Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.07.2015., 15:25   #181
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
slicna stvar je s HP ekspresom
mozes otvoriti paket, nakon sta platis, i ako to nije predmet koji trazis( ako dobijes ciglu ) vracaju odmah novce
s druge strane ako si narucio iphone za 5k kn i dobijs nokiju od 100kn, oni ti ne vracaju novce jer si dobio mobitel, iako nije isti model, vjerovatno je ista stvar ako dobijes neispravan uredaj)
Gemmy je offline  
Staro 09.07.2015., 15:33   #182
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ne znam kako ta 48h zastita od Overseasa funkcionira u praksi, ali znam da cekam cca. 10 dana da dobijem svoje novce od trenutka kada predam paket. Stalno manipuliraju sa statusima. Jednom sam tako i kupio.
Koliko sam citao strasno su usredotoceni na gramazu, sto je itekako podlozno manipulaciji, cak vise od strane kupca.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 09.07.2015., 15:43   #183
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
slicna stvar je s HP ekspresom
mozes otvoriti paket, nakon sta platis, i ako to nije predmet koji trazis( ako dobijes ciglu ) vracaju odmah novce
s druge strane ako si narucio iphone za 5k kn i dobijs nokiju od 100kn, oni ti ne vracaju novce jer si dobio mobitel, iako nije isti model, vjerovatno je ista stvar ako dobijes neispravan uredaj)
Nije istina jer ako je paket naveden na 5k kn a za njega se postarina placa preko 150 kuna i ti si prilikom otvaranja rekao da unutra mora biti iphone a dobijes nokiu umotanu i novinski papir dobit ces novce nazad provjereno da nebi bilo...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 09.07.2015., 15:58   #184
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
gle zena koja radi u posti mi je to objasnjavala, jer je njena kcer htjela kupit iphone preko otkupnine, ali joj nije dala jer nije sigurno 100%
ako se nekome to desi, nek javi, nadam se da sam u krivu
Gemmy je offline  
Staro 09.07.2015., 16:05   #185
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Hahahahaha, šalis se.

Ja sam se s njim redovno "družio" online. Pričali smo dosta godinu-dvije, igrali igre zajedno itd. Jednom je čak i dosao kod mene (U Vu) da mu pomognem moddat Xbox 360, što sam i napravio, nadoknadio mi je to, i sve je bilo ok.

Malo je teško povjerovato da bi on to napravio nakon tolko dugo vremena "poznavanja", al štaš' ljudi se mijenjaju.

Nismo se čuli jedno 4-5 godina, tko zna što se dogodilo u međuvremenu da krene na tamnu stranu.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline  
Staro 09.07.2015., 17:58   #186
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
na stranicama Overseasa piše a to su mi i sami jednom prilikom rekli tamo kad sam htio nešto tako kupiti da je dobro imati pisani dokaz svega što se kupuje, dakle dogovoriš se sa likom preko e-maila i sve crno na bijelo napišeš što tražiš, u kakvom je stanju proizvod, kakvu garanciju ima, gdje i sl. i on ti potvrdi (da ne bude ono "pa logično je", ništa nije logično) i ukoliko to zaista nije tako kad paket stigne - da oni obustavljaju isplatu. tako da nije loše kod kupovine prvo središ taj pisani dio, onda još ako želiš biti zbog samog sebe sigurniji i nazoveš ga telefonski (pa ja bi i snimio poziv ) čisto da imaš neke dokaze kasnije jer žalbe da je nešto logično pa si zato to tako očekivao ne prolaze...
jacobbb je offline  
Staro 09.07.2015., 18:44   #187
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Joj ej koje procedure, žalbe, pisani tragovi, snimanje razgovora, stvarno ne znam kome to treba u životu da se navlači s overseasom, poštom i sl. službama.
Ako si u startu sumnjičav onda odma zaobiđi tu kupovinu.
Napravi 3 klika i kupi ono što želiš u webshopu, a za polovne stvari se nađi s čovjekom u 4 oka.
__________________
...
wooden je offline  
Staro 09.07.2015., 19:00   #188
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
pa u principu to nisu nikakve prevelike procedure, to je nešto normalno što zbog samog sebe moraš napraviti kad nešto kupuješ.. kako je netko već napisao - 3 put mjeri, jednom reži - odnosno dobro ispitaj što kupuješ pa tek onda zaista kupi. a kad dobro ispitaš, onda imaš i neki dokaz da to nije tako ukoliko te netko stvarno želi(o) zaebat..

njuškalo, oglasnici i sl. su odlična mjesta gdje stvarno možeš naći stvari po upola nižoj cijeni, ako si stvarno toliko lijen da ne želiš nimalo uključiti mozak prije nego što nešto kupiš - onda jbga, plati duplu cijenu u dućanu i miran si
jacobbb je offline  
Staro 09.07.2015., 20:55   #189
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A jeste li vidjeli koliki je broj oglasa u kojem se napominje recimo za mobitele "garancija istekla, imam kutiju" a cijena barem 20% viša od prosjeka? Kao da je ta kutija pozlaćena pa sad diže cijenu mobitelu. Jednom sam zvao na takav oglas pa pitao može li cijena 200 kn dolje ako uzmem bez kutije, nije išlo...
Sinac je offline  
Staro 09.07.2015., 22:11   #190
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa što nije nedavno netko prodavao iPhone kutije za 150 kuna komad a sve 3 uđuture je davo za 300. Dobro, tu me više zanima koji je to pobjednik kupio...
Tako da, kutije daju na vrijednosti. Kao i Flappy Bird idiotluk.

A najjači su mi "svi papiri, garancija nepoznata"... Pa mamlaze nijedan, pogledaj u te papire, možda piše nešto o garanciji. Jer ovako i ja mogu staviti u oglas "ide sa papirima" a u kutiju priložim onaj masni papir za pećnicu ili 2 role Paloma rozog jednoslojnog (da, onaj kroz koji prst zna propast).
Brko je offline  
Staro 09.07.2015., 22:14   #191
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
/CUT/
2 role Paloma rozog jednoslojnog (da, onaj kroz koji prst zna propast).
Tražit ću Krešu da otvori poseban thread i tamo citira ove tvoje provale
Sinac je offline  
Staro 09.07.2015., 22:48   #192
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ovu je pogodija ka prston u... papir
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 10.07.2015., 02:17   #193
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
slicna stvar je s HP ekspresom
mozes otvoriti paket, nakon sta platis, i ako to nije predmet koji trazis( ako dobijes ciglu ) vracaju odmah novce
s druge strane ako si narucio iphone za 5k kn i dobijs nokiju od 100kn, oni ti ne vracaju novce jer si dobio mobitel, iako nije isti model, vjerovatno je ista stvar ako dobijes neispravan uredaj)
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nije istina jer ako je paket naveden na 5k kn a za njega se postarina placa preko 150 kuna i ti si prilikom otvaranja rekao da unutra mora biti iphone a dobijes nokiu umotanu i novinski papir dobit ces novce nazad provjereno da nebi bilo...
Kakvo placanje unaprijed HP-u, kakve ideje "i nokia je mobitel pa zato ne vracaju lovu ak je trebo bit skuplji jer mobitel je mobitel", kakvo "navodjenje 5k vrijednost a unutra manje pa ce zato vratit"? Odakle vam te brije i umotvorine?

Nije istina da ce ti HP odbit nepreuzimanje paketa ak je unutra prastara Nokia a trebao je biti Iphone "jer je unutra bilo kakav mobitel" - gleda se samo jesi ti dobio ono sto si trebao, tj. sto KAZES da je trebalo bit unutra (tj jel imas kakvog prigovora il ne). Al takodjer nije istina da ce PRIHVATIT odbijanje paketa zato jer je otkupnina 5k a unutra neki jeftini krs tj. zbog manje vrijednosti - njih to niti zanima niti znaju kolka je vrijednost necega (pa nisu oni procijenjiteljska kuca za predmete od igle do lokomotive); jedino je bitno sto ti KAZES a ne kolko oni "procijene".

ALI - pregledavanje paketa se obavlja PRIJE ikakvog placanja posti/postaru. Fino trazis da otvoris paket pred njima "jer sumnjas na mogucu prevaru" (tj. oni ti otvore), pregledas sve i ak je OK, tek onda placas. Ja sam tak vec 10x radio u zadnjih godinu dana u vise razlicitih posti i sljaka savrseno, a nikakvo "prvo ti plati pa onda otvaraj pa se zali".

