Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2009., 09:26   #1
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
atx 2,01 ili 2,03 - razlika?

-evo doslo je vrijeme da razmisljam o novom napajanju i naisao sam na informaciju da je zadnja verzija napajanja 2,03 a meni se sviđa napajanje koje je 2,01. Meni je bitna sto manja buka, a ne snaga.
U čemu je razlika?
-konkretno me zanima ovo:
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...m=spi-nap-420w
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 09:58   #2
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Za 20 kn više imaš Corsair CX400 koji je puno bolji od ovog šrota.
hylem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2009., 22:56   #3
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
pa bas i nije razlika razlika 20 kn nego 110, a to mi je previse
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:36   #4
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Nije istina, 20 kn je (ovaj tvoj shrot je 374, a CX400 je 394): Corsair CX400
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:46   #5
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
a ljudi moji...
http://www.nabava.net/trazilica.php?...e+420w&x=0&y=0
u 4 ducana kosta od 280 do 290kn

i ti mi napises napajanje, a das link na radeonku 4830 LOL
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 00:46   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
razlika u standardu je sto 2.01 ako se ne varam nece imati 24 pinski konektor za maticnu nego samo 20. Sto ne bi bio specijalan problem da imas neku grafu koja koristi posebno napajanje ili ne cucla maksimum standarda. Ovako bi sve ovisilo o ploci i kvaliteti njezinih vodova u koje kada je gigabyte u pitanju uopce nemam povjerenja.
Ja bi popio koju cugu manje ovaj vikend i rastegnio se do corsaira na tvom mjestu
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 01:17   #7
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
evo bas gledam malo post...
na sajtu od tog spajra http://www.spirecoolers.com/main/pro...asp?ProdID=614
pise da ima 20+4 pina...a pise da je 2.01... onda ispadne da nebi trebala razlika bit u pinovima....
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 01:50   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a onda ili sam se ja zajebo sto je lako moguce ili mu fali jos nesto da ima 2.03 standard tipa 4+4 12V za proc ili tako nesto.
Jedino ne znam sta je na taj spire navalio.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 02:08   #9
maky_zg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 181
ma nisam na njega navalio, samo je najtisi po specifikacijama, kao sto rekoh, hocu tisinu, ne trebam full jako napajanje niti puno konektora. Imam 2 HDD-a, i przilicu i to je sve! Sadasnje napajanje mi ima samo 17A na +12V i radi bez problema, ali posto ima preko 5 godina i samo 20 pinski konektor za maticnu zelio bih to promijeniti. Trenutno imam velikih izdataka pa ne mogu dati 400kn za napajanje. Ako ima sta jeftinije molio bih preporuku!
maky_zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 06:17   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Gledaj, stavljati u istu rečenicu Spire i Corsair napajanje je bogohulno. Corsair je poznat kao izuzetno tiho i vrlo kvalitetno napajanje. Ako ćeš ti za 100kn razlike riskirati da će ti kad grom okine blizu tebe napajanje izgoriti i povući sa sobom još koju komponentu, samo izvoli kupiti Spire.
Ako hoćeš jeftinije, uzmi Fortrona 400W. Nije u rangu Corsaira, ali je svakako bolje od Spirea
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=3798
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 10:15   #11
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Što se tiče kvalitete corsair vjerojatno drži više do kontrole (kako izlaznog proizvoda, tako i ulaznih komponenti te proizvodnog procesa) pa samim time konačni proizvod poprima bolje karakteristike pri večem stupnju kontrole...
Kvaliteta je škakljiv pojam i jako ju je teško definirati....nekom je nešto jako kvalitetno sa 10% tolerancije dok nekom niti 0,01% nije dovoljno kvalitetno...
Za donijeti neku ozbiljniju ocjenu kvalitete nečega trebalo bi uzeti u obzir veći uzorak pa kroz odstupanja od prosjeka donijeti ocijenu kvalitete, ta se ocijena donosi s obzirom na neku referentnu zadanu vrijednost ili se donosi s obzirom na odstupanja od srednje vrijednost....
Što se tiče grmljavine ... mislim da nema niti jedne sigurnije zaštite od fizičkog odspajanja iz utičnice... sve ostale zaštite bojim se da neće pomoći prilikom prenapona od nekih 20000V ako se dobro sjećam...
Corsair bi trebao bolje podnijeti varijacije napona u mreži ali kod grmljavine mislim da ne bi trebalo biti veće razlike...
Dosta sam vremena koristio no-name napajanja i nikad nisam imao problema...
Sada imam čuftu i on je za sada ok ... osim što je vent prozujao...
Po meni bi i neko šrot napajanje trebalo biti sasvim ok za običnog korisnika...
Brand napajanja sa preko 500/700/1000W po meni su za okorijele overclockere...sli...tri way sli....crosfire....server... i slično...
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN



Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 11.03.2009. u 10:33.
eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 10:26   #12
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor eyeballl Pregled postova
Što se tiče kvalitete corsair vjerojatno drži više do kontrole (kako izlaznog proizvoda, tako i ulaznih komponenti te proizvodnog procesa) pa samim time konačni proizvod poprima bolje karakteristike pri večem stupnju kontrole...
Kvaliteta je škakljiv pojam i jako ju je teško definirati....nekom je nešto jako kvalitetno sa 10% tolerancije dok nekom niti 0,01% nije dovoljno kvalitetno...
Za donijeti neku ozbiljniju ocjenu kvalitete nečega trebalo bi uzeti u obzir veći uzorak pa kroz odstupanja od prosjeka donijeti ocijenu kvalitete, ta se ocijena donosi s obzirom na neku referentnu zadanu vrijednost ili se donosi s obzirom na odstupanja od srednje vrijednost....
Što se tiče grmljavine ... mislim da nema niti jedne sigurnije zaštite od fizičkog odspajanja iz utičnice... sve ostale zaštite bojim se da neće pomoći prilikom prenapona od nekih 20000V ako se dobro sjećam...
Ovdje ima razlike i to kakve. Ukoliko napajanje nije projektirano tako da mu samo osigurač ili neki zaštitni sklop pregori u slučaju nevremena onda govorimo o shrotex napajanjima u koje spada i ovaj spire. Ja isto tako mogu reć, nikad problema sa no name napajanjima, imao codegena od 300W, imao hrpu sranja, i nikad ništa se nije dogodilo...

Doduše, kad se sjetim, izvadio ja tog codegena van da ga zamijeni chieftec400 i išao spojit jedan stari tualatin celeron, napajanje je iz čista mira prdnulo. Sa sobom odvuklo samo hard, ali čini se da je pritom stradao i jedan IDE kanal... Odonda zna javit neki error bezveze kad komunicira preko tog sučelja.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 10:30   #13
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ovdje ima razlike i to kakve. Ukoliko napajanje nije projektirano tako da mu samo osigurač ili neki zaštitni sklop pregori u slučaju nevremena onda govorimo o shrotex napajanjima u koje spada i ovaj spire. Ja isto tako mogu reć, nikad problema sa no name napajanjima, imao codegena od 300W, imao hrpu sranja, i nikad ništa se nije dogodilo...

Doduše, kad se sjetim, izvadio ja tog codegena van da ga zamijeni chieftec400 i išao spojit jedan stari tualatin celeron, napajanje je iz čista mira prdnulo. Sa sobom odvuklo samo hard, ali čini se da je pritom stradao i jedan IDE kanal... Odonda zna javit neki error bezveze kad komunicira preko tog sučelja.
Mislim da je grom nešto malo brži od brzine reakcije tih zaštita
Znači brzina svijetlosti naspram milisekundi? micro sekundi? nanosekundi? mislim da bi gromče sa lakočom trebalo odnijeti pobjedu ...
Napomenuo sam kako može postojati razlike u prenaponskoj zaštiti distribucijske mreže ... ali bojim se da gromovima nisu dorasle nikakve zaštite...
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN


eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 11:00   #14
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor eyeballl Pregled postova
Mislim da je grom nešto malo brži od brzine reakcije tih zaštita
Znači brzina svijetlosti naspram milisekundi? micro sekundi? nanosekundi? mislim da bi gromče sa lakočom trebalo odnijeti pobjedu ...
Napomenuo sam kako može postojati razlike u prenaponskoj zaštiti distribucijske mreže ... ali bojim se da gromovima nisu dorasle nikakve zaštite...
Nope. Ono što ulazi u vodove je čista struja. Još nismo toliko razvijeni da koristimo svjetlovode.

Uglavnom, svaki pretjerani električni impuls uništava zaštitu u boljim napajanjima.

Evo paralela: slow blow osigurač (codegen/spire), fast blow osigurač (sva renomirana napajanja)
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:16   #15
_hmp_
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Osiguracu uvijek treba vise vremena da reagira, nego sto treba struji da ti skuri nesto. Svi ti sklopovi su napravljeni za zastitu od preopterecenja/kratkog spoja, a ne za zastitu od grmljavine.

Nemoj drzat komp ukljucen kada je vani nevrijeme, jer ces na tezi nacin shvatit da su osiguraci spori kada pricamo o grmljavini i slicnome.
_hmp_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:44   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor _hmp_ Pregled postova
Osiguracu uvijek treba vise vremena da reagira, nego sto treba struji da ti skuri nesto. Svi ti sklopovi su napravljeni za zastitu od preopterecenja/kratkog spoja, a ne za zastitu od grmljavine.

Nemoj drzat komp ukljucen kada je vani nevrijeme, jer ces na tezi nacin shvatit da su osiguraci spori kada pricamo o grmljavini i slicnome.
Jojoj. Ne mogu vjerovat. Ja sam napisao: paralela, umjesto osigurača sam mogao nešto drugo uzet za usporedit.

Ako dosad niste shvatili, od mene očito ni nećete. guglajte, tražite, naći ćete.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 13:39   #17
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
zadnja verzija napajanja 2,03
Radi li se ovdje o zabuni? Npr. v2.x.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:16   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
dobro, ne treba sad napadati spire napajanja jer prvo - ne prave ih uopce oni vjerovatno i da mi se da googlati i usporedjivati izgled vjerovatno bi se doslo do nekog od "normalnih" proizvodjaca a drugo - u reviewima uopce ne prolaze lose.
Ono sto bi mu zamjerio je jedino samo 1 sata konektor sto danas stvarno moze jedino dovesti do gnjavaze i hrpe adaptera po kucistu. A i tih adaptera nikad nema za kupiti kad ih covjek treba
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:24   #19
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
što se tiče grmljavine: to je najednostavnije rečeno "iskra" koja je uspjela "preskočiti" iz oblaka na zamelju, sigurno više od 2km i nemojte se zavaravat da će tu iskru spriječiti nekakav osigurač od 15 mm koji će se rastaliti "nevjerovatnom brzinom". ni onaj prekidač koji imate na napajanju neće vam pomoči.

a što se tiče tišine napajanja, ako je napajanje projektirano za 300W, a vi koristite 150W sigurno će biti glasnije od onoga koje je projektirano za 450W. naravno ako je se brzina vrtnje ventilatora sama regulira.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:31   #20
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nope. Ono što ulazi u vodove je čista struja. Još nismo toliko razvijeni da koristimo svjetlovode.

Uglavnom, svaki pretjerani električni impuls uništava zaštitu u boljim napajanjima.

Evo paralela: slow blow osigurač (codegen/spire), fast blow osigurač (sva renomirana napajanja)
Nisam mislio na nikakve svjetlovode nego na brznu električne energije tj. brzina kojom elektroni prolaze kroz vodiče...
Što se tiče reakcije na prenapone rekao sam već da se u potpunosti slažem sa svim navedenim i da fast blow vjerojatno reagira brže od slow blowa ali u slučaju prenapona mreže...
Što se tiče grmljavine mislim da tih par milimetara izolacije osigurača nije dovoljno za spriječavanje prolaza 20000v gromovnika... ako se ne varam većina ostalih komponenti deklarirana je na red veličine od 100 do 1000V ne vjerujem da ih neki proizvođač dimenzionira za veće napone... Kako je razlika potencijala kod groma mnogo veća od tih 100-1000V jednostavno se desi da komponente probije veliki potencijal i gube svoja svojstva i postaju vodiči...
Edit...
Malo konzultirao google i kaže da razlika potencijala nije 20000V nego 100MV ... tim gore za zaštite ....
Zaboravio sam napomenuti da se i pri bliskim udarima oko mjesta udara javlja jako elektromagnetsko polje koje je ponekad dovoljno da uništi osjetljivije uređaje...
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN


eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:36   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Isuse, čime se vi zamarate. Da skratimo priču - taj Spire nije nešto i za istu/sličnu lovu se može kupiti bolje napajanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:40   #22
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Da se nadovežem na post iznad: grom je lupio u drvo oko 300m od UTP-a koji je dugačak oko 40m i spalilo je mrežne kartice na oba računala. Nemogu reći da je uzrok bilo magnetsko polje nastalo munjom, ali istog trena je komunikacija stala.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:54   #23
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor maky_zg Pregled postova
-evo doslo je vrijeme da razmisljam o novom napajanju i naisao sam na informaciju da je zadnja verzija napajanja 2,03 a meni se sviđa napajanje koje je 2,01. Meni je bitna sto manja buka, a ne snaga.
U čemu je razlika?
-konkretno me zanima ovo:
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...m=spi-nap-420w
Svako ATX2.0+ ima 24pin ATX konektor barem bi trebalo pošto je to diktirano od ATX2.0 spec
kasniji modeli imaju još i 8pin EPS sad jel to od 2,03 nisam ziher morao bi pogledat...

ono što ti želim reči jest da se kloniš tog Spirea
isprobao sam ga i napajanje je užas.
+12V pada ispod dopuštenih specifikacija (čitaj na 11.3V)

Samo za primjer taj Spire ali 750W model nije bio u stanju stabilno potjerat konfu koju sasvim normalno tjera Corsair HX520W (C2Q + HD4870x2)

Po meni je puno isplativije uzet recimo Fortron PNF 400W ili ako ikako možeš uzet Corsair CX400W


Citiraj:
Autor eyeballl Pregled postova
Po meni bi i neko šrot napajanje trebalo biti sasvim ok za običnog korisnika...
Brand napajanja sa preko 500/700/1000W po meni su za okorijele overclockere...sli...tri way sli....crosfire....server... i slično...
S ovim se nikako ne bi složio no da ne spamamo previše po ionako ukakanoj temi pogeldaj ovaj thread a možeš se javit i Vuci sa foruma da ti linka filmić kaj se desi sa jednim Frontier napajanjem drito nakon ugradnje

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=132785

ponavljam nije problem dal to napajanje radi nego je problem kako ono radi (kako filtrira napon) i što se desi kad prestane radit

Također nemoj brkat snagu napajanja sa njegovom kvalitetom
Ovdje nitko ne preporučuje primjerice Corsairov TX750 nego CX400
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:56   #24
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor maky_zg Pregled postova
-evo doslo je vrijeme da razmisljam o novom napajanju i naisao sam na informaciju da je zadnja verzija napajanja 2,03 a meni se sviđa napajanje koje je 2,01. Meni je bitna sto manja buka, a ne snaga.
U čemu je razlika?
-konkretno me zanima ovo:
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...m=spi-nap-420w
Ovo Spire napajanje nije moglo uopće pokrenit moj komp. Isprobano više komada i sa svima je bilo isto. Vrtili se samo ventilatori...

Zapravo, ono koje smo isprobavali je imalo 500W ili 550W, nisam siguran. Znači ovo je još gore...
simba je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 16:33   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
covjek trazi tisinu, nemojte mu fortrona preporucivat
bemti na surf kanti mi je riknio stari chief (kurva cekao da mu istekne garancija i nakon mjesec dbemti na surf kanti mi je riknio stari chief (kurva cekao da mu istekne garancija i nakon mjesec dana samo crk ). Bilo mi glupo stavljati nesto bolje (athlon 3000+, 1gb rama, gf6600, 1hdd i optika koja se valjda nikada ne koristi) pa ubacim fortrona. Zuji. Ne previse ali jedina komponenta koja se cuje, ne cudim se da su mnogi isli vent mjenjati.ana samo crk ). Bilo mi glupo stavljati nesto bolje (athlon 3000+, 1gb rama, gf6600, 1hdd i optika koja se valjda nikada ne koristi) pa ubacim fortrona. Zuji. Ne previse ali jedina komponenta koja se cuje, ne cudim se da su mnogi isli vent mjenjati.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 17:20   #26
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
@Wolverine
Da sada ne quotam...
Moj isprika zbog snage i kvalitete...
Samo sam htio reći da su sva napajanja što se tiče udara groma u istoj poziciji...čak i sa zaštitama na utičnici...neovisno o proizvođaču
Što se tiče prenapona vjerojatnije je da renomirana imaju bolje sklopove za zaštitu...
Jasne su mi sve prednosti koje donose renomirana napajanja u odnosu na no name , ali pitanje je koliko je to nekome potrebno...

Na tu temu malo spama....
Ima jedan moj ludi profesor koji je posjedovao apsolutni sluh čini mi se a uvijek bi nas prekinuo u svađama oko hi-fi i kvalitete reprodukcije zvuka rečenicom.... Sve to što pričate je super ali jedna obična svinja ionako ne čuje razliku između a i ab klase

@coconut
Slažem se

Neću više spamati ...
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN


eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 23:17   #27
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Citiraj:
Autor maky_zg Pregled postova
a ljudi moji...
http://www.nabava.net/trazilica.php?...e+420w&x=0&y=0
u 4 ducana kosta od 280 do 290kn

i ti mi napises napajanje, a das link na radeonku 4830 LOL
E pa krivi link sam pejstao, bedara. Nekom drugom sam preporučivao ovu grafu pa se zalomilo.

Anyway, ti si stavio link na kojem taj spire košta 374 kn, što nisi stavio link gdje košta 290 kn? Ja sam jedva čekao da odem na nabavu.net i tražim šrotove od napajanja i njihove cijene.
velorien je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na