Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2023., 16:14   #66601
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Priča se o ~1255kg, ali mislim da je autobild izmjerio tipa 100kg više od toga sa običnim 1.5T-GDI motorom (ne hibridom).

Kada sam stani kreni, onda pokazuje 9.5L, ali to nije vožnja, to je čekanje.
Mora se samo naučiti da se pusti gas i da auto ne usporava. Tamo oko Čakovca sam bio ispod 5L i to sa lakoćom. Inače, BC je pokazao prosjek za tank oko 6.4L što je poprilično precizno.

Velim, novi je auto pa ga se vozi nježno i pažljivo. Ići će to na 7 vjerojatno. Tehnički troši kao Megan u gradu ili sitno manje, ali van grada i na autoputu je štedljiviji.

@prilee
Automatik je bio čekanje bez ideje kada bi mogao doći. Sve narudžbe kažu da se čekaju 6mj, iako to bude vjerojatno sitno manje. Ali za automatike i Ceed SW mi je rekao da ih nisu dugo dobivali. Samo XCeed idu ko kokice pa njima ugrađuju automatike najčešće.

ECO mod "isključiš" kad stisneš puno naglije papučicu gasa (za isti pomak) ili sitsneš preko 70% i onda nema više ECO moda. Samo jače opreme (GT-Line?) ima tipku kraj mjenjača. Omjer brzina je sličan kao npr. u Focusu s kojim ga mogu uspoređivati, jednaki su na 130. VW ima npr. malo iznad 2000 ako se dobro sjećam. 5 i 6 ovdje je razlika 200-300 okretaja.

Buka na 135 je primjetna. Nije zaglušujuća, ali se osjeti. I dalje manja nego u Meganu koji je vrištao na 4200 okretaja. I to sve dolazi od stražnjih kotača, tu su review-i pogodili. No uredno sam razgovarao preko bluetootha, možda sam i pod dojmom tih review-a. Žena kaže da je joj je extra tih, a vozi se svaki dan do Sv. Nedelje i nazad po onom dijelu autoputa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:40   #66602
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Imaju kojekakve torbice, u ruci, visece, polu torbe, ili po djepovima.
Sam ti nosi torbice
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:46   #66603
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Di danas ljudi kupuju gume? Isplati se još do Furlana/Lašiča ili ima kod nas neki povoljan i pouzdan? Zadnji put, prije 2 ipo godine, uzeo zimske u gumiimpexu, bio zadovoljan, ali mi se sad čine dosta skupi. Nemam pojma koliko su cijene inače išle gore.
Tam di je jeftinije, odlučiš se za model i provučeš kroz nabavu net, ko i sve ostalo kad se kupuje
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:49   #66604
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Eto prošao prvi tank sa novom KIA Ceed SW 1.5 T-GDI
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 17:17   #66605
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
LCD je postavljen dobro, ne viri kao Alien na autu, ne smeta ničemu.
https://www.renault-klub.hr/forum/up...588c8dff04.jpg
Nek dugo služi
Ne znam jel do perspektive, ali meni iz ovog kuta točno izgleda kao da su ga naknadno ubacili i da "strši" (kao i na nekim modelima mercedesa i audija)
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 17:45   #66606
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
Trebaju senzori svakako.

Prije bi kameru maknuo a uzeo senzore nego obratno.

Najbolje imati oboje, kamera je super, no prevelik fokus ljudi bacaju na kameru a zaborave na retrovizore, tu senzori uskaču.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 18:03   #66607
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Sa Hill Asistom žena muku muči, radi ali na popriličnim uzbrdicama. Problem je što ne znaš hoće ili neće, nema oznakice. Ne radi uvijek kao npr. Focus. Koji ima i (A) oznaku kad se upali. Neki kažu da radi na minimalnim uzbrdicama, kod mene baš i nije tako.
Čestitke.


Vozim Hyundai tak da bi moglo biti isto, ak ne slično. HILL hvata odlično i na minimalnim uzbdicama/nizbrdicama. Caka je ako stisneš lagano kočnicu neće uhvatiti, ako ju stisneš jače drži sama par sekundi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 20:13   #66608
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
Meni ti fali straga bijelo svijetlo od rikverca na obje strane. Po mraku pogotovo, usto što su i svijetla na ceedu usmjerena prema iza, a ne bočno. To je na Meganu bilo top. Inače Megane je imao guzicu i znao sam se ili parkirati tako da udarim ili na 1m od svega. Kamera mi pomaže jedino kad pazim da ne udarim sredinom branika. Za bokove retrovizori jedino. Više mi fale prednji nego zadnji. Bolje od Megana koji nije imao ništa, ali dal' bi u nekim extremima htio imati - da. No i kad na službenim vozim sa senzorima, opet je to 90% da gledam retrovizore.
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Nek dugo služi
Ne znam jel do perspektive, ali meni iz ovog kuta točno izgleda kao da su ga naknadno ubacili i da "strši" (kao i na nekim modelima mercedesa i audija)
Ne znam, iz pozicije vozača je ok. Clio je imao to grozno sa onim svojim monitorom usred auta.
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Čestitke.

