Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2023., 08:37   #1441
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ako bi imali nekretninu u Norveskoj / Njemackoj / zemlji rezidencije, koja bi se mogla staviti pod hipoteku, onda se dobije kredit bez problema.

U DE su mi rekli u Volksbank (doduse 2015), da bi mogao dobiti hipoteku cak i za nekretninu u HR, ali mora biti >6 mjeseci u mom vlasnistvu i racunali bi mi sa manjim postotkom vrijednost.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 11:34   #1442
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Sestra je probala dići kredit za kupovinu nekretnine u HR. Radi u Norveškoj. Tamo su je odbili jer je nekretnina u HR pa vjerojatno nemaju nikakvo osiguranje, a tu su je odbili jer prima plaću u Norveškoj. Mogla bi dić nenamjenski, ali to je suludo.
Ja sam prilicno siguran da moze dobiti u HR jer i sam rjesavam nesto slicno. Tj ja sam u DE a ne vidim razliku jer je EU. Jedini uvjeti su 30% casha, ugovor na neodredeno, 6-24 mjeseca na istom poslu (zavisi od banke) i potvrda da nema dugovanja. Vecinu ostalog oni rijese
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 11:51   #1443
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Zanimljivo, ja isto imam iskustva s rodbinom da mogu dobiti kredite u RH.

Konkretno, teta kupila stan u ZG prošle godine, živi, radi i plaća porez u Njemačkoj već 40+ godina.

Ne znam što je trebala priložiti i pokazati, ali kredit je dobila.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:14   #1444
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Slične priče su bile prije 15 godina kada je ekipa moje generacije masovno kupovala stanove. Isto se govorilo kako nikad neće opet biti jeftino i samo će rasti, a nije im se moglo objasniti… danas su članovi udruge “Franak” :-/
Kakve veze činjenica da su uzeli kredit u nepovoljnoj valuti ima veze s cijenom nekretnina?
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:21   #1445
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Uopće mi nije jasno zašto bi netko uzimao kredu u HR kada strane banke nude puno povoljnije uvjete za njih.
Imam frendicu koja se udala za Talijana kako bi za 2g. mogla ishodovati kredu u IT za nekretnine u HR. Obzirom da je žena vrlo pametna, jasno je da u IT dobiva bolje uvjete.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:35   #1446
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ja sam prilicno siguran da moze dobiti u HR jer i sam rjesavam nesto slicno. Tj ja sam u DE a ne vidim razliku jer je EU. Jedini uvjeti su 30% casha, ugovor na neodredeno, 6-24 mjeseca na istom poslu (zavisi od banke) i potvrda da nema dugovanja. Vecinu ostalog oni rijese
Norveška nije u EU, pa je to vjerojatno razlika zašto ne može dobiti.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:38   #1447
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Uopće mi nije jasno zašto bi netko uzimao kredu u HR kada strane banke nude puno povoljnije uvjete za njih.
Imam frendicu koja se udala za Talijana kako bi za 2g. mogla ishodovati kredu u IT za nekretnine u HR. Obzirom da je žena vrlo pametna, jasno je da u IT dobiva bolje uvjete.
Vjerojatno zato što nije svima opcija čekanje 2g plus udaja

Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Norveška nije u EU, pa je to vjerojatno razlika zašto ne može dobiti.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Nije toliko pitanje EU nego je pitanje rezidentnosti. Banke daju kredite i ne-rezidentima ali onda obično traže puno jače mjere osiguranja (jamce koji jesu rezidenti npr.)
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 15:05   #1448
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Uopće mi nije jasno zašto bi netko uzimao kredu u HR kada strane banke nude puno povoljnije uvjete za njih.
Imam frendicu koja se udala za Talijana kako bi za 2g. mogla ishodovati kredu u IT za nekretnine u HR. Obzirom da je žena vrlo pametna, jasno je da u IT dobiva bolje uvjete.
Kamatne stope vani su više nego kod nas pa sad baš ne znam koliko su bolji uvjeti
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 11:48   #1449
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
dali je itko s foruma predavao nedavno dokumentaciju za apn stanove? frendu i meni je potrebna mala pomoć
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 11:06   #1450
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
dali je itko s foruma predavao nedavno dokumentaciju za apn stanove? frendu i meni je potrebna mala pomoć
Prošlo je već dosta, neću ti spamati temu, ali ako imaš volje i vremena kontaktiraj PRO grupu, doslovno putem fejsa ili mobitelom, stvarno voljni pomoći.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 14:10   #1451
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
pa možda i znaš odgovore u vezi dokumentacije koje si predao, ova pitanja koja ja imam nisu baš nešto pretjerano teška ili zahebhana... skupljam dokumentaciju i nešto u svezi obrazaca mi nije jasno i odlaska na sud da ne posjedujem nikakvu imovinu itd.


tnx
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote