Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2012., 11:57   #2311
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Financiranje vlastitim sredstvima često je najskuplji oblik financiranja.
Da nije tako stvar postavljena,danas nebi bili svjedoci toga sta jesmo,svjetske hobotnice...koja se ne vozi u autima siroke potrosnje
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 12:36   #2312
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Ja sam podignuo lombardni kredit prije 2 godine i omjer oročenja/kredita je 1/1 i kamata je veća na kredit nego na oročenje,neznam u kojem je to slučaju moguće ostvarit veću kamatu na depozit u odnosu na kredit...vjerovatno ako oročiš 100 000 a podigneš 10 000,ali to je suludo.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2012., 12:50   #2313
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ili propasti banka, ili imati oročenu štednju s kojom ne možeš dići novce kad ti trebaju, nego kad je ugovoreno, a to baš nije da možeš kad se tebi sprdne ili zatreba, itd.
Ovo su paušalne pretpostavke.

Naravno, banka može propasti kao i svako druga pravna osoba ali postoji nešto što se zove Državna agencija za osiguranje štednih uloga.
Od 2008. godine, iznos osiguranih depozita povećan je sa 100.000 na 400.000 kn čime je pokriveno nešto preko 90% depozita svih građana (prije je to bilo između 55-60%).


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
ili imati oročenu štednju s kojom ne možeš dići novce kad ti trebaju, nego kad je ugovoreno, a to baš nije da možeš kad se tebi sprdne ili zatreba, itd.
Malo vjerojatno osim ukoliko se ne radi o nekoj maloj banci ili štedno kreditnoj zadruzi. Zapravo, malo vjerojatno i u tim slučajevima. Izbor je velik, uvijek postoji mogućnost oročavanja u banci u kojoj ti neće ugovoriti takve restrikcije (vjerojatno 99% banaka).

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Daj primjer oročene štednje u kojoj možeš profitirat da digneš nenamjenski kredit sa eks-om od 12-13% i da kamata na oročenu od 5-5.5% može dati više love nego što plaćaš kamatu za nenamjenski
Dao sam ga u postu 2307. Ako sumnjaš, provjeri si, imaš hrpu kalkulatora na web stranicama banaka. Usput, nenamjenski krediti mogu ići i uz EKS ispod 11% (uvjeti dostupni na web stranicama banaka).

Netkome ovo može zvučati čudno, ali malo upućeniji znaju da kamatna stopa na štednju ne mora biti veća od kamatne stope na kredit da bi se ostvarila pozitivna razlika. Naprotiv, ona može biti dosta manja a da se i dalje ostvari pozitivna razlika.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Nemoj dovodit ljude u zabludu
Ne dovodim ja ljude u zabludu već si ti neinformiran.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
niti to što ti tu pričaš u zadnja dva posta ima previše veze sa automobilima....
Istina, ali nisam ja taj koji je počeo lamentirati o razlikama i načinima financiranja kupnje automobila. To je počeo netko drugi:

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Firma, pdv, pranje poreza kroz to. Dovoljno
Ti meni objasni s čime bi i na koji način leasing (ilitiga pušing) bio povoljan za običnog malog čovjeka, kad je lease=najam, dakle ne stječeš vlasništvo na vozilu, nego daj učešće, plaćaj nemale rate, vrlo podložne izmjenama (rata od 2000kn ugovorena na početku leasinga, varira od 1800-2600kn, primjer iz prakse/iskustva), pa onda kad 'otplatiš' leasing, još moraš 'otkupit' 'svoj' automobil. Stvarno divna stvar za pojedinca.
Za firme je tu druga priča i korist iz leasinga, ali i dalje samo i isključivo zbog priče sa porezom i 'pravljenja' troškova/rashoda u firmi kada je to potrebno zbog računovodstvenog prikazivanja profita.
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Da nije tako stvar postavljena,danas nebi bili svjedoci toga sta jesmo,svjetske hobotnice...koja se ne vozi u autima siroke potrosnje
Ali postojala bi mogućnost i da država ne isplati mirovine.

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja sam podignuo lombardni kredit prije 2 godine i omjer oročenja/kredita je 1/1 i kamata je veća na kredit nego na oročenje,neznam u kojem je to slučaju moguće ostvarit veću kamatu na depozit u odnosu na kredit...vjerovatno ako oročiš 100 000 a podigneš 10 000,ali to je suludo.
Kamatna stopa je veća ali razlika u ostvarenim kamatama je:

- negativna ukoliko se lombardni kredit ne vraća nekom mjesečnom/tromjesečnom dinamikom nego jednokratno

- pozitivna ako se lombardni kredit vraća npr. mjesečno i na taj način ti se kamata smanjuje jer se obračunava na manju glavnicu svaki mjesec dok se kamata na depozit obračunava na glavnicu + kamate koje se na kraju godine pripišu glavnici.

To je razlog is kojeg se isplati oročiti sredstva i uzeti kredit pa makar i po višoj kamati.

Naravno, ovo ovisi i o razlici u visini kamatnih stopa na kredit i depozit.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 13:09   #2314
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ajde si otvori temu o laprdanju o bankama i kreditima i kako je super dizat kredite, please.
Ovo je tema o automobilima.
Ne treba meni nikakav web kalkulator neke smrdljive profiterske ustanove kakve su banke u hr, ja sam plaćam svoje kredite već 12 godina, od svoje plaće, i imao sam štednju, oročenu, i jako dobro znam što je to i da moš s njom obrisat dupe, a ne dić je kad ti zatreba.

Spike o paušalnim pretpostavkama, neisplati mirovina i ostale mudrolije koje si prosuo, uopće neću komentirati. Kakve mirovine, ko je spomenuo mirovine? I koje veze ima mirovina i eventualna neisplata iste od strane države sa kreditom, i uopće, sa ovom temom, a to su automobili?

Aj please moderator otvori mu temu o bankama pa nek tamo zastupa presveti bankarski lihvarski lobi.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 13:57   #2315
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 22.01.2012. u 14:11.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 14:44   #2316
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne treba meni nikakav web kalkulator neke smrdljive profiterske ustanove kakve su banke u hr
Ne treba ni meni. Samo, ja za razliku od tebe nisam tražio pojašnjenje za oročavanja i kredit:

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Daj primjer oročene štednje u kojoj možeš profitirat da digneš nenamjenski kredit sa eks-om od 12-13% i da kamata na oročenu od 5-5.5% može dati više love nego što plaćaš kamatu za nenamjenski
I to u temi koju, pazi sad, smatraš OT-om.

I onda, kada si odgovor dobio:

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Dao sam ga u postu 2307. Ako sumnjaš, provjeri si, imaš hrpu kalkulatora na web stranicama banaka. Usput, nenamjenski krediti mogu ići i uz EKS ispod 11% (uvjeti dostupni na web stranicama banaka).
tvrdiš da ti zapravo ne treba jer je tema OT?

Zanimljivo i nadasve dosljedno. Sam sebi skačeš u usta.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Spike o paušalnim pretpostavkama, neisplati mirovina i ostale mudrolije koje si prosuo, uopće neću komentirati. Kakve mirovine, ko je spomenuo mirovine? I koje veze ima mirovina i eventualna neisplata iste od strane države sa kreditom
Da malo pojednostavim, država se zadužuje kod banaka za isplatu svojih tekućih obveza. Isto kao i poduzeća za isplatu plaća. Nikakve posebne mudrolije nema. Onome tko ima imalo pojma o čemu govori.

Sam potenciraš daljnju raspravu u OT temi koju si između ostaloga započeo raspravom o leasingu, da bi na kraju utvrdio da se radi o OT-u, pribjegavao niskim insinuacijama tipa:

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Osim ako nisi direktor u banci ili nekoj od 'slavnih' štednokreditnih zadruga pa da si si sam isplatio kredit sa eks-om od 4% i oročio tu lovu na štednju sa 5.5% kamata na štednju
i nastavio s raspravom bez argumenata.

Zapravo, Jelc ti je dao najbolji odgovor. EOD što se mene tiče.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 15:14   #2317
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Nisu to niske insinuacije nego je frendova stara to napravila prije xx godina, a direktor škz je bila u tom trenutku, ako te baš zanima (kredit na 10 godina, iznos priličan, i nebitan za raspravu jer ima sumještana pa će lako znati o kome se radi; i oročeni depozit na 10 godina, isti iznos; kredit naravno izdala sama sebi; rezultat: nakon 10 godina ostaje joj cijeli iznos glavnice džabe). Zato sam te i tražio konkretan primjer, a ne pisanje iznosa. Ekonomske predmete sam završio s odličnim za vrijeme svog školovanja tako da mi računanje glavnice i kamata ne treba objašnjavati, nego konkretnu stvar, banka ta i ta za kredit, banka,zadruga, vrag sotona taj i taj za oročenje. Pogotovo onaj dio kad sam ti rekao da oročeni depozit ne možeš iskoristit kad je tebe volja nego, logično onda kad je ugovoreno u ugovoru o OROČENJU ili tebi taj dio OROČENI nema smisla?
Kakve veze ima država i zaduženje njeno?
Poduzeće koje ispravno funkcionira se ne zadužuje za isplatu plaće nego se financira samostalno od svojih prihoda, bila to firma di ja radim od par tisuća zaposlenih, ili kumova radnja od 5 zaposlenih i prometom od par milijuna kuna godišnje - ista stvar, niti moj direktor se ne zadužuje za plaće, niti kum. Stvar je u pametnom poslovanju i raspolaganju novcem, ali pošto ti očito gledaš sve sa bankarske strane, tebi je super samo kad ekipa živi od dizanja kredita i zaduživanja kod banaka kratkoročnim pozajmicama....

I u raspravu o leasingu sam se uključio upravo zato što se ona potencira kao najbolji oblik kupnje automobila, što nikako nije, nego kad poduzeće zdravo funkcionira, u stanju je kupiti si stroj od 3-4 milijuna kuna za keš, tako je u stanju i kupiti 1-2-3 automobila, kombija, whatever za 200-300-500.000kn za keš, bez plaćanja lihvarskih kamata i naknada. To je moj point.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 15:29   #2318
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Nisu to niske insinuacije nego je frendova stara to napravila prije xx godina, a direktor škz je bila u tom trenutku, ako te baš zanima (kredit na 10 godina, iznos priličan, i nebitan za raspravu jer ima sumještana pa će lako znati o kome se radi; i oročeni depozit na 10 godina, isti iznos; kredit naravno izdala sama sebi; rezultat: nakon 10 godina ostaje joj cijeli iznos glavnice džabe). Zato sam te i tražio konkretan primjer, a ne pisanje iznosa. Ekonomske predmete sam završio s odličnim za vrijeme svog školovanja tako da mi računanje glavnice i kamata ne treba objašnjavati, nego konkretnu stvar, banka ta i ta za kredit, banka,zadruga, vrag sotona taj i taj za oročenje. Pogotovo onaj dio kad sam ti rekao da oročeni depozit ne možeš iskoristit kad je tebe volja nego, logično onda kad je ugovoreno u ugovoru o OROČENJU ili tebi taj dio OROČENI nema smisla?
Kakve veze ima država i zaduženje njeno?
Poduzeće koje ispravno funkcionira se ne zadužuje za isplatu plaće nego se financira samostalno od svojih prihoda, bila to firma di ja radim od par tisuća zaposlenih, ili kumova radnja od 5 zaposlenih i prometom od par milijuna kuna godišnje - ista stvar, niti moj direktor se ne zadužuje za plaće, niti kum. Stvar je u pametnom poslovanju i raspolaganju novcem, ali pošto ti očito gledaš sve sa bankarske strane, tebi je super samo kad ekipa živi od dizanja kredita i zaduživanja kod banaka kratkoročnim pozajmicama....

