Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2022., 10:59   #63661
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ma sad su svi nabili, kod nas su počeli micati cijene iz konfiguratora eventualno samo PDF cjenik ostane.
Gledao Qashqaia nedavno, do prije par mjeseci je kretao od oko 170k, sada je već od 239k, tako da sretno svima što kupuju ikakvi auto
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 11:24   #63662
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Preporuka nekog vulkanizera u ZG, idealno Novi ZG, Gorica tak okolica?

Na Merivi se počeo isključivati servo tijekom vožnje random, samo se upali EPS lampica i on se isključi. Bio sam na servisu vakum pumpe kod autoelektričara s njim i on je rekao da prvo najbolje da odem negdje da provjere geometriju kotača jer ako nije dobro da se onda on automatski isključi ponekad zbog toga. Svakako jeftinije prvo to provjeriti nego mijenjati senzor kuta i rastavljati sve u autu da se dođe do njega.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 11:41   #63663
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Auto servis fabeković.

https://www.google.com/maps/place/Au...95!4d15.729914

Auto servis Fabekovic

0989523616

Nazovi pa pitaj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 11:49   #63664
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Auto servis fabeković.

https://www.google.com/maps/place/Au...95!4d15.729914

Auto servis Fabekovic

0989523616

Nazovi pa pitaj.
Al prcaš ljude...

Imaju i hotel za gume, prvi put sam ih koristio za zamjenu ljeto / zima, znači samo jednom, jebga, ali nisam imao nikakvih primjedbi... valjda ću dobit svoje gume nazad iz hotela
https://unikomerc-zaprude.vulco.hr/
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:00   #63665
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Kratka 2 pitanja. Isto auto, isti motor. Potrosnja goriva sa rucnim i automatskim mjenjacem za istu brzinu? Odnosno jel potrosnja veca ili manja sa automatskim mjenjacem? I jesu vece mogucnosti kvara samog mjenjaca kod automatskog?
Zahvaljujem
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:03   #63666
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Kratka 2 pitanja. Isto auto, isti motor. Potrosnja goriva sa rucnim i automatskim mjenjacem za istu brzinu? Odnosno jel potrosnja veca ili manja sa automatskim mjenjacem? I jesu vece mogucnosti kvara samog mjenjaca kod automatskog?
Zahvaljujem
Tesko je usporedit jer nece biti isti rpm na istoj brzini posto automatici redovito imaju vise brzina (7-8-9) od manualca (5-6), moderni automatici su odlicni za potrosnju jeri saltaju optimalnije/drze ga na niskim okretjima = manja potrosnja.

Meni je na 180 km/h okretaji su na 2500rpm (u 8 brzini) dok na manualcu bi bilo nesto vise posto bi bio u 6-oj brzini.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:13   #63667
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
meni u cliu na 300km/h je najveća ušteda to što je benzinac, a ne čađavac dizelaški jer je ušteda na razlici u cijeni goriva trenutno veća od uštede u razlici manualac-automatik
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:29   #63668
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Kratka 2 pitanja. Isto auto, isti motor. Potrosnja goriva sa rucnim i automatskim mjenjacem za istu brzinu? Odnosno jel potrosnja veca ili manja sa automatskim mjenjacem? I jesu vece mogucnosti kvara samog mjenjaca kod automatskog?
Zahvaljujem

U pravilu, automatik troši više.
Što se kvarova tiče, zbog kompleksnosti, automatik je podložniji kvarovima, ali ovi novi ZF mjenjači su zbilja robusni.


Automatizirani ručni, kao recimo DSG, su problematični, najčešće zbog mehatronika, ali bilo je i drugih problema. No, sa svakom novom generacijom i to se poboljšava.



Mada je to sve relativno, netko prođe pola milijuna km s automatikom bez problema, a nekome se ručni raspadne na 40000km.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 12:36   #63669
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Ja osobno imam 2 seta, ali ne zbog zime nego zbog ljeta

U zimi imam cca. 2 puta kroz Gorski Kotar (ZG-Krk), a kako je to autocesta to se ipak cisti, pa onda zimske ili cjelogodisnje mislim da nema veze, obje bi vise nego dobro odradile svoj posao. Osim da me bas za vrijeme puta uhvati neka snjezna mecava, ali prije puta uvijek provjerim vremensku prognozu, pa...
Prije sam isao redovito na skijanje i tamo je zimska bila must have, ali ne idem vec nekih 5 godina, pa mi taj argument za zimsku ispada.
Ostatak ZG i okolica i tu bi IMHO i cjelogodisnja odradila bez problema, cak sam sklon vjerovati da bi u zimskim uvjetima kakvi su u ZG cjelogodisnja bila bolja od zimske.

Ali zasto necu cjelogodisnje je zapravo ljeto jer se po ljeti dosta vozim i napravim vecinu kilometara bas u tom razdoblju. A misljenja sam da cjelogodisnja guma nije niti priblizno dobra kao ljetna, posebice jer se za moju dimenziju povoljno moze kupiti vrhunska ljetna UHP guma.

S obzirom na nasa ljeta kada bude puno dana s 35+, a gotovo cijelo vrijeme finih 30+ 'C siguran sam da je dobra ljetna UHP >>>>> cjelogodisnja.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:01   #63670
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
meni u cliu na 300km/h je najveća ušteda to što je benzinac, a ne čađavac dizelaški jer je ušteda na razlici u cijeni goriva trenutno veća od uštede u razlici manualac-automatik
Blago tebi, moj nece da potegne do 300, "zapne" na 260 .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 13:19   #63671
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Po prednjim farovima mislio da je neki tuned Mini
I naravno preporuka samog tunera, da je optimalan za rucni

I jos s rucnim, uspije izvuci nijansu ubrzanje cak i od same Evore. Moze se, kad se hoce. Murray je rekao za T50, kad je tek predstavljen, da obavezno u nasljednika F1 ide rucni, samo, nisam dalje pratio, kolio je on uspio izvuci 0-100.

Murina vjerojatno ima priliku najvise vidjeti oko sebe, ali nema cudnijeg vozila na autoputu (ikad) posebno ako ides iznad 120, od Zapatinasove ljepotice Fiat Barchette. Zbog svoje plosnate siluete, ljudi kad je vide na autoputu, imaju dvojbu/iluziju u vecoj brzini, dal ide prema njima, ili vozi normalno

...

Vjerujem da razboritim vlasnicima marke, ne trebam naglasavati da nije generaliziranje, ali jucer kao da je bio dan Bebe. Tri, od koje sam dvije uspio uslikati, revijalno ponasanje:

prvi u najstrozem Centru, blokira pred samo skretanje promet pod svjetlima :





treci (nemam slike od drugoga) iz suprotne trake ide u skretanje prema Maksimiru, ajde, mahnuo mi je rukom, jer nije mogao ni sam sakriti da mu je nelagoda:



Drugi neuslikani, nadomak Gorice, skoro lanacani izazvao, impulzivnom odlukom da skrene

....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 14:27   #63672
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Znači danas mi kumu crkao aku.
Zvali ovog poznanika iz rent a cara, čovjek došao sa ovim:


https://www.youtube.com/watch?v=QxDv5FgVrp0


i upalio bez problema auta.
Nema kabela, nema gnjavaže, nema moljenja.


jel se ima nešto ovako kupiti kod nas ?
gledao na amazonu ali ne shippaju u HR zbog baterije.
Prijatelj je uzeo kod nas DeWalt. Malo skuplji ali vrijedi svake pare.
Prije par godina, crkla mi baterija na bivsem RS6, dosao prika sa tim punjacom, nisam vjerovao da ce upaliti, smijao sam mu se, pogotovo kad mi je rekao da je vec par auta prije palio a nije ga punio. A trebalo je pokrenuti 4.2 V8 motor 😁
Bez pardona. Ja ostao paff.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 14:49   #63673
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Jučer sam nabavio novi cjenik od Renaulta pa sam išao uspoređivati cijene Captura koje imam iz 6. mjeseca sa današnjim. Razlike praktički ni nema.
Što se tiče pogona, između benzinca i hibrida, odlučio sam si uzeti benzinca automatika. Iako vozim puno po gradu i općenito malo km, razlika u cijeni između 2 identično opremljena modela mi je nekih 28k kn što mi je previše.

Onima koji misle kupiti polovnog Qashqaija, mali savjet. Prvi modeli N-Connecta paketa su imali više opreme nego današnji NC. Konkretno, radilo se o digitalnoj instrumentalnoj tabli (mislim 12") koju su oni imali, a koji se danas nalazi serijski tek u Tekna opremi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 14:53   #63674
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koliko cca treba Vulkalu da dostavi gume In-time sluzbom? Nemam iskustva s tim dostavljacima. Naruceno u petak, poslano (prema Vulkalovom mailu) u subotu.
ja narucio gume u utorak na auto hrvatska, isto dostava sa In Time. Poslali jucer, doslo danas. Slali iz ZG u Dalmaciju. Jesi dobio tracking broj i SMS od In Time?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 14:58   #63675
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imaš i ovo za 400kn > https://edigital.hr/powerbank-vanjsk...erbank-p756017

i čuo sam još i za ovaj > https://villager.hr/products/jump-starter-vjs-3500

Kako i ako rade, nemam pojma... Uplatim HAK za 220kn pa su mi takve stvari "pokrivene"
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 15:11   #63676
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onima koji misle kupiti polovnog Qashqaija, mali savjet. Prvi modeli N-Connecta paketa su imali više opreme nego današnji NC. Konkretno, radilo se o digitalnoj instrumentalnoj tabli (mislim 12") koju su oni imali, a koji se danas nalazi serijski tek u Tekna opremi.
Ful digitalna instrument tabla trebala bi dolaziti i u N-Connecta paketu, mada su neki primjerci dolazili s analognim brojčanicima, navodno zbog nedostatka čipova na tržištu. I moj je takav, kupljen prije 2 mjeseca, meni je osobno čak i draža takva tabla.
Ne znam kakva je trenutno situacija, mislim da su opet počeli dolaziti s digitalnim.
Govorim o ovom zadnjem modelu.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 15:14   #63677
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 15:51   #63678
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Kratka 2 pitanja. Isto auto, isti motor. Potrosnja goriva sa rucnim i automatskim mjenjacem za istu brzinu? Odnosno jel potrosnja veca ili manja sa automatskim mjenjacem? I jesu vece mogucnosti kvara samog mjenjaca kod automatskog?
Zahvaljujem
Klasicni torque converter bi trebao nesto vise trositi zbog gubitaka, mada ukoliko je cruising na nekoj odredjenoj brzini onda bi teorestki trebalo bit isto jer se na automatiku aktivira lock-up clutch. Ali opet automatik je nesto tezi, pa onda opet bi trebao vise trositi. S druge strane, vrhunski automatici bolje mijenjaju brzine i drze motor u optimalnijem rezimu nego sto ce to napraviti 99% vozaca (mada je 90% vozaca uvjereno da su vrhunski vozaci ranga Ayrtona Senne i da oni bolje mijenjaju od bilo kakvog automatika).

DC automatik ima direktnu vezu izmedju motora i mjenjaca (clucth) i vjerovatno ce manje trositi od manualca jer nema gubitaka, a brzine mijenja strahovito brzo i optimizirano (u pravilu ima vise brzina od manualca, pa bolje drzi motor u optimalnom rezimu), pa bi vjerovatno cak trebao trositi manje.

Automatik je znacajno kompleksniji od manualca, pa je samim time i veca mogucnost kvara. Ali danas oni jako dotjerani, pa ukoliko se redovito odrzava (mada dosta proizvodjaca tvrdi da ne treba mijenjati ulje) i vozi "po pravilima" nebi trebalo biti problema.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 15:59   #63679
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
ja narucio gume u utorak na auto hrvatska, isto dostava sa In Time. Poslali jucer, doslo danas. Slali iz ZG u Dalmaciju. Jesi dobio tracking broj i SMS od In Time?
Tnx za feedback, u medjuvremenu stigle gume (CC2 225/45 R17 XL). Nisam dobio nikakav info o dostavi :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 21:29   #63680
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Vozim nekih 12-15t km godišnje (od toga samo 10% autocesta). Trenutno imam ljetne 205/55/16 + zimske 195/65/15. Star auto, prednji pogon, 105KS. SZ dio Hrvatske.
Ljetni set je gotov. Nexen HD Plus, šesta sezona (preko 45k km, odoka). Dubina profila je 4mm, ali je na mokrom katastorfa, pogotvo na kočenju. Očekivano.
Dok za zimske gume imam LM005. Odlična guma, no ako ih stavim i vozim kako zakon kaže od 15.11 do 15.4 onda je guma brzo "spaljena". Mislim, uvijek montiram kasnije i skinem prije, ali vidi se po rubovima gume ne trošenje nek "trganje"

Nisam lijen i imam prostora za skladištiti gume doma kako treba, ali ljetne ne potrošim a zimske uništim za dva tjedna ak je vani +20C.

Stavio bih cjelogodišnje na mjesto ljetnog seta.
Vidim da ste se raspisali o tim gumama na stranicama prije. Svi samo spominjete kišu i snijeg, a mene ponajviše zanima kak cjelogodišnja guma izgleda nakon ljetne sezone na +40C? CC2 mi uopće nije zanimljiva jer za tu cijenu vozim i ljetne i zimske budget. A i svi vozite neke bijesne dimenzije, i/ili SUV, i/ili 4x4, i aute od 200KS pa kad zavrti kotač na ubrzavanju je guma kriva
Nexenom sam jako zadovoljan za moje potrebe.

Za oko mi je zapeo Hankook Kinergy 4S2 H750. Ima netko da vozi tu gumu više sezona?
Bojim se ak ju sad stavim, da bude dobra do 25k km (dvije godine) i onda opadne jako pred treću zimu. Ima netko da barem 3 pune godine vozi cjelogodišnju pa da veli kako je?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 22:46   #63681
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ja sam ti sad odvozio vise od pol ljetne sezone (more included, prosao i mostar na 40tak stupnjeva) na cc2, 205 45 17, 100ks auto. Sve super. Radimo oko 8kkm godisnje, ne da mi se zajebavati s vulkanizerom.
Uzeo sam cc2 jer sam naletio na neki test di su pisali da je trajanje cc2 preko 50kkm, a nekog hankooka (valjda je to ovaj kaj si naveo) i verdesteina oko 35kkm. Ne vjerujem bas u te brojeve ali vodio sam se logikom da ako lazu za jedan brand, lazu valjda jednako i za ostale. Kad sam racunao po km ispalo mi je jeftinije cc2. Trazio sam ti sad link al ne mogu vise naci. Neki zuti smedji je sajt bio, ili grafovi. Vjerojatno ce netko od eksperata za gume ovdje znati na sto mislim

Vulkanizer mi je preporucio verdestein jer je kao bolji od hankooka. Sad, jel mu tu bolja marza il je to zbilja tako sam prosudi.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 23:09   #63682
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Osim ako proizvođači ne mijenjanju od godine do godine sastav same gume ove priče i trajnosti ne vjerujem.
>https://www.tyrereviews.com/Article/...-Tyre-Test.htm
Test ljetnih guma iz 2021. Nexen koji ja imam posljednji, a wear kaže ~30k km.
Ja sam svoje montirao 2017. I od tog dana sam ukupno napravio 77k km. Od toga je možda 30k km na zimskima, usudio bih se čak reći i puno manje jer zimi em manje vozim, em su gume gore manje 4mj ili čak manje. Bome nisam pažnju obraćao na to kolko km vozim na zimskim. Znači Nexen vozim sigurno puno više od 45k km, i tek sad su na 4mm (mjerio u kolovozu).

Ne znam kako računaju taj wear, no prema testu cjelogodišnjih guma 2021, također Auto Bild, no dimenzija je 225/50/17 Hankook jer dobar za samo 35k km > https://www.tyrereviews.com/Article/...-Tyre-Test.htm

EDIT: Čak da je samo 35k km za Hankook meni bi i to odgovaralo jer to bi bile 3 godine ako budu i dalje dobre.
A Hankook mi se dopada jer mogu nabaviti za 510kn komad. Dok je CC2 750kn.

Zadnje izmijenjeno od: beli14. 06.10.2022. u 23:17.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 00:08   #63683
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ovo kaj su naveli wear i tvoje cijene je onda isplativijii Hankook.
Kaj se tice ostalog, najbolje sam znas po kakvim uvjetima vozis i kak.

Al da ces ubit nekog ili sebe radi 53m vs 50m zaustavnog puta kocenja od 100 do 0, neces.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 00:28   #63684
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Michelin CrossClimate2 još nema u mojoj dimenziji i sad si već mislim da niti neće doći.

Meni se također dogodilo nekoliko puta da sam recimo u proljeće s ljetnim gumama krenuo iz Zagreba na +20 stupnjeva da bi me u gorskim dijelovima dočekale temperature nešto iznad ili nešto ispod nule, kako kada. Najbolje ljetne gume se u tim uvjetima ponašaju puno lošije od CrossClimate guma pogotovo ispod nule.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 08:13   #63685
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
A ja sam nazalost nakon Michelina Energysaver, Contia EcoContact i sada Michelina Primacy 4 zakljucio da ljetne gume (barem ove vulgaris koje dolaze sa novim autima po defaultu) meni ne rade zadovoljavajuce vec trecu sezonu.

Profila ima, guma nije unistena, ali po mokrome to vise nije nikako dobro.

Zimske sam na TS850/TS860 zadnjih 7 godina i zasada nisam zamjetio takvo ponasanje. (prije ih potrosim nego "prestanu drzati")

Kako sam smanjio na <20kkm godisnje sada, sve gledam i ja preci na CC2, pa nek se mijenja svake 2 godine.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 09:25   #63686
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Koja je alternativa dimenziji 215/55R17 u smislu dobivanja jeftinije cijene gume, a da ne mijenjam felgu tj da ostanem na 17"?
Gledam ovdje i nisam optimističan...

btw dobio sam cijene guma koje ćemo dilati, dovoljno je reći da ni ja kao zaposlenik nemam dovoljan popust da bi mi se isplatilo kupiti... tipa Nexen 215/55R17 4 kom me izađu 3300kn. S popustom za djelatnike, jel.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 09:26   #63687
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Vidim da ste se raspisali o tim gumama na stranicama prije. Svi samo spominjete kišu i snijeg, a mene ponajviše zanima kak cjelogodišnja guma izgleda nakon ljetne sezone na +40C? CC2 mi uopće nije zanimljiva jer za tu cijenu vozim i ljetne i zimske budget.
To bi catkiller mogao znati. Pogotovo za duža putovanja ljeti. Ljeti je asfalt puno topliji od 40 cemzijevaca.

https://hrcak.srce.hr/file/119581

Temperatura zraka u tom je razdoblju varirala u rasponu od
26°C do maksimalnih 37°C (Δt=11°C), a temperatura kolnika
s asfaltnom podlogom od 39°C do 55°C (Δt=16°C ) te je
prosječno iznosila 50°C, odnosno 45,6°C za bojani asfalt.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 09:41   #63688
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ne vjerujem gumama koje traju duže od 30 000km cccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 09:49   #63689
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Za oko mi je zapeo Hankook Kinergy 4S2 H750. Ima netko da vozi tu gumu više sezona?
Bojim se ak ju sad stavim, da bude dobra do 25k km (dvije godine) i onda opadne jako pred treću zimu. Ima netko da barem 3 pune godine vozi cjelogodišnju pa da veli kako je?
Mojima će ovo biti 4. zima na CC+. Pad performansi u normalnoj vožnji nije vidljiv, dok kad idem testirati granice i jačinu kočenja, subjektivno mislim da se polako smanjuju mogućnosti. Ništa što nema na drugim gumama kad ih se tjera do granice.
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Osim ako proizvođači ne mijenjanju od godine do godine sastav same gume ove priče i trajnosti ne vjerujem..
Što je najgore, na tyrereview su znali spomenuti da isti model gume između dvije godine ima razlike u sastavu gume. Jel to istina ili ne - tko će ga znati.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne vjerujem gumama koje traju duže od 30 000km cccc...
Nit je svaki vozač isti, niti uvjeti u kojima se vozi, a pogotovo niti automobil.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 10:14   #63690
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Koja je alternativa dimenziji 215/55R17 u smislu dobivanja jeftinije cijene gume, a da ne mijenjam felgu tj da ostanem na 17"?
Gledam ovdje i nisam optimističan...

btw dobio sam cijene guma koje ćemo dilati, dovoljno je reći da ni ja kao zaposlenik nemam dovoljan popust da bi mi se isplatilo kupiti... tipa Nexen 215/55R17 4 kom me izađu 3300kn. S popustom za djelatnike, jel.
https://www.wheel-size.com/calc/?whe...cl=50mm&sr=0mm
Pa se malo poigras. Nisu ti neke bajne alternative...
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na