CarVertical kaže da su oštećena svjetla, klima, ovjes i dijelovi karoserije. Malo je ipak ozbiljniji udes bio u pitanju ako je istina.

Ne znam kako CarVertical funkcionira, otkud vuče podatke, ali ako je to sve mijenjano, trebalo bi biti vidljivo u sustavu čim u servisu očita ključ.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 20:07   #73099
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,851
Ja sam imao situaciju da mi piše da je auto imao 2 štete dok je u mom vlasništvu a nikad nije bio lupan. Obadva datuma se poklapaju sa radovima u ovlaštenom servisu.
Jednom sam mijenjao letvu volana a drugi put kompjuter abs-a. Vrijednosti u car verticalu su se poklapale ali je pisalo kao da je bio sudar.

Oba popravka su plaćena iz mog džepa, nikakva osiguranja i sl

Kontaktirao sam ih odakle im ti podatci i nisu htjeli reći.

Kontaktirao sam i zubak i rekli su da oni prodaju podatke vanjskim stranama ali da ne utjecu na to kako oni njih prikažu.

Posto auto ne mislim prodavati nisam pravio probleme ali definitivno može otežati kasniju prodaju.

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 20:37   #73100
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo pa traži, ovo je službena BMW tražilica
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/se...%3A128%3A%3Aon

Ako je "Premium Selection", to je minimalno godina garancije, ispod 100 i nešto tkm i još tih par sitnica. Uglavnom, auto iz pouzdanog izvora.
Hvala na infu, korisna stranica.
Vezano za taj Premium Selection, ima jedan na trazilici sa dobrom interesantnom cijenom:
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/Fa...es:1:model:128
Pise 1km, vjerovatno greska ili auto stajao u salonu.
Medjutim, taj nije Premium Selection, valjda je zbog toga dosta jeftiniji.

E sad - s obzirom da je 2023 godina pretpostavljam da mora imati minimalno BMW tvornicku garanciju, zar ne?
I ako nema Premium Selection pretpostavljam da bi i dalje trebala biti sigurna kupovina jer prodavac je BMW dealer, a i oglas je na BMW linku, pa nekako pretpostavljam da bi prodavac morao sve uredno navesti i bez muljanja i macka u vreci jer nekako sumnjam da bi BMW dozvolio da na stranicama povezanim s njima netko prodaje "zmuljanog" BMW-a?
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 20:43   #73101
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2024., 21:54   #73102
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jooj, CarVertical... s jedne strane je dobar jer se svašta sazna, ali sam zafrkancije radi provukao dva auta, jedan kojem sam prvi i jedini vlasnik, drugi koji je kod mene 8 godina te ispada da vozim demolition derby s njima.

Nema slika oštećenja (naravno jer ih nije niti bilo), ali zato ima šteta koje se mjere u tisućama eura. Zašto? šoferšajbu sam dvaput mijenjao, jednom jer je bila puna točkica, drugi put jer je kamenčić izletio ispod kotača kamiona i napravio malu pukotinu. Ali kako je napisano, izgleda kao da sam dvaput mijenjao cijeli prednji dio auta...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 07:53   #73103
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,108
Ček, ček, CarVertical u koji se svi kunu, reklamiraju, preporučuju, razvikavaj, da tamo pušu neistiniti podaci???
Đizs.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 08:27   #73104
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Unfallfrei ne znaci da auto nije bio razbijen, nego da je steta mala.

https://www.mobile.de/magazin/artike...haendler-54228
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 10:27   #73105
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,970
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I bolje da ide. Spametili su se s vremenom
U clia 2ku benzinca je išlo cca 2.5L pri izmjeni, nov auto istjerala ga susjeda iz dućana, svaki put sam se krstio kad smo joj mijenjali ulje u radioni, naviknut na ove kvrge di ide 5L ulja pod normalno
Haa??


U Clia II benzinjare ide skoro pet litara litara ulja. U manje 1.2 8v i 16v motore ide 3.8L ulja.

Ne znam u koji auto ide samo 2.5L motornog ulja. Jadna ta susjeda ako si joj toliko stavljao u motor.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 16:16   #73106
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 466
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ček, ček, CarVertical u koji se svi kunu, reklamiraju, preporučuju, razvikavaj, da tamo pušu neistiniti podaci???
Đizs.
Meni se ogadio kad su svi YT-beri krenuli s reklamiranjem istog. K tome s namjestenim izvjestajima.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 16:29   #73107
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
U njemackoj ti uvijek postoji razlog zasto auto ne prodaje ovlasteni diler.
Da je auto tip top, servisiran i netaknut, njega bi si uzeo bmw hendler i prodavao ga, i auto bi k tome imao premium selection garanciju.
Svaki koji to nema, je imao nesto zbog cega ne moze dobiti tu vrstu garancije.

Gesendet von meinem Pixel 8 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 19:01   #73108
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,970
Na mojem autu carVertical prijavljuje dvije štete. Jedna je na braniku (ogrebotina od parkinga) i udarac od iza kad me neoprezna žena lupila na starom rotoru u Remetincu. Obje štete su dobro procijenjene.

Auto je bio na limariji/lakirnici u Neostaru. Ne znam da li su oni prodali te podatke ili osiguravateljska kuća (Wiener) od koje sam se naplatio.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 19:27   #73109
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,396
Vezano za temu:
Citiraj:
It has recently come to light that three major auto manufacturers have been selling consumer driving data to LexisNexis so that it can be sold to your insurance company and used against you to raise your rates or cancel your insurance. Not only is this a gross violation of your expectation of privacy, but it's also a flawed reporting system.

https://www.youtube.com/watch?v=GSmP8geY0hs


tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 23:26   #73110
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Siguran sam da to rade i puno duze datumski. Samo, Toomek@vz,

nema sanse da 50 minuta odgledam, pa ako si pogledao, jesu li imenovali spomenuti trojac?

Nego, sjetih se neki dan imena Borgward kojem znam da su brzo prestale cvijetati ruze s mrezom prodaje, ali ne da je toliko zaglibio:

1) Borgward declared bankrupt after failed rescue efforts

2) Borgward Is Dead 7 Years After Its Re-Launch As It Fails To Penetrate China’s Market

Nije mi jasan poslovni plan s kojim su krenuli. Istrazivanje trzista, dizajn koji je toliko bezlican, da nije ni ruzan, koliko je zaboravljiv, bez ikakvog identiteta.

A na kraju, s uglednim imenom i malo klikera, jos i na kineskom trzistu biti tako neinteresantan i prodavati mizerno, bas cudne odluke.

Citiraj:
The automaker is now expecting court approval to liquidate its assets which means that other companies could benefit from the technology, design, and production equipment of the failed brand.
Kojeg dizajna? SUV kutija od cipele. Najinteresantniji detalj auta je bila posebnost romb kozno tapeciranje sjedala

...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na