Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2008., 12:49   #1
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Anti-piracy?

Mozda malo cudno pitanje ali gdje se u HR moze prijaviti neku tvrtku koja bas ono na mrtvo fura piratski software?
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 12:51   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor DevNull Pregled postova
Mozda malo cudno pitanje ali gdje se u HR moze prijaviti neku tvrtku koja bas ono na mrtvo fura piratski software?
Isto gdje i svaku drugu kradju - 92.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2008., 13:31   #3
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Državni inspektorat http://inspektorat.hr/
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 09:11   #4
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Citiraj:
Autor DevNull Pregled postova
Mozda malo cudno pitanje ali gdje se u HR moze prijaviti neku tvrtku koja bas ono na mrtvo fura piratski software?
dobio si otkaz ?

osveta je slatka
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 21:04   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 17:36   #6
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
@thopok - Zahvaljujem
@Big Guy - Nisam dobio otkaz ali je sef retard recimo
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 17:38   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Činjenica da si određeno vrijeme tamo radio na tom softwareu se može smatrati pomaganjem u kaznenom djelu inače...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 17:41   #8
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
A inace se moze i anonimno nekoga prijaviti
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 10:08   #9
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Činjenica da si određeno vrijeme tamo radio na tom softwareu se može smatrati pomaganjem u kaznenom djelu inače...
Da da, kao savjestan radnik trebao sam si kupiti autocad, catiu i jos par "jeftinih" programcica
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 10:41   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Činjenica da si određeno vrijeme tamo radio na tom softwareu se može smatrati pomaganjem u kaznenom djelu inače...
Kako je on, kao djelatnik, mogao znati da radi na kompu sa piratskim softverom? Odgovorna osoba je uvijek vlasnik firme i on je trebao radniku osigurati komp sa legalnim softverom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2008., 15:49   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A kako je kao radnik mogao znati da bi poslao prijavu...?

Naravno uvjek se može vadit da je to tek saznao ali samo mu govorim da takvo samozaddovoljstvo nije baš na mjestu, ne da netreba prijavit poslodavca ako misli da je to potrebno napravit (da postoji razlog) samo bolje je ne piskarati pretjerano okolo o tome, nikad neznaš ko čita...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 16:28   #12
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Zašto da uopće tužiš?
I ti, isto kao i svaki drugi sa pristupom internetu imaš priliku koristiti ilegalni softver. Ako ga ne koristiš, kakve svrhe ima prijavljivanje drugih koji ga koriste? O tome svatko odlučuje za sebe i u ovakvom svijetu kao danas (jedino ako nemaš plaću 5000 E) ajde ti sebi dopusti da kupuješ Autocad od 7000kn, ili 3ds Max za 35 000 kn.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 18:56   #13
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
Zašto da uopće tužiš?
I ti, isto kao i svaki drugi sa pristupom internetu imaš priliku koristiti ilegalni softver. Ako ga ne koristiš, kakve svrhe ima prijavljivanje drugih koji ga koriste? O tome svatko odlučuje za sebe i u ovakvom svijetu kao danas (jedino ako nemaš plaću 5000 E) ajde ti sebi dopusti da kupuješ Autocad od 7000kn, ili 3ds Max za 35 000 kn.
OMG
On kao prvo neće nikoga tužiti nego će samo prijaviti inspektoratu. Kao drugo, da, svatko ima priliku koristiti ilegalan softver, ali to ne mijenja činjenicu da je to ilegalno. A ako netko radi u nekoj tvrtci, i zarađuje joj novac, po zakonu MORA raditi na legalnom softveru. I netko na višoj poziciji u tvrtki (direktor, ili netko tko se bavi organizacijom računala) ne odlučuje sam za sebe (kao ti i ja i svi privatno doma), nego za tvrtku.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 22:25   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
malo ot, ali već duže vrijeme imam u glavi koncepciju modernog robin hooda koji zadovoljava sljedeće standarde:

1. ima gro para (jackpot ili nešto slično legalno da ti ga danas-sutra ne mogu metnut pozadi)
2. mijenja firme svakih 3-6 mjeseci, do posla dolazi naravno preko kuverte koja za njegove pojmove sadržava siću, a za korumpiranog poslodavca godišnju plaću
3. u svakoj nalazi i najmanju grešku koju bez straha od otkaza prijavljuje inspektoratu/bsa/upravi vodovoda
4. iskustva stavlja na blog/sajt i zarađuje malo preko reklama, malo preko adsensa
5. naposlijetku piše knjigu od koje svaka firma strahuje i zaradom debelo premašuje početnu investiciju
6. otvara lanac birtija sa jeftinom cugom i mogućnošću kupovanja svih brandova cigara na šanku
7. generalno pospješuje kvalitetu života malog hrvackog građana

win-win situation za apsolutno sve

tako da druže moj, ako ćeš prijaviti prljavog šefa (barem) ja sam s tobom i ti si u mojim očima mali robin hood
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 12:10   #15
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
Zašto da uopće tužiš?
I ti, isto kao i svaki drugi sa pristupom internetu imaš priliku koristiti ilegalni softver. Ako ga ne koristiš, kakve svrhe ima prijavljivanje drugih koji ga koriste? O tome svatko odlučuje za sebe i u ovakvom svijetu kao danas (jedino ako nemaš plaću 5000 E) ajde ti sebi dopusti da kupuješ Autocad od 7000kn, ili 3ds Max za 35 000 kn.
samo da te ispravim, autoCAD 2009 je 4000 dolara na homepage-u (to što naši nude za 7000 kn mi je jako sumnjivo)

a 3ds max je 3500 dolara isto na homepage-u


sumnjam da bi si itko (za osobnu upotrebu) kupio orginal jer su to dobri programi, ali ne vrijede toliko
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 12:28   #16
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Lite dodje oko 8 tisuca kuna, full dodje oko 28 tisuca kuna. Ako ces jos i dodatke (Mech, ..., ...) samo nebo je kraj.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 18:13   #17
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
A to je samo AutoCad, usput ako se raspitajte o cijeni Catie hijaoooo, btw. Ono lik je ljiga mislim ok radim za njega, ali cuj ako neko zaradjuje gro para a kad kazem gro onda mislim da lik moze onako LADNO kupit full 10 licenci autocada a da mu to nije nis. Pri tome jos pljuje po svojim radnicima i slicno necu ic u detalje ali mi se lik jako gadi. Nadam se samo sto prije nac neki drugi posao i preci jer je fuj.

Posao je ok, uvijeti su dobri ali ono ak je neko toliko ljigav e hjebote.
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 20:56   #18
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova

sumnjam da bi si itko (za osobnu upotrebu) kupio orginal jer su to dobri programi, ali ne vrijede toliko
Možda tebi ne vrijede, ali ipak ljudi su ih morali isprogramirati i u to je uloženo mnoštvo truda, znanja i vremena, koje je potrebno naplatiti.

Niti jedan od tih programa nije predviđen za home usere, več za firme, kojima kao prvo nije problem izdvojiti toliku svotu novaca za software, a kao drugo, u samo jednom poslu kojeg odrade s tim software-om, si vrate uložen novac.

I da meni je stvarno jadno, kad danas još uvijek velika večina firmi radi s crnim software-om, a zarađuju s njime brdo para...

A CATIA je počenti modul cca 7k eura + nekih 1k eura godišnjeg održavanja da bi je uopće mogo koristiti...
ako se uzmu još dodatnih modula, onda cifrica prelazi 30k eur...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 01:42   #19
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
U Catiji postoji puno dodatnih modula npr kao sto je IMSov post processing o kojem dosta znam buduci da i imam ims cnc post processing modul koji mi dosta pomaze u izradi post procesora (kojeg sam vecinom sam skuzio kako funkcionira). Uglavnom cijene su vrtoglave te su pojedincima smjesne, ali tvrtkama koje imaju koristi (kao sto je moja u pogledu cnc programiranja) su sasvim razumne. Barem bi trebale biti, ali kao sto sam prije rekao glavni boss ne hjebe 5% to sto se koristi piratska verzija Catie i tim gore sto se koristi i piratska verzija ims posta nebi li se "firmi pomoglo da ide naprijed". Ide mi na zivac to. Al opet problem je prijaviti takvog covjeka, jer ako ga prijavim znat ce ko ga je prijavio i mogu se pozdraviti s poslom :S
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 01:58   #20
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ma torrenti su majka ima tamo svih modula za catiu..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 07:17   #21
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
A inace se moze i anonimno nekoga prijaviti
Ne zaboravi da kod nas uglavnom svi nadrapaju i oni koji prijave i oni koji su drukani. I onda kad te sud osudi jer si sudjelovao u kaznenom djelu, pocnu privatne tuzbe firmi zastupnika doticnog softvera i pocinje guljenje ovaca

Uglavnom glavni macani nikad ne nadrapaju nego padaju samo sitne ribe da se nasa vrhunska policija ima cime hvaliti po novinama jer je bager zgazio 25 cd-ja u nekoj akciji. Prijavis ga BSA, oni traze policiju i policija ga obavijesti da ga netko druka jer je vjerovatno dobar s nekim inspektorcicem i dodju tebi kuci u pretres stana, vrlo jednostavno u nasoj maloj banana drzavi.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 14:18   #22
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor DevNull Pregled postova
U Catiji postoji puno dodatnih modula npr kao sto je IMSov post processing o kojem dosta znam buduci da i imam ims cnc post processing modul koji mi dosta pomaze u izradi post procesora (kojeg sam vecinom sam skuzio kako funkcionira). Uglavnom cijene su vrtoglave te su pojedincima smjesne, ali tvrtkama koje imaju koristi (kao sto je moja u pogledu cnc programiranja) su sasvim razumne. Barem bi trebale biti, ali kao sto sam prije rekao glavni boss ne hjebe 5% to sto se koristi piratska verzija Catie i tim gore sto se koristi i piratska verzija ims posta nebi li se "firmi pomoglo da ide naprijed". Ide mi na zivac to. Al opet problem je prijaviti takvog covjeka, jer ako ga prijavim znat ce ko ga je prijavio i mogu se pozdraviti s poslom :S
Napravi se blesav, nazovi CAD CAM Centar, te trazi support, kao imas neko pitanje iz CATIA-e, a onda se pred sefom napravi blesav, da si ti mislio da imate legalne CATIA-e i da imate pravo na support, kao takvi

btw znam ja dobro kak se krecu cijene profi CAD alata, ja se bavim ProE-om
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 17:00   #23
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
@KnezTame: Firma u kojoj radim je malo veca (citaj jedna od najvecih u hr po pitanju proizvodnje) tako da ovo sto si predlozio nebi imalo nekog svrsihodnog efekta osim da dobijem otkaz sto mi nije bas u cilju.
DevNull je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 21:39   #24
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Takvi obicno i jesu najgorji, oni koji su najveci.

S obzirom na znanje postprocesuiranja u CATIA-i mislim da te otkaz ne bi trebao brinuti, koliko ja znam u hrv nema nekog tko to zna raditi, mislim da CAD CAM centar uvijek zovu nekog iz slo, kad im treba sloziti postprocesore za klijente
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 22:06   #25
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Citiraj:
Autor DevNull Pregled postova
@KnezTame: Firma u kojoj radim je malo veca (citaj jedna od najvecih u hr po pitanju proizvodnje) tako da ovo sto si predlozio nebi imalo nekog svrsihodnog efekta osim da dobijem otkaz sto mi nije bas u cilju.
Da li ta firma mozda proizvodi pistolje?
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 23:06   #26
DevNull
Spam Witch
 
DevNull's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 94
Ne evilstoy - atm me pls ne mojte pitati o kojoj se firmi radi jel vam necu reci sve dok ne pronadjem drugi posao
@KnezTame - Ne znas o kakvoj se bahatosti radi u toj firmi. Ne brinu se oni puno niti mare o tome koliko ti znas ili si sposoban i voljan napredovati.
DevNull je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na