Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2004., 15:24   #1
dražen34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Koju Tv tuner karticu?

Nakon što mi je video konačno potpisao kapitulaciju, a u meni i dalje prisutna želja za snimanjem kojekavih uglavnom sportskih događaja ( tipa EP u nogometu, rukomet, a i pokoji filmić ), odlučio sam u kantu utrpati Tv karticu.
S obzirom da ne bujam od želje istresti se koju tisućicu kuna , izbor sam sveo na sljedeće:

TerraTec Cinergy 400 TV Stereo, TV kartica, remote 531,28
-podržava snimanje i u Divx-u

LEADTEK WinFast TV 2000XP DELUXE PCI, TV Tuner kartica sa stereo FM radiom, daljinski upravljač 460,90 kn

TV tuner PINNACLE, PCTV Rave 387,00

TV tuner HAUPPAUGE WinTV-GO 2 619,00

Daklem, molio bih za vašu stručnu pomoć pri odabiru, iskustva vas koji eventualno furate koju od navedenih kartica i slično.

Koliko je prosječna veličina fajla npr nogometne tekme, ako nije Divx ?
Osjećajte se slobodnim napisati sve što mislite da bih trebao znati ( recimo nikad nisam vidio kak to zgleda na kompu, jel kvaliteta dobra, koliko traje da prebacim MPEG U Divx i koji je program, po mogućnosti besplatan najbolji za to i slično? )
Zahvalan već sada !
__________________
Ahtlon XP 2500+ Barton
Spire FalconRock/s370/xp2800+
MSI KT4V s. A KT400, AGP8x
MSI FX5600-TD128 TV-DVI
DDR RAM 512 PC3200/400
LG DVD CDRW 4480 Combo Retail
HD 80GB SeasetBaracuda 7200
dražen34 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 16:18   #2
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Prostora ce ti trebati ovisno u kojem formatu capturiras. Pogledaj capture guide na Doom9 - Pricekaj da se do kraja ucita jer ne daju direktno linkanje na capture nego se najprije ucita glavna stranica pa prebaci na guide.

Capture FAQ.

EDIT: Sve kartice podrzavaju capture u DivX, jedino ti o konfiguraciji ovisi hoces li imati gubitke u frameovima.
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2004., 19:27   #3
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
ja dajem glas za LEADTEK WinFast TV 2000XP DELUXE PCI, TV Tuner kartica sa stereo FM radiom, daljinski upravljač 460,90 kn
, ima mi ju sused i veli da mu je odlična
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 20:57   #4
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Ja sam uzeo onu Proz@kovu Hauppauge WIN-TV-FM PCI za 250Kn i odlicna je (nova je oko 600Kn). Glupo mi je kupovati novu kad je to ionako zastarjelo i moja preporuka ti je da kupis digitalnu karticu SkyStar (490Kn) i uzivas u kvaliteti. Meni je trebala analogna cisto zato sto sam htio capturirati neke stvari na hrtu a kako ti mislis sport onda ti je skystar OK.
Cujem nesto da je za HRT pretplatnike godisnja pretplata za digitalni prijem 160Kn pa ak' netko zna jel se moze ta kartica kak sloziti da radi sa SkyStar?
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 22:12   #5
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by Costa
Cujem nesto da je za HRT pretplatnike godisnja pretplata za digitalni prijem 160Kn pa ak' netko zna jel se moze ta kartica kak sloziti da radi sa SkyStar?
Moze al treba kupovati dodatne stvari pa se to ne isplati.
Ipak SkyStar2 ostaje THE BEST. Jos uvijek ima odličnih programa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 22:32   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kaj se tiče snimanja direktno u DivX-to ti može svaka, ali nema svrhe jer to nije codec predviđen za to.

Ja pretežno snimam u MPEG II formatu pa poslje ako hoću prebacim u drugi.
TerraTec je prije pola godine kad sam ja gledao imala najlošiju podršku od navedenih(govorim o free softu) ostale tri ok...

Sa obzirom kaj sve dobiješ još je LEADTEK WinFast TV 2000XP DELUXE PCI najisplativija.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 01:02   #7
dražen34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Originally posted by Costa
Ja sam uzeo onu Proz@kovu Hauppauge WIN-TV-FM PCI za 250Kn i odlicna je (nova je oko 600Kn). Glupo mi je kupovati novu kad je to ionako zastarjelo i moja preporuka ti je da kupis digitalnu karticu SkyStar (490Kn) i uzivas u kvaliteti. Meni je trebala analogna cisto zato sto sam htio capturirati neke stvari na hrtu a kako ti mislis sport onda ti je skystar OK.
Cujem nesto da je za HRT pretplatnike godisnja pretplata za digitalni prijem 160Kn pa ak' netko zna jel se moze ta kartica kak sloziti da radi sa SkyStar?
Hvala Costa i ostali!
Dakle jedina razlika između ovih kaj sam ja probrao i SkyStar je to kaj Sky digitalna? U nju se može normalno upiknuti antena ili kabel ( trebal bi mi doći DCM, al' kak su brzi brijem da neće prije kraja godine )?
Mislim, ako ne treba ništa drugo kupovati osim same kartice, a sudeći po vama SkyStar je nakvalitetnija, onda bi to bilo to.
__________________
Ahtlon XP 2500+ Barton
Spire FalconRock/s370/xp2800+
MSI KT4V s. A KT400, AGP8x
MSI FX5600-TD128 TV-DVI
DDR RAM 512 PC3200/400
LG DVD CDRW 4480 Combo Retail
HD 80GB SeasetBaracuda 7200
dražen34 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 15:54   #8
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by dražen34
Hvala Costa i ostali!
Dakle jedina razlika između ovih kaj sam ja probrao i SkyStar je to kaj Sky digitalna? U nju se može normalno upiknuti antena ili kabel ( trebal bi mi doći DCM, al' kak su brzi brijem da neće prije kraja godine )?
Mislim, ako ne treba ništa drugo kupovati osim same kartice, a sudeći po vama SkyStar je nakvalitetnija, onda bi to bilo to.
Preko SkyStar ne mozes gledati analognu TV, a za digitalnu trebas i tanjur.

SkyStar
SkyStar+Ostalo
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na