Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2009., 16:45   #451
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tako je, mos i tu kunsku dodat na paypal i bolje je.
  Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 20:20   #452
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
glupost, ja nikad nemam para na racunu tj kartici koja mi je na paypalu i kojom kupujem nes prek neta, iz sigurnosnih razloga.
uvijek su mi pare na tekucem a ziro mi je registriran na paypalu i zirom placam po netu.
kad treba nes platiti odem na net banking prebacim tocan iznos para kolko mislim potrositi sa tekuceg na ziro i odmah platim, nikad problema.
i nikad ne stavim vise para nego sto mislim potrositi skeptican sam ne vjerujem 100% placanju prek neta i nekim stranicama gdje placam, da mi ne bi uzeli vise neg sto su rekli da ce uzet. ono su gluposti sto pisu recimo na forum.hr-u da uvijek treba biti barem 100kn viska na kartici da bi uspjelo placanje.

isto tak sa sobom uvijek nosim samo karticu maestro tekuceg racuna, jer se njom ne moze placati po netu i za bilo kakvo njeno koristenje treba znati pin. druge kojima je moguce placati po netu ostavim doma, jer se takve kartice mogu zlouporabiti i bez pina. za placanje na netu je potreban samo broj kartice, expiration date i cvv broj a to sve pise na kartici i nebi bilo ljepo da izgubim novcanik sa takvom karticom. zapravo meni nebi bio bed i da izgubim takvu karticu jer mi je na njoj ko sto rekoh uvijek 0kn, al ipak
Ovisno ocito o banci, jer i ja dok nisam uzeo Visu classic trebao sam cekati do 24h da bi mi se pare "registrirale" na Visi electron. Iako bi mi status na electronci pisao recimo 100kn a paypal placanje je bilo 60kn, morao sam cekati u pravilu 24h.

Kod Classica ovoga nema jer ti je odobreni limit, tak da dok god si u tom limitu sve je ok.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 14:58   #453
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Hrvoje_24 Pregled postova
Samo da otklonim nedoumice oko refund-a,dakle novci se u obliku povrata tj. refunda mogu primiti i uplaćuju se direktno na bankovnu karticu.
U kojem vremenskom roku? Tih 45 dana ili?
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 16:37   #454
Hrvoje_24
Kobe Bryant fan
Moj komp
 
Hrvoje_24's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
U kojem vremenskom roku? Tih 45 dana ili?
Ne,od kad sam dobio na mail obavijest od paypal-a da sam dobio povrat novca do sjedanja novca na bankovni račun je prošlo 2 dana.
Hrvoje_24 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 18:06   #455
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Visa electron, pozitivno, ne mozes u negativu, kolko uplatis tolko mores potrositi, negativno, oces kupiti nekaj sa npr. ebaya sto uskoro zavrsava, a preracunao si se i dode malo vise nego kaj imas na kartici, puskas item.
internet bankarstvo , prebacis s tekuceg , lova je odmah na racunu . Pretpostavljam da onaj tko kupuje stvari na internetu ima otvoreno internet bankarstvo , to je nekak korak ispod ipaq

da ne prricam o drugim prednostima net bankinga..



Citiraj:
Kunski je way to go jer samo konvertira iz kuna u druge valute i najmanje te košta.

Recimo, ako imaš devizni, a nemaš stranu valutu, nego kune:
1. moraš obaviti konverziju u banci/mjenjačnici
2. uplaćuješ devize
3. prilikom kupnje paypal kuća ti naplaćuje u devizama
4. kartična kuća konvertira te devize u kune i potom naplaćuje tvoj račun u banci
5. banka potom konvertira tu naplatu u devize i uzima ti više nego što bi ti uzimala da imaš račun u kn

to je naravno "bolja" solucija
U slučaju da si plaća recimo u dolarima, a imaš račun u eurima onda te još jedan put opelješe za trostruku konverziju (KN->USD->EUR->USD)

Kod kunskog računa (tekućeg)
1. plaćaš u stranoj valuti
2. paypal konvertira tvoje kune u devize i potom plaća

ovo procitat svi novi ..


Jedino ajde de moze netko rec , kupim danas dolare , a ja kupim nesto za 20 dana , pa dotad tecaj naraste pa sam kao u pozitivi..al to je stvarno sitno sitno. I nitko ne kaze da ce promjena tecaja ic tebiu korist.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 20:38   #456
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Hrvoje_24 Pregled postova
Ne,od kad sam dobio na mail obavijest od paypal-a da sam dobio povrat novca do sjedanja novca na bankovni račun je prošlo 2 dana.
Može bit i puno brže. Ovisi o banci koja vodi račun/karticu, vjerovatno i o vrsti računa/kartice. Što se samog paypala tiče, transakcije idu instantno. Stvar je ovih kod nas koliko će brzo obaviti stvari.

Nofce od refunda sam vidio na kartici svega par sati nakon obavijesti od paypala. Samo knjiženje se dogodilo gotovo odmah. I transakcije u drugom smjeru (kupovine) također idu sličnom brzinom.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 21:22   #457
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni se definitivno više sviđa Visa Electron od "prave" - baš zbog minusa.

