Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2024., 10:19   #4441
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Slična iskustva sa njima. Ne znam koji model točno, ali ima tri unutarnje i jedna multisplit vanjska.

Treba staviti na 30C i najjače puhanje da bi počela malo grijati zimi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 10:53   #4442
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor rogi2 Pregled postova
Mitsubishi AY35, što reći, nisam zadovoljan, nikad ne znaš kako će se ponašati, nekad ugrije super, nekad ne, a vanjski uvjeti isti. Doduše, nisam je uhvatio u defrostu, Vanjska jedinica zuji, čuje se u prostoriji, pogotovo pri modulaciji, promjeni broja okretaja, ali ona se čuje konstantno, a to shvatiš tek kada je ugasiš. Ventilator moram držati na 3 da bi ona držala temperaturu u prostoriji, jer ako je stavim na "auto" nema šanse. Timer glup, npr. dok klima radi, ako želiš namjestiti da ti upali ujutro, ako to namjestiš ona se odmah ugasi, ma glup stroj i gotovo, a i ne pali ranije kao Panasonic da u zadano vrijeme postigne tu zadanu temperaturu, u svakom slučaju jako loš proizvod. Moj prvi i zadnji Mitsubishi, valjda nemam sreće.

Mi isto uzeli baš taj model, i nismo ni mi previše zadovoljni.

Ono što sam primjetio je da mu treba jako jako puno vremena da bi krenuo grijati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:15   #4443
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
A kakve su vam za hlađenje? Ja uzeo AY50 za hlađenje.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:18   #4444
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kakve su vam za hlađenje? Ja uzeo AY50 za hlađenje.



Nisam još isprobao, instalirana tek u 11tom ili 11 tom mjesecu.
Načelno, za hlađenje bi svaka klima trebala biti dobra.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:25   #4445
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Moje sve dobro hlade, i predobro, ali na nekoj većoj temperaturi krene smrad vlage jer kompresor loše modulira pa radi u ON/OFF režimu, a ventilator se ne gasi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 17:35   #4446
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Meni se čini da je to kak koga zahvati koja jedinica, nevezano za marku

Doma prije par godina ugradio Mits BT35 za hlađenje i radi perfektno.
Krajem prošle godine u vikendicu stavio Mits FT35 prvenstveno za grijanje. Prvo sam mislio da ne može nisko modulirati, da ne valja, da ovo da ono... Na zadnje super zadovoljan, ide modulacija i na ispod 200W... A koliko sam skužio u specifikacijama ona ima isti kompresor kao i AY50...

Što se tiče zvuka, doma ništa ne čujem vanjsku jedinicu jer je u zgradi na betonskom zidu obješena. U viksi se FT35 čuje podosta jer je na ciglenim zidu, bez fasade i ikakve izolacije, a i vanjska jedinica je ogromna, ali ove godine ide fasada a jedinica ide na pod na podest+nosači da što više umanjim buku

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:14   #4447
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Je ugradjivao tko gumene dampere za vanjske jedinice, tipa ovako nesto?
https://klimatizacija.hr/komplet-ant...-proizvod-644/

Zanima me djeluje li to uopce do te mjere da se osjeti napredak. Ima li boljih varijanti na temu od linkanog primjera?

Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:28   #4448
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zamzung prije cca 30 god. je dolazio sa gum. amortizerima, samo malo jednostavnije izvedbe.
Danas ispadne da je to "luksuz".
Naravno da će gum. amortizer smanjiti prenos vibracija, ali ih neće ukloniti u potpunosti.
Vidi jedino jeli ih gdje ima jeftinije ako ti je sa linka skupo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:34   #4449
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko iskustva s Hyundai GMV3 i GMV2 klimama? Prva koliko vidim ima grijace u vanjskoj jedinici, druga nema. Oboje djeluju slicno specifikacijama, ali je GMV2 jeftinija, pa bi njih stavio u sobe.
Ja imam Hyundai GMV2 u stanu od 60m2, grijemo se samo na nju.
Ne mogu se požaliti, dobro grije i čini mi se ne troši puno.

Najveća potrošnja u danu bila je 1.12.2024. i tada je cijeli dan potrošila 10,31 kwh.

Prva nam je zima da ne palimo centalno nego se grijemo samo na klimu.

Potrošnja po mjesecima:
11.2023 -83 kwh
12.2023 - 118,5 kwh ( uzet u obzir da nas nije bilo 12 dana krajem 12.mj )
01.2024 - 191,41 kwh


Na klimi je stavljena temperatura 18c ili 19c ovisno o temperaturi vani i grije stan na cca 21-22c
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:41   #4450
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Hvala ti! Jucer sam bas narucio dva komada GMV2 za sobe i jedan GMV3 za dnevni. Nadam se da ce dobro sluziti. Uzeo ih na kraju na Europrodaja shopu (imali bolje cijene za te modele naspram konkurencije), ponudili i dodatni popust, a montaza ce biti kroz tjedan-dva pa se cujemo za mjesec-dva kad se uselimo i nadam se isprobamo kako griju.

Potrosnju pratis u aplikaciji ili?

Kako si zadovoljan bukom vanjske i unutarnje jedinice? Pucketa li puno kad se grije? Gledam preventive radi staviti te gumene dampere kod montaze pa...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zamzung prije cca 30 god. je dolazio sa gum. amortizerima, samo malo jednostavnije izvedbe.
Danas ispadne da je to "luksuz".
Naravno da će gum. amortizer smanjiti prenos vibracija, ali ih neće ukloniti u potpunosti.
Vidi jedino jeli ih gdje ima jeftinije ako ti je sa linka skupo.
Tnx! Ma nekako si mislim to ugraditi sad kad se radi montaza jer tko ce o tome sutra misliti. Skoditi ne moze, samo me zanimalo ima li "boljih i losijih" dampera da tako kazem. Isprsio bi se ja odmah za taj bolji, jasno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:21   #4451
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hvala ti! Jucer sam bas narucio dva komada GMV2 za sobe i jedan GMV3 za dnevni. Nadam se da ce dobro sluziti. Uzeo ih na kraju na Europrodaja shopu (imali bolje cijene za te modele naspram konkurencije), ponudili i dodatni popust, a montaza ce biti kroz tjedan-dva pa se cujemo za mjesec-dva kad se uselimo i nadam se isprobamo kako griju.

Potrosnju pratis u aplikaciji ili?

Kako si zadovoljan bukom vanjske i unutarnje jedinice? Pucketa li puno kad se grije? Gledam preventive radi staviti te gumene dampere kod montaze pa...


Tnx! Ma nekako si mislim to ugraditi sad kad se radi montaza jer tko ce o tome sutra misliti. Skoditi ne moze, samo me zanimalo ima li "boljih i losijih" dampera da tako kazem. Isprsio bi se ja odmah za taj bolji, jasno
Potrošnju pratim preko Tapo P110 smart metera, nema unutar aplikacije opcije za pračenje potrošnje struje.

Buku vanjske jedinice uopće ne čujem jer sam blizu Ilice pa je buka prometa glasna.
Unutarnju jedinicu čujem jer je fan na high ali ne smeta nam ta buka.

Pucketanje nisam nikad čuo

Imao sam samo jedan problem s njom, kad je radila čulo se šuškanje ventilatora iz klime ( čulo se kao da iz vana puše vjetar kroz klimu ).
Rješenje je da svaka 2-3 tjedna usišem filter klime jer se na njemu skupi prašine i spriječava normalan ulazak zraka u klimu.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:47   #4452
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Znaci grijanje se pokazalo oke, to mi je drago cuti. Kod mene na moru moze valjda biti samo bolje jer ove godine nismo imali ni imali nekih minusa.

Hvala za feedback :cheers:
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:52   #4453
Markecn
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Nije mi dragi kada čitam probleme sa ME AY25 ali mi je sada lakše jel sam mislio da je problem u meni.
Kupio sam ju prošle godine na Jesen u HG Spotu po jako dobro cijeni od 980 Eura i to na rate! Kupio sam je u NED preko web-a a u PON je odmah otišla na 1150 eura.
Doma imam već 6 godina ME SF25 i to na cca 8m instalacije. Fenomenalna klima, tiha vanjska i tiha unutarnja jedinica, ne troši puno, način kako one dvije lopatice za usmjeravanje zraka rade ma ono klima čudo.
Sada mi je trebala klima za potkrovlje/ured i naravno opet gledao ME. Sam sebe uvjerio da ako nešto kupujem i računam da ću koristiti 5-10 godina isplati se dati 400 eura više nego npr neki Gree sa kojim isto tako imam dobra iskustva.
Ugradnju mi radio majstor koji je radio i za SF25 i napravljeno sve po PS-u, udaljena od stropa 10cm, vanjska jedinica od zida 12cm, 3m instalacije mala visinska razlika...

Čim sam je upalio vanjska jedinica je osjetno bučnija od SF25. Ko je pisao da je ova klima tiha očigledno ju doma nema.
U unutarnjoj jedinici čujem vanjsku ako se približim uhom, katastrofa! Nije to neka jaka buka ali SF25 star 6 godina se ne čuje i točka.
One dvije lopatice za usmjeravanje zraka izgledaju osjetno jeftinije od onih na SF25 modelu, što vizualno što na dodir.
Klima kada grije, zuji osjetno više nego SF25 a unutra je toplina zraka onako mršava, tj. moram staviti na 30c da krene topli zrak. Na SF25 kada stavim na 26c ne mogu stajati ispod klime koliko je vrući zrak.
Ne želim reći da je klima neispravna (nadam se da nije) ali ne da ne vrijedi 1150 eura nego ne vrijedi niti 700 eura.

ako je to najprodavanija Japanska klima za grijanje moj novac više nikad neće vidjeti.

Na to aplikacija od ME je čisto govno, mislim ima ocjenu 1 zvijezdicu na google play storu i to je puno što ima.
I naravno ovaj AY25 dolazi iz Turske, SF25 nije došao iz Turske.

Milsim da ove probleme možemo primjetiti mi koji imamo i druge ME modele, nekome tko ima prvi puta ME možda neće ovo zamijeniti no moje iskustvo je razočaravjuće. Ne želim reći da je proizvod neispravan no definitivno jako daleko od prethodnika a cijena puno previše otišla gore.

A hajp oko ove klime na web-ovima naših dućana ono na max, ako je netko iskusio onaj osječaj kada nešto platiš kao premium proizvod sa premium cijenom i onda si nezadovoljan...

Samo kao info kuća i potkrovlje je sve u toplinskoj fasadi, nova stolarija, primarno grijanje preko centralnog, klima je ispomoć da se bespotrebno ne pali bojler kada nikog nema u prizemlju... nije da klime ne grije već to radi puno lošije od prethodnika za puno više novca. To je ključno, onaj osječaj kada te dobro iskustvo iz prošlosti + hype motovira da potrošiš više a dobiješ lošije, fuj.
Markecn je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 14:24   #4454
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Je ugradjivao tko gumene dampere za vanjske jedinice, tipa ovako nesto?
https://klimatizacija.hr/komplet-ant...-proizvod-644/

Zanima me djeluje li to uopce do te mjere da se osjeti napredak. Ima li boljih varijanti na temu od linkanog primjera?

Tnx!
Kazu da se raspadnu kroz par godina vanka na suncu itd. Da je bolje uzet od autodijelova neke nosače, sad ne sićan se točno, od siceva il nešto od dijelova ovjesa...Mislim ako prodjes po nekom auto webshopu da ces nac slicnu stvar, al vjerovatno dugotrajniju
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:05   #4455
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Daklem, ovo bi trebala biti fer ponuda s obzirom na garanciju ili?


https://klimauredajihrvatska.hr/klim...kw-hrh-12gmv3/


Inače s tom firmim imam odlična iskustva od par godina ranije.


U toj klasi ima još Midea Breezeless po istoj cijeni, kod drugog meštra i 120 eu skuplja montaža od Hyundaia
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:33   #4456
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Neki dan sam kupio jednu 12GMV3 za nesto manje para (post 4450):
https://www.europrodaja.hr/proizvod/...-klima-uredaj/

S obzirom da sam uzimao tri klime, dobio sam i mali rabat pa me na kraju izasla 545 eura.