Vozim Hyundai tak da bi moglo biti isto, ak ne slično. HILL hvata odlično i na minimalnim uzbdicama/nizbrdicama. Caka je ako stisneš lagano kočnicu neće uhvatiti, ako ju stisneš jače drži sama par sekundi.
Ma stiskao sam ko sivonja, par sekundi. U 90% slučajeva tu po gradu ne drži. Za sad je samo na jednom mjestu držao. Čitao na forumu.hr da kao 4 posto nagib. Za sada je to rulet. Čak je jedan dečko vozio Ceed hatcha i kaže na jednom mjestu gdje sam bio i ja, da je njemu držalo, meni ništa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 21:06   #66609
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Čestitke na novom stroju, samo neka dugo i dobro služi
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 22:37   #66610
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?

Ceed “obicni”, imam kameru i ne vidim potrebe za senzorima pored kamere.
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 23:20   #66611
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
Ceed “obicni”, imam kameru i ne vidim potrebe za senzorima pored kamere.
Ne bih se pouzdao u kameru samo... Probaj koristit kameru nakon sto se provozas po cesti ili autoputu kada je kisa ili snijeg, pa neces imat nikakve koristi od kamere... Senzor je senzor, kamera je vise kao pomoc nego da je korisna... Ja bi na svom najradije ugasio tu kameru jer mi ide na zivce, na senzore se uparkiram gdje hocu, kamera mi samo sluzi da se postavim nad parking crtom tako da budem cijeli u parking mjestu... Audi A6 Allroad inace...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 08:38   #66612
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ja na svom xceed imam i kameru i senzore, ali kamera je sekundarno pomagalo kod parkiranja, čisto radi drva ili nekog niskog stupića iza. A najviše mi koristi kod kosih parkiranja, kad ideš van u rikverc, kamerom vidiš cestu iza auta koje su pored tebe sparkani, nemoraš pola auta izvest na cestu da bi vidio jel ide tko, meni osobno je to najveća prednost i korist te kamere.

Kao što rekoh i prije za 1.5 t-gdi, nakon 16.000 km potrošnja prosječna je i dalje tvrdih 7 litara, meni je visoka jer 80% vožnje je kreni/stani, palim ga hladnog, i nakon 5 km ga gasim hladnog.
Kada idem negdje dalje, potrošnja je 5 litara, kada ganjam se u sport modu, 8 litara.
Troši mi ko svaki dizel dosad koji sam imao.

I da, ceed je nešto bučnija od xceed, valjda su štedili na izolaciji odozada.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 08:40   #66613
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ne bih se pouzdao u kameru samo... Probaj koristit kameru nakon sto se provozas po cesti ili autoputu kada je kisa ili snijeg, pa neces imat nikakve koristi od kamere... Senzor je senzor, kamera je vise kao pomoc nego da je korisna... Ja bi na svom najradije ugasio tu kameru jer mi ide na zivce, na senzore se uparkiram gdje hocu, kamera mi samo sluzi da se postavim nad parking crtom tako da budem cijeli u parking mjestu... Audi A6 Allroad inace...
Neki imaju kameru sakrivenu u znaku pa je uvijek zaštićena od nečistoće
Ali meni su isto primarni retrovizori i senzori. Zapravo mi je i kamera super, osim onih linija koje mi ucrtavaju put kad okrećem volan. Njih nikako ne kužim i ne mogu se naviknuti na njih.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 10:18   #66614
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nemam pojma kako je parkirati s kamerom, uzdam se u oci i retrovizore

Nisam nikada ni senzore imao pa zato pitam - auto je ful coskast odozada i zadnji branik bas pita probleme Ne vjerujem da je sama kamera i najbolja opcija, a to ste mi potvrdili. Nazalost straznji senzori idu u visem (meni nebitnijem) paketu opreme.

A ovo za rikverc svjetlo, tu sam istreniran. Na 308ici imam nepostojece svjetlo + zatamnjena stakla. Po mrkloj noci i kisi izlazim u rikverc sa 4 zmigavca i stiskanjem kocnice da malo osvjetlim put. Ne pomazu ni retrovizori kada se nakupi kapljica po