Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 12:52   #1
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
Kako remotely ugasiti ovakvu konfiguraciju?

Bok,

U svojoj firmi na poslu imam flat adsl internet, dok kod kuce nemam flata. Zelja mi je od kuce se spojiti na firmin ftp server radi uploada projekata. Imam dozvolu koristiti firmine podatke za spajanje na internet (korisnicko ime i lozinka), ali ne mogu se spojiti ako je u firmi ostao upaljen adsl ruter, sto se dogadja cesto.

Podesio sam dial on demand da bi se automatski veza ugasila kada nema nikoga da u firmi koristi net, ali to nije upalilo. Da li dial-on-demand doista prekida konekciju kada istekne Inactivity Timeout ili se to ne moze uraditi na ovaj nacin?

Ovakva je situacija sa hardverom u firmi. Telefonski kabel je spojen na viseportni ADSL ruter koji radi u bridge modu. Iz njega kabel ide u AP (D-Link DI-524) koji onda konekciju distribuira unutar firme. Kada na bilo kojem racunaru ukucam ipconfig, vidim da je gateway ovaj AP dok se u konzolu ADSL rutera nikako ne mogu logirati (sto je i logicno jer je u bridge modu). I na gatewayu je od samog starta podesen dial-on-demand.

Zasto onda ovo ne funkcionira i zna li itko kako napraviti ovo sto meni treba?

PS. ne postoji mogucnost da se poslije radnog vremena logiram na ijedan racunar u firmi (pomocu remote desktopa ili slicno) jer svatko ugasi svoj racunar, dok samo adsl ruter ostane ukljucen van radnog vremena (zaboravi ga zadnji ugasiti covjek).
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 15:23   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nije nešto specijalno ali vrijedi pokušati:
1 - složi Remote pristup routeru, u manualu ima fino objašnjeno, svakako postavi dobar Administrator pass
2 - kroz web konfig zadaš da odradi Reboot

Dok se router ponovo digne iz mrtvih, doma promjeni parametre konekcije i spoji se sa accountom firme.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 18:36   #3
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
@nikky
To sam i mislio jer ovaj AP ima odlican admin dio pa time i remote administraciju. Nego samo da potvrdim, jesi li mislio da rebootam AP? Ili ovaj ruter sto je u bridge modu (iako ne znam kako bih to izveo)?

EDIT:
Jos jedno vazno pitanje, kako cu saznati javni IP AP-a? On se promijeni pri svakoj sesiji. Mogu uzeti jedino trenutni IP kada podjem s posla, ali sto poslije...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.11.2010. u 21:19.
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:55   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nema potrebe "dirat" 1. uređaj, AP je u ovom slućaju zadužen za konekciju šta znači da njega treba resetirat ili gasit.
Javni ip te linije možeš saznat na više načina, prvo mi pada na pamet user stranice, nisam siguran al mislim da tamo piše.

Neznam kakav si sa elektronikom al evo par prijedloga na temu "Remote Power Switch", od samogradnje do gotovih:
http://electronicsworld.tripod.com/r...trolsckt2.html
http://www.8051projects.info/proj.asp?ID=37
http://www.alibaba.com/product-gs/21...rn_ON_OFF.html
po tel. priključku se vidi da je bio napravljen / naručen za Njemačko tržište, možda ga ima po Conrad - u i sl.
http://www.ondico.se/index.php?page=3.4&Produktkategori=Fj%E4rrstyrning&Artikelnummer=15005
http://www.ambery.com/prreposwphco.html
prava profi zvjerka, $215

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.11.2010. u 14:15.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 13:49   #5
matijapetr
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 12
hvala pokusat cu kombinirati ono sto mi je dostupno sa ovom preporukom
matijapetr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 01:24   #6
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor matijapetr
hvala pokusat cu kombinirati ono sto mi je dostupno sa ovom preporukom
Nemoj.

Citiraj:
Autor matijapetr
Jos jedno vazno pitanje, kako cu saznati javni IP AP-a?
DLink ti podrzava DynDNS. Otvori si free account, podesi ga u routeru, ukljuci remote administraciju i vazda imas pristup.

@Nikky:
Zasto jednostavno kad moze komplicirano, eh?
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:53   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ma može i preko DynDNS - a, mada je to overkill samo za Reboot koji njemu treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:40   #8
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ma može i preko DynDNS - a, mada je to overkill samo za Reboot koji njemu treba.
5min za malo klikanja (komplicirano kao registracija na forum) i zauvek rijesen problem, naspram kupovine elektronike, moguceg lemljenja i eventualne stete ukoliko nesto zariba.
Hmm.

Ili koristiti feature koji vec ima upravo za tu svrhu.

Evo druze matijapetr, imas par rjesenja, probaj pa javi.
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na