Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2023., 11:14   #67111
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Lako je iz VŽ pametovati.
Lokalni ChatGPT bot je u samo nekoliko postova stekel zvanje inženjera cestovnog prometa, tak da lakše može prosipati svu pamet svijeta o vožnji bicikla i korištenju javnog prijevoza, dok istovremeno ne izlazi iz auta neovisno o koliko kratkoj relaciji se radi. Navodno se u relativno kratkom roku sprema realizacija projekta autonomnih robo-taksija koji će u potpunosti anulirati sve probleme s kojima se srećemo u svakodnevnom prometu glavnog nam grada. Također navodno, cijela stvar je u rukama mladog genijalca koji sve radi sam bez ičije pomoći, ponajmanje držvanih poticaja i subvencija, tako da se zapravo radi o open-source projektu petog nivoa autonomnih vozila koja će lagano zujati Zagrebom. Mislim da uopće nema potrebe dodatno isticati kako je ovo rješenje kudikamo elegantije od bilo kakvih tramvaja, autobusa, romobila, osobnih automobila, bicikla, pješačenja i sl. metoda dosadašnjih načina kretanja. #krftiisusovu
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 11:31   #67112
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Fali dobar metro da poveže Zg i sva prigradska naselja/gradove - Samobor, VG, Sesvete, Dugo Selo, Zaprešić i sl. Ne mora biti podzemni, može i nadzemni.
Vjerujem da se to može izvesti. Autom do garaže i dalje metro. Najljepša stvar na svijetu. A kome se i dalje gužva - jbg.

No, gdje god bio, auto je vrlo poželjan. Pogotovo ako imaš dijete ili bolesnika u obitelji. Nećeš umrijeti bez njega, naravno, i ja sam odrastao bez auta. No olakšat će stvari masu puta. Kad se napravi cost benefit analiza, mislim da to uvijek završi na strani imanja vozila.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2023., 11:39   #67113
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,783
Može se izvesti, samo kaj je kod nas problem "zna se", a obzirom koliko traje obnova potresom pogođenih područja, jer se ekipa ne može dogovoriti koliko će tko ukrasti - metro projekt bi ispal stoljetna financijska rupa bez dna.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 11:51   #67114
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Fali dobar metro da poveže Zg i sva prigradska naselja/gradove - Samobor, VG, Sesvete, Dugo Selo, Zaprešić i sl. Ne mora biti podzemni, može i nadzemni.
Vjerujem da se to može izvesti. Autom do garaže i dalje metro. Najljepša stvar na svijetu. A kome se i dalje gužva - jbg.

No, gdje god bio, auto je vrlo poželjan. Pogotovo ako imaš dijete ili bolesnika u obitelji. Nećeš umrijeti bez njega, naravno, i ja sam odrastao bez auta. No olakšat će stvari masu puta. Kad se napravi cost benefit analiza, mislim da to uvijek završi na strani imanja vozila.
Ne treba zaboraviti i vlak, koji je u RH potpuno kolabirao.

Da ne pričam o vezama s drugim gradovima, tipa VŽ - ZG. Prije dođeš pješke.

Odeš samo do jedne Mađarske, koja je po svemu nerazvijenija od nas, pruge i vlakovi su i dalje desetljećima ispred nas. I ljudi ih koriste.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 12:01   #67115
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Ima ZG odličnu istok-zapad povezanost prugom i odlične nove male vlakove. Problem je kaj nemaš gdje ostaviti auto ili ak imaš to ti naplaćuju masno pa se ne isplati.

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 12:09   #67116
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Da, samo u RH, sama pomisao na HŽ te odmah ohladi oko odlaska vlakom na posao.

Jednom se lik htio baciti pod vlak, umro od žeđi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 13:39   #67117
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Evo šta HAK-ovci kažu o najčešćim kvarovima na autima
https://revijahak.hr/2023/05/02/isku...cima-na-cesti/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 20:47   #67118
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
U KMAGu su mi rekli da cijena Proceeda sa 1. majom ide još soma eura gore.

Čitam neke stare forum postove i 2019. kad je Proceed zišel, u GT verziji, koštal je ~230k kn.

Sad je, s tim poskupljenjem, na 292k kn. Cijenik na stranici je još uvek stari.

Kolko god sam zacopan bil u Proceed GT, ne znam jel mi se sviđa 62k kn skuplje...

Iako, s druge strane, autek je mrak, sjel sam u njega i ko spaceship mi je, baš je dobar filing. Mislim, vozim Ibizu tak da mi doslovno kočije bi bile upgrejd

Uglavnom, gledam neki auto kaj bi kupoval možda sljedeće godine, da ima dovoljno velki gepek za vozit cucka, i da je nekakav sportskiji. Uz Proceeda ima i Ceed SW ali taj mi nekak nije tak zgodan

Kaj da gledam? Ovaj sporCki aspekt nije baš tolko bitan, npr gledal sam i Volvo V60 (rabljeni bi se našel za sličnu cijenu ko Proceed) ali taj mi je pak predugačak. More biti i neki SUV, CUV, karavan, nemam još jasnu sliku kaj bi mi najbolje pasalo.

Isto tak, htel bi nekaj kaj nije baš tak često na cestama. BMW me odbija ko i Škoda jer ih ima ko dreka na cesti. Znam da postoji razlog zbog čega je to tak, ali radije bi gledal nekaj kaj ne budem izgubil na parkingu među hrpom istih modela.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 20:54   #67119
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,656
Ovo definitivno nećeš izgubiti na parkingu

https://www.index.hr/auto/clanak/naj...a/2459749.aspx
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 21:38   #67120
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
U KMAGu su mi rekli da cijena Proceeda sa 1. majom ide još soma eura gore.

Čitam neke stare forum postove i 2019. kad je Proceed zišel, u GT verziji, koštal je ~230k kn.

Sad je, s tim poskupljenjem, na 292k kn. Cijenik na stranici je još uvek stari.

Kolko god sam zacopan bil u Proceed GT, ne znam jel mi se sviđa 62k kn skuplje...

Iako, s druge strane, autek je mrak, sjel sam u njega i ko spaceship mi je, baš je dobar filing. Mislim, vozim Ibizu tak da mi doslovno kočije bi bile upgrejd

Uglavnom, gledam neki auto kaj bi kupoval možda sljedeće godine, da ima dovoljno velki gepek za vozit cucka, i da je nekakav sportskiji. Uz Proceeda ima i Ceed SW ali taj mi nekak nije tak zgodan

Kaj da gledam? Ovaj sporCki aspekt nije baš tolko bitan, npr gledal sam i Volvo V60 (rabljeni bi se našel za sličnu cijenu ko Proceed) ali taj mi je pak predugačak. More biti i neki SUV, CUV, karavan, nemam još jasnu sliku kaj bi mi najbolje pasalo.

Isto tak, htel bi nekaj kaj nije baš tak često na cestama. BMW me odbija ko i Škoda jer ih ima ko dreka na cesti. Znam da postoji razlog zbog čega je to tak, ali radije bi gledal nekaj kaj ne budem izgubil na parkingu među hrpom istih modela.

Za te novce mozes dobiti Audi A4 ili A6 par godina star (recimo 3 godine) sa manje od 50-60.000km u Njemackoj... https://audi-boerse.de - Audijeva stranica za rabljena vozila (dobijes Audi garanciju 1-3 godine, to su njihova vozila vracena sa leasinga, sva vozila odrzavana u Audi servisima i imas digitalnu servisnu knjizicu)...

Nadjes sta ti se svidja, imas popis opreme, ne moras niti ici provozat auto ako ti se neda jer ionako kupujes iz Audi salona... Ako te bas zanima kako auto vozi, nadjes nekog lokalnog na Njuskalu ili u nekom salonu pa pitas da provozas... Dalje - uplatis, dogovoris transport (cca. 500-600EUR), odradis unos vozila na carini i to ti je to... Ispadne te tu negdje ko ta Kia, samo jbg, Audi A6 je Audi A6, skroz druga prica plus gepek tolki da moras uc u njega po stvari koje su uz stavljene uz sic... 3.0TDI DSG 190KS se da remapirat na tvornicku 245KS mapu, a ako ti to nije dovoljno, onda ne znam, odi su kupi onu Teslu sa 1000KS...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2023., 22:13   #67121
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
U
Isto tak, htel bi nekaj kaj nije baš tak često na cestama. BMW me odbija ko i Škoda jer ih ima ko dreka na cesti. Znam da postoji razlog zbog čega je to tak, ali radije bi gledal nekaj kaj ne budem izgubil na parkingu među hrpom istih modela.
Ha, Šta rad i novinarsko nabijanje clickbait naslova gdje ka dje Merc, BMW, Audi skrivio nesrecu to pise odmah u naslovu a kad je nesto trece onda pise "vozilo" .
Eto ljudi vjeruju da BMWa ima ko dreka (na 15. mjestu prodanih u HR) dok su KIAe ocito rijetke (na 3. mjestu po prodanim) .

https://www.tportal.hr/autozona/clan...tavia-20230105
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 23:16   #67122
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,820
Danas prolazim po jednom pulskom parkingu i ne sjecam se da sam ikad vidio toliko bmw-a, od novijih, manjih, vecih, sve do izraubanih trica. Na jednu skodu, barem dva bmw-a hehe Ne moram ni spominjati da me jedan bmw skoro diskvalificirao na ulasku na taj isti parking Ljudi ocito imaju para
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 23:33   #67123
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Za te novce mozes dobiti Audi A4 ili A6 par godina star (recimo 3 godine) sa manje od 50-60.000km u Njemackoj... https://audi-boerse.de - Audijeva stranica za rabljena vozila (dobijes Audi garanciju 1-3 godine, to su njihova vozila vracena sa leasinga, sva vozila odrzavana u Audi servisima i imas digitalnu servisnu knjizicu)...

Nadjes sta ti se svidja, imas popis opreme, ne moras niti ici provozat auto ako ti se neda jer ionako kupujes iz Audi salona... Ako te bas zanima kako auto vozi, nadjes nekog lokalnog na Njuskalu ili u nekom salonu pa pitas da provozas... Dalje - uplatis, dogovoris transport (cca. 500-600EUR), odradis unos vozila na carini i to ti je to... Ispadne te tu negdje ko ta Kia, samo jbg, Audi A6 je Audi A6, skroz druga prica plus gepek tolki da moras uc u njega po stvari koje su uz stavljene uz sic... 3.0TDI DSG 190KS se da remapirat na tvornicku 245KS mapu, a ako ti to nije dovoljno, onda ne znam, odi su kupi onu Teslu sa 1000KS...
Ma ne treba mi snaga, siguran sam da bi mi i 150KS bilo onak, wow faktor na najjače. Velim, auto koji sad vozim ima 90KS i dobar je za skoro sve situacije, ovo je već razina želja i pozdrava.

Thanks na ovom linku, vidim tu A4 Avant se nudi za ispod 30k eura...

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ha, Šta rad i novinarsko nabijanje clickbait naslova gdje ka dje Merc, BMW, Audi skrivio nesrecu to pise odmah u naslovu a kad je nesto trece onda pise "vozilo" .
Eto ljudi vjeruju da BMWa ima ko dreka (na 15. mjestu prodanih u HR) dok su KIAe ocito rijetke (na 3. mjestu po prodanim) .

https://www.tportal.hr/autozona/clan...tavia-20230105
Ne jebu mene portali niti clickbejtovi, nego situacija na cestama. Samo moj prvi sused ima 3 BMW-a ispred kuće, a da ne pričam o količini rabljenih kaj su na cestama.

