Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2007., 21:11   #241
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
@konj ne pili i ti jos . Niko ovdje ne brani nikog nego samo pokusavamo biti realni koliko je to moguce. Ja konkretno sam rekao da Buljo ako dobije noviju 1950gt/pro moze biti zadovoljan jel? A ti da su ti ponudili 1950xtx dali bi uzeo ili ne? Da vidimo kako ce Buljo zavrsiti sa svojim slucajem.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 21:24   #242
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Samo što ja ne bi bio sa tim zadovoljan, da ponude x1950xt onda bi ovako ne.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2007., 21:28   #243
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
@nino ne pilim ja nego ti koji ides protiv zakona . Da su mi ponudili 1950 xtx ili novac mozda bi uzeo mozda ne . Najvjerojatnije ne jer mi trenutno ni 1950 xtx ne vrijedi 1950kn. Ali to je moja stvar i opet kazem stvar zakona jer 1950 xt nije 1950 xtx. Dakle na to po zakonu imam pravo. I tu nino nema rasprave. Ako ce on sa 1950 pro biti zadovoljan to je njegova stvar ali nemojte ni slucajno ponavljati da je balkanac ako bude trazio puni iznos na koji ima pravo. I ako mu ne ponude povrat novca on ima pravo zvati inspektore i drustvo za zastitu potrosaca i jos biti ponosan na sebe sto cini nesto po pitanju promoviranja postivanja zakona u ovoj drzavi . Ja da sam na njegovom mjestu nema sanse da bih uzeo u zamjenu 1950 pro i njemu preporucam da trazi novce natrag na koji po tko zna koji puta ponavljam zakonski ima pravo . Pa ga treba iskoristiti bar kad je na njegovoj strani.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?

Zadnje izmijenjeno od: konj. 25.10.2007. u 22:11.
konj je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 08:10   #244
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Garancija na novi proizvod tece od dana primitka novog zamijenjenog proizvoda, ne uracunava se u postojeci rok garancije.

Isto tako ako je na popravku, tak period se uracunava u garancijski rok, tj. garancijski rok se produzava za vrijeme na servisu.
Isto tako, ako je na servisu duzi period, (u kojem druga strana nije u mogucnosti koristiti proizvod) garancija tece iznova, kao da je predmet novi kupljen.

E sad, u praksi znate kako to funkcionira, sivilo do boli. Neznam tko ce se parniciti s trgovcem za artikal koji vrijedi cc. 1000kn. Pa troskovi parnicenja te ispadnu dvostruko ako ne i trostruko veci, da ne spominjemo potroseno vrijeme. Ostaje ti samo natezanje s trgovcem ili prijava Državnom insp., ili Društvu za zaštitu potrošača. Hebiga...

Trgovci bi trebali proraditi na postivanju dobrih trgovackih obicaja, samo kod nas je praksa da se prvo mulja, pa otud i nepovjerenje prema trgovcima(cast iznimkama).
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 09:23   #245
janko
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 87
znači da sam ja bio prevaren kad sam dobio 250kn manje za mp4plejer koji sam prije platio 500 nakon 10ak mjeseci kad je prestao raditi (mojom krivnjom) jer je u tom trenu cijena bila tolka? meni se to ne sviđa ali zvuči razumno jer bi onda potrošači/kupci mogli zarađivat da neide tako
janko je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 10:16   #246
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
ADM to ima ovako riješeno:
"U slučaju da nije moguće izvršiti popravak ili zamjenu u roku od 45 dana od prijema robe na servis pružamo mogućnost povrata novca ali u iznosu ovisnom o starosti uređaja po pravilu jamstvene amortizacije."
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 10:45   #247
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Costa Pregled postova
ADM to ima ovako riješeno:
"U slučaju da nije moguće izvršiti popravak ili zamjenu u roku od 45 dana od prijema robe na servis pružamo mogućnost povrata novca ali u iznosu ovisnom o starosti uređaja po pravilu jamstvene amortizacije."
to je ono sto nedostaje u zakonu, nigdje se ne spominje amortizacija.
osim sa ADM-om, takva je situacija i sa svima ostalima osim hgspota koji vracaju cijeli iznos...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 11:01   #248
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne moraš. Garancija traje od prvotno kupljenog prozvoda. Isto tako je i u mom slučaju bilo, sa GB-ovom pločom. A isto tako i kolegi koji je za skurenu 7800GT dobio 7950GT (sa tekućom garancijom od prošle).

U vezi buljine grafe. Pošto dotične kartice nema, a to da će ju nekako moći nabaviti je u najmanju ruku nemoguće. Tako da ćeš, IMHO, ili dobiti lovu u protuvrijednosti koliko si dao za tu GT-jku, ili neku drugu grafu u vrijednosti iste.
Ne razumijem kako vam se da pratiti i pisati nekoliko stranica komentara umjesto da vrijeme utrošite na proučavanje zakona.

Jamstvo nije definirano u Zakonu o zaštiti potrošača, već u Zakonu o obveznim odnosima u kojem piše:

Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.


Nisam 100% siguran, no ovo vrijedi ukoliko na Jamstvenom listu nije drukčije navedeno.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 11:16   #249
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Pa hvala bogu da je to ZOO. Samo je fora u tome da npr. u jamstvenom listu pise kao kod ADM-a, stavka koja se odnosi amortizaciju.
I onda si u odnosu prema ADm-u sukladno uvjetima na koje si pristao prihvatom stvari na koje se odnosi garantni list.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 11:54   #250
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Ovi u ADM-u nisu normalni...nemogu oni imati garnatne uvijete koji nisu u skladu sa zakonom (a njihovi nisu), to je po meni cisto varanje ljudi jer oni zaradjuju na nasim kvarovima i ja tamo nisam niti necu kupiti ni sibice, a kamoli nesto drugo.

Zamisli situaciju, kupis xxxkomad hardwera za 2000kn sa 2g gar, i doticni krepa za 1g i oni ti vrate 1000kn...ali prica ide dalje, oni taj doticni komad hardwera vrate u tvornicu/distributer i oni u tvornici/distributer vrate lovu ADM-u ali naravno vrate im PUNI iznos(jer su o zakonu oni iz ADM-a i kupcu vratili puni iznos), ne vrate im pola iznosa.
Prema tome ADM-Kupac 1:0

Trebalo bi ih tuziti zbog toga, a da ne govorim sta treba naprviti sa pravnikom koji je sastavio doticni komad toalet papira
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2007., 12:19   #251
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ne tužiti, nego prijavit državnom inspektoratu, jer oni su sa tim promjenili zakon, što, naravno, ne smiju.
Pokušavaju se ograditi ali zakon je tu jasan, ma da u ovom slučaju na štetu trgovaca.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 12:21   #252
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Pa po toj logici bi svaki ducan mogao imati svoj pravilinik za postivanje garancije. A upravo zato imamo zakon koji govori koje su obaveze trgovca prema kupcu. Dakle u adma bi trebalo poslati inspektorat da im pregledaju poslovanje samo zbog toga.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 12:50   #253
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Evo jucer sam poslao mail na Links jer nisam dobio novu garanciju u trajanju od 2god. posto se radi o reklamaciji u kojoj sam dobio proizvod od sasvim drugoga proizvodaca..
Evo odgovora:

Poštovani,

reklamacija Vam je riješena zamjenom za grafičku karticu renomiranog prozvođača XFX.
Podatak o 20 dana se automatski generira u programu i odnosi se na vrijeme koliko je trajalo riješavanje reklamacije.
Zamjenom za drugi model vga ostvarujete novo jamstvo, naravno uz predočenje orginalnog računa i dokumenta koji ste dobili prilikom preuzimanja u servisu - Riješene reklamacije.

Tako da kod njih nemam nikakvih problema oko takvih stvari.... svaka cast
@Razer na tvoju zalost i moju srecu
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 12:55   #254
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Tako je, zakon je tu da se poštuje. Ako ga netko ne poštuje znači da radi kriminalno djelo. Ako radi kriminalno djelo treba ga prijaviti.

To bi trebalo bez pardona prijavljivati. Sve koji rade prekršaje. Neću vratiti pare, nedam garanciju itd...sve samo hop murija..inspektori jerbo da vi idete krasti iz njihovih dučana pa makar to bio spindle cda oni bi vas prijavili stoga smatram da i mi potrošači moramo biti pošteni pa i njih fino prijavljivati.

Eto.

Lijep pozdrav
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 15:46   #255
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Što se ADM-a tiče, gdje se točno nalaze ti njihovi Jamstveni uvijeti koji se ovdje spominju?

Zadnje što sam kupio tamo je napajanje prošlu subotu i čini mi se da su jamestveni uvijeti bili istaknuti samo na nalijepnici koju je distributer zalijepo na kutiju od napajanja. Bacit ću oko na nju kada dođem doma s posla.
gog je offline   Reply With Quote