Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.02.2007., 00:27   #1
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
problem oko dsl-a

u domu sam i posto je nekoliko domskih telefona umrezeno u internu mrezu, kad god hocemo zvati nekoga izvan zgrade zovemo prvo 0. e sad, posto nam je komp u kurcu i stalno zapinju ja pokusavam spojiti laptop na net preko dsl-a. ovaj domski komp ima win98 i kod njega je kao phone number upisana ta 0 koja j*** cijeli dom kako bi se mogli spojiti na net. kako u XP staviti tu 0 kako bi izasao iz domske mreze. kod kuce sam si namjestio net tako da znam kako se obicno radi ali ne u ekstremnim uvjetima kao u nasem domu: bonker2: bonker2: bonker2
A.J. je offline  
Staro 22.02.2007., 18:56   #2
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Daj malo pojasni.
Želiš li u domu ići na net preko dial up ili tamo ima DSL pa se želiš preko tog dsla spojiti na net?
Ako je dial up klasika modem onda samo pod broj kojeg pozivaš dodaš jednu "0" prije i to je to, a ako ideš preko dsla onda ne pozivaš nikakav broj tako da ne kužim baš u čemu je kvaka.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2007., 10:04   #3
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
u domu sam i posto je nekoliko domskih telefona umrezeno u internu mrezu, kad god hocemo zvati nekoga izvan zgrade zovemo prvo 0. e sad, posto nam je komp u kurcu i stalno zapinju ja pokusavam spojiti laptop na net preko dsl-a. ovaj domski komp ima win98 i kod njega je kao phone number upisana ta 0 koja j*** cijeli dom kako bi se mogli spojiti na net. kako u XP staviti tu 0 kako bi izasao iz domske mreze. kod kuce sam si namjestio net tako da znam kako se obicno radi ali ne u ekstremnim uvjetima kao u nasem domu: bonker2: bonker2: bonker2
hm, pa ne znam jel to moguce...
Na ciji bi se ti dsl spojio? (svoj? od doma?) Zasto mislis da dom ima dsl?
Gdje ti je modem za dsl?
Dalje, ako izlazis s 0 van, izlazis preko telefonske centrale van, nece ti dsl proci kroz centralu...
the_ghost je offline  
Staro 24.02.2007., 16:30   #4
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
modem je na kompu pokraj nas ali ne znam kako je to spojeno sa telefonskom zicom jer ko zna di ova zica u zidu vodi jer je to naknadno radjeno. evo vam sliek pa vidite kako je kod nas na win98 namjesteno. znam da dsl nezove broj za spajanje ali ta nula nam je za izlaz. a posto nam je komp u k***u htio bih spojit laptop na taj dsl. ali na laptop imam XP i zato ne znam kako to napravit. driver imam i instalirao sam.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.jpg‎
Views:	124
Size:	26.2 kB
ID:	7168  
A.J. je offline  
Staro 24.02.2007., 19:01   #5
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na