Npr., prije 2 mjeseca sam narucivao FX6300 za 350kn, a u drugom paketu za 300kn Corsair modularno napajanje+8 GB-a RAM-a i prije preuzimanja sam fino otvorio paket, sve razmontirao i detaljno vizualno pregledao. Procesor je imao 2 dosta savinute nozice, a u drugom paketu s modularnim napajanjem je falilo pol modularnih kablova, pa sam fino reko fuck off i da to vrati u postu i stavi na cekanje "jer posiljka nije ono sto bi trebala bit" . Tek u naknadnom dogovoru s prodavacima nakon sto su mi obecali vratit lovu (i naravno dali jos dodatnih osobnih podataka koje sam provjerio) ak necu moc ispravit pinove i ak mi ne posalju dodatne kablove, otisao sam do poste i ipak preuzeo paket.
zormar je offline  
Staro 10.07.2015., 04:07   #194
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Srećom nisam imao do sada negativnih iskustava na njuškalu, a dosta sam toga uzimao - od receivera, tv kartica, usb stickova, televizora do hard diskova i sl. Za sada je sve prošlo i više nego ok - da pokucam od drvo Jedino što mi je bilo malo mutno desilo se prije nekih 6 mjeseci kad sam uzimao novi HDD, 4Tb sa garancijom. Našao se sa likom, hard u potpuno originalnom pakiranju i neotvaran baš kao što je i rekao, ali garancije i računa nema na papiru već na mobitelu ima sliku i to će mi poslati meni na mail jer kao kupovao je puno stvari od jednom (što se vidi iz računa) i ne može mi dati original račun .. ok ne možeš, ali što ga nisi fotokopirao onda, nitko ne bi ni skužio da račun nije originalan. Na kraju sam ipak pristao i na takav račun iako ni danas ne znam mogu li ja uopće iskoristiti takav račun slikan mobitelom, i kad kažem slikan mislim doslovno slikan vidi se i ruka njegova no vidi se i sve što piše na računu. Garancija diska je na 3 godine i još mi kao vrijedi 2.5g. Pošto je cifra stvarno bila mala a disk vidno neotvaran a kamoli korišten, pristao sam, za sada sve radi iako ne znam da li će biti moguće iskoristiti tu garanciju, tj. takav račun danas-sutra ukoliko se nedaj Bože nešto desi disku......


Inače dobra stvar kod kupovine sa njuškala je Overseas, ti dakle platiš paket, preuzmeš i u roku od mislim 48 sati možeš reagirati da Overseas obustavi isplatu prodavatelju ukoliko je išta u paketu onako kako se niste dogovorili. Na stranicama Overseasa piše da će prodavatelj dobiti svoje novce tek nakon što istekne taj rok koji kupac ima pravo da se žali ukoliko nešto nije onako kako je dogovoreno. Nisam osobno isprobao no zvuči fantastično..

Sta ima veze jel bi neko skuzio il ne? Fotokopija jednako vrijedi i jednako primaju. Ionako se garancija provjerava po serijskom broju a ne racunu.

Opcija 1: nek ti lik posalje skenirani racun na email/fotokopiju postom

Opcija 2: zatrazi od trgovine PDF kopiju racuna na email (na toj fotki s mobitela ti pise redni broj racuna, datum itd., pa ti prema tome mogu poslati tocni PDF; neke trgovine ti mogu poslati i prema SN na komponenti, ne trebas uopce znati koji je racun itd.)

Opcija 3: zapravo ti ni ne treba nikakav racun vec ak ce ti zatrebat reklamacija, samo odneses HDD u trgovinu di je kupljeno i oni po S/N-u odma vide jel imas garancije il ne.
zormar je offline  
Staro 10.07.2015., 04:49   #195
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prodavao sam usb stick od 128Gb. Javi mi se lik porukom na Viber (?!) da će ga uzeti.
- Evo ti moji podaci. Kad mi legne lova na račun tj. to vidim na netbankingu, šaljem stick.
- Poslati ću ti moju osobnu i karticu banke.
- Ne trebaju mi. Treba mi samo tvoje ime i adresa za slanje. Na netbankingu vidim tko je uplatio.
- Aj ti meni pošalji svoju osobnu i karticu banke.
- Ajde bok.


Haha, to ti je jedan od likova koji kradu identitete (osobne) i/ili kradu kreditne kartice (obicno traze da slikas obe strane kreditne pa s kontrolnim brojem sa straznje strane mogu kupovati po netu).

A "svoju" osobnu bi ti lik poslao od nekog 10. lika kojem je na isti nacin ukrao identitet (kao sto bi i tvoju osobnu slao dalje predstavljajuci se da si ti, kak bi ispao uvjerljiviji)

Javljaju se na Njuskalu kao kupci, najcesce putem emaila ili web SMS-a i sl., a izbjegavaju mobitel (vjerojatno da ih policija ne moze locirati po signalu). Kad ih trazis broj mobitela ili adresu tek tolko da se cujete i dogovorite za slanje, odgovaraju "ma da ne kompliciramo, samo ti meni posalji skenirane svoje podatke (osobnu i kreditnu) da ti uplatim" i onda "u dobroj vjeri" oni prvo posalju "svoju" osobnu i kreditnu da izgledaju uvjerljivije xD (na sto vecina ljudi lakovjerno nasjedne jer im sve izgleda uvjerljivo, a pogotovo jer su sretni sto misle da ce prodat nesto).

Prosle godine kad sam prodavao neku graficku za 2000kn, posalje meni lik SMS s 098 broja da hoce kupit graficku i da mu se javim na email xy@gmail.com . Ja sav sretan, posaljem mu email, on odgovori u 2min i zacudo lik ne postavlja nikakva pitanja o garanciji, jel ide sta nize i sl. standardna pitanja (sto mi je odma bilo sumnjivo jer jos nisam dozivio kupoprodaju bez cjenkanja ).

Lik odma ponudi uplatu na racun (?! ) pa da mu posaljem karticu kad sjedne lova (on je kao iz Splita), a meni jos 1 alarm proradi, ko tak dobrovoljno zeli uplacivat 2000kn, no odgovorim mu da moze. Zvrcnem ga na broj tek tolko da se nabrzaka dogovorimo, no linija se odma prekida. Jos jedna alarmna lampica mi se upali .

Ukucam 098 broj mobitela u Google, kad vidim da je to neki free web servis. +1 crvena lampica . Posaljem liku email da mi javi neki broj mobitela da ga zvrcnem da se cujemo, al lik samo odgovori da on uzima sigurno karticu i da ne kompliciramo da mu posaljem podatke za uplatu i kak bi bio siguran da ja nisam neki prevarant da mu ja posaljem kopije osobne i kreditna te da ce on "u dobroj vjeri" poslat prvi meni kopiju svoje osobne i kreditne (te je i poslao, ukljucujuci i straznju stranu kreditne, ali ne i osobne na kojoj pise adresa).

Zguglam, nigdje nis o liku i o nekakvim prevarama itd. (iako to nis ne moras znacit ak je identitet "svjez"). Ovak na prvu ruku zvuci zbilja uvjerljivo i vecina ljudi vjerojatno popusi spiku te posalje svoje skenove osobne. No kak ja pusem i na hladno, po broju osobne iskaznice na prednjoj strani osobne koju mi je poslao, 1337 hackerskim metodama nadjem mu OIB i kucnu adresu, a kad po tim osobnim podacima neki lik rodjen i zivi s prebivalistem u centru ZG-a . Probao sam mu naci kucni telefon/neki mob pa mu nazvat doma starce/pravog vlasnika osobne, no nisam nista nasao.

Vec mi je bilo jasno da ovo debelo smrdi, no reko idem jos malo ispipat da budem 100% siguran (il da ne popusim pravog "kupca" (tad jos nisam znao za takve prevarante)). Posaljem liku ponovno email kao da "ima srece", da mi frend sutra ide za Split pa mu moze osobno donijet graficku sto ce mu bit jeftinije jer nece placat postarinu i da se ne mora bojat prevare, no lik opet odgovara "ma najbolje da ne kompliciramo ja cu tebi odma uplatit na racun i ti mi posalji postom", a meni vec lagano osmijeh od uha do uha (sve skupa, razmijenili smo nekih 10 emailova i lik se napisao hrpetinu tog (tj. vjerojatno je radio copy/paste)).

Kadli 5min kasnije, javi mi se frend sav uspuhan i u zurbi da mu neko oce kupit graficku na Njuskalu pa bi dosao do mene da si na skeneru skenira osobnu i kreditnu jer mu je hitno da ne popusi kupca, a ja onak ROTFL . Frend mi forwarda emailove, kad emailovi od slova do slova identicni .

Poslije sam se muljatoru javio s 3. emaila kao da sam dobio SMS da mu se javim na email u vezi kupovine, i lik mi posalje standardnu sprancu "da ne kompliciramo, uzimam odmah i uplacujem na racun, posaljite mi samo skenirane podatke da se oboje uvjerimo da nije rijec o prevari". Ja mu odgovorim da moze ali "na koju tocno komponentu misli jer ih imam vise", a on samo odgovori "ma onaj najskuplji" jer nije znao tko mu se javio

Uglavnom, to Njuskalo je neiscrpno vrelo muljatora i prevaranata na 101 nacin...
zormar je offline  
Staro 10.07.2015., 07:15   #196
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Slanje osobne i kreditne kartice... To su me na jednom key shopu (Online-Gold, mislim) tražili kada sam od njih naručio key i platio PayPal-om. Dobijem mailom potvrdu uplate i zahtjev da se slikam sa svojom osobnom ili putovnicom pa da im pošaljem da se oni uvjere da nisam neki scammer.
Rekoh, hvala dečki, ali niti ste vi murja da me legitimirate niti ja Bogu dragom šaljem svoje slike sa osobnim podacima putem neta, samo vi stornirajte transakciju kada vam nije dovoljno da sam avansno platio. Ekipa stornirala, ja zatvorio račun kod njih i svi sretni.
Garro je offline  
Staro 10.07.2015., 12:10   #197
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
Kakvo placanje unaprijed HP-u, kakve ideje "i nokia je mobitel pa zato ne vracaju lovu ak je trebo bit skuplji jer mobitel je mobitel", kakvo "navodjenje 5k vrijednost a unutra manje pa ce zato vratit"? Odakle vam te brije i umotvorine?

Nije istina da ce ti HP odbit nepreuzimanje paketa ak je unutra prastara Nokia a trebao je biti Iphone "jer je unutra bilo kakav mobitel" - gleda se samo jesi ti dobio ono sto si trebao, tj. sto KAZES da je trebalo bit unutra (tj jel imas kakvog prigovora il ne). Al takodjer nije istina da ce PRIHVATIT odbijanje paketa zato jer je otkupnina 5k a unutra neki jeftini krs tj. zbog manje vrijednosti - njih to niti zanima niti znaju kolka je vrijednost necega (pa nisu oni procijenjiteljska kuca za predmete od igle do lokomotive); jedino je bitno sto ti KAZES a ne kolko oni "procijene".

ALI - pregledavanje paketa se obavlja PRIJE ikakvog placanja posti/postaru. Fino trazis da otvoris paket pred njima "jer sumnjas na mogucu prevaru" (tj. oni ti otvore), pregledas sve i ak je OK, tek onda placas. Ja sam tak vec 10x radio u zadnjih godinu dana u vise razlicitih posti i sljaka savrseno, a nikakvo "prvo ti plati pa onda otvaraj pa se zali".

Npr., prije 2 mjeseca sam narucivao FX6300 za 350kn, a u drugom paketu za 300kn Corsair modularno napajanje+8 GB-a RAM-a i prije preuzimanja sam fino otvorio paket, sve razmontirao i detaljno vizualno pregledao. Procesor je imao 2 dosta savinute nozice, a u drugom paketu s modularnim napajanjem je falilo pol modularnih kablova, pa sam fino reko fuck off i da to vrati u postu i stavi na cekanje "jer posiljka nije ono sto bi trebala bit" . Tek u naknadnom dogovoru s prodavacima nakon sto su mi obecali vratit lovu (i naravno dali jos dodatnih osobnih podataka koje sam provjerio) ak necu moc ispravit pinove i ak mi ne posalju dodatne kablove, otisao sam do poste i ipak preuzeo paket.
Toliko si sad sranja napisao da mi se neda quotat jedno po jedno. Prvo, NEMOZES otvoriti paket prije nego platis postaru. Ako ne vjerujes odi u postu i pitaj, drugo ako me vec quotas onda nemoj trkeljat, napisati citavu bajku i onda napisati isto to sto sam i ja rekao. Kad sam uzimao iphone , postarina je bila preko 150 kn ako je vrijednost veca od 3000 kn, sto mislis zasto? Ako ti das postaru 4000 kn i kazes unutra MORA biti iphone 6 zapakiran u foliju a unutra je nokia od 50 kn , dobit ces novce nazad , a to su mi rekli U POSTI. I prekini stancat postove jedan ispod drugog i drzi se procjena, zivio

Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
Opcija 3: zapravo ti ni ne treba nikakav racun vec ak ce ti zatrebat reklamacija, samo odneses HDD u trgovinu di je kupljeno i oni po S/N-u odma vide jel imas garancije il ne.
Dosta trgovina ne vidi jer nemaju bazu podataka svih s/n pa ti treba jamstvo i racun (racun vise manje). Jedini tko ti to moze provjeriti je uvoznik. Cak ni oni znaju neprovjeravati s/n nego gledaju onaj jamstveni list naljepljeni od iza gdje pise msan/asbis/ezy na kojem pise godina i trajanje jamstva.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 10.07.2015. u 13:01.
JuiceBox je offline