Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.07.2015., 15:25   #181
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
slicna stvar je s HP ekspresom
mozes otvoriti paket, nakon sta platis, i ako to nije predmet koji trazis( ako dobijes ciglu ) vracaju odmah novce
s druge strane ako si narucio iphone za 5k kn i dobijs nokiju od 100kn, oni ti ne vracaju novce jer si dobio mobitel, iako nije isti model, vjerovatno je ista stvar ako dobijes neispravan uredaj)
Gemmy je offline  
Staro 09.07.2015., 15:33   #182
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ne znam kako ta 48h zastita od Overseasa funkcionira u praksi, ali znam da cekam cca. 10 dana da dobijem svoje novce od trenutka kada predam paket. Stalno manipuliraju sa statusima. Jednom sam tako i kupio.
Koliko sam citao strasno su usredotoceni na gramazu, sto je itekako podlozno manipulaciji, cak vise od strane kupca.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 09.07.2015., 15:43   #183
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
slicna stvar je s HP ekspresom
mozes otvoriti paket, nakon sta platis, i ako to nije predmet koji trazis( ako dobijes ciglu ) vracaju odmah novce
s druge strane ako si narucio iphone za 5k kn i dobijs nokiju od 100kn, oni ti ne vracaju novce jer si dobio mobitel, iako nije isti model, vjerovatno je ista stvar ako dobijes neispravan uredaj)
Nije istina jer ako je paket naveden na 5k kn a za njega se postarina placa preko 150 kuna i ti si prilikom otvaranja rekao da unutra mora biti iphone a dobijes nokiu umotanu i novinski papir dobit ces novce nazad provjereno da nebi bilo...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 09.07.2015., 15:58   #184
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
gle zena koja radi u posti mi je to objasnjavala, jer je njena kcer htjela kupit iphone preko otkupnine, ali joj nije dala jer nije sigurno 100%
ako se nekome to desi, nek javi, nadam se da sam u krivu
Gemmy je offline  
Staro 09.07.2015., 16:05   #185
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Hahahahaha, šalis se.

Ja sam se s njim redovno "družio" online. Pričali smo dosta godinu-dvije, igrali igre zajedno itd. Jednom je čak i dosao kod mene (U Vu) da mu pomognem moddat Xbox 360, što sam i napravio, nadoknadio mi je to, i sve je bilo ok.

Malo je teško povjerovato da bi on to napravio nakon tolko dugo vremena "poznavanja", al štaš' ljudi se mijenjaju.

Nismo se čuli jedno 4-5 godina, tko zna što se dogodilo u međuvremenu da krene na tamnu stranu.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline  
Staro 09.07.2015., 17:58   #186
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
na stranicama Overseasa piše a to su mi i sami jednom prilikom rekli tamo kad sam htio nešto tako kupiti da je dobro imati pisani dokaz svega što se kupuje, dakle dogovoriš se sa likom preko e-maila i sve crno na bijelo napišeš što tražiš, u kakvom je stanju proizvod, kakvu garanciju ima, gdje i sl. i on ti potvrdi (da ne bude ono "pa logično je", ništa nije logično) i ukoliko to zaista nije tako kad paket stigne - da oni obustavljaju isplatu. tako da nije loše kod kupovine prvo središ taj pisani dio, onda još ako želiš biti zbog samog sebe sigurniji i nazoveš ga telefonski (pa ja bi i snimio poziv ) čisto da imaš neke dokaze kasnije jer žalbe da je nešto logično pa si zato to tako očekivao ne prolaze...
jacobbb je offline  
Staro 09.07.2015., 18:44   #187
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Joj ej koje procedure, žalbe, pisani tragovi, snimanje razgovora, stvarno ne znam kome to treba u životu da se navlači s overseasom, poštom i sl. službama.
Ako si u startu sumnjičav onda odma zaobiđi tu kupovinu.
Napravi 3 klika i kupi ono što želiš u webshopu, a za polovne stvari se nađi s čovjekom u 4 oka.
__________________
...
wooden je offline  
Staro 09.07.2015., 19:00   #188
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
pa u principu to nisu nikakve prevelike procedure, to je nešto normalno što zbog samog sebe moraš napraviti kad nešto kupuješ.. kako je netko već napisao - 3 put mjeri, jednom reži - odnosno dobro ispitaj što kupuješ pa tek onda zaista kupi. a kad dobro ispitaš, onda imaš i neki dokaz da to nije tako ukoliko te netko stvarno želi(o) zaebat..

njuškalo, oglasnici i sl. su odlična mjesta gdje stvarno možeš naći stvari po upola nižoj cijeni, ako si stvarno toliko lijen da ne želiš nimalo uključiti mozak prije nego što nešto kupiš - onda jbga, plati duplu cijenu u dućanu i miran si
jacobbb je offline  
Staro 09.07.2015., 20:55   #189
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A jeste li vidjeli koliki je broj oglasa u kojem se napominje recimo za mobitele "garancija istekla, imam kutiju" a cijena barem 20% viša od prosjeka? Kao da je ta kutija pozlaćena pa sad diže cijenu mobitelu. Jednom sam zvao na takav oglas pa pitao može li cijena 200 kn dolje ako uzmem bez kutije, nije išlo...
Sinac je offline  
Staro 09.07.2015., 22:11   #190
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa što nije nedavno netko prodavao iPhone kutije za 150 kuna komad a sve 3 uđuture je davo za 300. Dobro, tu me više zanima koji je to pobjednik kupio...
Tako da, kutije daju na vrijednosti. Kao i Flappy Bird idiotluk.

A najjači su mi "svi papiri, garancija nepoznata"... Pa mamlaze nijedan, pogledaj u te papire, možda piše nešto o garanciji. Jer ovako i ja mogu staviti u oglas "ide sa papirima" a u kutiju priložim onaj masni papir za pećnicu ili 2 role Paloma rozog jednoslojnog (da, onaj kroz koji prst zna propast).
Brko je offline  
Staro 09.07.2015., 22:14   #191
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
/CUT/
2 role Paloma rozog jednoslojnog (da, onaj kroz koji prst zna propast).
Tražit ću Krešu da otvori poseban thread i tamo citira ove tvoje provale
Sinac je offline  
Staro 09.07.2015., 22:48   #192
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ovu je pogodija ka prston u... papir
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline