Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2017., 10:56   #30331
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Baterija je iznimno skupa, no i sami zahvati na vozilu nisu jeftini.
Jel znaš možda kolika je cijena redovitog servisa..ono red veličine..čisto me zanima jer mi je to malo nevjerojatno da može redoviti servis biti skuplji nego kod "klasičnih"....nema ulja, nema filtera zraka/goriva/ulja...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:02   #30332
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Jel znaš možda kolika je cijena redovitog servisa..ono red veličine..čisto me zanima jer mi je to malo nevjerojatno da može redoviti servis biti skuplji nego kod "klasičnih"....nema ulja, nema filtera zraka/goriva/ulja...
U cijenu morate uračunati nabavku licenci za rad koje su umobolno skupe
(školovanje servisera, zaboravi da će ti lokalni meho raditi na takvom autu), potrebne alate čije cifre bolje da i ne spominjem, direktnu podršku proizvođača u slučaju nerješivih bugova i sl.

To je ono što je najskuplje, tj ruke.

+ rad s jakom strujom (da, ti imaš switch on/off, no što ako je neispravan)
+ električne komponente koje su jeftine u chipoteci, no kod novog vozila nisu.

Za cijene još ništa ne mogu reći jer smo tek u implementaciji (tj tek školujemo ljude i nabavljamo opremu).
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2017., 11:13   #30333
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Ako se slučajno odlučiš (i uspiješ u tome) razmnožavati onda će ti potomci zahvaljivati na velikoj brizi za njihov život na ovom planetu. A ja sam spominjao zagađenje u kontekstu razloga zbog čega se odustaje od dizela. Ne kao veliku brigu. Neću bit ciničan. Vi ste pričali da dizel ne zagađuje. Kako da ne.
BTW Mamutarka, sad je već i malo bolesno koliko se vrijeđate vi (ne svi) vlasnici dizel auta na svaki spomen dizela u negativnom kontextu....Kaj ste tak emotivno vezani za te aute pogonjene gorivom koje se koristi od kraja 19st? Ja ti predlažem da pošalješ prosvjednu notu F1 zakaj nema dizela tamo..

EDIT: sreo sam Rimca. Lik je zanimljiv i zanimljivo razmišlja a kakav je privatno me boli kuac. I sviđa li se vama on ili ne. Ovak iz stolice dok komentirate. Inače vozi bijelu bemburu karavan dizel haha

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 05.07.2017. u 11:22.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:22   #30334
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Vi ste pričali da dizel ne zagađuje. Kako da ne.
Post broj # i tko je to točno ovdje rekao, else didn't happen.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:24   #30335
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Post broj # i tko je to točno ovdje rekao, else didn't happen.
Netko je spomenuo da ne zagađuje znatno. Istina je da i benzinci dosta zagađuju ali ne više, sigurno. Pretpostavka da su oba testna auta ispravna i da nisu odroni stari 15+g...

Ali velim....čemu ta emocija vezana za dizel..nekad je bila emocija prema golfu i svakom njemačkom autu...koja i dalje trza..sad je ovo ostalo....jedva čekam kupit auto na struju čim dođe vrijeme....Netko će tada likovati jel će moći kupiti dizlo sa 200 KS za 2 teura ali se neće moći voziti dalje od šentilja...Evo ti sad iskreno ja nikad ne bi kupio dizela..nikad. Uzeo bi rađe neko đubre jako benzinsko sa plinom. Da radim više km.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:28   #30336
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Malo objektivnosti nebi škodilo. Ja ovdje nisam pročitao da netko diže diesel u nebesa i tvrdi da ne zagađuje. To si jedino ti ovdje negdje "iščitao" i stalno se ponavljaš sa averzijom prema dieslu u smislu kako netko to može voziti i kako ga ti ne bi nikad kupio.

Struja je fora, ali i dalje još daleka budućnost. I oba goriva će se koristiti još jako dugo. Ako ti tako smeta diesel, preseli u ameriku. Tamo nema Mazdi sa dieselskim agregatima u ponudi uopće.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:30   #30337
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Malo objektivnosti nebi škodilo. Ja ovdje nisam pročitao da netko diže diesel u nebesa i tvrdi da ne zagađuje. To si jedino ti ovdje negdje "iščitao" i stalno se ponavljaš sa averzijom prema dieslu u smislu kako netko to može voziti i kako ga ti ne bi nikad kupio.

Struja je fora, ali i dalje još daleka budućnost. I oba goriva će se koristiti još jako dugo. Ako ti tako smeta diesel, preseli u ameriku. Tamo nema Mazdi sa dieselskim agregatima u ponudi uopće.
Nema jel nisu pačenici u korumpiranoj državi, kao mi. Imaju bolji standard i puno jeftiniji benzin. A i auti im nisu skupi. Kolko je ono mustang osnovni model..oko cenera baksi...Kaj će njima dizel kad si kupe normalni auto na benzin s hrpom konja, neko đubre ili neki turbak...ali ne ove komedije sa soma kubika..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:33   #30338
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
U cijenu morate uračunati nabavku licenci za rad koje su umobolno skupe
(školovanje servisera, zaboravi da će ti lokalni meho raditi na takvom autu), potrebne alate čije cifre bolje da i ne spominjem, direktnu podršku proizvođača u slučaju nerješivih bugova i sl.

To je ono što je najskuplje, tj ruke.

+ rad s jakom strujom (da, ti imaš switch on/off, no što ako je neispravan)
+ električne komponente koje su jeftine u chipoteci, no kod novog vozila nisu.

Za cijene još ništa ne mogu reći jer smo tek u implementaciji (tj tek školujemo ljude i nabavljamo opremu).
To preskolovanje je po meni normalan tijek svake struke. Pred 20 godina nije bilo vecine elektronike koja je danas u autu, pa se eto i dalje auti servisiraju. Kako danas servisirati jedan elektricni servo volan?...

Jaka struja je problem, pogotovo s baterijom (ostalo je ionako mrtvo bez baterije). ali ako ljudi mogu raditi development i hendlati bateriju po labosima, onda se moze i u servisu auta. sumnjam da ce obicni serviser nesto kopati unutar baterije samo treba osigurati da na HV kontaktu(ima) nema napona. Poslije toga je to vozilo vise manje ko svako ostalo.

elektricne komponente u automobilu su danas sve visoko integrirane, i u principu nema govora o "lemilica" pristupu. barem ne koliko je meni poznato.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 11:36   #30339
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Nisu se svi rodili sa ljubavi prema tehnologiji i razvoju i svim mogućnostima koje ona nosi. Najlakše je svoga konja hvalit pa makar imao natrule zube ili je već star. A okolo traktori se pojavljuju. To je mentalitet našeg naroda. Zato se tolko i pljuje po Rimcu. Vidi ga mali se usudio tamo neki elektro mobilno auto da radi...čueš štaćt to..to nejde smesta, nema domet iljadu kilomtr
Tvrdi je offline   Reply With Quote