Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2023., 12:00   #1051
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Poz ekipa.
Imam u stanu jednu lođu (terasa zatvorena sa svih strana osim jedne).
Natkrivena je ukoso klasično terasno drvenim gredama, drvene ploče/daske s donje strane i šindrom gore.
Dva su zida ukopana u zemlji i to su vanjski zidovi, jedan zid je od spavaće, a četvrta strana je spojena na terasu.
E sad, ja bih lođu zatvorio, tu četvrtu stranu bih stavio staklenu stijenu s kliznim vratima.
To znači da bih morao gore staviti jedan prozor na kosinu, a dolje okvir i staklena stijena s kliznim vratima.

Također mi je donja terasa otvorena s dvije strane i htio bih i nju zatvoriti staklom, ali isto tako ili klizna vrata staviti na svaku stranu, ili klasično otvaranje vrata, prema unutra, da mogu otvoriti kad je lijepo vrijeme.

Imate li kakve savjete kome da se javim, gdje da se raspitam, bilo bi idealno kad bi mi majstor mogao doć pogledat, dat par savjeta, uzet mjere i napravit neku ponudu. Volio bih to do proljeća riješiti da ured preselim u lođu.
Ideje?
Hvala!
https://www.goricastaklo.hr/eksterijeri/
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 22:27   #1052
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Uskoro mi dolazi novi stol i htio bih nekako staviti produžni kabel s jedno 4-6 utičnica s donje strane radne plohe, znači da gleda prema dolje. S čime to pričvrstiti i kako? I ima li kojih preporuka koju marku gledati?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 08:12   #1053
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja imam od APCa produzne koji imaju 4 rupe u kutevima pa se samo zakvace na 4 vijka. vjerujem da ima i "vulgaris" produznih...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 08:18   #1054
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
U chipoteci je bilo marke Brennenstuhl, imam doma jednu njihovu letvu s 6 utičnica, okomito su postavljene na letvu, letva se šarafima pričvrsti za stol.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 08:33   #1055
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako si vise za diy, uzmes cicak traku, nekoliko vijaka + siroke podloske, usarafis cicak traku u stol i njome fiksiras bilo koju letvu koju imas doma.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 11:37   #1056
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ova APC mi izgleda skroz ok. Nego, kako se to sada stavlja na zid ili naopako s donje strane stola? Ovako izgleda donji dio - https://ibb.co/wWRZr3Z
Može li se uopće tako staviti, naopako?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 11:47   #1057
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
imas ove cetiri rupe na sredini letve, trebas usarafiti 4 vijka pravilnog rastera na zid/stol i pravilne velicine glave vijka. Utaknes u rupu, pomaknes tih par milimetara da uhvati i to je to
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 12:12   #1058
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Ova APC mi izgleda skroz ok. Nego, kako se to sada stavlja na zid ili naopako s donje strane stola? Ovako izgleda donji dio - https://ibb.co/wWRZr3Z
Može li se uopće tako staviti, naopako?

Ovo sam ja zašarafio u sličnoj situaciji ispod stola. Vidiš da ima rupe i nosače za šarafe, nema da mrda
https://www.chipoteka.hr/kabel-produ...rni-6070491799

EDIT: nisi spomenuo da li ti treba i letva s prenaponskom zaštitom jer ova gore spomenuta to nema.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 13:17   #1059
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Aha, kužim sada. Hvala!

edit:
@c-chadow ma znam, ovu sam prvu sliku našao na netu, ali mislim da im sve tako izgledaju s donje strane. Uzmem onda taj APC ili ovaj BRENNENSTUHL, izgledaju oba kvalitetno.

Zadnje izmijenjeno od: pero_dinamit. 06.12.2023. u 13:18. Razlog: zato što tako mora
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 17:36   #1060
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Ja sam ovu namontirao u točno tu poziciju kao što i ti želiš. https://www.apc.com/shop/hr/en/produ...rmany/P-PM8-GR

Četiri šarafa + dodao sam obostrano ljepljivu traku i stoji već godinu dana.

Fora je što još ima i bočne utičnice, meni taman.
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 12:27   #1061
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Jel netko od forumasa, trenutno ima iskustva s ovom bitangom: Hvatac necistoca Caleffi?

Naime, gledam video, te osim kugle koja zatvara i radi posao kako treba, ispod same rucice koja otvara/zatvara, meni se desava, sto se za ozbiljnost namjene, ne bi trebalo desavati. Kroz rucicu, lagano curi voda.

Kad velim curi, u smislu da preko noci, kad je ugasen cirko bojler, nakupi se nesto vode. Zadnjih tjedan dana stavim 10% papirante salvete, koju omotam oko toga, te ujutro bude natopljeno, tokom dana se osusi.

Dok voda cirkulira, bojler radi, nema curenja, samo kad stoji. Gledam navoj ispod rucice, nadajuci se da mogu zategnuti, no, on samo radi istu polugu okretanja. Za vidjeti dublje unutra, morao bih isprazniti vodu, skidati, a za to nemam vremena, posebno ne navecer kad bi jedino i mogao.

Nije ni dvije godine staro, sve je novo instalirano. Nesto mi govori, da bi se moglo srediti, jer sam vec htio ici kupiti novi, jer ako idem prazniti vodu, puniti, nemam volje dva puta pogadjati, radije stavljam novi. Ali nesto mi govori, da bi se to trebalo moci srediti, ako dobijem pristup iznutra.

Pa da cujem jel jos netko imao istih problema.

Znaci kroz bijelu rucicu zatvaranja ventila, voda lagano kroz dan prolazi.

Visage je offline   Reply With Quote