Ne velim da si ne bi kupil BMWa ili Škodu ako je fakat neki brutalan deal, al ak morem birati između njih i nečeg drugog da nudi vrlo slično - mislim da bi išel onda na faktor drugačijeg. Nije najracionalnije, ali nije da nema smisla, kaj ne?

P.S. Kie Proceed baš i nema kod nas
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 23:52   #67124
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova

Ne velim da si ne bi kupil BMWa ili Škodu ako je fakat neki brutalan deal, al ak morem birati između njih i nečeg drugog da nudi vrlo slično - mislim da bi išel onda na faktor drugačijeg. Nije najracionalnije, ali nije da nema smisla, kaj ne?

P.S. Kie Proceed baš i nema kod nas
Nema bas ni puno BMWa X7 ili M5 tak da statistika se uvijek moze "ustimat" ako tako zelis ?

A Koji bi to BMW po tebi bio slican KIAi ? Ako gledas isti segment onda ce cijena BMWa uvijek biti veca jer je to kao "premium" brand i placa se vec u startu vise tako da tesko se to moze usporedit cijenom ili nekim "dealom".

Mozes samo eventualno kao sto ti calypso predlaze za Audi isto tako traziti polovni BMW za tu cijenu koliko te kosta nova KIA.
A sad sta je kome racionalno ili ne to je individialno jer ne kupuje svatko auto iz istog razloga. Nekima je samo za prijevoz od tocke A do B. Nekima potreba zbog poslla, nekima nesto trece... uglavnom ljudi imaju svakakvih razloga zasto kupe neki auto....

Ja da sad gledam racionalno zadnjih 5 godina kolko km pravim (posto radim od kuce jos od 2018 (kao da sam predvidio covid/rad od kuce ) nebi mi ni trebao auto, ali jednostavno nekad mi je gust sjest u auto i samo se provozat bez da idem negdje odredjeno ili trebam stici u neko vrijeme, a nekad ga ne upalim 10 dana.... .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 00:02   #67125
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ma ne treba mi snaga, siguran sam da bi mi i 150KS bilo onak, wow faktor na najjače. Velim, auto koji sad vozim ima 90KS i dobar je za skoro sve situacije, ovo je već razina želja i pozdrava.

Thanks na ovom linku, vidim tu A4 Avant se nudi za ispod 30k eura... :dobar
Racunaj da ces platiti jos unos auta u Hrvatsku, imas kalkulator na webu od Carine mislim...

A4 Avant je odlican auto, to su 2.0 TDI motori, poprilicno snage i momenta imaju... U mom slucaju (ja imam A6 Allroad), za malo vise novaca dobijem A6 Allroad sa 3.0TDI motorom, DSG mjenjacem, permanentnim 4x4 pogonom... Ali su i izdaci za odrzavanje kudikamo veci, recimo 19" guma dodje 200EUR po komadu, ide jedno 7-8 litara ulja unutra, mijenja se svakih 10.000km, itd...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 01:15   #67126
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nema bas ni puno BMWa X7 ili M5 tak da statistika se uvijek moze "ustimat" ako tako zelis ?

A Koji bi to BMW po tebi bio slican KIAi ? Ako gledas isti segment onda ce cijena BMWa uvijek biti veca jer je to kao "premium" brand i placa se vec u startu vise tako da tesko se to moze usporedit cijenom ili nekim "dealom".

Mozes samo eventualno kao sto ti calypso predlaze za Audi isto tako traziti polovni BMW za tu cijenu koliko te kosta nova KIA.
A sad sta je kome racionalno ili ne to je individialno jer ne kupuje svatko auto iz istog razloga. Nekima je samo za prijevoz od tocke A do B. Nekima potreba zbog poslla, nekima nesto trece... uglavnom ljudi imaju svakakvih razloga zasto kupe neki auto....

Ja da sad gledam racionalno zadnjih 5 godina kolko km pravim (posto radim od kuce jos od 2018 (kao da sam predvidio covid/rad od kuce ) nebi mi ni trebao auto, ali jednostavno nekad mi je gust sjest u auto i samo se provozat bez da idem negdje odredjeno ili trebam stici u neko vrijeme, a nekad ga ne upalim 10 dana.... .
Ja pričam o autima za koje volim mislit da si morem priuštiti. X7 i M5 su daaaaleko iznad mojih mogućnosti. Nikakvo uštimavanje, samo realnost kolko mislim potrošiti i kaj mogu dobiti za tu lovu. Uostalom, da imam para kupil bi si Panameru instant

Mislim da bi mogel dobiti 3 seriju za te pare, ali opet, moja želja bi bila imati nekaj kaj se ne vidi tak često na cesti,

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Racunaj da ces platiti jos unos auta u Hrvatsku, imas kalkulator na webu od Carine mislim...

A4 Avant je odlican auto, to su 2.0 TDI motori, poprilicno snage i momenta imaju... U mom slucaju (ja imam A6 Allroad), za malo vise novaca dobijem A6 Allroad sa 3.0TDI motorom, DSG mjenjacem, permanentnim 4x4 pogonom... Ali su i izdaci za odrzavanje kudikamo veci, recimo 19" guma dodje 200EUR po komadu, ide jedno 7-8 litara ulja unutra, mijenja se svakih 10.000km, itd...
Čak i ovak provozirno sa davanjima, regom, novim gumama i servisom bi ispalo manje nego Kia. Not too shabby.

Kakvi su TFSI motori? Točnije, vidim da ima 35 TFSI modela, sto 2.0 ali benzin
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 08:09   #67127
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo ti ako želiš nekaj posebnije i biti "prepoznatvlji" = https://youtu.be/o5EYzFIVr2Y?t=98

Napokon pošteni dizel u nekoj emsiji. I kapa dolje mazdi koja ne pada na "the current thing".
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 10:11   #67128
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Kakvi su TFSI motori? Točnije, vidim da ima 35 TFSI modela, sto 2.0 ali benzin
Nemam pojma... Jedini benzinac za kojeg znam je 3.0 TFSI, ali to je uzasno rijetko... Vozim iskljucivo V6 TDI motore zadnjih 10 godina... Imam dobar servis, znam sa cime bih mogao imati problema tako da se mogu pripremiti na vrijeme...

Inace, kod ovih DSG Audija A6, koliko mi je receno, na nekih 120-150.000km ces morati raditi reparaciju DSG mjenjaca (cca. 5000EUR), tako da ciljaj auto sa sto manje km...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 10:53   #67129
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,373
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Evo ti ako želiš nekaj posebnije i biti "prepoznatvlji" = https://youtu.be/o5EYzFIVr2Y?t=98

Napokon pošteni dizel u nekoj emsiji. I kapa dolje mazdi koja ne pada na "the current thing".

Mazdini moderni dizeli su se pokazali dosta problematicni. Benzinci su OK. Kakvi su novi turbo benzinci...bumo vidli
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 11:45   #67130
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Kolegi s s posla na par godina staroj 6ici se raspala turbina, auto uredno servisiran, nije ganjan, normalno vožen.
Razočarao ga i ide u prodaju
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 12:33   #67131
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Mislim da bi mogel dobiti 3 seriju za te pare, ali opet, moja želja bi bila imati nekaj kaj se ne vidi tak često na cesti,
Infiniti Q50 možda?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 20:40   #67132
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Infiniti Q50 možda?
Ozbiljno pitanje - gdje se ti auti servisiraju u Hrvatskoj? Ima li nekih servisa izvan Zagreba za njih?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 21:45   #67133
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 22:15   #67134
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Mazdini moderni dizeli su se pokazali dosta problematicni. Benzinci su OK. Kakvi su novi turbo benzinci...bumo vidli
Ja sam imao onog atmosferca 3cu i bio je top. Dizelaš je bio mislim francuz neki i taj je bio u banani (tak mi rekli čak u mazdinom servisu haha). Skyactive veli moj mehaničar da mu je često na popravcima. Sad sam zaboravio koji dio motora odlazi. Ali kaže koma čista. Od mazde ostalo samo ime. Od japanaca sad se isplati mitsubishi, toyota i suzuki.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 22:21   #67135
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Ja sam imao onog atmosferca 3cu i bio je top. Dizelaš je bio mislim francuz neki i taj je bio u banani (tak mi rekli čak u mazdinom servisu haha). Skyactive veli moj mehaničar da mu je često na popravcima. Sad sam zaboravio koji dio motora odlazi. Ali kaže koma čista. Od mazde ostalo samo ime. Od japanaca sad se isplati mitsubishi, toyota i suzuki. Nissan već dugo i nije japanac.
Subaru si zaboravio... Imaju oni jako fine aute... Njihov boxer motor je njihov, imaju AWD pogon koji mi se cini prilicno dobar, imaju dovoljno modela - XV, Outback, Impreza, Forester i ovaj neki znj elektrikus Solterra...

Sto se Mitsubishija tice, oni imaju dva modela u ponudi i to je to, ja to ne bih ni gledao vise... Nema Lancera, nema Galanta, nema smisla...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2023., 06:59   #67136
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Outback je čista erotika od automobila Jedino mislim da mi nešto zvoni da kod nas nema turbaka benzinaca nego samo atmo.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2023., 07:31   #67137
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ozbiljno pitanje - gdje se ti auti servisiraju u Hrvatskoj? Ima li nekih servisa izvan Zagreba za njih?
Obzirom da je to Nissan vjerujem da nije problem naći servis. A žalosno je što su kod nas sve ionako čađare.

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Subaru si zaboravio... Imaju oni jako fine aute... Njihov boxer motor je njihov
Da a bonus je i što možeš sat namjestit prema njihovim boxer motorima odnosno izgaranju brtvi glave na istima
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2023., 09:21   #67138
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nemam pojma... Jedini benzinac za kojeg znam je 3.0 TFSI, ali to je uzasno rijetko... Vozim iskljucivo V6 TDI motore zadnjih 10 godina... Imam dobar servis, znam sa cime bih mogao imati problema tako da se mogu pripremiti na vrijeme...

Inace, kod ovih DSG Audija A6, koliko mi je receno, na nekih 120-150.000km ces morati raditi reparaciju DSG mjenjaca (cca. 5000EUR), tako da ciljaj auto sa sto manje km...
Ovo za servis DSG mjenjača misliš generalno na sve DSG mjenjače ili samo na A6 iz nekog razloga?
andy91 je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2023., 13:05   #67139
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
Ima vise vrsta DSG mijenjaca ovisi o motoru koji je unuta mislim da na 3.0TDI koji je on spominjao ide DQ501. Na standardne 2.0TDI ide DQ250 ako su stariji i taj je dosta pouzdan samo se treba mijenjati ulje ili DQ381 ako je noviji koji je malo manje pouzdan. I za slabije motore imas isto DQ200 kojem cesce zna mehatronika otici. Za ove kasnije sto sam nabrojao imaju kvarove ali ne prelaze nekih 1000 eura koliko ja znam.

Dok za ove DQ501 S-tronic Audi ne bi znao iskreno nikada nisam Audi ni gledao.

https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox imate vise ovdje.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2023., 13:20   #67140
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 466
DL382 i DQ500 si zaboravio. Svi oni imaju neke mane, nijedan nije savršen, ali baš da na 150000km krepavaju, to nisam baš siguran.
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na