Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2011., 23:11   #10891
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
gume se zove termo buzir ako mislimo na isto.

zvuk je kao da metalnu cijev provlacis kroz drugu metalnu cijev bez masti i ulja i to kad dojde vila do dna pa kad se ide vracat. cuje se i kad je na 85 i kad je na 130.
Po tablici opruga je za ljude do 70kn (crvena), a meni bi trebala plava (do 82kg).
ovo pitam iz razloga jer je bilo slucajeva da je dart 2 i 3 redovito dolazili suhi bez masti i ulja tako da su mi sumlje opravdane (ima tema na dropu)

nisam montira i testira jer neman ramu, nju cu nadam se narucit krajem mijeseca

edit: srale me malo preduhitrija.

btw. jel zna itko kako kontaktirat Rock Shox? nemaju nigdi mail ni br telefona. Tia san prvo njih direktno kontaktirat al posto nemogu nac onda san odi pita tako da nemislite da mi lino okolo trazit i da samo vas pilan
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 23:41   #10892
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova

btw. jel zna itko kako kontaktirat Rock Shox? nemaju nigdi mail ni br telefona. Tia san prvo njih direktno kontaktirat al posto nemogu nac onda san odi pita tako da nemislite da mi lino okolo trazit i da samo vas pilan
Zamisli koliko bi ljudi trebalo radit na jednom mjestu, na odgovaranju mailova na sve upite vezane uz RS proizvode?

Oni namju mail, ako sta trebas obraćaš se najbizem distributeru, kod nas je bila Protea, sad je Capriollo iz Osijeka.

Uglavnom imas nekoristenu vilicu koj aje stara cca 3-4-5 godina, nadji nekoga tko se kuzi, nek ju rastavi, detaljno pregleda, podmaze i onda ti je to to.


@Nik

Te bedastoće sa servisnim intervalima kod Fox vilica i shockova su glupost. Shoc je dovoljno eventulano jednom godisnje rastavit, počistit, stavit novo ulje, provjerit brtve.Ako su ok, brtve mogu drzati 2 godine, naravno ovisi koliko se vozi.

Ali po njihovim naputcima, nakon par Sljemenskih voznji trebas ici kod buhina napraviti servis tza 350 kn

Ako se en varam Endurao radi samo dust sealove, lezajeve i jos neke sitnice, ne rade service setove za shockove.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 23:45   #10893
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
vila je 17/03/2011
zvat cu sutra pa cu vidit sta ce mi rec nasi distributeri thnx. za info.

a to sta kazes zamisli koliko bi ljudi pitalo, za ramu svaku firmu sta me nesto zanimalo san pisa mail i svi su uredno odgovorili
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 23:51   #10894
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Kad vec pricate o viljama, upravo citam novi Biker i tamo je reportaza o jedinom ovlastenom servisu Fox opreme, Vivasportu.
OK, meni je ovo prvi glas, mislio sam da je Buhin ovlasteni servis (Alan prim).
Na webu nema ni rijeci o ovlastenju i servisiranju Foxa, niti u cjeniku, tak da sam skeptican.

U tekstu je opisan servis koji bi trebalo raditi svakih 30h (odmastiti i ocistit shock, zamijeniti gumene prstenove i teflonske podloske, staviti plavu Foxovu mascobu i sklopiti)...a svakih 100h treba napraviti kompletan servis (izmjena ulja, brtvi i dusika).

Bas me zanima tko servisira straznji shock u ovakvim intervalima, pa vise se isplati raubati shock do iznemoglosti i kupiti drugi kad ovaj rikne, nego na servise potrositi vise nego sto vrijedi novi shock.

Jel tko cuo za ovaj ovlasteni servis?

@ De5tr0

Ciji si kit stavio frendu na njegovog Fox-a - origigi Foxov, ili neki zamjenski (Enduro fork seals , npr.)
Vivasport ne bih nikako preporučio jer mi je prodana reba koju sam imao došla od tamo servisirana. Dečko je neki rod vlasnika i onda mu je on bio pregledo vilju i sve je bilo ok prema servisu, da bih ja dobio vilju sa serijskom greškom pucketanja krune i stirera i da floodgate nisam mogao okretati normalnim adapterom sa rebounda. Tolko o vivasportu od mene.

Original foxov. Endurosealovi bi, ako su još uvijek jednaki, bili bolji izbor po meni. Nemaju one iritantne spužvice koje skupljaju nečistoću, već dupli zid na brtvama (a zbog toga je potrebno češće servisirat fox). Uglavnom ti je to tu negdje, ali kažem, ja bih radije enduro ukoliko su još uvijek kak sam napisao.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 23:58   #10895
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
zvuk je kao da metalnu cijev provlacis kroz drugu metalnu cijev bez masti i ulja i to kad dojde vila do dna pa kad se ide vracat. cuje se i kad je na 85 i kad je na 130.
Zašto mi se čini da ti čuješ ulje koje prolazi kroz rebound ventil, kad se vilica vraća u početni položaj nakon što je se stisne ? Ubrzaj/uspori rebound pa će se vjerojatno čuti manje/više.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 00:09   #10896
B3mt1
Chipokemon
Moj komp
 
B3mt1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 339
imam ja pitanje momci, meni je vilja propala ili se zaglavila, uglavnom ne mice se vise mozda koji milimetar, noname vilja, bicikl se nije vozio godinu dana
koliko bi me to kostalo, tj popravak toga ili mi je bolje traziti nesto polovno ala dart 2 ?
__________________
Piracy helps stop global warming.Insted of driving to get CDs, buying pre-packaged software from megacorporations and wasting energy,you can help fight Global Warming by using P2P.Help save resources,fight pollution and save the enviroment.
-It`s what Jesus would do.
B3mt1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 00:22   #10897
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Zašto mi se čini da ti čuješ ulje koje prolazi kroz rebound ventil, kad se vilica vraća u početni položaj nakon što je se stisne ? Ubrzaj/uspori rebound pa će se vjerojatno čuti manje/više.
Vuco nije stvarno. Ulje bi se culo slicno kao zrak da prolazi al ode se stvaraju i male vibracije i kao grebe lagano. Thnx. na odgovorima i sta me ozbiljno svacas
Istina da san nov u biciklama i da mi je puno toga nejasno al to neznaci i da sam glup.

Sutra cu zvat Proteu i Capriollo (nisam zna da su oni glavni u HR za RS) pa cu ih pitat i usput cu pitat za novu oprugu pa ako kome bude tribala moja neka javi.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 00:39   #10898
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ali po njihovim naputcima, nakon par Sljemenskih voznji trebas ici kod buhina napraviti servis tza 350 kn
Bome je 400kn

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Original foxov. Endurosealovi bi, ako su još uvijek jednaki, bili bolji izbor po meni. Nemaju one iritantne spužvice koje skupljaju nečistoću, već dupli zid na brtvama (a zbog toga je potrebno češće servisirat fox). Uglavnom ti je to tu negdje, ali kažem, ja bih radije enduro ukoliko su još uvijek kak sam napisao.
Meni se Enduro ovako cini cist OK, narucim kit + 2 Air Piston Lube-a za 30$ i ulje ( 10EUR) sveukupno cca 240kn i mogu ici sarafiti
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 01:04   #10899
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Vuco nije stvarno. Ulje bi se culo slicno kao zrak da prolazi al ode se stvaraju i male vibracije i kao grebe lagano. Thnx. na odgovorima i sta me ozbiljno svacas
Onda pretpostavljam da može biti da u lowersima nema ulja. Meni je to na Dartu pomoglo dosta da bolje vilica radi.

Ili ulje ili su tu krivi plastični bushinzi kod Tore 302.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 01:21   #10900
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
vila je 17/03/2011
zvat cu sutra pa cu vidit sta ce mi rec nasi distributeri thnx. za info.

a to sta kazes zamisli koliko bi ljudi pitalo, za ramu svaku firmu sta me nesto zanimalo san pisa mail i svi su uredno odgovorili
Kak si zakljucio da je napravljena prije 2,5 mjeseca?

Proteu ti se ne isplati zvat, reci ce ti nista, Capriolo isto. Kazem, dadji nekoga u blizini tko se kuzi u vilje nek ti ju rastavi i pogleda. A oprugu gledaj preko ebaya.

Nije ti bas usporedba, ali ok. Koliko ljudi ima/vozi recino One One rame?Par ljudi. A koliko ljudi ima neki RS dio na bikeu? Svaki drugi

To je tako zamisljeno da se javis najblizem distributeru, a on ti naruci dio i napravi servis. Mi iz Zgba rezervne dijelove za RS nabavljamo u Slo kod Alesa, a servisiramo sami
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 10:27   #10901
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Zakljucija san godiste jer pise na kutiji uz ostale seriske brojeve bar kodove pise lipo i citko datum i pise da je made in Taiwan (kinesko smece :P )
Zva san capriolo i reka mi je da se znalo dogadjat da Rock Shox dojde sa manjkom ulja.

To cu vjerovatno ovih dana kad mi bude dosadno rastavit pa vidit sta se dogadja unutra jer ramu mogu narucit tek za cca 3 tjedna, i valjda cu uspit nac oprugu do tada jer za sad mi pari nemoguca misija

srale7 uvik kad se na nesto zainteresiram i kad nenajdem dovoljno informacija okolo uvik kontaktiran proizvodjaca.
Pokusat cu nac tu firmu Alesa na netu pa cu vidit sta oni nude, naravno mislim sam servisirat jer nekako sebi najvise virujen i onda najbolje znam sta je i kako je a ne da moram pretpostavljat jel mestar sve ok napravija i kako je napravija
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 10:35   #10902
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Zna li tko gdje se može nabaviti 15mm naba?
Ili još bolje nekakav DIY iz 9mm u 15mm?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 11:26   #10903
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
@nik - pašu ti i magurine brtve na foxa.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2011., 11:58   #10904
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor murina