Garancija ide preko shopa ili distributera (Alfasol). Registracija za dodatne godine jamstva ide preko:
https://klimatizacija.hr/proizvodaci...ljeno-jamstvo/

Osoba s kojom sam bio u kontaktu je odgovarala na mailove/pozive promptno. Isporuka je bila 24 sata od placanja. Za ponedjeljak sam dogovorio montazu pa cemo sljedeci tjedan vidjeti kako radi.

Bio sam u kontaktu i sa deckima s tvog linka, isto su bili korektni, ali me ponuda izadje osjetno skuplje + gledao sam i GMV2 modele koje oni nisu imali u ponudi. Na kraju sam si dao truda i malo kopao druge shopove jednom kad sam znao sto zelim kupiti i slucajno naletio na Europrodaju.

Cijena montaze/demontaze na mojoj lokaciji je bila identicna za oba shopa (280 eur/kom).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:38   #4457
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ok, odlično, hvala.
Uzet ću i ja jednu
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 22:17   #4458
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mali osvrt na Hyundai GMV2 (2x 2,7 kW u sobama) i GMV3 (1x 3,5 kW u dnevnom) klime. Prostor je li l-la po pitanju izolacije i stolarija je stara, rekao bih dosta nepovoljna situacija. Trenutno nema prave zime pa... Svejedno, prostor i zidovi su bili hladni jer cijelu zimu tu nitko nije zivio ni grijao.

Pustio sam klime na 25 i automatskom ventilatoru tri puna dana. Znaci u ovom stanu nikad nije bilo tako toplo, sto je najbolje zgrijali su se obje sobe i hodnik koji ih povezuje (sve skupa oko 30ak m2), te dnevni i blagovaona odvojeni vratima (oko 40ak m2). Tu je i 10ak m2 ulaznog hodnika koji nisam aktivno grijao (zatvorena vrata), ali vise nije tako hladan kao prije. Valjda je procurilo nesto topline.

Potrosnja je oko 28 kW/dan za sve tri klime skupa. Jako malo, ali vjerujem da je to najvise zbog toga jer vani imamo 10-15 C ovih dana. Usporedbe radi, prije ovih klima smo imali neke tri staaare klime, one su trosile oko 50-60 kW/dan kada sam mjerio (vani je tada bilo 0-10 C) i nisu ni blizu zagrijale prostor, a isle su cesto u defrost.

GMV2 klime u sobama rade na minimalnoj brzini (automatski mod) i ful su tihe! Totalni pogodak za spavanje s njima. Vanjska jedinica im je takodjer tisa od GMV3. Takodjer unutarnja jedinica je meni osobno ljepsa. GMV3 je nekako sva kockasta.

GMV3 mi u dnevnom radi na nekom srednjem modu puhanja konstantno (isto automatika). Vanjska je malo glasnija jer ima taj kao cvrkut/zujanje, ali to je realno nista strasno. U prostoru se ne cuje. Takodjer sam zadovoljan, makar tu mi buka unutarnje ne znaci puno.

Nijedna ne vibrira koliko vidim.

Necu ih jos konacno ocijeniti. Trenutno sam prezadovoljan onime sto vidim. Kroz tjedan dana se useljavamo pa cemo vidjeti kako ce biti. Volio bih da bude jos koji dan zime, samo da vidim kako ce se nositi s losijom izolacijom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 10:02   #4459
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidim da ove ulazne serije ME vise nisu sinonim za dobru i pouzdanu klimu, nego bas suprotno, rade kao neke poluispravna low budget rjesenja, stvarno horor od kupnje.

Kako me u nekom trenutku čeka izmjena klima u stanu gledam sta bi bilo najbolja smislenija kupnja, do sad mi je ME bio prvi izbor, ali sad razmisljam da ipak ne uzmem njih.

Trenutno imam jedan stari (ugrađen 2007. g) Toshiba Inverter, dual split, 3.5kw unutarnja je u prostoru di je dnevna/blagovaona/kuhinja (30m2) i 2.5 kw u spavacoj sobi od 10m2.
Vanjska je RAS-M18YACV-E, unutarnja RAS-M13NKCV-E i RAS-M10NKCV-E. Ovo „E“ na kraju znači da su to modeli invertera bez opcije grijanja, namjenjeni za Bliski istok, dok je to jos bilo moguce, u međuvremenu su zabranili modele koji nemaju i grijanje.
Klima radi, ali ima par problema, jedinica u dnevnoj je voli tu i tamo smrznuti, nekad vise (češće) nekad manje, ali kroz cijelu sezonu hlađenja pojava smrzavanja unutarnje je česta pojava. (samo u dnevnoj, u spavacoj nisam nikad vidio led)

Klima je stara, ali je MADE In JAPAN, znači i unutranji i vanjski vetilatori su i dalje tisi od potpuno novih klima iz GREE kategorije.

Zvao majstora, popeli se na krov, izmjerio tlak plina, sve ok. Malo repozicionirali vanjsku klimu da bi imala vise „zraka“, no međutim i dalje isto. Ja prije toga detaljno počistio vanjsku jedinicu.
Fora je kad se počne odjednom ledit prvo čujem lagano pucketanje iz isparivača unutrašnje jedinice i onda ju samo ugasim i ponovo upalim, led se otpopi i onda sam miran sljedecih par dana. I tako cijelo ljeto, pali gasi.
Nisam uspio ulovit neki pattern kad se to događa, jer znalo se dogoditi kad je klima lagano radila a vani bilo 28, ali znalo se dogodit kad je klima radila neprestano 3 dana i kad je vani bilo 40 C
Majstor kaže da tu može biti sto stvari, počevši od kompresora pa nadalje. Klima je prastara, rezervnih dijelova naravno nema, tako da bilo kakav popravak koji uključuje zamjenu specifičnih dijelova zapravo nije opcija.

Ako netko ima neku ideju sta tu eventualno probati popraviti, neka slobodno napise.

Isao bi na dva nova splita, jer su Multisplitovi dosta skupnji od opcije dva splita, pa slobodno predlozite.
ISao bi na neko bolje rjesenje, ali kako mi treba samo za hlađenje, ne znam koliko ima smisla davati ogromnu lovu za top rjesenje. Sjecam se da sam prosle godine uspoređivao cijenu Hisense rjesenja sa Daikinom, Hisense 1400e, Daikin 2100.

Unaprijed hvala
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 14:09   #4460
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Nego trebam ugraditi u Zagrebu u stan koji se renta klimu.
Stan je malen, nekih 35 m2.
Klima služi samo za hlađenje.
Što je neki best buy po pitanju garancija, cijena i slično?


Kako se stan renta ali na mjesečnoj bazi ne vidim smisao stavljanja Daikina ili Mitusa.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 15:06   #4461
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Za hlađenje bilo šta. Vivax, Hisense itd.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 20:01   #4462
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nadovezujem se na svoje dojmove iz proslog posta
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3730011

Na kraju posta je pitanje koje me zanima.

Jbga nema vise zime, ali koristim klime i testiram ih ful, pogotovo preko noci. S obzirom da nema zime, preko noci radi samo jedna.

Mobilna aplikacija: e tu krece seks.
NetHome Plus ima problema sa spajanjem s Google Home. Onda sam skuzio da mogu koristiti Midea app (SmartHome, bivsi MSmartHome). Taj radi odlicno, prihvaca login od NetHome appa (ocito je isti server/baza). Hyundai je valjda prepakirani Midea ili tako nesto, ista fabrika...

GMV3 lijepo radi, dobro modulira, nije bucna kad modulira.

GMV2 jedna klima radi tiho i ne cujem je skoro pa uopce, a druga malo bruji vanjska jedinica kad modulira. Obje se cesto pale/gase kad dostignu neku temperaturu. Bas u tom scenariju ova bucnija jednostavno zabruji svako pola sata kad se upali, pa radi jedno krace vrijeme i onda se ugasi. Takodjer, ta bucnija nekad zna zujati unutarnja jedinica par min, ali izgleda da nisu plastike jer sam je stiskao sa svih strana. Kao da zuji sustav ili cijevi.

Obje GMV2 klime prijavljuju dosta visoku indoor temperaturu, oko 27-28C a podeseno je recimo 24. Nemam filing u sobama da je taaaako toplo, i jos su vrata uvijek otvorena.

E sad pitanje:
Zasto klima nekad ode u defrost kod grijanja, ako je vani 10-15 C i vlaga oko 70-80%? To sam samo par puta primjetio na GMV3 i jednom na GMV2. I to se ne dogodi kada je rajcam na bubam 25+ C, nego kad je pustim na 23-24 cisto da odrzava temp u prostoru. Ne vidim led na vanjskoj jedinici. Defrost traje recimo 2-5min, nesto kratko uglavnom.


EDIT:
6.3.
Visoka vlaga zna zezati vanjsku jedinicu iako je vanjska temp relativno visoka pa se dogadja defrost. Kazu normalna stvar. Ne smeta me jer traje jako kratko i rijetko.
Ali ono najbitnije, otkrio sam razlog zujanja GMV2 unutarnje jedinice - neka plastika na vanjskoj jedinici rezonira i to se prenosi unutra. Zujanje prestaje kada pritisnem rukom u plastiku. Budem to malo ispipao prvom prilikom, ali to je to garant.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 06.03.2024. u 11:07.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 02:04   #4463
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Nakon skoro 17 godina bi se odlučio na novu klimu koja bi bila prvenstveno za hlađenje 3,5kW....Koja bi bila best buy za oko 1000EUR?
Sad sam imao LG artcool.....

Gledao sam Toshibu Shorai Edge al sam na youtubu vidio da može imat neki čudan "piskutav" zvuk tako da mi je ona otpala. Važno mi je samo da je tiha - svejedno da li je a++ ili a+++.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 07:29   #4464
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Nećeš ovog Hyundaia iznad?
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 09:36   #4465
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Nemoj ako boga znas Toshibu imam 3 kom i sve su katastrofa

Ja bi na Mitchubishi išao da sad kupujem.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 10:16   #4466
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Nemoj ako boga znas Toshibu imam 3 kom i sve su katastrofa

Ja bi na Mitchubishi išao da sad kupujem.
Nisi vidio na ovoj i prosloj stranici kako je ekipa zadovoljna sa ulaznim serijama ME-a?

Slobono napisi svoja iskustva sa Toshibama
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 10:58   #4467
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nisi vidio na ovoj i prosloj stranici kako je ekipa zadovoljna sa ulaznim serijama ME-a?

Slobono napisi svoja iskustva sa Toshibama

Jel AY ulazni model ili nešto jače?
Ja se poslje ljutio sam na sebe, jer su mi nudili AP a ja nadobudno rekao daj mi noviji model.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 11:05   #4468
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Koje toshibe imas?

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 11:11   #4469
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Ima li netko iskustva sa Sinclair klimama? Kod svekrve ima jedan 3.5kW (mislim Terrel) i kod nje to radi bez nekih musica. A imaju 7 godina garancije.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 11:30   #4470
logecro
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 0
U potrazi za kupovinom i ugradnjom klima uređaja. Radi se na renovaciji stare kuće na području istočne Slavonije.

Potrebne 4 klime za svaku sobu zasebno koje nisi veće od 17m2.

Dobio sam nekoliko ponuda pa me zanima što odabrati?

1. Korel Nexo II KOR32-12HFN8-IX/OX
364,89 EUR - Ugradnja 190 Eur

2. Hyundai HRO-12BMV / HRH-12BMV
416.93 EUR - Ugradnja 190 Eur

3. Qzen ZE-12WSE / ZE-12OSE
434,06 EUR - Ugradnja 170 Eur

4. Vivax M Dizajn ACP-12CH35AEMI R32
390 EUR - Ugradnja 170 Eur

Se osim Korela ima garanciju 5 godina, uključen WIFI modul i ugradnja je sa dužim nosacima zbog fasade u budućnosti.

Edit: potrebno samp za hlađenje, eventualno grijanje za prijelazni period.

Zadnje izmijenjeno od: logecro. 06.03.2024. u 11:39.
logecro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na