I u raspravu o leasingu sam se uključio upravo zato što se ona potencira kao najbolji oblik kupnje automobila, što nikako nije, nego kad poduzeće zdravo funkcionira, u stanju je kupiti si stroj od 3-4 milijuna kuna za keš, tako je u stanju i kupiti 1-2-3 automobila, kombija, whatever za 200-300-500.000kn za keš, bez plaćanja lihvarskih kamata i naknada. To je moj point.
Najnormalnija je stvar podizanje kratkoročnih kredita za isplatu plaća,i vrlo česta,jer ne možeš se uvijek naplatit u roku,pogotovo danas,zato tu postoje brzi krediti koji ulete da bi ljudima isplatio plaću...i kad se naplatiš,zatvaraš odmah.

A ovo boldano što si napisao neću uopće komentirat,ali pišeš toliko sulude stvari da se ne mogu načudit O poduzetništvu neznaš ništa,a pogotovo o istom u HR,jer ovakve stvari nitko normalan ne može zaključivat niti pomišljat da bi bile moguće.

Odustajem
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 15:53   #2319
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Najnormalnija je stvar podizanje kratkoročnih kredita za isplatu plaća,i vrlo česta,jer ne možeš se uvijek naplatit u roku,pogotovo danas,zato tu postoje brzi krediti koji ulete da bi ljudima isplatio plaću...i kad se naplatiš,zatvaraš odmah.

A ovo boldano što si napisao neću uopće komentirat,ali pišeš toliko sulude stvari da se ne mogu načudit O poduzetništvu neznaš ništa,a pogotovo o istom u HR,jer ovakve stvari nitko normalan ne može zaključivat niti pomišljat da bi bile moguće.

Odustajem
Znači moja okolina nije normalna, budući da ima firmi koje tako funkcioniraju (pozitivno). Super ti to zaključuješ.

U stvari da, bolje EOD, jer ne isplati se nekom ko ima svoja uvjerenja objašnjavat da postoji i nešto sasvim suprotno, pa i u lijepoj našoj HR
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 10:54   #2320
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
A ljudi, jeste usrali temu....
Koja je vjerojatnost da u EU postroze kriterije za tehnicki preglet, prestanu uzimat 100kn za kavu itd.? Znam da su ljudi znali odlazit u manje gradove da bi regali malo losiji auto jer u ZG nisu mogli..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2012., 11:13   #2321
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
A ljudi, jeste usrali temu....
Koja je vjerojatnost da u EU postroze kriterije za tehnicki preglet, prestanu uzimat 100kn za kavu itd.? Znam da su ljudi znali odlazit u manje gradove da bi regali malo losiji auto jer u ZG nisu mogli..
Velike vjerojatnosti...
A za ovo drugo varaš se grdo. Mi iz malih gradova smo vozili aute u zagreb, pa čak i moji klijenti pojedini, dakle 100km tam, 100km nazad, jer ovdje kod nas ne žele čut 'za kavu' i te spike, nego te sruši bez pardona; mislim, ne mene koji radim s njima svaki dan, ali nagledao sam se glupih padova zbog stvari koje nemaju veze sa sigurnošću, ali eto, možeš past na tehničkom zbog toga....
Da se razumijemo, što se mene tiče, sasvim je u redu da automobil mora biti tehnički ispravan, ja svoj tako i tako držim 100% ispravnim radi sebe i mojih putnika, a ne radi nekog bisera na tehničkom pregledu, ali rušit ekipu zato što im je krepao podizač zadnjeg stakla na kii za koju to košta ko suvo zlato i treba mjesec dva da se nabavi, ili zato što nema kutiju prve pomoći u automobilu, to su za mene ludosti. Zna se šta je bitno, kočnice, ovjes, zdrava limarija, ekotest i da ne lijeva ulje ili antifriz iz motora ko pljusak u prašumi A ne kad dođe nabrijan na posao rušit ljude jer, eto, važan je čimbenik podizač zadnjeg stakla.... Ili što je rekao moj frend, jadan je onaj kome ću ja ili moja prva pomoć iz automobila pomoći, kad čim vidim krv padnem u nesvijest
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:28   #2322
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Pa kod nas se sve da "sredit". Dok god su plaće kakve jesu,a troškovi života rastu, uvijek ćemo imati Iveka kojemu treba koja kuna za alimentaciju, pa te pusti na tehničkom za Mažuranića-dva-tri.
Koliko se pričalo da nema više 50% bonusa, pa se i to rješava za određeni iznos.