Ovako, ako mi nešto zatreba, skočim do banke i uplatim približnu svotu i onda odmah ili 30min kasnije kupim i platim.

Po meni najsigurnija metoda, čak i da ti neko "hackne" račun/paypal nemože napraviti veliku štetu.

Da, nedostatak je što moraš imati novce na računu za to, ali ionako ne bi trebali kupovati ako nemate novce za to platiti
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 23:54   #458
Hrvoje_24
Kobe Bryant fan
Moj komp
 
Hrvoje_24's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Može bit i puno brže. Ovisi o banci koja vodi račun/karticu, vjerovatno i o vrsti računa/kartice. Što se samog paypala tiče, transakcije idu instantno. Stvar je ovih kod nas koliko će brzo obaviti stvari.

Nofce od refunda sam vidio na kartici svega par sati nakon obavijesti od paypala. Samo knjiženje se dogodilo gotovo odmah. I transakcije u drugom smjeru (kupovine) također idu sličnom brzinom.
U PBZ-u imam devizni račun,a koliko sam imao prilike vidjeti i iskusiti nisu baš ažurni po pitanju uplate novca tako da stoji to što kažeš.
Hrvoje_24 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 13:51   #459
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Hrvoji okupirali temu..
imam dva pitanja

prvo , kolko sam upoznat , nema carine na robu iz EU .. cujem da ekipa spominje njemacki ebay , engleski ebay..ja sam jel pozicioniran na cgi.ebay.com
dal kad pretrazujem , dal mi pretrazuje sve te "nacionalne" ebayove il kaj? nekak su mi rezultat uglavnom kina JPN USA I GB .

drugo
dal se onda carina naplacuje na ono sta pise na proizvodu (recimo da na naocalama pise da su made in china) ili na ono otkud sam ih ja uveo (recimo da mi neki talijanski ducan posalje robu koja je oriđinali iz kine il tak neke robovlasnicke drzave )
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 16:30   #460
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Uglavnom bi jedan eBay trebao pretrazivati sve ostale, ali nije uvijek tako. Ja sam recimo izvorno regan na engleskom, ali ne baci ti uvijek sve rezultate, zato je najbolje imati u bookmarku jos i kanadski, americki itd. Za svaki slucaj, ako nesto trazis, a da znas da mozes proci duplo jeftinije nego u HR.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 16:56   #461
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Hrvoji okupirali temu..
imam dva pitanja

prvo , kolko sam upoznat , nema carine na robu iz EU .. cujem da ekipa spominje njemacki ebay , engleski ebay..ja sam jel pozicioniran na cgi.ebay.com
dal kad pretrazujem , dal mi pretrazuje sve te "nacionalne" ebayove il kaj? nekak su mi rezultat uglavnom kina JPN USA I GB .

drugo
dal se onda carina naplacuje na ono sta pise na proizvodu (recimo da na naocalama pise da su made in china) ili na ono otkud sam ih ja uveo (recimo da mi neki talijanski ducan posalje robu koja je oriđinali iz kine il tak neke robovlasnicke drzave )

Na cca 90 % robe iz EU nemaš carine ako su zadovoljeni propisi i papirijada a to je da imaš izjavu o porijeklu robe na računu.
Koliko ja znam kod kupovine preko interneta, takav slučaj nema nitko odnosno svima se naplaćuje carina (i PDV), naravno ako uopće postoji obaveza plaćanja carine za određeni proizvod.

Iz ovog ti slijedi da ako imaš kinesku robu nemožeš izbjeći plaćanje carine nikako (ako postoji carinska stopa za predmetnu robu). Ako nema carine onda plaćaš samo PDV ili ako imaš sreće dođe ti čika poštar na vrata i naplati 5 kuna za dostavu.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 19:55   #462
martin22
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 119
Ova neka firma Condurarapid, ovlašteni rapidshare reseller za Hrvatsku.
Znači kod njih mogu kupiti account iako nemam karticu, tekući račun...
Popunim ove podatke na njihovoj stranici pošaljem i stiže mi uplatnica koju uplatim u PBZ.I dobivam account poštom ili čime već.
Jeli to tako ili sam ja krivo shvatio.
martin22 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 17:25   #463
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Imam Mastercard Prepaid karticu. Zelim ju dodati za paypal karticu. Al neznam kako bi ju potvrdio? Cuo sam da naplate neki iznos i onda moras upisati neki kod sto pise kad ti skinu novce. Problem je taj sto sa tom prepaid karticom nemam nigdje ispis svih transakcija.

Moze li se napraviti na neki drugi nacin ili?
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 20:51   #464
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Imam Mastercard Prepaid karticu. Zelim ju dodati za paypal karticu. Al neznam kako bi ju potvrdio? Cuo sam da naplate neki iznos i onda moras upisati neki kod sto pise kad ti skinu novce. Problem je taj sto sa tom prepaid karticom nemam nigdje ispis svih transakcija.

Moze li se napraviti na neki drugi nacin ili?
Milsim da ne, odi u banku i trazi ispis prometa po racunu. Cek sad tek skuzih, jel to 100% da je mastercard prepaid? Vjerujem da postoji sam nikad je nisam u HR vidio... Koja banka to daje?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 21:27   #465
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj: