Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.10.2008., 16:45   #1
tolerant
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Kako netko može otkriti moj identitet preko interneta?

Kako netko može otkriti moj identitet preko interneta, gdje sam surfao i od kud skidao mp3, klipove? Kako to funkcionira kod P2P i Torrenta da li je tu teško ući u trag neg preko servera?
Rodjak mi kaže da kad skidaš stvari prek neta u Njemačkoj droti ti pokucaju na vrata, zaplijene ti sve i dobiješ kaznu!
Kako je kod nas?
tolerant je offline  
Staro 31.10.2008., 17:04   #2
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
I onda je svizac zamotao čokoladu u omot
MIK je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2008., 17:32   #3
baja 003
Registered User
 
baja 003's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Žeževica
Postovi: 22
Što se tiče Njemačke istina, za to da ti znaju, ali nisam siguran da kucaju na vrata. Kod njih je to u svrhu nacionalne sigurnosti, i imaju LOG 6mjeseci. Kod nas je to drugačije, možda imaju LOG, ali u samim reklamama za ADSL ti kažu da možeš skidat filmove i mjuzu tako da ti nitko neće ništa!
baja 003 je offline  
Staro 31.10.2008., 18:06   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa normalno da reklamiraju, kad postoje sasvim legalni servisi za download filmova i mjuze. Samo sto kod nas nitko ne prati promet, osim ako si pod nekom istragom, onda valjda vlasti imaju pravo znati kud surfas i sta skidas.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 31.10.2008., 18:12   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Pa normalno da reklamiraju, kad postoje sasvim legalni servisi za download filmova i mjuze. Samo sto kod nas nitko ne prati promet, osim ako si pod nekom istragom, onda valjda vlasti imaju pravo znati kud surfas i sta skidas.
Upravo tako, ali ja sam bio jednom na promociji MaxADSLa, i likovi stvarno barataju sa torrent i sl. stvarima u svrhe promocije
Baja 001 je offline  
Staro 31.10.2008., 18:24   #6
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
tema je na opasnom rubu.imho,misli da neće mup lovit nekog zato što skida filmove prek neta,kad svaki drugi dan likvidiraju nekogo u po' bijela dana
Kimi je offline  
Staro 31.10.2008., 18:26   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
tema je na opasnom rubu.imho,misli da neće mup lovit nekog zato što skida filmove prek neta,kad svaki drugi dan likvidiraju nekogo u po' bijela dana
Pa da MUP tako hvata, nebi bilo ni policajaca slobodnih

Činjenica je da u nas to nije izglađeno, i svi se koriste. Pitanje identiteta nije za njih bitno, osim ako netko ne pripada određenoj ciljanoj skupini (pedofili, terosristi i sl)
Baja 001 je offline  
Staro 31.10.2008., 19:58   #8
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
i muzika i filmovi se na internetu mogu kupiti, a torrenti i P2P software služe za razmijenu privatnih radova. i to je sve legalno...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline  
Staro 31.10.2008., 21:38   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
i muzika i filmovi se na internetu mogu kupiti, a torrenti i P2P software služe za razmijenu privatnih radova. i to je sve legalno...
Dobra
srale7 je offline  
Staro 31.10.2008., 21:44   #10
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Kaj dobra, pa čovjek pravo veli, ne skidaš valjda ilegalne materijale?
__________________

potemkin.hr je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2008., 21:46   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Kaj dobra, pa čovjek pravo veli, ne skidaš valjda ilegalne materijale?
Nebi htio zaradit karton ili slično, idemo u OFFTOPIC ali možete onda pretpostavit kakava je reklama za ADSL

Mislim da je ovo EOD
Baja 001 je offline  
Staro 31.10.2008., 22:04   #12
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Carnet prati torrente i sere naveliko sto se ilegalno skida preko njihove mreze. (Iskon+Carnet ,DCM+Carnet,Carnet u studenskim domovima). U principu se orijentiraju samo na odredeni file i diskretno te upozore.. Dalje neznam kakav je postupak (nakon dva tri warna).
Ovo vrijedi samo za public torrente ,private trackeri tu ne spadaju.
AiM je offline  
Staro 31.10.2008., 22:14   #13
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Carnet prati torrente i sere naveliko sto se ilegalno skida preko njihove mreze. (Iskon+Carnet ,DCM+Carnet,Carnet u studenskim domovima). U principu se orijentiraju samo na odredeni file i diskretno te upozore.. Dalje neznam kakav je postupak (nakon dva tri warna).
Ovo vrijedi samo za public torrente ,private trackeri tu ne spadaju.
ja imam XCARNet več pola godine i skidam svakakve torrente, sve žanrove i nikad mi nikakav mail nije stigo.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 31.10.2008., 23:01   #14
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Carnet prati torrente i sere naveliko sto se ilegalno skida preko njihove mreze. (Iskon+Carnet ,DCM+Carnet,Carnet u studenskim domovima). U principu se orijentiraju samo na odredeni file i diskretno te upozore.. Dalje neznam kakav je postupak (nakon dva tri warna).
Ovo vrijedi samo za public torrente ,private trackeri tu ne spadaju.
Kolegi s faksa je došlo upozorenje na mail promptno od ISP-a jer su motrili na određeni public torrent (riječ je o metronet-carnetu).
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 31.10.2008., 23:07   #15
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
dali smije isp blokirati p2p promet,tj dali imaju ikakve temlje za to?
Kimi je offline  
Staro 01.11.2008., 12:56   #16
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
mogu sta hoce jer im ti to das tocnije ti potpises ugovor u kojem pise da ti mogu ukinuti internet kad god hoce.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 01.11.2008., 18:47   #17
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
potekmin .. eto o tome ti govorim .
@pinkskin imao si srece heh. Uglavnom kolko sam cuo samo su bili torrenti s par filmova koji su bili trackani. (navodno se izdavac zalio). Znaci samo se prati preko carnetove infrastrukture sto je donekle i normalno jer su oni neprofitabilna i akademska zajednica

Kimi mogu.. Uglavnom imas masu ljudi sta kaze da iskon throtla P2P promet.. Najbolja stvar je sta to nije istina (ide cak i vise od max speeda ) samo treba biti na private trackerima. Imam osjecaj da ljudi misle da su torrenti ko rapidshare. Kad imas link da mora ici max speed iako imas 2 seedera i 546 leechera
AiM je offline  
Staro 02.11.2008., 03:50   #18
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova

Kimi mogu.. Uglavnom imas masu ljudi sta kaze da iskon throtla P2P promet.. Najbolja stvar je sta to nije istina (ide cak i vise od max speeda ) samo treba biti na private trackerima. Imam osjecaj da ljudi misle da su torrenti ko rapidshare. Kad imas link da mora ici max speed iako imas 2 seedera i 546 leechera

Ako su prava 2 seedera moze ici na max
srale7 je offline  
Staro 02.11.2008., 09:52   #19
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Carnet prati torrente i sere naveliko sto se ilegalno skida preko njihove mreze. (Iskon+Carnet ,DCM+Carnet,Carnet u studenskim domovima). U principu se orijentiraju samo na odredeni file i diskretno te upozore.. Dalje neznam kakav je postupak (nakon dva tri warna).
Ovo vrijedi samo za public torrente ,private trackeri tu ne spadaju.
Neprati carnet torrente vec izdavac, MPAA ili RIAA, te onda salje mail na carnet abuse da je netko skidao taj i taj torrent s te i te IP adrese u toliko sati. carnet baci pogled u logove i vidi tko je bio spojen s tom IP adresom u to doba. Kada vidi onda tom useru salje mail.

Tako bi trebali i svi ISPovi kod nas ali ih boli tuki iz nekog razloga.
raf je offline  
Staro 02.11.2008., 10:02   #20
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
a torrenti i P2P software služe za razmijenu privatnih radova. i to je sve legalno...
Pa u biti si u pravu jer je i "taj izvjesni" DVDRip neko morao napraviti i to je privatan rad.
Uber Gosu je offline  
Staro 02.11.2008., 10:47   #21
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Pa u biti si u pravu jer je i "taj izvjesni" DVDRip neko morao napraviti i to je privatan rad.
A je da I sva piraterija je privatan rad pa je zabranjena
Lud76 je offline  
Staro 02.11.2008., 11:07   #22
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Neprati carnet torrente vec izdavac, MPAA ili RIAA, te onda salje mail na carnet abuse da je netko skidao taj i taj torrent s te i te IP adrese u toliko sati. carnet baci pogled u logove i vidi tko je bio spojen s tom IP adresom u to doba. Kada vidi onda tom useru salje mail.

Tako bi trebali i svi ISPovi kod nas ali ih boli tuki iz nekog razloga.

Bas tako . Ja sam to maksimalno pojednostavio hehe.
AiM je offline  
Staro 02.11.2008., 11:16   #23
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Gle ako je netko ripao CD od Jože Krastavca otkud da ja znam da je to baš taj Joža Krastavac koji je profesionalni glazbenik, a ne netko ko ima isti naziv pjesama ko on i mene zanima kako one zvuče, a pošto su na shareu su vlastiti rad ? Kako znam da je to zapravo ilegalan file, folder, pa ne pise na njemu. Isto s filmom. Ako je snimano s kamerom onda je to vlastiti rad, a sto je snimano nije moj problem jer ja stalno cekam scenu kad ona silueta prođe preko ekrana par puta Ako je rippan DVD onda to niije moj rad, i jednini koji moze staviti copyright na to je onaj koji ga je rippao
Ma salim se, kupujte filmove i glazbu Glazbu pogotovo jer je to danas sitniš 1€ jedna pjesma.
tuljan je offline  
Staro 02.11.2008., 11:52   #24
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Pa šta nije kod nas to 'legalno',odnosno nije kažnjivo kada je za osobnu upotrebu? Možda sam u krivu,al mislim da je tako išla priča kad su uvodili trošarine na prazne medije,da je sve ok ako to što skineš s neta ne preprodaješ.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na