Eto, baš sutra idem na regu, jedino me brine ekotest jer se vozikam isključivo po gradu, ali auto 3god star sa 24tkm ne bi trebao imati problema
Sigurno ću ponijet koju kunu više.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:33   #2323
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Evo ja baš bio u subotu sa Škodom Feliciom 1.3MPI. Autek star 13godina, 190tkm na vurici i prošlo bez problema sve. Nikakvo dodatno sređivanje, ispuhivanje ni ništ. A i ne sječam se ni kad je prešla zadnji puta 100km/h
Al da ima zajebanih tipova, ima. U svakoj stanici za teh. pregled mora biti bar jedan.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:44   #2324
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
@jopis... to si bezveze blebnuo za zadnji brisač ili si čitao tu priču?

bio se požalio kolega na reno forumu sa jednim specijalcem koji ga je rušio dok je bio na moru... šta ćeš ti meni sa zg regama na tehničkom proć i te fore.

@borny... može se sredit 50%, malo teže, ali ako znaš ljude koji znaju ljude se može, jest da će te usluga koštati 800-2k kn i da nisi siguran na idućoj regi da li će ti ostati bonus, ali se može
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:51   #2325
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Još gore. Nije zadnji brisač nego podizač zadnjeg stakla. Glupost totalna. Brisač još mogu razumjeti nekak.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:55   #2326
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@jopis... to si bezveze blebnuo za zadnji brisač ili si čitao tu priču?

bio se požalio kolega na reno forumu sa jednim specijalcem koji ga je rušio dok je bio na moru... šta ćeš ti meni sa zg regama na tehničkom proć i te fore.

@borny... može se sredit 50%, malo teže, ali ako znaš ljude koji znaju ljude se može, jest da će te usluga koštati 800-2k kn i da nisi siguran na idućoj regi da li će ti ostati bonus, ali se može
Ne brisač, nego podizač.
Radim 10m od stanice za tehnički pregled, pa se nagledam svaki dan svega i svačega. I svakavih koji prođu, i 10x boljih auta koji padnu....

Za 50% da se da sredit, to bih volio vidjeti, znam jedno 3000 ljudi u toj branši, od vrha do dna, pa se ne može od prošle godine, ni za kakvu lovu....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:58   #2327
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma fora ti je bila da je čovjek bio bogu iza nogu i sve fino pristojno došao na tehnički veli jebiga zapalo me sad na moru pa da to obavimo, frajer je tražio ono povećalom na čemu da ga ruši i nađe da mu je metlica zadnjeg brisača strgana 2-3cm i visi

ovaj veli budem zamijenio prvom prilikom, nisam ni ja skužio... a-a, zamijeni pa ponovo dođi na tehnički.

pa ti reci da ti tlak ne bi na 200 skočio.

sa druge strane moj pretprošli tehnički sjetim se ja te priče i gledam kako 4 geliptera iz '98 civic 1.4 sa auspuhom veličine mjeseca prolaze sa plavim led-icama umjesto pozicija.

znači tolika bezobraština da se nisi udostojio maknuti ilegalnu preradu na autu koja traje jedno 2 minute zamjene i ti mi prođeš... ban ko kuća i teraj doma sine, pa ponovo plati.

