Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2009., 17:11   #1
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Koji pametni telefon?

Do sad nedavno sam imao iPhone 3G i bio sam dosta zadovoljan, no ukazala mi se prilika da na njemu zaradim 800kn (razlika cijene za koju sam ga kupio) pa sam ga prodao. Sad bi htio nesto na WM platformi. Koklo sam citao, mnogi se kod WM-a bune na sporost, tj. RAM se nafila i potrebno je restartat mobitel. E, ako se ne varam to bi ovi malo bolji telefoni trebali eliminirat malo vecom kolicinom RAM-a. Jedan kolega ovdje sa foruma ima HTC Touch HD (koji mi je ujedno i kandidat) i kune se da je brz ko sam vrag. Pošto ja kao student si ne mogu priuštit novi takav uređaj, kupit cu polovni, star max. par mj.

U uži izbor su mi ušla dva telefona. SE X1 i HTC TouchHD. Kolko vidim cijene rabljenih se razlikuju skoro 1k kn kod ovih uređaja pa me zanima dali HD opravdava svoju. Hardwerski kolko vidim su skoro isti (CPU 528mhz i 256RAM), jedino sto HD ima 0,8 cola veci ekran sto je podosta.

Ovdje su tocne specifikacije obojice:

klik

Kolko sam uspio skockat, na razvoju X1 je radio sam HTC sto bi trebao biti kao plus, jel?

Ajde vlasnici doticnih javite se i koje su mane/vrline doticnih? Jel HD vrijedi tih 1k kn više?

Ako ima bolji izbor slobodno napišite. (iPhone ne ulazi u izbor jer sam ga imao i ocu nesto novo )
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 17:22   #2
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Symbian ne dolazi u obzir??

Ako da,onda N97...

Za WM platformu ti ne mogu reci,jer sam zadnji mob na toj platformi imao MDA Compact(Qtek S100)
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2009., 17:31   #3
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Symbian ne dolazi u obzir??

Ako da,onda N97...

Za WM platformu ti ne mogu reci,jer sam zadnji mob na toj platformi imao MDA Compact(Qtek S100)
Cifra mu premašuje budžet. Xperia se krece od 1700-2000kn, HD 2500-2800kn
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 17:44   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Koristio sam frendov HP iPaq 614c i zadovoljan. Treba mu vremena da se OS digne, ali nakon toga nema frke s brzinom. Dotični ima i gps, pa sam koristio iGO na njemu. Mislim da mu se cijena kreće oko 1.5k kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 23:15   #5
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Nakon citanja brdo rivjua odlucio sam se za HD. Nadam se da se necu razocarat
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 02:57   #6
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ja bih na tvom mjestu uzeo Xperiu, žrtvuješ malo veličinu ekrana, ali dobiješ hardversku tipkovnicu & stuff. Kažu ljudi da na njoj rade bolje filmovi itd., a i vrti TouchFlo3D bez beda.
Što se appova u WM tiče, jednostavno namjestiš (ako već nije) da ti se umjesto kad klikneš na X aplikacija "minimizira" ona se ugasi. Također u TouchFlou imaš lijepi Task Manager gdje vidiš sve aktivne procese i pogasiš ih.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 03:43   #7
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
+1 za X1i. Puno će ti praktičniji biti WM sa hardverskom tipkovnicom, pogotovo ako ti trebaju "pametne" funkcije. Ako ti nije za poslovnu uporabu, slobodno uzmi HD, ali on ne opravdava tih 1000kn razlike. (p.s. obavezno stavi neku betu wm6.5, razlika je ogromna).
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 06:54   #8
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Hmm, sad sam opet u mukama

Kolko sam citao i cuo slide tipkovnice se brzo razloka i tipke su "ne Bog zna kakve" kvalitete??? Molim vlasnike da ovo malo prokomentiraju
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 01:47   #9
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
htc hd

problem .. jel mi mozes rec di si to vidio navedeni htc oko 2500-3000kn bio bi ti zahvalan jer i ja kupujem mobitel

također možeš pogledat u mobisu odličnu nokiu E55 600mhz cpu,2.4" ekran,128mb rama 3000kn

EDIT : nisam procito ( polovni ) sry

Zadnje izmijenjeno od: borlic5. 30.08.2009. u 02:11.
borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 15:30   #10
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Ja imam X1 nekih 2 mjeseca i mogu reći da sam jako zadovoljan s njom...

A što se tiče tipkovnice, sladja i tog mislim da se slajd neće rasklimat jer je stvarno jako dobar... metalni je pa to pridodaje mom razmišljanju da se neće tako lako rasklimat ili pak škripat. Tipke su možda malkoc male ali rijetko kad promašim slovo tako da nemam ni na njih nikakve zamjerke.

Moja jedina zamjerka je bila vezana za stari sustav.Znao je često zablokirati i nije mi radilo snimanje videa kao ni njegova reprodukcija. No, ponovnom instalacijom se sve sredilo, mobitel rijetko kad zaštopa, znatno je brži nego prije i video radi kako je i trebao raditi .

Neznam kakav je HTC ali Xperia je odlična
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2009., 19:11   #11
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
a ja cu ti potvrdit problem s tipkovnicom na xperii tipkovnica ima "urođenu manu" da se razj... nakon nekog vremena (meni nakon godinu dana) i pocnu zezat tipke, npr moras jace stisnut da bi primile,i onda nakon nekog vremena primaju duplo,sto popravis sa up/down control al opet

kako je to cesta greska, mjenjaju to pod garancijom

jos jedan problem kod x1 je sto na modelima izrašenima od w45 do w52 mislim zna pucat kuciste..

to takodjer mjenjaju pod garancijom
ja cu svoj sad negdi poslat da mi to rjese,

sto se tice slide-a , to se nece rasklimat, odlicno je napravljeno

a za ostalo osim og same rijeci hvale za xperiu Nakon sto mi to promjene,mislim ju i dalje koristit,nije mi na kraj pameti mjenjat
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2009., 10:30   #12
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Na crnom kucistu mislim da dolazi rjedje do pucanja, to je cesci problem na sivom, ali sam se sjetio jos jedne mane xperie, tj. kucista.
U mene je crno i jako se brzo izgrebe poklopac baterije. Nosim ga cak u nekoj zastitnoj torbici od stare nokie i opet se izgreljao iako neznam na koji nacin.
Kuciste nikad nije vidjelo ključa ili pak kovanica no uz sve dobre strane, ovo nije neka mana da bi se rijesio Xperie
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote