Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2009., 00:33   #1
Dungeon Keeper
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
.com USB virus sa random nazivima

Pozdrav ekipi,

Imam problem.
Danas sam primjetio da mi se na USB snimio neki virus. Uglavnom, standardno napravi autorun.inf koji pokreće njega. Prvi put kada sam otvorio usb imao je naziv nekako vwvw.com. Oke, ubio sam proces i izbrisao ga, ali autorun je ostao i nikako ga ne mogu izbrisati jer ga koristi ni više ni manje nego Explorer.exe. Čim ubacim stik explorer koristi autorun. Niakko ga ne mogu izbrisati. Registry sam počistio koliko sam uspio ali ne znam šta da tražim kad ovo govno ima neka random imena. Drugi put kada sam ubo stik došao mi je isti taj virus sa drugačijim imenom, ali i autorun je izmjenjen također iznutra. :-o
Kako ga je uspio mjenjati kada ga explorer koristi nije mi jasno?
Također sam primjetio da windowsi vraćaju automatski postavku na "Dont show hidden files". JA promjenim, kliknem oke, opet otvorim ovo se vratilo na staro.

Uglavnom, nemogu ga nikako izbrisati, evo sve šta imam je taj autorun evo vam kod iz njega, koji ne govori puno, osim šta ima neke pizdarije(koje mi nisu jasne zašto su unutra, nemaju nikakvu svrhu) i standardne shell zamjene za one opcije od desnog klika:

Citiraj:
[AutoRun]
;bULyFuoyqJQOmsAdelcxLtbjrDoUwiwfBW mopaqfPchTkfMomp GxHogsdmB BoWRRMXaD
;dLdcihrYukbbxtNRbiqSMskDuKH
SheLl\EXplore\COMmaNd = unjtj.pif
;
SHEll\opEn\Default=1
;vhio OAkykoVYyPMNUteoKpjaCKwhMfnkobqhYMWGhNw yyIc
OpEn = unjtj.pif
;XYbjx fvYKb GVbh UncmccvuCuOuexqitcjhdxV TaAXpgEbrQE
sHeLl\opeN\CommAnd = unjtj.pif
;aPbPpWishxd xmrgTfCldftUgxnxe
SheLl\AUtoPlay\CommAND= unjtj.pif
Edit: Ovaj trećei put je umjesto .com filea napravio shortcut koji je bio 130kb velik i pokazivao je sam na sebe. :?
Dungeon Keeper je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 02:21   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Pogledaj ovu temu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134499 i poskeniraj komp sa Kaspersky anti virus i malwarebytes (oboje full scan)...
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2009., 09:56   #3
Dungeon Keeper
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Da bi stvar bila još gora, jučer sm instalirao Kaspersky, i nikako ga nisam uspio pokrenuti. Također, kada bi pokrenuo instalaciju od Avasta, resetirao bi mi se komp. Imao sam do jučer Avast antivirus i prilikom dizanja windowsa javilo mi je grešku da je EXE od Avasta izmjenjen te da se ne preporuča pokretanje te mi nije startalo antivirus, ja sam ga uniinstalirao, probao ponovno instalirati ali mi se resetira kompjuter kada pokrenem tu instalaciju. Kasperski kako sam rekao ne može startati.

EDIT 1:

U procesima ne vidim ništa sumnjivo, osim onog Ctfmon.exe ali mislim da nije virus. Postoji i inačica tog virusa koji se tako zove, ali mislim da je ovo fajl od windowsa jer taj Ctfmon kreira neki fake recycle bin i tako. Tako da ne vidim uopće proces koji bi mogao biti virus. Explorer mi koristi autorun.inf sa stika što mi je jako čudno. Bojim se da nije nešto što je patchalo explorera ali ne kužim kako kada je za to potrebno biti u drugom OS-u dok se explorer ne koristi ako je i tada moguće...

EDIT 2:

Mislim da se taj virus pokreće prije dizanja windowsa i prije startanja explorera.

EDIT 3:

Malwarebytes mi radi, hvala, sada ću probati sa njime rješiti problem.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 31.01.2009. u 22:55.
Dungeon Keeper je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 10:14   #4
mvanb
Premium
 
mvanb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: katakombs
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Pogledaj ovu temu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134499 i poskeniraj komp sa Kaspersky anti virus i malwarebytes (oboje full scan)...
jesi ti vidio ovaj post?
na tom linku je ovaj post http://forum.pcekspert.com/showpost....7&postcount=13

uštekaj usb i sa svim c,d,f,g ili koliko ih imaš napravi tako.

probaj u safe modu ako normalno neće
__________________
today is a good day to die
mvanb je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 11:23   #5
Dungeon Keeper
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Vido sam taj post. Nemam autorun niti na jednom drugom driveu osim na USB-u.
Probao sam to, ali ne želi obrisati autorun.inf kako sam već napisao.
Probao sam i na druge načine i neće, sa raznim programima za to. Čak sam i ugasiio explorer.exe proces i tada sam pokušao obrisati to sranje i dalje ne želi. Onda sam gasio proces po proces i pokušavao brisati i nije htjelo. Na kraju mi se komp restartao jer sam neke kritične pogasio očito.

U safe mode ne želi ući, restarta se prilikom pokušaja ulaska u bilo koji safe mode.
Dungeon Keeper je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 16:51   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Pa nema veze sta nije na draajvu niti jednom na USB sticku ti je,onda onako kako je dole opisano preko CMD-a stavit drive letter od USB-a pa izbrises?
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na