edit: može, ali ima par uvjeta... ak me shvaćaš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:02   #2328
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma fora ti je bila da je čovjek bio bogu iza nogu i sve fino pristojno došao na tehnički veli jebiga zapalo me sad na moru pa da to obavimo, frajer je tražio ono povećalom na čemu da ga ruši i nađe da mu je metlica zadnjeg brisača strgana 2-3cm i visi

ovaj veli budem zamijenio prvom prilikom, nisam ni ja skužio... a-a, zamijeni pa ponovo dođi na tehnički.

pa ti reci da ti tlak ne bi na 200 skočio.

sa druge strane moj pretprošli tehnički sjetim se ja te priče i gledam kako 4 geliptera iz '98 civic 1.4 sa auspuhom veličine mjeseca prolaze sa plavim led-icama umjesto pozicija.

znači tolika bezobraština da se nisi udostojio maknuti ilegalnu preradu na autu koja traje jedno 2 minute zamjene i ti mi prođeš... ban ko kuća i teraj doma sine, pa ponovo plati.

edit: može, ali ima par uvjeta... ak me shvaćaš
A zamisli kako je meni za preko jedno desetljeće navažanja automobila na tehnički, padanja zbog gluposti, prolaženja svakakvim automobilima, dovoženja vlastitog da bi neki rođak, murjak, ovaj onaj prošao preko mog ispravnog auta, itd, ma nije ni za pisat svašta....

Ne znam da može, pokušavam shvatit, al ne ide, jer mi je to primarno zanimanje, poznam Boga i vraga, i ne ide od 08/2011....

Sad sam se sjetio najkomičnije situacije u ovih 11 (uf i više, ja bi htio da sam mlađi....) godina bavljenja s tim.
Dolazi lik na tehnički, škoda octavia tdi, stara ravno 8 dana. Uvozi kontrolor auto u stanicu, tjera na valjke, op, ne radi ručna. Veli ajde novo je, nije se razradilo, nema veze, pregledaj kasnije u servisu. Tjera na ekotest, zacrnjenje 1 , max dopušteno od strane škode 0.80... Veli kontrolor, gospodine žao mi je, ali niste prošli tehnički pregled jer vam je vozilo tehnički neispravno Zamisli facu lika, još lik pokušava ostat hladan, kaže pa dobro jel ti vidiš da je auto star 8 dana, ne 8 godina, ne 8 mjeseci, nego DANA. Kaže ovaj ladno, a jel ti vidiš da ne valja, vozi to van i pravac servis. Servis najbliži je naravno u popovači, 70km daleko u jednom smjeru, i lik na autocestu, propisno zagrije auto, dođe u servis, eko test - zacrnjenje 0.01, ručna kočnica idealna. Kaže ovaj u servisu, pozdravite mi kolegu na tehničkom Problem je bio što je lik bio 7 dana na terenu i auto je stajao u garaži, i pravo iz garaže na tehnički. Dok se je dovezao do servisa, em je kočio, em ga je zagrijao propisno i sve je bilo super kako i treba bit na novom autu, samo eto, zašto bi ovaj na tehničkom pogledao jel auto zagrijan i pitao jel auto vožen, lakše je srušit ga i uzet 120kn još jednom....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 23.01.2012. u 12:09.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:12   #2329
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
za 8/2011 nisam upoznat, ali se moglo riješiti... mislim i prije toga je bio datum od kada se ne može nikako, pa se opet moglo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:29   #2330
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
A ljudi, jeste usrali temu....
Koja je vjerojatnost da u EU postroze kriterije za tehnicki preglet, prestanu uzimat 100kn za kavu itd.? Znam da su ljudi znali odlazit u manje gradove da bi regali malo losiji auto jer u ZG nisu mogli..

