Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.11.2007., 10:54   #1
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Spammeri - postroženje pravila?

....


Primjetio sam da se u zadnje vrijeme naspamalo dosta toga po forumu, beskorisne teme, nekorištenje sticky-a, spamanje po temama.

Dok se šalimo se šalimo, to stoji, tu i tamo neko pukne neki ROFL link pa malo se ode OT, i uskoro se stvar sredi ( kod starijih članova ).

Dok kod novijih, relativno " nezrelih" nije tako, offtopikari se naveliko, i nakon nekolko upozorenja oni ne reagiraju.

Po meni se treba povisiti malo kriterije i kontrolirati to.

Edit: Vid ovog : Gamerski blogovi O_O O_O O_O šta bi to trebalo značit?, kakva korist od toga, jel tražiš pomoć kakvu tu ili šta?

Zadnje izmijenjeno od: Juggernaut. 06.11.2007. u 11:22.
Juggernaut je offline  
Staro 06.11.2007., 11:13   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Slažem se...mnogo novih članova...rijetki čitaju pravila/stickyje, a pogotovo ne stare teme.

Nove se otvaraju samo tako. Svi traže overkloukanje svojih C2D mašina, best buy napajanja, 8800 ili 2900 i gro ostalih sličnih tema...
Razer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2007., 11:16   #3
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Po meni bi moderatori trebali ogarničit i brisat teme mladih usera koji bez razloga otvaraju teme tip konfa za 5k kn kad takvih ima već 10 koje nisu identične i svak može na nekoj upitati za help/tip.
Dosta se tema isto otvara u OC-u. Tipa OC kompa a navede imam CPU Intel Pentium 4, kako se iz toga može išta zaključiti ili odgovoriti.
Stoga bi trebali biti neki rangovi (nešto prije je tako postojalo - pohvale i sl) pa da user koji ima npr 20 postova smisleni može otvorit temu, to bi ga aktiviralo a i nebi pisa glupe postove da nabije broj postova!
Baja 001 je offline  
Staro 06.11.2007., 11:46   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja bi sebe momentalno sankcionirao
syss je offline  
Staro 06.11.2007., 12:05   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja bi sebe momentalno sankcionirao
Slažem se, pogotovo ovaj tvoj link u sig-u...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 06.11.2007., 12:06   #6
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
trenutna situacija na pce foro je:Zakon Dzungle.Za citanje iole korisnijih tema mi treba macheta i 1/2L kave.A
to sa rangovima je bs.ne zna se ko pije ko placa.on topic-spammanje :zuti karton.
kontinuirano zaspamavanje-hladjenje na tjedan dana.Pa kad bude mogao samo citat,i to nauci kako spada,onda ok.
__________________



Ovca je offline  
Staro 06.11.2007., 12:41   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Slažem se, pogotovo ovaj tvoj link u sig-u...
mislio sam ga maknut, ali kad vidim da ga je preko 230 ljudi stisnulo - odlučio sam suprotno.
syss je offline  
Staro 06.11.2007., 13:45   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ljudi, pa postoji gumb "prijavi post". To dolazi direktno meni, i ostalim moderatorima na uvid, ako zaključimo da je prijava osnovana - zaključamo post ili napravimo što treba i to je to. Imate priliku sudjelovati u radu foruma na ovaj način i "čistiti ga" od nepotrebnih spamova i ostalog OT. Koliko vas to radi? Slovima i brojkama; dva - 2. Ako vidite spam - prijavite ga i točka. Naravno, to ne znači da će svaka "vaša želja" biti ispunjena, kao ni to da nećemo sankcionirati bjesomučno stiskanje gumba "prijavi post", no ako situacija stvarno zahtjeva našu reakciju - vi ste u tom slučaju napravili što ste trebali.

I da sys, ne možeš to imati u sigu. Makar 2000 ljudi dnevno klikalo na to...
tor je offline  
Staro 06.11.2007., 13:59   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A koja su ta dva?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 06.11.2007., 14:06   #10
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A koja su ta dva?
Ja se iskreno nadam da sam jedan od te dvojice...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2007., 14:15   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
I da sys, ne možeš to imati u sigu. Makar 2000 ljudi dnevno klikalo na to...
čudno kako do sada to nikome nije smetalo i na x drugih foruma ne smeta.

zašto je onda maknut i prvi dio siga?
syss je offline  
Staro 06.11.2007., 14:16   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Tor se zaletio sa backspaceom
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 06.11.2007., 14:18   #13
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čudno kako do sada to nikome nije smetalo i na x drugih foruma ne smeta.

zašto je onda maknut i prvi dio siga?
Gle, tko bi rekao, smetalo je, što god ti mislio. Osobno sam prijavio tvoj i još brdo takvih sigova s bajtfajt klonovima, jedina razlika je u tome što ga je Tor obrisao tek danas kad sam ga po drugi puta prijavio. Inače to odmah riješi. Valjda si zbog staža bio povlašten ili je čovjek jednostavno zaboravio.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 06.11.2007., 14:19   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vidim da je malo pretjero... mah dobro, ko mi kriv kad sam se sam prijavio

idem promijenit sig.
syss je offline  
Staro 06.11.2007., 14:34   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Da, zaletih se s brisanjem. I da, zaboravio sam ga i prije obrisati tak da...
tor je offline  
Staro 06.11.2007., 14:36   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Gle, tko bi rekao, smetalo je, što god ti mislio. Osobno sam prijavio tvoj i još brdo takvih sigova s bajtfajt klonovima, jedina razlika je u tome što ga je Tor obrisao tek danas kad sam ga po drugi puta prijavio. Inače to odmah riješi. Valjda si zbog staža bio povlašten ili je čovjek jednostavno zaboravio.
ti si zao čovjek

evo meni recimo smeta google ad, ne zbog reklame ili eventualnog profita dečki sa pce () nego što sam upravo morao refreshati par puta sajt jer je zapeo na linku ad.google.bla.bla.bla

da ne kažem kako je to radnja koja se dnevno mora obaviti svaki put kad se stisnu novi postovi i sl.

kome da to prijavim?
syss je offline  
Staro 06.11.2007., 14:39   #17
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: S