Što prije to bolje jer bi ekipu koja ovakve (pa i gore) kočije dovodi na tehnički poslao kući prije nego bi i ušli u STP.

http://img192.imageshack.us/img192/439/slika0155.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/7585/slika0156.jpg
http://img684.imageshack.us/img684/594/slika0157.jpg

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@borny... može se sredit 50%, malo teže, ali ako znaš ljude koji znaju ljude se može, jest da će te usluga koštati 800-2k kn i da nisi siguran na idućoj regi da li će ti ostati bonus, ali se može
Tko i gdje?
Evo dam 800-2k za 50% policu ali da mi uz to garantira
A) iduće godine imam i dalje tih 50%
B) da na kućnu adresu neću dobiti uplatnicu na preostali iznos premije
C) da mi neće odbit isplatu štete s takvom policom
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:33   #2331
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
C) da mi neće odbit isplatu štete s takvom policom
Za ovo nisi siguran ni sa "original" policom

Nego, za propuhat auto, jel dovoljno malo stiskanja u više okretaje u vožnji ili baš moram na obilaznicu?
Za svaki slučaj, bolje nego da plaćam dvaput tehnički.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:34   #2332
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
da, to mi stvarno nije jasno... pa čim vidiš takvo vozilo, odmah tražiš papire homologacije dodatne plastike i pošalješ doma jerbo naravno nitko to nema
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:43   #2333
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nego, za propuhat auto, jel dovoljno malo stiskanja u više okretaje u vožnji ili baš moram na obilaznicu?
Za svaki slučaj, bolje nego da plaćam dvaput tehnički.

U principu da bi pošteno pročistio motor trebaš ga dovest u zonu samočišćenja. To u gradu postići nećeš.

A najvažnije ti je na tehnički doći sa zagrijanim vozilom. Dakle sve tekućine i posebno DPF ako imaš moraju biti na radnoj temp u protivnom ti rezultati neće biti dobri.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:48   #2334
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Benzinac je.
Znači, baš obilaznica.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:50   #2335
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Za ovo nisi siguran ni sa "original" policom

Nego, za propuhat auto, jel dovoljno malo stiskanja u više okretaje u vožnji ili baš moram na obilaznicu?
Za svaki slučaj, bolje nego da plaćam dvaput tehnički.
Nije bit u stiskanju uopće.
Nego u konstantnoj vožnji otvorenom cestom, bar 5km, baš tipa obilaznice, i da se voziš 100km/h konstantno.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:51   #2336
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Bilo koja dionica gdje dulje vrijeme možeš vozit konstantnom brzinom na konstantnom broju okretaja u optimalnom području. Dakle neće se čistit ako ga držiš na 1500 o/min niti će mu biti dobro ako ćeš ga držat blizu crvenog

EDIT
Evo jopis je već napisao
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:51   #2337
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Tko i gdje?
Evo dam 800-2k za 50% policu ali da mi uz to garantira
A) iduće godine imam i dalje tih 50%
B) da na kućnu adresu neću dobiti uplatnicu na preostali iznos premije
C) da mi neće odbit isplatu štete s takvom policom
garancije tak jasno nema, što bi diskreditiralo i a i b i c

znaš i sam
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 12:52   #2338
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Dakle ne može se
Radije ću preko postojeće dobit legalnih 25% nego nekom dat pare pa još popušit.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 13:02   #2339
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Dakle ne može se
Radije ću preko postojeće dobit legalnih 25% nego nekom dat pare pa još popušit.
Ma jasno da se ne može, to što je netko napravio 1 policu tko zna kad, i tko zna kako, pa je prošla, to je druga stvar.
Kažem da se od 08.mj prošle godine ne može nigdje, ako ne mogu vodeći ljudi osiguranja u Hr napraviti policu od tada, onda stvarno ne znam kako bi netko negdje điberski mogao riješiti pravovaljani bonus.
25% koje imaš pravo po zakonu za sebe (ili za suprugin automobil) za drugi auto, ako na prvom imaš 50% je sasvim pošteno i sasvim dovoljno za napraviti i ne razmišljati o Huo, kraćenju police, plaćanju razlike do pune premije, i svim ostalim nevoljama koje te mogu zakačiti pri svjesnom uzimanju muljane police....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 13:33   #2340
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Kažem da se od 08.mj prošle godine ne može nigdje
Napisi zbog cega,pa ce ljudima biti jasno zasto nemoze,pa nece vise davati lovu salabajzerima...ako radis sa time,bolje ces objasniti
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na